Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
kukacka
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od kukacka »

Myslis to co jsem vcera posilal? To je Bozanov, hned za kopcem. U me byl vlk zjara, u souseda ob par statku o mesic pozdejs. Ted se to tady roji, nemam tolik prehled, protoze me vysoupli z antivlci skupiny, pac jsem rikal nahlas neprijemny vjeci :potlesk:

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 321 poděkování
Dostal poděkování: 651 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Jak typické. Oni Tě nikde nechtějí, viď? Předpokládám, že tam taky za všechno mohli oni a Ty seš jen ten chudák, kterého nikdo nemá rád... snad jednou najdeš místo, kde Tě někdo polituje. Musí být smutné být v životě sám, odmítaný, nasraný na celý svět.
Třeba jednou pochopíš, jak hluboká pravda je ve rčení “každý svého štěstí strůjce”. nevim:
Předpokládám, žes jim to taky pořádně vytmavil! :))
:Hhippie: Bubáci forever!

kukacka
Kontaktovat uživatele:

Jses nanynko uplne vedle, ale vysvetlovat neco tobe je asi tak platny jako vysvetlovat neco me.
Nijak me to netrapi a netrapi me ani tvoje asertivni vystupovani :jakoby:
Navic pri svym vzdelani a "inteligenci" ani neumis cist, nech si premerit dioptrie.

kukacka
Kontaktovat uživatele:

Bacha aby sis za urazeni clenu nemusela dat varovani holka, nemas k tomu daleko :plac:

jupik
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jupik »

Já tu vlka sice zatím nemám, ale tím že mám ve stádě pár zvonečků, vždycky vím, když se tam v noci něco děje. Občas liška, nebo se jedna nenažravka něčeho lekne a vyplaší stádo. Trošku si beknou, ale pak už jen vyplašený přeběh beze zvuku (zvonky ovšem slyšet jsou). Líp se mi spí když jsou někde dál;) jinak se většinou budim i když se koza se zvonkem podrbe, chvilku poslechnu co se děje a pak zase padnu. Pes startuje jen když slyší, že zdrhaj přes ohradu, u toho řvou fakt hodně. Ale i tak už po zvuku poznám, jestli nakonec zdrhlo celý stádo nebo jen podlezlo jehně

kukacka
Kontaktovat uživatele:

Jupiku, treba zalezi i na podlozi po kterym litaj. Okolo baraku je cast pastvin na navazce, dupnes, zaduni. Tak jako nebavi me vysvetlovat nekterym jedincum ( nemyslim vas nebo tebe ) ze proste slysim kdyz neco beha okolo baraku. :otraveny:

jupik
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jupik »

To je jasny, ze i ten dusot je slyset, do urcite vzdalenosti, pak uz nic. Vlky kazdopadne nezavidim, a jsem rada, ze to zatim nemusime resit

čobanak
Dostal poděkování: 59 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od čobanak »

ta antivlčí skupina je havrlant a spol?a proč ťe vihoďili?každopádňe vim,co ďelá dobitek v noci.gdiž je nažranej,tak leží a přežvikuje.gdiž má hlad,stojí v pozoru.v kravíňe se stávalo pomňerňe často,že stájňík z proťismňeni nenakrmil a pak v okamžiku,gdi mňe spatřili ve 3ráno na šichťe,začali všichňi strašňe bučet.ale gdiž bili nakrmení,tak jsem je i buďil.krávi krkali a prďeli a nechťelo se jim aňi vstávat

kukacka
Kontaktovat uživatele:

Cobonaku, to je skupina na facebooku, vedou to tam hlavne myslivci ;)) kritizoval jsem jejich akcicku, kdy jednomu bozanovskymu "chovateli" kterej proste nezaviral ani po prvnim utoku, darovali s pompou a hejtmanem novy jebnata a v novinach a na netu to prezentovali jako ze zachovali ci zachranili pastevectvi na broumovsku. Hovno. Chlap neni pastevec, ovce za plotem, zadna volna pastva a udrzba krajiny. Rek jsem pekny, ale posrali jste to medialne, mohliste mu je darovat bez publicity. Takhle to pusobi jako problem vyresen. Okamzite vyhazov a tady uz si moc nezastriham :)) nesere me to, stada jsou tady dost zanedbany. Tot cela story. A ze ti dotacni ovcaci nejvic rvou? S nima se nestotznuju od zacatku.

čobanak
Kontaktovat uživatele:

to sem rád,že píšeš jak to je.já sem tušil,že spousta liďí jen křičí a nechce ňic ďelat.uďela si na noc malej košár snad muže každej.já ze začátku pás dost u kolíku.a ťežko múžu nadávat,že dvje ovce zabili psi,co utekli z vedlejší vesňice.známej ze strakoňicka viprávjel,jak mu dva vořeši z vedlejší vesňice pokousali ovce.veterinář to pozašíval,ale hodňe jich potraťilo a ovce,co to donosili se zas nechťeli starat o jehňata.celková škoda asi 60jehňat.ňeco mu dala pojišťovna,ale radši ovce omezil a zmnožil masnej skot.a znám taki chlapíka,co mu utekli ovce na trať,vlak jich přejel 45!voňi toťiž po kolejích choďej jedna za druhou.ztráta ovcí bilo to nejmenší.taki musel zaplaťit kafilerii,očistu lokomotivi a zpožďeňí richlíku.opravdu neňí možné zvířata nehlídat,aňi v krajiňe gde zaťim vlk neňi

kukacka
Kontaktovat uživatele:

Covece, nejvetsi krikloun ma vykup jehnat. Stovky ovci, mozna to jde i prez tisic. Ploty jak za Franty klacka. Nevim jestli uz natah aspon nejakou elektriku. Nekolikrat byl i snad v televizy a ruznych online poradech. Nekdy se fakt stydim ze jsem odsud, ale zase na druhou stranu jak psal vceraaa proficek, geny nevychcis, takze zase tak uplne se stydet nemusim, kdyz jsem potomek privandrovalcu do sudet.

čobanak
Kontaktovat uživatele:

jedna moje babička taki chťela jít do sudet.táta vzpomínal,jak jako kluk jel s ňí se poďívat na ňejakí hospodářství a ňejaká ňemka jim nadávala.nakonec zústali v polabí.

Jan
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 209 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jan »

tady v prostředku ukazují škůdce ovcí v Tádžikystánu, říká, že vlci nejsou malý a i když jejich množství regulují ,
napadají nejen ovce , ale i lidi. Pak je tam nějaký asi levhart, to nám tu zatim snad nehrozí a medvěd, který jak říká je zapsaný v červené klnize, ale pokud útočí na stáda, můžou (a dostanou) zažádat o povolení k odstřelu.
chovám asi 36 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 , asi 47 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, čubinku KAO. Dále mám 4+1 ovečky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě.

kukacka
Kontaktovat uživatele:

regulace nic nevyresi, pro klid ovcaka jedine vaporizovat vsechny. Takze dneska jsem zacal oplocovat ty moje necely dva ha a nechal jsem od aleje topolu 2,5m fora pro lezatej ohradnik. Mam to nudly 265 na 60 tak by je vlci nemeli tlacit k uteku ven.

kukacka
Kontaktovat uživatele:

z akatu, pekne v rozich h branky a tri rady dratu, prozatim. vejska 90. zvednout to muzu na 2,2 laminatama s lankama.

honzauta
Dostal poděkování: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od honzauta »

Okolo nás se také smyčka utahuje. My jsme se rozhodli pro pejska co bude žít se zvířaty a bude je chránit

Obrázek

irčan
Dal poděkování: 244 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od irčan »

Já bych bral raději tohle: https://www.hellosandy.cz/podhalansky-ovcak/
Nebo: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kuvasz
Ale já su jenom hlópé pasáček :prase: :prase: :prase:
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.

honzauta
Dostal poděkování: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od honzauta »

Taky jsme přemýšleli nad Čuvačem či polskou verzí Owczarek podhalanski nebo maďarskou verzí Maďarský kuvasz nebo španělskou Pyrenejský ovčák.

Poté se tady v okolí vyskytli tyto štěňata, po tátovi co už v těchto končinách bojuje s Broumovskými vlkopsi, tak jsme neváhali.

Jan
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 209 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jan »

Je to blbý, ale jeden je málo. Na stádo mívají tam, co sou vlci aspoň 5 - víc. Nevim, jak ty tady, ale většinou je vlk silnější než pes a co jsem koukal, stejně jako vlk musí být ve smečce. Kangal, Kao,sao, jsou podobní psy, ty dospivaj tak kolem 2-3 let. A četl jsem, že cca v 60 letech táhly vlci snad z Ruska do Polska a museli na ně nasadit armádu, protože napadali vše i lidi. Doufám, že až prijde skutečná zima, tak ochránci půjdou příkladem v tom, jak jsou neškodný.
chovám asi 36 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 , asi 47 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, čubinku KAO. Dále mám 4+1 ovečky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě.

Odpovědět