Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

mastnacek2 píše: 29 bře 2022 10:57 cobi hele, vsak jses taky aktivni na fb, tak vidis s cim vsim lidi "hlidaj" svoje zviratka. Nejaka pani s krizencem labradora + neco s pitbulem snad. Ohradnik jako pro kravy, takze podlizt no problemo. To ti vztavaj chlupy po celym tele. Udals ty tvoje bastardy? ja v ty skupine byl chvili ale muj nazor na cokle znas. Me staci ze "nas hlidaj sousedovic". Rikal jsem si covid, lidi dostanou rozum a zacnou si vazit zemedelcu a chovatelu. Hovno. Rikal jsem si prisla valka, bude nouze, myslis ze se neco zmeni? Zacnou rvat, ze maj drahej benzin a neni mouka. V moji bejvali skupine jsem dal video s peknou zachovalou vlci jamou, dobrej mustr...
Bastarďi prodáňi.No gdiž psa nepotřebujete,no tak to neřešîte.Tadi si kvúli jednomu zloďejíčkovi pořîďili psa hned 2 liďi.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Cobi tak to gratulace. Je videt, ze se nekterym posukum jeste nepovedlo lidi uplne zblbnout ze jedine s PP.
Reknu ti, ze jsou chvile, kdy bych se na to nejradsi vykaslal a cokla poridil. Mozna ani ne pastevce aby nicil biotop v ohradach, ale nejakyho brouska na dvur a do blizkosti ohrad. Znamenalo by to pro me akrat udelat branu na prijezdovy ceste, jinak jsem uz zase kolem dokola elektrifikovanej. Sousedi me zacinaj hrube nezajimat proto, jak se chovaj ( truhlar pali preklizky a ruzny desky v kamnech, dalsi soused prazce, jeden ma ohrady s ovcema spis lezaty nez stojaty a za nima agresivniho berana zwartbles, takze trnu, kdyz se rodinka jde projit, dalsi soused o par set metru to stejny, agresivniho suffolka za dvema paskama ).
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od andre.marek »

Když se tady nakousli ti psi s PP - nejsem pro to, chovat jen papírové, ale neskutečně mě štve, když někdo prodává na zisk, údajně čistokrevná zvířata, akorát nemají pp kvůli nějaké blbosti. Že na to někdo skočí a dá za takového psa x tisíc fakt nechápu... :otraveny:
Jako chtít něco na granule, zákl. očkování apod. výdaje je jasné, ale vydělávat na tom podporuje jen množitele.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

každý je svého štěstí strůjcem :blazen: , to slavné PP je k ničemu když od psa chceš pracovní výsledky a koupíš gaučáka :nesouhlas: nebo displazii, epilepsii atd. :cert:
dodržovat standarty to ano, ale jak je to bez charakteru tak je to k ničemu :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Pastevci jsou jeste jina liga, toho kupujete hlavne na praci a to ne ledajakou, nybrz na samostatnou. To neni pojancena bordera nebo nemeckej ovcak, kterej se musi cepovat, ovladat a pak radsi sup s nim do voliery. U ovcaka je PP zaruka ceho?
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od andre.marek »

Jasně, u pastevců a pracovních psů je to trochu jinak. Spíš jsem měl na mysli ty "gaučáky" :vytlem:
S pracovníma bohužel nemám zkušenosti. I když bych velmi rád nějaké nabral, není na to už prostor a psa tedy zatím nemám.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Andre, jasny, ale ten pastevec se snad neda ani srovnat s ostatnima prscovnima plenema v tom, co ma,vykonavat a jak. 24h denne se stadem, sostatne vyhodnocovat nebezpeci. Idealne aby falesne neblafal po kazdy,vlastovce, rozeznal lupice od turistu, navstev a domacich a k tomu vsemu by se mel ubranit alespon jednomu vlkovi. Superman.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

PP by měl být zárukou předepsaného exteriéru :vytlem: a rodokmenu :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

Na vlky musejí být aspoň 3, nebo 4. A rozhodně turistu od lupiče nerozezná, v lepším případě bude štěkat, pokud bude couvat a pomalu odcházet. Pokud ponem turista praští holí, tak ho umravnil. Proto je vhodné oplocení dělat legálně a v územním rozhodnutí mít účel výběh pro psy . Pak to pokousání není trestný. Pokud chtějí ochranáři někde demonstrovat, mohli při změně stavebního zákona, aby územní rozhodnutí na ohrady nepodléhal poplatků 20000 Kč.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Jane, pocty mas spatne, proste 1:1, nekdy muze zvladnout dva, treba kdyz se ucej mladat lovit a jdou ve dvou. Proc ne. Pastevec ma jakousi vyjimku v zakone, ale opravdu netusim, jakej "pravni statut" ta ohrada ma mit. Kazdopadne te ani to neochrani od vlastniho svedomi, kdyby tvuj pes nekomu natrh krkavici. A kdyz se trosku divas kolem sebe, treba co za lidi si porizuje vylozene bojovy plemena jako bulteriery, pitbuly apod, tak ... nastesti chovatele hospodraskych zvirat jsou vetsinou normalne uvazujici osoby. Az na vynimky.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Bojoví plemena se hlavňe rvou mezi sebou.Bili višlechťení na zabíjeňí sebe navzájem v aréňe.
Uwe
Příspěvky: 253
Registrován: 16 srp 2021 09:28
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Uwe »

Nedávno jsem tu řešil jestli svého "bezpapiraka" pustit na fenu a protože jak píše Dad- hlavní je charakter a ten on má,tak jsem na to kyvnul, ALE-kdyz jsem viděl tu kamarádovo fenu,tak jsem zase vycouval :nesouhlas: Dle jeho slov čistokrevná NO,v reálu řízlá asi belgickým,ustrašená, agresivní,...to by ten můj musel mít jo průbojné DNA,aby z toho bylo něco solidního :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Škoda, že takových uvědomělých chovatelů není většina. To by to mezi těmi domácími zvířaty jinak vypadalo :souhlas:
Ale hlavně by měl mít rozum majitel špatné samice - aby se to nešířilo dál. A je jedno, zda to jsou fyzické nebo psychické vlastnosti. Prostě když to není “správně”, tak by se to nemělo množit!
Ale motivace těch majitelů je většinou silnější než rozum… :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Jelinkova nezklamala
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Uwe píše: 05 dub 2022 17:00 Nedávno jsem tu řešil jestli svého "bezpapiraka" pustit na fenu a protože jak píše Dad- hlavní je charakter a ten on má,tak jsem na to kyvnul, ALE-kdyz jsem viděl tu kamarádovo fenu,tak jsem zase vycouval :nesouhlas: Dle jeho slov čistokrevná NO,v reálu řízlá asi belgickým,ustrašená, agresivní,...to by ten můj musel mít jo průbojné DNA,aby z toho bylo něco solidního :vytlem:
Tak to je dobře .Je to katastrofálňí,co s plemenem no uďelali chovatelé.Tadi maj dva souseďi papíráki a to je naprostá katastrofa.Hlavňe fizicki.Vono se to šlechťí na ňízkí zadki,pak to aňi nemůže pořádňe choďit.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Co tahle krusno(blbka)holka chova krom coklu?

https://www.idnes.cz/hobby/mazlicci/vlc ... zlicci_mce?
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Aha,ona má hotel.Tak to je pak vlk v krajiňe jasnej hospodářskej zájem!Ona si ďelá reklamu.Sleduj peňíze.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Hele to je dobry, na sledovani toku penez je dobra expertka, ty vis koho myslim. Me fascinujou tyhle blbky jeste kdyz ji vidim s tim kocarem v raselinisti. Decko vyhrkany, protoze mama ma v hlave vykotlano. :hrabeti:
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od jupik »

U Přešína na fotopasti zachycený vlk s GPS obojkem, asi před měsícem. Odskočil si k nám od Rokycan.
A máme tu hlídací krkavce, cizí dravce sem nepustěj a do živých nám nejdou. Mrtvý jehňata ale rozeberou dřív než je stihnu sebrat. Prý se pouštějí i do telat.. živých.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od přezdívka »

Teď je dobré, že si můžete vybrat barvu ušních známek. Před časem jsem od jednoho chovatele slyšela, že krkavci napadali na pastvině beránky, protože je přitahovala oranžová barva známek.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů