Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak to by mě nejvíc zajímalo soužití Mourka a kuny.Já mu to říkám pořád,že tam má těžkej život s kunou,ale on mi to asi neřekne.Je strašně ostražitej a když ho vidím jak přitáhne ouška k hlavě a zorničky se mu rozšíří,tak vím,že něco není dobře a on ví,ale já ne.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Myslím, že jeden druhému se vyhýbají, ani on ani kuna by se do boje nepustili, pokud nemusí. Aspoň to tak mám vypozorováno. To samé se psem, kuna radši uteče, i když je malý, a rvát se bude, jen když jí půjde o život. Nenávist ale mezi nimi určitě je. Však tyhle věci víte, znáte ta zvířata moc dobře :usmev: .
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-vlk ... .seznam.cz

......stanoviska Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK). V současné době nebyly vyčerpány možnosti, jak nežádoucím útokům vlků předejít, například dostatečným zabezpečením stád a případně plašením vlků v rámci pasteveckých areálů, ke kterému není potřeba výjimky,“ sdělila.

Zapište si - plašit, plašit, plašit! :)) :)) :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od honzauta »

Jsem v oblasti s výskytem vlků. Teď je možnost žádost u Agentury ochrany přírody o Újmy za ztížené zemědělské hospodaření-vlk. Je to v podstatě kompenzace za provoz preventivních opatření na ochranu před vlky. Tak již druhý večer vypisuje tabulky, žádosti, popisy vícenákladů na provoz opatření. Sazba do rozlohy 52 ha je 7 388,28 Kč/ha nad tuto rozlohu 4 900 Kč/ha. Termín do konce března. Oblasti, kde se může žádat mají vymezeny.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

To se ty vlci státu vyplatej
Naposledy upravil(a) Jan dne 06 bře 2023 21:49, celkem upraveno 1 x.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od přezdívka »

Naštěstí nejsem ve vlčí oblasti a s chovem ovcí končím. Už jich mám posledních 5. Kompenzace asi dobrý, jenomže žádné peníze nemohou nahradit pohled na ovce s rozsápanými břichy. 100% zabezpečení nejde udělat. To si myslí jenom ochránci.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

No oni ty zelení jsou zvláštní, zatímco v místě přirozeného výskytu je vraždí na potkání (vlky), tak tady si je mazlí. Ta dotace 7000 /ha už uživí pořádnou smečku , zajímavé pak bude první případ, až ty psy roztrhají první vlky. Nebo si někdo myslí, že tak "debilni(cti samostatně uvažující)" pes, jako KAO,SAO, irský. vlkodav možná bude rozumnější pokud se začne řvát s vlekem tak jakmile bude nad vlkem v převaze toho nechá.... Možná taky bude zajímavé, jestli pro pastevecké psy zpátky povolí kupírovat uši, protože to nedělají pro estetiku, ale pro výhodu nad vlkem
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Na Chebsku, prý vlci první napadli lesníkovi psa a pak pokousali i lesníka.
Duháči to zpochybňují
U nás už se taky letos vlk prošel. Zavítají tady jednotlivci téměř každé jaro. Zvířata tu mají všichni víceméně zavřené, tak že se jen projde a pak se vrátí do Beskyd .
(Možná, jestli nenarazí na Čunka :vytlem: )
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od arus »

Tak snad narazí dřív na Čunka než na moje ovce :otraveny:
:arus:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak už mám od kuny pokoj.Dnes ležela na dvoře sousední chalupy mrtvá.Na sousení chalupu jezdí majítelka jednou za rok a tak tam kuna žila.Nevím kdo ze sousedů se o ní postaral,ale asi vím. :vytlem:
IMG_2580.JPG
IMG_2583.JPG
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jana P. »

Nějak je mně jí líto Zdeňku.
:stydim:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani,jsme na tom stejně.Rád jsem se díval,když se koukala do fotopasti.Mému zvířectvu ublížit nemohla,protože voliera je nepřekonatelná a kdo si oddechnul je asi jen Mourek,ale tím si nejsem jistý.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Přistěhuje se jiná, volné místo bude brzy zaplněno.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Lisbeth »

Je krásná, i když je tuhá, líbila by se mi jako vycpanina nebo aspoň ten kožich z ní, jestli má ještě zimní srst, to by byla dečka :mrk: Takhle u nás dopadly asi všechny, jen jsme je nenašli...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Dena »

I mě je jí líto.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Kouťák »

Žít a nechat žít.Tím by se měl řídit člověk,ale ono tomu tak není.Jedna strana vysazuje predátory,(vlk,rys,orel atd.)protože tam ten predátor před 100 lety žil a druhá strana by je regulovala,aby tam mohl žít ve svém blahobytu člověk.Kdo chce rozhodovat co je dobře a co špatně.Zase člověk?Na to má právo pouze příroda a člověk by se měl chovat podle ní.Ve filmu "Krokodýl Gandhi" se ptal syna,když chtěl zabít kamenem leguána,zda ho bude jíst.To je posvátná věta a tou by se měl řídit každý. Proč zabíjet kunu?Protože chovatel není schopen si zabezpečit svá zvířata,která slouží jako potrava pro něj?Chci chovat krásné vyšlechtěné holuby na krásu a chci se kochat jejich letem,ale orel a další dravci mi je žerou.Příroda to nastavila ale jinak.Má potěcha je až na druhém místě a kdo chce posuzovat,zda orel v letu nebo přešlechtěný holub je hezčí.Člověk je to nejhorší,co v přírodě je,ale bohužel slezl ze stromu,chce žít po svém a tak si pomalu,ale jistě ničí to,co by mělo být svaté.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 859 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od andre.marek »

U té kuny mi vadí její "touha" ničit věci. Hlavně dráty, kabely - auto, soláry apod., zateplení... Proč to dělá, když to nežere??
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Kouťák »

Andre,bavil jsem se s kamarádem z autobazaru.Kuna vleze do teplého motoru se ohřát,stejně tak pod soláry a do zateplení.Potom se asi nudí,nebo si brousí zuby,ale to bude asi stejné,jako když ti pes sežere boty. :vytlem:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Lisbeth »

Přesně tak! Dokud si kuna a její family nevšímala " našich " věcí, absolutně jsme si my nevšímali jí. Nikdy. Zvířata jsme měli vždy zabezpečená tak, aby ona neměla šanci, podobně jako to má Kouťák, taky nikdy žádnému našemu zvířeti neublížila. Ale poté, co jsme vystavěli podkroví, na místě, kde dříve byla obyč půda a ona tam lovila a ona se toho místa prostě nehodlala vzdát a ryla nám ve vatě za 200 táců, prostě byla zkrácena na životě. Snažili jsme se jejímu přístupu zabránit mechanicky, aby to vzdala, dostala milion šancí a trvalo to dva roky. Nevzdala to, my taky ne a jed je silnější než přesvědčení. Postupně jsme je vyhubili všechny, celou family, protože rok už je v podkroví hrobové ticho a je pokoj i od myší, ty se s tím tak nějak svezly taky. A běda když se objeví, zásoby mám dostatečné...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Mňe přijde,že gdiž ňegdo jezďí na chalupu jednou za rok,tak nemá právo se taktn chovat.Je to vetřelec.Zvikové právo mňela kuna.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů