Různé

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Hhippie »

Ono je asi jedno, co je na zemi, z hlediska myší. Ty tu prostě jsou a budou. :nevim:
Přezdívko, to je dobrý nápad. Ale představa, že někde seženu bouračky, ze kterých týden oklepávám maltu a omítku a pak je 4 dny usazuji, mě startuje nevolnost :)) navíc nevím, jak usadit cihly do úplné roviny, aby se daly dobře uklízet a neměly mezi seboz mezery. To bych musela navézt ještě písek přes ten štěrk… :nevim:
Ale ten nápad se mi líbí - miluji cihly! Cihlové domy i dvorky… má to velmi osobité kouzlo :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od honzauta »

Alternativou může být i vlastně namíchaný beton. Již před mnoha lety jsem si pořídil míchačku na beton za traktor, která zvládne najednou namíchat cca 3/4 m3 betonu najednou a to za chvilku, dovézt na místo, vyprázdnit a znovu. Od té doby již namíchala stovky kubíků betonu na stavbě u nás či dcery, při výrobě zpěvněných plot, stájí, atd.. Vždy si objednám návěs písku, návěs kameniva, koupím pár palet cementu a hurá na to. Takto vyrobený beton vyjde na pár korun. Samotnému se mi podařilo nejvíce namíchat 24 m3 za den, vozil jsem ho zeťákovi do základů, kde si to již zpracovával sám.
Tady je videjko ještě z doby, kdy byla nová https://www.youtube.com/watch?v=tZpydzOAVe0
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo, kluci, já to všechno chápu. Že se dá ušetřit. Ale když není ta technika, pak je to na prd :nevim:
Já se do té zahrady fakt nedostanu jinak než za sucha. A to mi bobcat půlku stěrku ze lžíce po cestě rozsypal, jak to vezl… takže mi musejí složit materiál na zahradě, půjčit si míchačku by asi problém nebyl, ale odvozit to dolů na kolečku, když to člověk jede po zadku… je fakt nesmysl :ajeje:
Taky jsem si přála placatý pozemek… ale nebyl v naší lokalitě dlouhodobě na skladě jaksi :blazen:
Viz foto - ono to nejspíš nevypadá… ale fakt je to hodně blbě sjízdné. Navíc s prudkou zatáčkou, takže i pro malý náklaďák nebezpečné. Auto s vlekem to dá. Za sucha. Spadnout do rokle, která začíná s hranou vyježděné cesty… bych fakt nechtěla, to by byl nejspíš smrťák :mrzimeto:
Přílohy
7A9FB64D-1B00-443B-8C8B-5DB0CD1E95BA.jpeg
A7D6EFAF-3A8B-40A4-A874-48310F95BC74.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Hhippie »



Jsem našla video.. :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Profesor1 »

Na betonové podlaze slepice trpí na vápenku.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Kouťák »

Máš úžasný pozemek a buď ráda,že není placatej.Vidím,že je to nebezpečné tam jezdit s technikou,ale budeš tam jezdit s technikou pořád?Určitě ne a pomalu se vše udělá.Práce se nebojíte,peníze budou, ale nesmíš chtít vše hned.Ty to určitě vykoumáš a bude to paráda.Když Tě tak sleduji,tak vše děláš s rozmyslem ,aby to sloužilo a bylo to hezké.Časem určitě řekneš,že členitý pozemek,na kterém se dá dělat spoustu zajímavých prvků je to nejlepší.
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Berrynator »

Já tam teda žádný hrozný kopec nevidím, spíš slabý stroj, do těchto podmínek je dobré, když brzdí všechny kola, tady bych skoro tipoval, že brzdí tak jedno, to kdybys viděla ty stráně v lese, kde s nakladačem rozvážím plné lžíce kamení, to je teprve adrenalin.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od arus »

A jaký terén mají Valašské kotáry taky znáš...tak si vždycky vzpomeň, jaké krpály, hrboly a šutry zdoláváme u nás a hned ti bude veseleji. :vytlem: :ruzicka:
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Hhippie »

Lidičky, já se nevymlouvám. Já jen potřebuji pracovat s tím, co mám a s tím, co je mi praktické.
Berry, jasně, že kdybych objednala JCBo, tak že by problém neměl. Ale já mám dole zahradu. Urovnaný okrasný trávník. Kvůli podlaze kachníku si to nenechám rozrýt. Už takhle ten traktůrek udělal koleje. :ajeje:
Já se v tom nepotřebovala patlat, ale jen reaguji na nápady tady :promin:
Profesore, je to voliéra. Půlka pro kachny a půlka pro brojlery. Kachny jen na přespávání. Mají výběh s nádrží, kde tráví celý den a tam jim nechám domeček pro denní pobyt.
Každopádně moc díky za zkušenost. To jsem nevěděla.
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Profesor1 »

:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od arus »

Mám další prosbu. Máte někdo zkušenost se zpětnými zrcátky na kolo. Neříkám, že nutně toto.
https://www.mall.cz/cykloprislusenstvi/ ... =Cj0KCQjww

Jezdím na kole dost v provozu a přestalo mě bavit se pořád ohlížet. Je to blbost mít zrcátko na ruce?
Vím, že jsou i taková, co se dají na říditka a taky nad nimi přemýšlím...ale mít ho na ruce příjde mi flexibilnější, že můžu rukou pohnout, abych viděla, tam kam potřebuji.
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Hhippie »

Pokud se to bude dát dobře natáčet, aby člověk vychytal úhel, aby mu zrcátko k něčemu bylo, tak mi to přijde jako dobrý nápad. Otázka je, zda takhle malá věcička dostatečně poslouží. Přecijen se bude při jízdě asi chvět nerovností silnice, bude překážet bunda v části výhledu třeba.. nejlepší by bylo, kdyby to měl někdo kolem a půjčil na vyzkoušení.
Ale mě se ten vynález líbí :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Františka. »

Mnozí nebo aspoň někteří máte na pozemcích elektrické vedení. Sloupy nebo prostor pod dráty. Mám v povědomí, že k tomu všemu musí být přístup. Nevím ale, na základě čeho a v jakém rozsahu. Musí být nějaké břemeno na vlastnických právech? Jak je obsluha vyřešena na Vašich pozemcích a v jakém rozsahu? Zajímám se spíš preventivně.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Jan »

břemeno před 1989 je automaticky, přístup musí oznámit vlastníkovi / pachtýři dopředu. Mimo havárie. Když něco zničí, musí to zaplatit / uvést do původního stavu. Většinou ale na to mají subdodavatele, a stim muze byt problem
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Františka. »

Mně šlo taky o to, jestli se smí používat i část pod vedením nebo tam musí být nějaké pásmo, které je jako jejich. A po roce 1989? To by mělo být někde zapsané? Nemám sloup, jen vedení, pod kterým rostla jen tráva a nízké keře, ale stejně ty keře zlikvidovali i bez mého vědomí, i když vedení je moc metrů nad tím. Nevadí mi to, ale chtěla bych vědět, jestli mám nějaké právo, kdyby mi to nebo něco jiného vadilo.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Jan »

Pokud územní plán umožňuje stavbu na pozemku, je tam ochranné pásmo podle výše napětí, max. Tuším 20 m. A přímo pod nesmí být stromy, to oni výzvou/vykaci
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od honzauta »

Podle druhu vedení ( napětí ) jsou různá ochranná pásma. ČEZ má na svých stránkách pěknou aplikaci, kde si zadáte oblast zájmu a oni Vám zašlou specifikaci ochranného pásma. Slouží to i jako vyjádření pro stavební úřad. Výsledkem je např. vzdušné vedení kabelem do 500V, ochranné pásmo 0 m.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Františka. »

Nevyzvali, vykáceli, aspoň se s tím nemusíme mořit. Takže pod vedením nic nemít, žádné plodiny, mohli by to rozjezdít, kdyby káceli na vedlejších pozemcích, kdyby u nás nic nepřekáželo. Nechat ten kousek pod vedením tak, ať si s tím dělají, co chtějí.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od PavelIV »

Oni to většinou posílají majiteli, protože pachtýře neznají/ o pachtu nevědí. A majitelé to hází do koše. Když si křoví odstraníte sama, tak tam nepolezou
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Františka. »

Jsem majitel, ale asi jsou zvyklí, že to bylo zemědělské společnosti a že stejně lidi nereagují. Naštěstí mně to nevadí, jen ještě teda zjistím to ochranné pásmo.
honzauta, nenašla jsem nic, prosím, nedal byste sem odkaz, kde najdu ta pásma?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] a 14 hostů