Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
kukacka
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od kukacka »

Tady jeden nestaci. Dalsi utok Hermankovice, zacina jit do tuhyho jak se dny zkracujou.
Profesor1 , srážka s blbem vás nemine, minimálne při číštění zubů a načesávání ježečka.

čobanak
Dostal poděkování: 70 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od čobanak »

honzauta,to je kangal?jak to mislíš vlkopsi?sice jsem už slišel o křížencích,ale vlci snad spíš psa sežerou,než že bi s ňím zakládali roďinu,ne?já mam šarplaňinku a kangala.a gdiž fena hárala,tak jsem je musel čtvrtej den odďelit.tomu psovi už z toho hrabalo.vona jen lehce zašťekala a von už se hotovil zabíjet. :otraveny:

čobanak
Kontaktovat uživatele:

kukačko,mňe připadá 90strašňe málo.já bich za tak ňízkím plotem neudržel aňi domácí zvířata. mam kozi.soused má kříženki z muflonem a přeskakujou 120

kukacka
Kontaktovat uživatele:

Cobonaku, moje ovce neskacou. Postupne obhanim vsechny louky stromovim a kerovim. Aby se vlk nemoh rozebehnout ke skoku. V podstate ani z mista by nemel skocit. Idealne mit ty ploty jako maj v anglii, bud kamenny nebo z lisek a oresaku. Hned na to navazuje 1-1,5 sirokej polozenej ohradnik a pak samotna ohrada. V malych vymerach je to realizovatelny. Velkou ohradu co ted delam mam skoro z pulky obehnanou huste topolama v kerovy forme. Po pokaceni po 7 letech jsem nechal vsechny vyhony.
Profesor1 , srážka s blbem vás nemine, minimálne při číštění zubů a načesávání ježečka.

honzauta
Dostal poděkování: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od honzauta »

Pro čobanka - ano kangál. Je to fenka, máme ještě psa křížence akity a stafordšíra, to je taky těžká povaha, když se nám hárala fenka ( nyní už leží pod stromy a pod drnem ), tak taky byl vzteklej, zlost si vylíval na kočkách či na keřích okolo výběhu, kde byla zavřená, případně děroval moji nohu :mrk: .

Co se týká vlkopsů - ano genetickou analýzou je potvrzeno, že na broumovsku se nejedná o vlka, ale vlkopsa. Takže zde chráníme nepůvodní druh. :hura:

honzauta
Kontaktovat uživatele:

K tomu anglickému plotu.
Ten se dělá tak , že se malé stromky naříznou do půlky v požadované výšce a zalomí všechny jedním směrem, vaziva zůstanou neporušená, tak takhle roste dál. Poté se tomu dává tvar živého plotu, obvykle pomocí mulčovače na hydraulické ruce v zimním období. Je zajímavé, že i přes to, že součástí jsou obvykle 4 řady ostnáčů, tak si zvěř najde místa na průchod krajinou i v tomto plotu.

kukacka
Kontaktovat uživatele:

honzauta: ja myslel ze to jeste nikdo nepotrvrdil. DNA vzroky pri letosnich utocich u me, u souseda, pokud vim taky ani v Bozanove pri ohledani nebrali. Pokud je to oficialni, tak se docela zlobim :)) Ale i tak, oni si to obhaji migraci a ze tomuse se v prirode proste vyhnout neda, stejne jako nas obohacujou uprchlici, tak se obohacujou vlci s coklama.

čobanak
Kontaktovat uživatele:

honzauta,ale akitu x staforda asi k ovcím pusťit nemúžeš,ne?jsem zvjedav,jak budeš spokojen s kangalkou.náš kangal na rozďíl od šarplaňinki neňi tak ušťekanej.taki neňi tak rezervovanej k lidem.šarplaňinka ,jak přijdou cizí liďi,tak zalejzá ke kozám do chlívku.kangal se chce poďívat,gdo přišel,nevaďí mu se seznámit.oproťi šarplaňince je to ale hračička,teď už je to lepší,ale zhruba od pul roku hoňil slepice,jehňata a kuzlata.musel jsem ho uvázat a počkat,až se sklidňí.nedávno to do ňej napálil kozel v říji,začal vrčet,ale ustál to a kozla nezabil.spolu ale určiťe hlídaj daleko zuřivjejš,hecujou se.s ťema vlčíma křížencema-za jakejch podmínek bi to vzňikalo?jako že uteče pes a přidá se k vlčí smečce jako ve voláňí ďivočini?gdiž chťel plukovňík hartl nakrejt vlčici psem no,toho prvňího roztrhala,až druhej bil dost agresivňí,abi jí zvládnul.v rumunsku jsou smečki toulavejch psú,ale z vlkama se nemíchaj.přesto za soumraku se na vsi ven nechoďí,zabili ňejakího starího človjeka a ďíťe.

čobanak
Kontaktovat uživatele:

kukačko,a jak vipadá ten položenej ohradňík?to je elektrickej?v jakí vejšce?jak vipadá udržba?

Jan
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jan »

honzauta píše:
12 říj 2020 07:49
K tomu anglickému plotu.
Ten se dělá tak , že se malé stromky naříznou do půlky v požadované výšce a zalomí všechny jedním směrem, vaziva zůstanou neporušená, tak takhle roste dál. Poté se tomu dává tvar živého plotu, obvykle pomocí mulčovače na hydraulické ruce v zimním období. Je zajímavé, že i přes to, že součástí jsou obvykle 4 řady ostnáčů, tak si zvěř najde místa na průchod krajinou i v tomto plotu.
říkaj tomu hedhelaying ,
Obrázek
Obrázek

je toho na internetu a tvujtrubce dost. Zkoušel jsem to s trnkama - ale ty odnožujou, v případě ovcí to nevadí.
je to vlastně snad pozůstatek technologie Hadriánova valu , a prostupný to rozhodně neni. Jak jsem pochopil, dělají to hlavně z lísky, šípku, a nějakejch větších stromů, přidávají i ovocný, aby z toho byl užitek.
chovám asi 36 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 , asi 47 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, čubinku KAO. Dále mám 4+1 ovečky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě.

čobanak
Kontaktovat uživatele:

to je zajímaví.já teda pohraňičňí křoví užívám dost,i na ňej vješim pleťivo,ale spíš to zkracuju,abi to zhoustlo,a to co ostřihám,to zkrmim.koza dokáže sežrat docela dost dřeva :vytlem: honzo,dostal si tu sz?klidňe se ozvi

kukacka
Kontaktovat uživatele:

Ono uplne staci alej dve rady tech topolu nebo cehokoli, jen aby to znemoznilo rozebeh. Idealne kdyz to bude naplacnuty hned k tomu lezatymu ohradniku.
Cobonaku, lezatej ohradnik si predstav jako obyc ohradnik z lanek nebo dratu, treba 4 draty po 20-30cm nebo pet dratu to je uz pak sumak.
Kdyby to bylo napevno, tak se to bude blbe podsekavat. Mam v hlave napad na takovou polohovaci konzoli, do ktery chytnes laminatovou tycku. Cely to pak zvednes a opres o hlavni plot a podsekas. Pak sklopis zpatky. Polohovani je dulezity vymyslet variabilne, protoze teren je vlnitej. Kdybys treba jen provrtal nosnej kul v ohrade ve vejsce 20cm a pichnul do nej tycku, tak to za prvy nemusis trefit proti terenu a za druhy to nebude sklopny. Potreboval bych deset hlav a 50 rukou abych vsecky ty veci zrealizoval a dotahnul. A v druhy rade penize.
Vytazeni plotu do vejsky na stavajici ohrade z kulu taky neni problem. Navrtas 10-15-20cm durku a pichnes tam laminatovou tycku. A razem mas z 90cm ohrady ohradu nad 2m. kraje chytnes lankem do zeme jako kdyz napinas stan.

honzauta
Kontaktovat uživatele:

čobanek:
ten náš kříženec je zvyklý od mala na zvířata, krávy, ovce, drůbež i kočky. Kdysi si hrával s káčaty, tak, že je při hraní zadávil, ale to je již historie. Kočky napadne jen ze žárlivosti, když je žena nablízku, je to jen jeho panička. Naposledy stálo sešití kočky 5000 Kč a poté za 10 měsíců ještě opravení kýly za 1500 Kč.

Nicméně jsme ho k hlídání zvířat neučili, hlídá na volno brák a okolí, teď je již na to postarší, ale myslím, že bude napodobovat fenku a při hlídání se budou podporovat. Máme to tak, že barák je uprostřed a okolo jsou pozemky se zvířaty.

SZ jsem nedostal

Jan
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jan »

čobanak píše:
12 říj 2020 10:34
honzo,dostal si tu sz?klidňe se ozvi
Pokud to bylo na mě, tak ne
chovám asi 36 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 , asi 47 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, čubinku KAO. Dále mám 4+1 ovečky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě.

čobanak
Kontaktovat uživatele:

bilo to pro jana.uďelal jsem druhej pokus odesláňí sz.kukačko,ti seš koumák!ta udržba kolem el.ohradňíku neňi žádná sranda.mňe ta síť tloukla tejden dost,desátej den už to bilo na ňic.a to loňi v léťe,gdi skoro nepršelo.zrovna mi řikal chlapík,že gdicki pozná,že už to netluče,že začnou ovce prolejzat ven. :otraveny:

kukacka
Kontaktovat uživatele:

Cobanaku, site jsem pouzival jen par tejdnu, zkousel jsem intenzivni vypasani a presouvani. Ohradnik se dobre podsekava malou bubnovkou a pak jen rychle projit s krovinakem a docistit.

Ty "vynalezy" maj jednu nevyhodu. Musis to domyslet, vyrobit a to neco stoji. Ale pak by to melo dost snizit riziko utoku.

kukacka
Kontaktovat uživatele:

čobanak
Kontaktovat uživatele:

já mislim,že bi bilo féroví postavit chovatelúm takoví hradbi,jako maj vlci v zoo.jen se skoseňím ven,samozřejmňe :bublina:

kukacka
Kontaktovat uživatele:

Cobonaku, nelze. U baraku ti jeste tak povolej i vyssi ploty nez obycejne, protoze to nebrani zveri ve volnym pohybu. Ale v mistech, kde se deje vetsina tech utoku tohe nepovolej. Natoz aby ti to zaplatili. Budou te tlacit do psu, do zavirani, kosarovani. Uplne nejradsi by dali na vjezd do nasi kotliny zavoru. Ale pred tim jeste vystehovat vsechno obyvatelstvo.

čobanak
Kontaktovat uživatele:

ta žaloba mňela zňít,že chťej na ochranu před zvjeří stejné finance jako vlastňíci lesa.máš necelí 2ha.to sme na jaře vosázeli v lese.kuli sme dostali,jen sme je museli seříznout do špički.pleťivo,hřebíki sme dostali.zbitek v ceňe za práci.práce za m oploceňí 35kč.kuli kurovci se smrku sází jen 50%.zbitek nesmrk.co je nesmrk,je ve voplocenkách.zbudovali sme km oploceňí.oplocenki maj zhruba 150m obvod,gdibi proňikla zvjeř,abi nebila moc velká škoda.počítej se mnou.35ťis. práce,20ťis. pleťivo.smrk se na podzim naťírá.to máme zhruba 60ťisíc na počátečňí zabezpečeňí vísadbi na2ha lesa.další roki oprava oplocenek,náťer smrkú.gdibis dostal 60ťisíc na oploceňí,tak bi to bilo o ňečem jiném,že?

Odpovědět