Různé

chov ovcí a koz...
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Františka. »

Možná budou dělat jen ty nejnutnější věci. O něčem vůbec neví, že se to dělá, příp. se to dá odložit na jindy. Jsem taky zvědvá, pak nám napište, jak to proběhlo. Taky jsme kdysi něco takového udělali. S jídlem žádný problém nebyl, ale plno dalších věcí, které rodiče dělají, se prostě ten den nutně udělat nemusely, tak je noví rodiče odložili. A pak je tedy dělali tak rodiče, ale ti původní v jiný den.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, to my si neděláme iluze. Tím, že už to nefunguje jako dřív, kdy fakt ty děti byly začleněny do běžného stereotypu rodinného života, ale že žijí a pomáhají, ale nevědí přesné stereotypy, tak ani nepředpokládám, že by to plynulo bez našich upomínek… právě jsem zvědavá, co všechno evidují a jak to pojmou :usmev:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Františka. »

Pán prý v Praze VENČIL krávu. Hned na něj přijela policie. Vy, kteří znáte Prahu, je nějaká vyhláška, že se tam nesmí chovat hospodářská zvířata?
https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-m ... u-40423202
Taky to znám, jak se lidi diví, že venčím kozy. Vysvětluju, že se nevenčí, že se jdou pást, což je něco jako kdyby šly na večeři :blazen: .
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od čobanak »

Gdiž můžou po praze bjehat ďivočáci a zabíjet lidem psi,proč bi tam nemohla bejt kráva?
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Jana P. »

Nedočetla jsem se, že by mu to zakazovali. Musel uklidit exkrementy. A žije v Prokopáku, to je příroda. Zákon platí všude stejný, nikdo nesmí bližního obtěžovat nad míru obvyklou poměrům v místě, zápachem,hlukem, a sídliště Velká Ohrada opravdu není místo vhodné k chovu krávy. Prokopák je vedle Ohrady asi mu tam zdrhla. Nevím jinak proč by ji tam venčil.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Františka. »

Že po ní musel uklidit, to chápu. Nechápu ale, proč lidi ty policajty vůbec volali. Kvůli tomu uklízení asi ne, i když možné je všechno.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Hhippie »

Já ten článek četla. Bylo tam zmíněno, že pán a policisty nekomunikoval, resp.byl agresivní. Takže předpokládám, že ikdyby po něm nějaký kolemjdoucí chtěl, aby to uklidil, poslal by ho do háje. Tak holt zavolali PČR a ti sjednali pořádek, ale víc neřešili :nevim:
Venčit krávu mi přijde v pořádku. Navíc jí měl zabezpečenou - vedl jí na vazáku :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Jana P. »

Františko, představite si člověka od mala sídlištního. Nežijíciho v přírodě, se zvířenou, naprosto městského. Kterého život, jako vedeme třeba my, vůbec nezajímá.
Žije si v betonové králíkárně, vidí nanejvýš venčit psy, venku na silnicích u chodníků a vůbec naprosto všude se vyskytují jen auta. Večer na sídlišti není místo ani na to skoro projít, natož projet autem, projít s krávou! Večer jeden takový jde vyvenčit svou čivavu a naproti němu podivný dvounožec s ještě podivnějším čtyřnožcem. Ulekne se, asi mimozemšťan! Zavolám pomáhat a chránit! Já když jsem na sídlišti Stodůlky, které je hned vedle, zavolala městské policii, že mám obavy o svou zákaznici opuštěnou 97 let starou paní zda se jí v bytě něco nestalo, tak mne dobyli , že na to tady nejsou. A nyní konečně vím,na co tady jsou! Na hovno!
Mimochodem, paní skutečně ležela doma na podlaze bez pomoci.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Jana P. »

Jo a jestě to, pán byl agresivní ale exkrement uklidil, tak mu mohli jen domluvit. 😂😂tak tu vlastně nejsou ani na to hovno. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Jana P. »

:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od PavelIV »

Tak to bych čekal taky, že nejdřív dostane dejchnout a líznout :))
Teda jestli byli barevně evidentně domácí, tak to chápu, i to jejich hopsání radostí, že se dostali z králíkárny.
Nemohli tam dohopsat ti Profesorovi? :))
:PavelIV:
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Jana P. »

Pavle do Plzně? Z Valašska? A co ti vlci, které by cestou potkali? :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Františka. »

Student VUT ve své diplomové práci zkoumal hlívu ústřičnou. Zjistil, že ke svému růstu potřebuje dusík, který ve dřevě chybí, a houba ho získává tak, že loví háďátka. Jakmále se háďátko dotkne jejích "kořenů", vypustí toxický plyn, háďátko znehybní a houba ho během několika hodin proroste. Zatím jsme žili v domnění, že se hlíva živí jen odumřelým materiálem, ale je to jinak.
https://medium.seznam.cz/clanek/topi-pi ... aVcerejsek
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Jana P. »

Toto na mne vykouklo a mají tam zajímavé věci pro malochovatele.
https://agrofortel.cz/venkovni-klec-6x3 ... .seznam.cz
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, nebrat. Je to taková lepší konstrukce pártystanu… kamarád to má a likviduje to po roce pro nefunkčnost. Moc to nedrží, pletivo na to člověk musí přidělat sám, takže to nejde vypnout, je to kudrnaté, nevzhledné…
Viděla jsem to, uvažovala jsem o tom, ale po konzultaci s majitelem Nedoporučuji :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od PavelIV »

No, vlastně co by taky člověk za desítku mohl chtít.
Na chvilku jsem se zaradoval, že s tímhle u chalupy bych mohl mít i svoje vajíčka, tak zase nic :vytlem:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno… musím říct, že jsme se dostali k finalizaci drůbeží voliéry a že to tedy nakonec vyjde na neskutečnou dardu, kterou jsem nečekala. Teď máme boky a střechu a podkladní štěrk. Chtěli jsme kvůli hygieně beton, ale je to pro nás technologicky náročné (nedostaneme beton do zahrady, musíme nechat zvrhnout nahoře a pak po kouskách vozit dolů… dost na prd a děsná dřina!!)… takže jsou ve hře ještě betonové dlaždice, co vyjdou asi na 400 na metr… ať člověk počítá, jak chce, vychází to na cca 12-15 tisíc finální podlaha. Jakože jak beton (7 cm plus karisítě plus doprava - vozí jen vlastní dopravou), tak dlaždice.
Ani jsem to radši nesčítala, ale hodně baj voko to bude dělat tak 40 tisíc!! A to ještě nemám vrátka (2 ks - ty každé stojí cca 8 tis. a tak velké stejně nedělají, takže musíme nechat vyrobit)… takže síla! A to mám vše VELMI LEVNĚ! Trámy nařezal kámoš (už ani nevím, kolik vyšly… tak 3 tis.? Vždy toho beru víc, tak se to “ztrácí” v propočtech), trapézy od nějakého překupníčka z Polska (10 tis.), vše svépomocí postaveno, štěrk asi 2 tis., plotové panely a spojky myslím kolem 8 tis.?
Velikost: vycházela jsem z rozměrů těch plot.polí (2,5 m), takže 3 pole na délku plus vrátka (cca 8,5 m) a 2,5 šířka. 22 m2 plochy.
Je to nářez, toto!! :zed:
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 8383
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Profesor1 »

Už cca týden je celkem jasná obloha.
Sleduji to denně.
https://www.novinky.cz/clanek/veda-skol ... .nexttoart
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od Jan »

Ohledně konjunkce Jupitera a Venuše, je to hezký.
K stavbě výběhu drůbeže, betonový povrch není vždy výhra. Rádi se pod ním schovávají myši a potkani. Pod dlaždicemi taky. Dá se tomu částečně pomoci rozmlacenymi skleněnými strepy, ale nekdy prolezou i to.

Stavební materiál je drahý, ale zrovna věci jako betonová dlažba se tají odlévat svépomocí. Vibrátor se dá buď koupit v podobě vrtačky s násadou, s tím jsem dělal třeba skruže na studnu, tehdy byla jedna za si 900, mě to vyšlo na formu za 1200 a kolečko betonu. Protože k těm origo musel být spesl přípravek na manipulaci, mohl jsem do těch nich přidat armaturu a hlavně oka nahoře pro manipulaci. Nebo si udělat vybracni stůl,
Jako zdroj vibrace poslouží motor s extendrem. Nebo do forma párkrát bouchnout kladivem. Forma jsou 4 latky a dno, nebo za pár korun jsou plastové formy. U dřeva se taky dá schanet , ploty taky. Pokud to bude za 40 t. To se i při inflaci vrátí tak za 100 let :otraveny:
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé

Nový příspěvek od přezdívka »

Ještě by se také daly použít staré cihly.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů