Dotace krmené dny - plemenný beran

chov ovcí a koz...
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od Pavel »

Dobrý večer,
letos jsem poprvé žádal o dotaci na krmné dny na plemeníka. Žádal jsem prostřednictvím šlechtitele někdy v průběhu září. A co jsem četl na Ufu, tak to chodí kolem vánoc . A proto se chci zeptat jestli přijde ještě nějaké vyjádření že mi dotace pošlou nebo tak něco, nebo mi pak přistanou peníze okolo těch vánoc na účtu? Nebo jak to chodí děkuji. Pavel
Naposledy upravil(a) Pavel dne 17 pro 2018 21:29, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od MartinR »

Zrovna dneska mi přišli peníze za plem. berany na účet. Vychází to zase cca 6tis. za rok - pokud jste ho měl celé období - tj. od 1.září do 31. července. tj cca 16,5kč/den Většinou přijde v těchto dnech i vyjádření od SCHOKu poštou. Nějakej rok přijdou prvně peníze, pak dopis jindy naopak.
Tj. pokud jste žádal letos v září bylo to za období od září 2017 do srpna 2018 a kolik dní jste ho měl v tomto období tolik dostanete peněz teď.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od oreb1 »

Žádal jste za minulý rok v září 2018? Pak by Vám měli poslat peníze teď někdy, já je dostala minulý týden. Smlouvu jste už asi podepsal a přijde tedy už asi faktura na poplatek. Jinak myslím nic.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od Jamarov »

Že se vyplácí zpětně vím, plemenika s dotací jsem nikdy neměla. Přemýšlím o koupi kozla, to bude asi stejný až na výši částky.pokud ho koupím v tuto dobu, kdy pak můžu žádat o dotaci? A je podmínkou ho mít ten celý rok, nebo se vyplácí konkrétní dny v tom roce kdy byl ve vaší stáji?
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od Jamarov »

Chápu to tak že datum žádosti o dotaci je ke konci září a budou mi pak vyplacené dny od dejme tomu ledna do toho září? A peníze chodí v prosinci.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od oreb1 »

Jamarov, stejně jako u beranů. Ode dne, kdy přibyl na Vaše hospodářství do 31.8. Takže 365 dní nebo míň v závislosti na příchodu na hospodářství. Žádá se hned potom v září a vyplácí v prosinci.
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od Kostey »

Taky mi dnes peníze přišly na účet. Škoda že z nich hned polovinu odevzdám za KU.
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od Pavel »

mám smlouvu od srpna podepsanou se soukromým šlechtitelem, já právě myslel že mi přijdou peníze už s odečteným poplatkem. Tak uvidíme jak to bude, dosud nepřišlo nic. Nemám možnost se podívat jestli už něco nepřišlo, jelikož na účet kam mají přijít peníze nemám u něj zrovna zřízeno internetové bankovnictví. Uvidím v lednu na výpise. Ale pokud píšete že už máte peníze na účtě, tak to asi nejspíš taky budu mít ;) Berana mám od března takže očekávám odpovídající částku. (tj. od března do srpna 2018).
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od oreb1 »

Jestli máte smlouvu se soukromým šlechtitelem, nemusí to být jako u nás, mně peníze posílá SCHOK. Záleží na šlechtiteli, kdy je pošle. To neposílá stát jednotlivě.
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od Pavel »

Aha, děkuji. Mám smlouvu s panem Bařinou. Byl mi doporučen chovatelem od kterého jsem kupoval berana. A nelituji je fakt ochotný. A nebere si za vyřízení tolik co svaz. :)
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od Kostey »

Jo, pan Bařina je výborný člověk, pár chovatelů jsem na něj odkázal, když nebyli se svym šlechtitelem ze SCHOKu spokojeni a jeho si nemohou vynachválit. :souhlas:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od oreb1 »

Asi hloupě se zeptám, ale nevím. Co dělá nebo by měl dělat šlechtitel? V životě jsem se s žádným nesetkala, ani mě nenapadlo, že by mi k něčemu byl.
Uživatelský avatar
jírab
Příspěvky: 169
Registrován: 29 lis 2018 21:20
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od jírab »

Tak za berana už jsou taky peníze na účtu. A jak píše Kostěj - víc než polovina taky padne za KU, letos se poplatky dost zvedly.
Tykání též od každého vítám.
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od Pavel »

kostey: Máte pravdu pan Bařina je fakt výborný člověk. Sice mám jen plemenného berana, ale i při vyřizování smlouvy a dalšího vždy ochotně při nejasnostech poradil a vysvětlil co a jak. :) Kéž by bylo více takovýchto "úředníků". :)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od Hhippie »

Jira: i proto z KU vystupuji. Pri mem malinkem stadu me to stoji mnoho casu a penez a efekt zadny. Takze maximalne vlastnit plemenika,pokud si nekdo drzi berana celorocne a neplanuje rozsirovat stado ze sveho odchovu. Jinak mi to cele prijde nesmysl :roll:
Vcera mi zrovna volal (jiz podruhe do mesice) pan od veterinaru,jestli uz mam ty krve,ze jestli je nebudu mit,”seberou mi licenci”. Tak jsem ho informovala,ze jedinou licenci,kterou mam,je jezdecka a cvicitelska a o tu kvuli odverum krve ovci snad fakt neprijdu...? ...ze pry myslel,ze mi odeberou status KU. Tak jsem ho informovala,ze mam udelanou genetiku i brucelozu a maedi-visnu a ze by vysledky mely byt hotove, ale s jistotou to nevim,protoze mi veti rekli,ze je desne prace vypisovat adresy,takze me to nechodi.. a ze KU mi odebrat muzou a jestli ne,uz mam stejne se slechtitelem domluvene vystoupeni z ni,protoze je to pro me uplny nesmysl v ni byt... tak me nechal na pokoji.
Je to opruz,s temahle procesama. Pokud jen 1 doktor te 7 oslovenych je schopny a ochotny nabrat ovce,pak je nekde neco spatne...a pokud mi jezdi slechtitel,ktery at je rok a odchovy sebemizernejsi,cloveka ujistuje,ze to dela dobre a ze to “neni zas tak spatne...vlastne je to dobre...”,pak je neco spatne jeste vic. O tom,ze do chovu pusti jehne,ktere prokazatelne ma nepripustne plem.znaky,pak uz vubec neni co resit... :cry: :cert:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od oreb1 »

Takže jsem teď pochopila, že šlechtitel se zabývá stády s KU. Takže jako chovatel plemeníka bez KU s ním nepřijdu do styku, protože by u mě asi neměl co dělat. Nikdy jsem se s ním totiž nesetkala, dotace mám přes SCHOK a posílám vše poštou. Žádný šlechtitel mi tu nechybí, stačí mi všichni úředníci ostatní.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od oreb1 »

mastnacek píše: 18 pro 2018 08:34 Slechtitel se musi kontaktovat i kvuli dotaci na plemenika. Ku s tim nesouvisi.
U mě to probíhá tak, že dostanu od SCHOKU dopis s formulářem žádosti a smlouvou, podepsané mám poslat nějakému pánovi někam na severní Moravu a konec. Takže to je asi ten šlechtitel, komu to posílám.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od Hhippie »

No tak teď mi přišly papíry ohledně dotací.
To mě vážně rozesmálo. Protože brečet nad tím nemůžu, sama jsem se do toho uvrtala... já hlupák. :cert:

Dotace se jmenuje: Udržování a zlepšování genetického potenciálu vyjmenovaných hospodářských zvířat (ve zkratce podtitul "Podpora chovateli, jehož zvířata jsou zařazena do kontroly užitkovosti")

Chtějí, aby se zvyšovala kvalita chovů, tedy prvně podporují držení plemenných beranů. Což je myslím slušná částka na to, aby to mohlo být i pro malochovatele motivací. Ovšem proč vstupovat do KU, pokud nemám velmi velký chov, abych si udělala jméno a měla zajištěn dobrý odbyt zvířat (za vyšší ceny než nepapírových), mi asi nikdo vysvětlit nedokáže.
Tedy pod lehkým tlakem Klubu jsem dokoupila kusy s PoP a vstoupila do KU (plem.berana jsem používala i předtím, několik bahnic s PoP měla, ale nebyla v KU).
- nejdřív přišla faktura za vystavení Průkazu původu ovcí. (už ani nevím, kolik to je).
- musela jsem dlouho hledat veterináře, který by byl vůbec schopný (a navíc ochotný) jet odebrat krev ovcím. Zaplatila jsem mu cestovné. (odběr je státní zakázka, tedy za ten se platit nemusí.). Padly na to cca 2h času.
- další čas a práce ohledně návštěvy šlechtitele - sepisování lejster, vážení jehňat
- přišla mi faktura za vedení KU - 500 Kč / bahnice / rok !!

A nakonec mi přišly dotace = ODMĚNA ZA VÝŠE ZMÍNĚNÉ - 144 Kč / bahnice / rok !!! Jako odměna za to, že mám zájem v Čechách udržovat, resp. zvyšovat kvalitu chovaných ovcí!!!
No tak to je výsměch! :vztek:

Kdyžtak zkušení producenti plemenných ovcí třeba doplní nebo vyvrátí nějakou moji demagogii - třeba jsem na nějaké údaje při svém momentálním rozrušení zapomněla... doufám v to, že jsem opomenula něco, co mi to přináší. Protože takhle mám pocit, že jsem ze sebe jen prostě nechala udělat idiota. :vztek: naštěstí jen jeden rok... :twisted:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od PavelIV »

Tak Hhippie, teoreticky jsi mohla dráž prodat jehňata. U masných krav se platí tuším 5000 za členství v plemenné knize a je v tom i členství v ČSCHMS. Nejsem si jistej, ale myslím, že dál už se neplatí. Vlastně asi genetický testy jo. Krev se dělat musí u všech dospělých zvířat povinně i mimo KU.
:PavelIV:
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace krmené dny - plemenný beran

Nový příspěvek od Pavel »

Hhippie: kolik jste měla matek s POP v KU, pokud se mohu zeptat.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti