Krmítko na příkrm.

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Hhippie »

Jedna fotka u žlabu z dneška.
Přijde mi vtipné,když jsou ovečky ojíněné... domeček přitom mají,nebo mohou ležet u sena pod střechou...ale kdepak,radši venku. Nevadí jim to ;)
2F92BCE9-7E23-4FE4-A962-7111E85CB5FC.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Janina »

Hhippie admin, krásná fotka, :slunce: 🐏🐑😍
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od gajdovka »

já bych potřebovala vyřešit u ovcí,přidávání sena zezadu,jelikož beran je divoch,s rozběhem do mě to docela dost bolí,tak bych chtěla zezadu salaše dodávat seno,ale pošlapou si ho,chtělo by to,nějakou ohrádku,máte insipaci?Děkuji
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od xchipsy »

Téma jsem přehlédla, tak už jsem teda z Radosti správně zde :blazen:

Oreb xchipsy, a nešlo by to tak, že korýtko bude u plotu a sypat budete přes něj. Kdyby nebylo moc těžké, vezmete ho, až bude prázdné, a vyčistíte. Nebo tam prostě lezte dvakrát, jednou vyčistit a pak už se vraťte s krmením :vytlem: . Já jim takhle nosím mláto, ale beru s sebou psa, aby mi udělal cestu. tam to položím na zem a prchnu. když dožerou, naplním to znovu, a tak pořád, dokud někdo chce. Dostanou všichni a já to přežiju díky psovi.

U plotu nelze, je tam vysoké lesnické a před ním čtyři řady lanka, takže jednak bych přes to blbě sypala, druhak by při žraní taky mohly jednu koupit :)) Moc těžké bych ho právě dělat nechtěla, abych ho mohla po nakrmení třeba převrátit (aby do něj nepršelo a nepadal bordel) a pak při dalším krmení zas jen přetočit zpátky.. Asi bych tomu ani nedělala nějaké vysoké nohy, třeba jen z hranolků +-10cm, aby bylo trochu přizvednuté, nevím. Původně jsem myslela udělat to spíš vysoké, udělat tomu nějaký zadní rám a na ten přidělat nějak svisle prkno nebo lať, aby vzniklo to "hrazení" - oddělení jednotlivých krmících míst, ale to už bych pak musela nechat stabilně postavené, to už by převracet nešlo. A pak bych zas musela řešit, jestli nad to dělat nějakou stříšku apod..
Hodně se mi lbí tohle - to by vyřešilo vše, jen bych udělala "kostru" se zadním trámkem na zaháknutí (a příp. nějaké ty oddělovací latě), ale když spočítám přes dva tis. za "koryto" + cca 180 za jednu tu vkládací misku... To se mi dávat teda nechce, to bych radši zbouchla něco z toho dřeva..

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od oreb1 »

Já mám teda radši víc míst, kde jim něco dám. Možná proto, že je jich hodně a k jednomu se nevejdou. Ale vlastně i dřív jsem jim to dávala do několika menších. Nějak se mi neosvědčilo je nutit, aby žraly všechny vedle sebe a najednou. Teď jim to mláto dávám jen v přepravkách s plným dnem. Ty pěkně leží na zemi, dobře se umyjí, jsou lehké a dost pevné. Ještě žádnou nerozbily, ale nenechávám je tam prázdné pořád.
Já si myslím, že co má nožky, dá se převrátit. Dřevo se hůř myje. Někdy jim třeba budete chtít dát něco vlhkého nebo se krmítko zablátí.
To na obrázku je hezké, avšak drahé, dřevěné se mi zdá nepraktické. Mrzí mě to, nerada to tak píšu :stydim: .
V takovýchhle přepravkách jim to dávám.
https://www.tbaplast.cz/prepravka-e2?gc ... gJNl_D_BwE
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Janina »

A to naše se vám nelíbí? Je mobilní , jednoduché, jen přepážky dodělat. Dá se v klidu opřít o stěnu.
Přílohy
krmítko.jpg4.jpg
krmítko3.jpg
krmítko2.jpg
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Bekkky »

Tahle přepravka není špatná, někdy tak dávám sůl, nebo minerální směs. Do země natluču roxor a k němu tu přepravku uvažu za ucho.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Janina »

Dřevěné je pro nás velmi praktické. Je pevné, stabilní, zadarmo, dá se přenést, uklidit, opřít. A je víceúčelové. :vytlem: jak vidno. Také ekologické.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od oreb1 »

Bosorko, všechny vlastnosti, co píšete, jistě má. Vypadá dobře, ale vyčistit od vlhkého se moc dobře nedá. Leda by to bylo hoblované dubové dřevo, pěkně ošmirglované, olejované :usmev: . V Petrohradě mívali taky v těch nejlevnějších putykách na rybí polévku místo talíře jen důlek ve stole a s hygienou si hlavu nelámali :vytlem: .
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Hhippie »

Oreb: nene! :udiv: To si vazne nedokazu predstavit...??? :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od oreb1 »

Takové krmítko na příkrm nebo jíst takhle polívku v námořnické hospodě :vytlem: ?
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od xchipsy »

Oreb, to všechno bych splňovala, teda spíš to dřevo :blazen: Mám dub, mám hoblovku, vlhké krmit neplánuju (a kdyby, tak pořád můžu rozhodit kyblíky). Jedno delší koryto pro všechny se mi právě zamlouvá proto, že je snadno nachystané - nechám ho vedle boudy, převrácené dnem vzhůru, přijdu s kýblem, převrátím ho pozice "Žereme", nasypu a je to. Po nakrmení zase převrátím zpátky. Což samozřejmě ale vylučuje ty dělící latě. No a nebo to pak udělat s tím hrazením, na nožkách (tím samozřejmě nemyslím nějakou tyčinku :blazen: ale hranol 10/10 apod. a nebo na třech čtyřech místech napříč, ne jako nohy v rozích), nějaký zadní rám ze kterého půjdou ty latě a nad to stříšku...
Teď mám tři malá korýtka a jak jsem psala, je to opruz je ráno a večer roznášet a pak zase uklízet.. Navíc tam stejně musím dělat dozor, protože Kira žere jak piraňa a jakmile má hotovo, jde do dalšího - k Ále, protože Burák se vyhnat nenechá - no a tím pádem Ála jde zas hledat nějaké korýtko, od kterého by někoho vyhnala ona a to by samozřejmě bez dozoru odnesla bílá Zola.. :vyhlizim:
Dřevo je dobré v tom, že je to rychle hotové a když se něco pokazí nebo je to už hnusné, vyřeší to pár řezů pilou a kotel :blazen:
Taky uvažuju nad variantou udělat jen nějaký rám s trámkem, na který pověsím kyblíky - dva už mám, takže bych jen dva dokoupila..
Blbé je, že to bych musela dát dovnitř do boudy, kde jsou podél stěn takové železné pásy (jak jsem psala, je to bývalý chlaďák, takže se za to asi nějak kurtovaly palety apod.), protože zvenčí bych to neměla jak přidělat - myslím si, že do těch stěn nic moc dobře šroubovat nepůjde...

https://www.kamir.cz/plastovy-zlab-zavesny-8-l
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od PavelIV »

Možná jsem to někde přehlídl, proč ne jednoduše 4 plastový kbelíky - můžeš si to namíchat předem, každýmu něco jinýho, rozdat po pořadě podle hierarchie a hotovo. Kdo žere pomalu má smůlu, silnější až dojí svoje, tak jí odežene, to by mi tak nevadilo.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od xchipsy »

Mám jen dvě ruce :blazen: Čtyři kyblíky, to bych ještě pobrala (dva a dva), ale potřebuju si taky otevřít, zase za sebou zavřít, pak to musím nějak "rozdat" - položím jeden a hned jsou v něm nejmíň tři hlavy, přičemž jedna z nich to zaručeně převrátí a vysype... Bych fakt nejradši něco "stálého", co bude přímo na místě a já do toho jen nasypu..
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od PavelIV »

Plastový musej bej kónický (aby šly vyndat z formy), když se trochu otře zespoda podstava, tak se skládají do sebe. Nosím jich takhle v sobě (v každým fanka šrotu) 10. Teda jednou za uherák, ale jde to, když je potřebuju nalákat někam na kopec, tak si radši vezmu kolečko, ale pro kozy toho bude asi míň i menší kýble.
Na jízdárně se to takhle bere koním 2x denně, i mladý holky nesou každá 3 v každý ruce (ty závěsný). Když je málo lidí, tak taky na kolečku (koní je asi 20)
:PavelIV:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Lisbeth »

Xchipsy, sice nemám kozy ani ovce, ale napíšu ti, jak jsem to měla u koní, když byli ještě dva - tedy se prali o příděl. Bylo to přesně jak popisuješ u koz, stačilo, abych se objevila s plnými kyblíky před výběhem - okamžitě oba v pozoru u pásky, ten silnější narval hlavu do kýblu, div mi neurval ruku až u ramene, půlku toho vysypal, tak jsem dala kyblík slabšímu, ten si chtěl v klidu žrát, jenže za chvíli ho začal šikanovat silnější...tak jsem prostě s krmením ve výběhu přestala, v klidu jsem si kyblíky připravila do boxu, došla pro ty dva nenažrance, kde paradoxně každý zaujal svoje místo a v klidu se nažrali, dělám to i teď i když je kobyla sama a vlastně to není potřeba, vidím, že ten klid "na boxe" jí prostě vyhovuje, tak bych podpořila tu variantu krmit kozy vevnitř - přijde mi to daleko jednodušší, plastový kyblík přikoupíš, každý den po použití snadno umeješ a hlavně to máš pod střechou, tak nemusíš řešit, jestli krmnou nádobu převracet, jestli ti jí nezničí, apod. Odneseš, naskládáš někam mimo dosah a šlus a je to komfort i pro tebe, když půjdeš krmit v dešti, nebude ti kapat na hlavu, když jim budeš dělat bachařku :vytlem: Ale třeba jsou ovce a kozy úplně jiné než koně a tohle je pitomost...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Jamarov »

Xchipsy,tak tohle přesně znám :)) Je to prostě boj s kozama potvorama.Taky jsem běhala s kyblíkama,roznášela do dostatečné vzdálenosti a hlídala..ale...je to nemožné.
To dřevěné krmítko máme stejné jako Bosorka,je to na nožkách,takže zvednu a otočím po krmení.Ale je dobré pro ovce,ty se tam vždy nějak popasujou,musí být dostatečně dlouhé,aby se vešli v klidu všechny a měli ještě prostor okolo sebe.Pak jsou klidnější.

S kozama už to dělám jinak,je to opruz tak jako tak,ale systém funguje.Směs míchám každé do kýblu zvlášť,podle toho ak co které potřebuju i množství,břeí,nebřezí atd..,takže 13kýblů :otraveny:
donesu si vše k ohradě,jdou nasadit do sebe takže se lépe poberou,holt musím víckrát.
Mám pevnou ohradu,na každém kůlu lano s karabinou,rozestavím belíky k sloupkům,6 jich dám zvenčí ohrady,takže se postavím pak k bráně a pouštím postupně jednu po druhé, první jde vždy šéfová atd...,už jsou naučený a mají své místo, každá si jde ke svému.Pak jen holky obejdu a přicvaknu každé karabinu k obojku.A jdu do ohrady a z druhé strany udělám to samé.Ovce čekají,kozí holky mám přivázané a můžu nasypat do dřevěného krmítka teprve ovcím.
Každá dostane svou dávku a nažere se v klidu a hlavně neperou se.
Takhle to dělám do porodu,pak jsou v boxech.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od xchipsy »

Taky už jsem uvažovala nad variantou uvázat, možná by to bylo nejjednodušší... Hnědky jsou na vodítko zvyklé, takže to by mělo být v klidu a teoreticky by i to mohlo stačit, bílá se jim do žrádla rozhodně cpát nebude, ta je ráda, že má svoje a spíš se ony snaží vyhnat ji.. Horší už to bude s kozlem, ten na úvaz zvyklý není a tak nějak si dělá, co chce, jednou žere u svého, dokud nemá prázdno, podruhé zas po pár hltech začne vymýšlet a obcházet ostatní...
Krmení uvnitř by asi bylo nejjednodušší, stejně uvažuju, že udělám ještě jedny jesle, které zase postavím "naširoko", tím by mi vznikly jakoby tři boxy, kde vstup by byl jen kolem jeslí - a to už bych si pohlídala, aby k bílé nelezly a hnědé ať se vyhánějí, jak uznají za vhodné, ty stejně krmit nepotřebuju, jsou v dobré (možná až moc) kondici, dávám jim jen proto, abych je zabavila a měla čas se nažrat bílá... A nebo rovnou udělat i hrazení s brankou měla bych tím pádem úplné tři boxy, kam bych je pak mohla případně pozavírat, když by bylo třeba (paznehty, porod, cokoli...)

Nějak takhle: hnědý obdelník - druhé jesle, červené čáry - hrazení s brankou, ulička volná, abych mohla do každého boxu individuálně bez nutnosti chodit přes všechny... No a na tu pravou stěnu na to "železo" udělat jen trámek (jak je teď na fotce vlevo) a na to věšet ty kyblíky... Do každého boxu jeden no a ten čtvrtý holt někde položit na zem... Protože čtyři boxy tam dělat nebudu, kozlovi se udělá jeho vlastní výběh venku (v rohu toho současného), kde se v případě potřeby zavře... (plus přístřešek)

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Janina »

Kozy krmit uvnitř, dvě uvázané, zavřít dveře. Kozla venku. :)
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od xchipsy »

Venkovní úvaz bych teoreticky mohla vyřešit přiděláním kroužků s kouskem řetězu na ten kmen, co mají venku, z každé strany jeden (to by tam mohlo být pořád), k tomu vždycky cvaknout hnědky no a buráky už bych si (snad) pohlídala...

Obrázek

Nejlepší by bylo, aby se naučili, že prostě dám do jednoho korýtka a je to pro kozu číslo jedna, není třeba, aby se tam cpala číslo dvě, protože té nasypu do dalšího korýtka... Zlatí psi!!! :blazen:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů