Vojtěška

chov ovcí a koz...
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěška

Nový příspěvek od přezdívka »

Berrynator píše: 01 úno 2023 05:53 Martin Hošek pokud vím krmí vojtěškovou senáží skoro at libitum, takže pokud by to mělo dělat nějaké problémy, tak by to asi nedělal, tudíž z bych z jednoho balíku nebláznil.
Zvířata si musí zvykat postupně potom to je bez problémů. Kdysi, možná na iF to bylo pěkně vysvětleno. V bachoru jsou různé potvůrky trávovci a šrotovci, kteří se starají o využití živin a ty potvůrky musí být v rovnováze. Jakmile jedny nakrmíte víc než druhé jsou z toho zažívací problémy.
A taky je dobré mít zvířata naočkovaná proti enterotoxemii COVEXINEM buťo covexinem 8 ale lépe covexinem 12.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěška

Nový příspěvek od čobanak »

No ale seno neňi zas až tak vidatné,jako čerstvé jetelovini.Ve staré ovčácké příručce jsem čet,že než se ovce viženou na jetel,tak se maj nakrmit slámou.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěška

Nový příspěvek od Františka. »

Taky záleží na tom, jak stará vojtěška se sušila. Když to jsou víc klacky než lístky, je potřeba je i dokrmit, protože se z toho moc nenažerou, jen přebírají a není tam co žrát. Věřím, že ovce jsou v pořádku, že Hhippie žádné nepříjemné překvapení nečeká.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěška

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, ovečky jsou v pořádku.
Děkuji všem za sdílení.
Čobi, přemýšlela jsem, jak dlouho by trvalo, než bych svoje ovce přesvědčila, aby žraly slámu - a to mám krásnou :vytlem:
Myslím, že by byly ohladu tak dva dny alespoň.
Když jim nechávám dožírat, co proberou z toho jetelotravního, tak až na druhý den začne mizet i to víc klackovité seno… jinak to dávám koním, protože ty se v tom ani nepřehrabují, ale prostě to nechají a čumí, že ať to dám pryč, aby se dostaly k novému :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěška

Nový příspěvek od Františka. »

Já jsem přikrmovala slámou právě v roce, kdy nebylo dost sena a měla jsem nějakou nevyžádanou vojtěšku. Sláma byla s podsevem, takže v ní byla i tráva a kozy si postupně zvykly. Nejdřív jen vyžíraly tu trávu a klásky ze slámy, pak i stébla slámy. Dodnes, když mají čerstvou podestýlku, ji ten první den žerou. Ale chtějí i seno. Naopak mám tu jednu kozu, která byla odchovaná na křovité pastvě a slámě. Jak mě vidí se slámou, odežene všechny a já mám problém nastlat, protože by mě nejradši sežrala i se slámou. Záleží na tom, co se naučí v mládí, pak už se sice přizpůsobí, ale jen zčásti a některé vůbec ne.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěška

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ovesnou slámu sežerou bez problémů.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěška

Nový příspěvek od Františka. »

Já měla ječnou.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů