Ohrady

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od xchipsy »

kukacka píše: 05 kvě 2020 12:04 To lesnicky je ale dobry i proti kralikum.
Není. U nás se to používá na oplocenky a zajíci tím vesele proskakují.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Jana P. »

Asi jsme taky nechtěli mít oplocení tak vysoké=dlouhé kůly. Takhle to vyhovuje, 120 cm. Jsem vděčná, že nám za devět let nikdy zvířata neutekla. :usmev:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od xchipsy »

kukacka - jo jo, zajíc je sviňa :blazen: Mockrát jsme na to koukali - přiskákal k oplocence, rozhlídl se a šup, skok vysoký skrz první větší oko :)) A tam, co jezdíme na jelení říji to vysoká skákala z místa jak prd, pletivo cca 180-190 cm.

Jana - tak kdybych měla ovce, tak mi taky stačí metr něco, ale kozy by se tomu vysmály a kozel tuplem, ten skáče 120 bez rozběhu :otraveny: Teď na samotce má ohradu 160 a když si stoupne na zadní, položí si na horní lať bradu..
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Hhippie »

To máš pravdu, Xchipsy. Můj zakrslý holanďan... a to měl pěkný pupíček ... dával metr z místa. :vytlem:
Člověk holt musí přizpůsobit tu ohradu svým potřebám. A radši předimenzovat, než se babrat se stavbou a po 14 dnech zjistit, že je to nízké.... to by mě asi švihlo!! :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od xchipsy »

Já jsem ani netušila, čeho všeho jsou schopné.. Když jsem přidělávala před porodem branku - měla 110. - tak říkám Kiře Tak panenko a máš klid a bezpečí..a jen to dořekla, přistál mi kozel málem na hlavě.. :otraveny:
Když byly kozy ještě doma v boxu, tak s odrazem o zeď skákaly skoro pod strop.. (tady by jim k tomu odrazu stačily kůly..a možná na 120 by jim stačil jen rozběh :blazen: )
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Františka. »

Tady v tom videu jsou zajímavě využité staré pneumatiky, mají z nich ohrady. Vypadá to trvanlivě, i když já jsem měla před časem kozla a ten měl gumu moc rád. Okusoval cyklistům pláště, dětem kola u kočárků a mně holínky. Pro něho by se to asi nehodilo, ale většina zvířat to asi nedělá.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Hhippie »

Tedy Františko, kam Vy na ty nápady chodíte…? :promin:
Jako… ohrady vypadají dost bezpečně, každopádně si nedovedu představit ani tu výrobu a montáž, ani si nechci představovat ten smrad, když se do ní opře slunce.. :nene:

O ekologičnosti takového napajedla bych si taky ráda něco přečetla… :ajeje:
Znovuvyužití odpadu je bohulibá záležitost, ale musí se předně zohledňovat efektivita vynaloženého úsilí a ne jen to, že člověk chce být ekologický… jak se třeba žije v takové zemělodi…? Chtěl by mít někdo z nás opravdu domov postavený z odpadků, když si ho může postavit “normálně? … jsou to možná zajímavé náměty, ale za mě pro většinu civilizovaného světa nevyužitelné :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Františka. »

U těch ohrad mě to zaujalo proto, že guma je pružná a dlouho vydrží, takže zvířata je asi tak snadno nerozbijí nebo neshnije.
Když má někdo hromadu pneumatik, proč je nevyužít? Je to lepší, než je dát do spalovny. Ale ta napaječka se mi taky nezdá, vodu bych jim do toho nedávala, pokud bych měla něco jiného.
A dům z pneumatik - tady by ho nepovolili, ale kde takové stavební řízení nemají a materiál nebo peníze na něj taky ne, proč ne. Střecha nad hlavou je lepší než samotné nebe nebo most.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od čobanak »

Franťiško,vi,taková svobodomislná a ptala bi ste se,jestli můžete bidlet v domňe z pneumatik?A koho?
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Jana P. »

Ale možná by se daly pásy z pneu nějak použít na zpevnění plochy před ovčínem nebo tak něco 🤔
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Františka. »

čobanaku, u nás asi těžko můžete postavit dům z pneumatik. Mohlo by se taky stát, že Vám ho zboří. Taky ho nepotřebuju, nemám pneumatiky ani chuť ho stavět.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od čobanak »

Já gdibich chťel dum z pneumatik,tak si ho postavim,ale úplňe víhodné mi to nepŕipadá.Umíte si pŕedstavit gdibi to chitlo?
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PavelIV »

Taky to musí přece smrdět
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Františka. »

Jejda, vy děláte, jako kdyby dům z pneumatik byl ideální řešení pro všechny. Někde a pro někoho být může. Jestli to někdo prosazuje jako řešení vlídné pro přírodu a vhodné pro všechny, je to blbost. Ale někde nejsou stavební materiály ani finance, odpadů je dost. Třeba Afrika, Asie, Jižní Amerika. Tam leccos pochopím.
K tomu smradu - pokud vím, pneumatiky se vyplní udusanou hlínou a i navrchu se dělá hliněná omítka, takže to vypadá skoro jako normální dům.
čobanaku, postavit můžete, ale i to dá práci a když přijede buldozer a zbourá to, neuděláte nic. Nebo jestli víte, co v takovém případě dělat pro úspěšnost, napište to, hodně lidí takovou radu potřebuje :usmev: .
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů