PASENÍ - povídání o něm, postřehy

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

tak to neznám :nevim: jsem mladej :stydim: že by podpora odnožení ?
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jo jseš mladej, já taky :vytlem:
Jednak odnožení a taky kratší výhonky, které při dlouho trvající sněhové pokrývce neslehly a nezačaly pod sněhem ve vrstvě plesnivět a tím vyznívaly i kořeny pod.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od jupik »

Ozim to nebyl, jetelotráva. Jinak ozim je fakt lepší přepást, profesor má pravdu ;) Dělali to pro ČT, takže to určitě bude i on-line. Ještě 20.11 dopasná, tu budou taky točit a přehánění z Pozdyně na ovčín. Tuším to bude zase reklama na tabák a rum... a prej toho budou muset dooost vypípat (máme nevhodný povely na psy - kurva lehni, kurva co děláš, debile lehni, a tak). Taky jsem zvědavá, co jsem jim všechno nakecala
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Jana P. »

😂 naše mladá divoška tak lítá a skáče, když vyjdu z domu, kdykoliv, strašně se raduje. To před nehodou nedělala , byla klidnější. Pak se mnou nějaký čas nemluvila. Že jako nechodím ven a furt se válím v posteli, a pak ty berle. Tejdkon když zas je situace v normě, tak by mě nejradši láskou sežrala. Takže to musím zkusit 😍 tenhle povel jsem totiž neznala Kurva sedni! Vono to půjde, bude dobrá 😂
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Nejsem hvězda, ale oveny jo, už jdou na poslední pastvu, na jižní svah. Tam bývá tráva nejdéle.
Přílohy
Křižovatka, stěžejní místo
Křižovatka, stěžejní místo
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Pastva rozšířená o hektar. Snad ještě 14 dnů vydrží počasí bez metru sněhu.
Přílohy
IMG_20211117_120653.jpg
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Františka. »

Nevím, co se děje, ale kozy jsou letos před zimou nějak líné. Jdou sice s radostí ven, ale jen kvůli nějaké změně, uždíbnou sem tam nebo zvednou lístek a za hodinu už by šly domů. Jsou sice asi většinou březí, ale ne těsně před porodem, aby se jim nikam nechtělo. I tak mi kdysi jedna koza porodila za chůze na pastvě a nijak ji to nezneklidnilo. Asi je letos výživnější seno. Dostávají ho ráno, ne víc než jiné roky. Jinak mě nenapadá, proč by je nelákalo jít na zelené. Je fakt, že seno se povedlo, hezky narostlo, dobře a včas se usušilo. Že by to bylo opravdu tím?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Hhippie »

To nevím, Františko. Já to mám přesně naopak. Ubytovala jsem na zahradě toho nového plemeníčka, protože jsem ho potřebovala mít na očích, abych o něj mohla pečovat. A protože bylo velmi nutné, aby se dostal z toho svého srabu a rozežral se, potřebovala jsem ho dostat na trávu. Mám tu kousek nově oseté trávy, roste letos prvně (naštěstí už má kořeny a uhutněnou půdu), tak tam není stařina a je ještě teď nádherně zelená… tak jsem je tam holt pustila a ti dva jí vyluxovali během dvou dnů.. což mě těší, ale už jim jaksi nemám, co nabídnout, krom sena… holt :promin:
Přílohy
1075A3FB-F48C-458F-99DE-1DF903C75DC5.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Františka. »

Jestli máte dost sena a je taky tak dobré jako to letošní naše, dala bych jim ho. Už si mladík zvyká, žejo :usmev: ?
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od irčan »

Hhippie píše: 21 lis 2021 21:31 To nevím, Františko. Já to mám přesně naopak. Ubytovala jsem na zahradě toho nového plemeníčka, protože jsem ho potřebovala mít na očích, abych o něj mohla pečovat. A protože bylo velmi nutné, aby se dostal z toho svého srabu a rozežral se, potřebovala jsem ho dostat na trávu. Mám tu kousek nově oseté trávy, roste letos prvně (naštěstí už má kořeny a uhutněnou půdu), tak tam není stařina a je ještě teď nádherně zelená… tak jsem je tam holt pustila a ti dva jí vyluxovali během dvou dnů.. což mě těší, ale už jim jaksi nemám, co nabídnout, krom sena… holt :promin:
Hhippie možná to může byt tým že nové neměl ve starým místě žrádelní luxus tak se snaží dohnat co se dá dyž to de.A páč společník je taky konkurence tak se voba cpó se zvýšeným úsilím.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Hhippie »

Seno k dispozici mají samozřejmě. Dvoje. Ale myslím, že se ho ani nedotkli. Což mi ale nevadí v tom smyslu, že prostě jen potřebuji, aby se rozežral, nabral síly a co nejdřív spravil… trochu začínáme přidávat jádro, aby si zvykal. Ale pořád je nejpotřebnější hmota… tak snad se rozežerou sena. Chci zkusit někde sehnat nějaké vojtěškové seno, aby se dal dokupy. Ale blbý je, že ta jehnice by příkrm nepotřebovala. Ale přišlo mi blbost, kupovat další ovci jako společníka, když řeším “každého jednoho jedince”… místa je nemnoho a že jsem jí mohla odebrat od wallin mi pomohlo… tak snad nebude moc zatučnělá na první porod… letos byl velmi hojný rok, tak je vážně hodně macatá…prostě si pořád stojím za tím, že nechávat dorůst do druhého roku, má smysl.. :andel:
Z té trávy je stejně zítra musím stáhnout, ať ten trávník nezničej, takže začít žrát se o prostě budou muset, není zbytí :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Františka. »

Hhippie, a u beranů jsou anatomicky močové cesty jiné než u kozlů a nehrozí po vojtěšce močové kameny? Já to nevím, jen u kozlů je to nebezpečné.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Hhippie »

Františko, musí se s rozumem a vědět jak… k vojtěšce je třeba podávat něco na vyvážení Ca a P … :mrk: ale máte pravdu, je to alchymie.
Tím neříkám, že to mám zmáklé. Jen, že bych mu tohle ráda přidala. Ale třeba to nakonec nechám na granulích pro jehňata a pak přejdu na běžné statkové krmivo… :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Františka. »

Tak víte, to je dobře. Já mám zkušenost, že jetel není tak problematický jako vojtěška, navíc je chutnější. Jenže jetelové seno se asi hůř sežene, lidi pěstují spíš vojtěšku, protože jim víc naroste.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Augenblick »

Řekl bych, že jetelové seno nejde ani pořádně udělat. Lístky se po usušení rozpadají. Teda alespoň u mě...
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Ale senáž je luxusní, taky by určitě pomohla :souhlas: řepa a pod. to samí
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Hhippie »

Řepu k tomu dostává :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od čobanak »

Hhippie píše: 21 lis 2021 21:48 Seno k dispozici mají samozřejmě. Dvoje. Ale myslím, že se ho ani nedotkli. Což mi ale nevadí v tom smyslu, že prostě jen potřebuji, aby se rozežral, nabral síly a co nejdřív spravil… trochu začínáme přidávat jádro, aby si zvykal. Ale pořád je nejpotřebnější hmota… tak snad se rozežerou sena. Chci zkusit někde sehnat nějaké vojtěškové seno, aby se dal dokupy. Ale blbý je, že ta jehnice by příkrm nepotřebovala. Ale přišlo mi blbost, kupovat další ovci jako společníka, když řeším “každého jednoho jedince”… místa je nemnoho a že jsem jí mohla odebrat od wallin mi pomohlo… tak snad nebude moc zatučnělá na první porod… letos byl velmi hojný rok, tak je vážně hodně macatá…prostě si pořád stojím za tím, že nechávat dorůst do druhého roku, má smysl.. :andel:
Z té trávy je stejně zítra musím stáhnout, ať ten trávník nezničej, takže začít žrát se o prostě budou muset, není zbytí :promin:
Samotná ovce bejt nemůže
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od Hhippie »

A? :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PASENÍ - povídání o něm, postřehy

Nový příspěvek od čobanak »

Možná jsem to špatňe pochopil,mislel jsem,źe si beránka dala samostatňe.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 16 hostů