Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100

Porod kozí prvničky

chov ovcí a koz...
Vlaštovka
Příspěvky: 517
Registrován: 20 srp 2024 18:38
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 577 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Vlaštovka »

Zdravím vespolek. Konečně taky nějaké veselejší téma z mé strany. Asi to opravdu vypada, že se blíží porod Elvíry. Je to prvnička, má dva a kus roku. Kozel na ní začal skakat 1.1. A skákal asi 3 dny vkuse, že přes ten jeho matriál téměř nebyla vidět :vytlem: :)) odpočítala jsem si těch 150 dní. No vychází to konec května až začátek června. Ale Elvíra tedy vzducholovatí, zvětšilo se ji krásně vemeno, má ho nyní baculaté a rovnoměrné, už ne poloviny větší a menší. Vlastně mi přijde velké dost. Je ale pořád měkké. Na rodidlech beze změn, ale často čůrá a je viditelně pomalejší. Dneska jsem trochu znervóznila, protože mi přijde, že ani moc nechce ven a je spíše v chlívě a Josefína k ní vůbec nejde. Přišlo mi, že chvílemi je i vidět, jak se to kůzle v břichu pohne. No uvidíme. Snad je březí, jinak asi už vrátím občanku :vytlem: ještě má ale čas. My už se ale nemůžem dočkat na kůzle a mléko.....v něčem je kouzelné, mít jen dvě kozy. Člověku je to vše strašně vzácné, než rodit 35 koz. Budu Vás tady informovat, snad na me počká a vy budete mít třeba zase ,,vzrůšo,, :andel:
:mrzimeto:
Františka.
Příspěvky: 11384
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5760 poděkování
Dostal poděkování: 4895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Františka. »

To už je jasné, těším se, až napíšete, že už máte kozí děti. Skoro určitě na Vás čekat nebude, postará se sama a nikoho k tomu potřebovat nebude. Leda byste měla hodně velké štěstí, pak se k porodu naskytnete. Pravděpodobnost asi 1:250 :usmev: .
Vlaštovka
Příspěvky: 517
Registrován: 20 srp 2024 18:38
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 577 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Vlaštovka »

No to není moc šancí teda... :otraveny: :mrzimeto: jako porodní asistentka mám na porody všeho druhu obsesi :vytlem: takže se budu modlit, aby se mi poštěstilo
:mrzimeto:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14477
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3631 poděkování
Dostal poděkování: 6738 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Hhippie »

Juuuu, Vlaštovkooooo, konečně dobré zprávy od vás! :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Vlaštovka
Příspěvky: 517
Registrován: 20 srp 2024 18:38
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 577 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Vlaštovka »

Tak posílám taky něco trochu veselejšího, než jen ty smutné zprávy. Elvíra se má kupodivu bez Josefíny dobře. Vůbec nemečí, jede si svoje, jako by se nechumelilo. Člověk by i řek, že to byl od ní záměr :ajeje: každopádně posílám fotku vemínka před pár týdny(focená je loni, ale to vemeno tak vypadalo ještě v březnu)je to ta s moji rukou.........a včera, foceno bez me ruky...myslím, že by se jí snad takhle hezky nezvětšovalo, kdyby nebyla březí :vytlem: já jen doufám, že to, co má v břichu bude holčička, aby mě nemuselo čekat hledání nové kozy
Přílohy
Screenshot_20260510_213637_Telegram.jpg
Screenshot_20260510_213625_Telegram.jpg
20260510_181240.jpg
:mrzimeto:
Profesor1
Příspěvky: 9491
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 5047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Profesor1 »

To víte že bude kozička, ale určitě i kozlík :vytlem: Koza mívá většinou dvě a více.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Vlaštovka
Příspěvky: 517
Registrován: 20 srp 2024 18:38
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 577 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Vlaštovka »

No je to prvnička. Tak doufám, že nebude jedno a kozlík, jak to měla loni Josefa..... :usmev: pro mě by bylo nejlepší 2.....holčicku si nechám, kozlem zacpu pusu manželovi a nakonec budu mít více mléka :vytlem:
:mrzimeto:
Františka.
Příspěvky: 11384
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5760 poděkování
Dostal poděkování: 4895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Františka. »

U prvničky je často jen jedno. A začíná zase jeden dobrodružný příběh, na jehož pokračování se budu těšit určitě nejen já :usmev: .
Vlaštovka
Příspěvky: 517
Registrován: 20 srp 2024 18:38
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 577 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Vlaštovka »

Já taky. Upla jsem se teď na to, že to tak mělo být, že třeba to teď bude jednodušší skrz Elvíru. Mohla by svoji kozičku, pokud se poštěstí a bude to holka, lépe přijmout..... :nevim: možná by na ni nebyla tak rázná. Pokud to budou dvě holky, nechám si, pro jistotu, obě :andel: takže doufám, že alespoň tenhle příběh bude mít dobrý konec.....ona prostě jako velmi silná a dominantní tu bázlivou nikdy nepřijala :nevim: přitom je to super koza. Je hodná, na lidi a děti. Není vlezlá, jede si svoje, nechá se pohladit a jde. Je pěkná, veliká, dobře stavěná....
:mrzimeto:
Františka.
Příspěvky: 11384
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5760 poděkování
Dostal poděkování: 4895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Františka. »

Jen počítejte i s tím, že třeba bude mít dva kozlíky. Právě se moc neupínejte na svůj plán, víte, že pak je zkouškou, když to dopadne jinak :usmev: . Ale taky by to mělo řešení. Mléko byste měli, jednoho byste snědli letos, druhého vykastrovaného až napřesrok, kdy by nejspíš už nějakou tu kozičku měla... Vymyslím Vám řešení pro všechny siituace :vytlem: .
Vlaštovka
Příspěvky: 517
Registrován: 20 srp 2024 18:38
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 577 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Vlaštovka »

:vytlem: no tak stát se to samozřejmě může. Těch bych se raději obou zbavila hned a měla dřív mléko bez ,,odstavování,. Předtím jsem to odkládala skoro do 5 měsíce a to bylo zbytečně moc. :otraveny:
:mrzimeto:
Vlaštovka
Příspěvky: 517
Registrován: 20 srp 2024 18:38
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 577 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Vlaštovka »

No nějak to dopadne....koz se nevzdám :vytlem: už mě stály tolik nervů, že chci mít alespoň nějakou dobu ten užitek :)) navíc umí něco co já ne....myslet za každé situace samy na sebe....a to se od nich teda musím nějak ,,po kozácku,, naučit
:mrzimeto:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14477
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3631 poděkování
Dostal poděkování: 6738 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Hhippie »

Hlavně ten závěr moc ráda slyším.
Stejně jako františčiny příběhy jsem s vámi žila ta vaše vyprávění.
Takže jsem ráda, že to nevzdáváš! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Vlaštovka
Příspěvky: 517
Registrován: 20 srp 2024 18:38
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 577 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Vlaštovka »

Mám to tady velmi ráda. Je to tak strašně příjemná komunita lidí, kteří se nesoudí a vyslechnou všechny chovatelské neúspěchy. Až neuvěřitelné na dnešní pošahanou dobu.
:mrzimeto:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6501 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od PavelIV »

:vytlem: tak nelez do vlákna o politice, ať ti ten dojem vydrží :))
:PavelIV:
Vlaštovka
Příspěvky: 517
Registrován: 20 srp 2024 18:38
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 577 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Vlaštovka »

Nelezu, záměrně. K politice se nevyjadřuju ani v běžném životě. To neznamená, že názor nemám ale je to pro mě taková špína, že si odmítám jakkoli kazit karmu. Takže apoliticky prožívám a je mi dobře :vytlem:
:mrzimeto:
Františka.
Příspěvky: 11384
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5760 poděkování
Dostal poděkování: 4895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Františka. »

Jen mně s Profesorem politiku nechte. Tady je občas mrtvo a takhle aspoň trochu rozčeříme hladinu :usmev: .
S tím prvním snězeným kozlíkem letos a druhým za rok jsem to myslela tak, že by nebyla do příští sezóny sama. Dávat k ní další novou kozu by třeba dobře neproběhlo a úplně samotnou ji mít, to by ji nejspíš zkazilo a přivázalo příliš k lidem.
Vlaštovka
Příspěvky: 517
Registrován: 20 srp 2024 18:38
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 577 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Vlaštovka »

Já rozumím...no uvidíme. Co s ní, když je taková netykavka :vytlem: vyhovuje mi, že není na nás závislá. Přiběhne, když zavolám, nechá se podrbat, sežere případnou mlsku a jde...žádné vymekávání..jsem fakt překvapená, že absolutně neteskní :udiv: .... :kamosi: já vám ji neberu :vytlem: jenom se nebudu zapojovat....
:mrzimeto:
Vlaštovka
Příspěvky: 517
Registrován: 20 srp 2024 18:38
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 577 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od Vlaštovka »

Promiňte. Už musím. Ale ze všech těch sraček mě teď možná čeká něco sobrého. Elvíře se dneska totálně nalilo vemeno, mečí jak zběsilá a z pochvy ji teče bílý hlen. Vypadá to, že už se schyluje k porodu :andel: éž by
:mrzimeto:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6501 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porod kozí prvničky

Nový příspěvek od PavelIV »

No to asi jo, ale ještě to může trvat. Teda soudím podle krav
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host