Hermafrodit

chov ovcí a koz...
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hermafrodit

Nový příspěvek od Jamarov »

Chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti a jak poznáte a kdy, zda jde o hermafrodita. Nikdy jsem neměla, mám rohatý kozy.
Ale...
Mám jednu černou kozu, dost velkou, těžší a mohutná stavba těla, bezrohá, nikdy kůzlata neměla, protože prý chodili špatně ke kozlovi, jsou ji asi dva roky, má trochu spuštené malinké veminko,měkké, nesouměrné.
Byl tu kozel, měl o ní nejmenší zájem, řekla bych že i slabé prskani měla, výtok též má.
Vím, že to vše mít může ať je co je.
Teď, ale začala bojovat s beranem, dost ostře, skoky vzduchem s rozeběhem, takový klasický pánský souboj. To jsem u koz neviděla. Jako šarvátky jo, ale prostě jinak. A taky začala divně chodit kolem mladé kozenky, včera jsem ji viděla naskakovat na ni, to nevím zda koza dělá.
Kozu Haničku jsem dostala, dala slib že ji nezabiju, neprodam, takže buď poputuje po půl roce zas zpět.... Nebo nevím.
Kamarádka dojí kozy, které nikdy nebyly připuštěné, mléka má dost, sýry dobré, já jsem tedy její kozy dojila nerada, je to rozdíl při dojení těch mých po mladých, tam to jde skoro samo.
Možná to je úlet a totální výstřel do tmy, ale myslíte, že by se jí mohlo tvořit mléko? Mělo by z čeho? Jak fungují hormony? Jaké by to mléko bylo?
Děkuji.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od oreb1 »

Podle popisu i chování v době říje by to hermafrodit mohl být. Neměla byste fotku pohlavních orgánů?
Jestli si vzpomenu, vyfotím našeho hermafrodita, kterého jsem si nechala kvůli sledování chování. Po narození jsem si myslela, že je to kozička, celý první rok se tak choval. Jmenuje se Princezna. Pak začal mohutnět, narostl mu vous a vemeno je vzhledově něco mezi vemenem a varlaty. V době říje zápasí s kozly, skáče neškodně na samice a tváří se jako kozel. Když mají kozy kůzlátka, lehává poblíž a hlídá je, když se jdou kozy napít nebo proběhnout. Užívá si obojí.
Já bych se na rozdojování hermafrodita vykašlala. Proč se tím tak mořit, když od kozy získáte mléko snadno. Mě to tehdy ještě nenapadlo, ale dnes bych ho ochočovala co nejvíc a snažila se ho naučit tahat vozík, pluh, cokoliv by se hodilo. Ten náš je na to dost silný. Dnes už ho to nenaučím, musí se začít s hodně mladým. Mimoto může sloužit pro zábavu kozlovi - myslím tím zápasy, kterými po celý rok kozel využije svou energii a není agresívní.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od Jamarov »

Vyfotim, podle toho to poznáte?
Ano veminko něco mezi varlaty a veminkem. Tekutina nějaká tam je.
No blbý je, že je fakt velká a hodně sežere, seno drahé, budu pro jistotu prikrmovat i po ukončení dojení, takže levné to nebude.
Jinak je strašně hodná a mazlivá, na děti je super, když mluvíte o využití do tahu, taky mě to o víkendu napadlo, tahala jsem těžký vlek s hnojem, odešla nám čtyřkolka a s kolečkem bych se ujezdila. Můj 2 letý syn na ni dokonce seděl, spíš ležel a ona ho vozila.
Takže už budu mít využití, abych si to obhájila před mužem, děkuji oreb :lol:
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od Moonika »

a tá čierna je teda rohatá? Lebo u rohatej by to musel byť jedine ak freemartinizmus, ak je rohatá neviete či mala súrodencov a aké pohlavia?
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od oreb1 »

Moonika, pochopila jsem že je černá bezrohá.
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od Moonika »

aha tak to potom vyzerá na klasického hermoša
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od Jamarov »

Ano je bezrohá, včera jsem ji nestihla vyfotit.
Takže hlen může mít i když bude hermafrodit?
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od Moonika »

Jamarov píše: 16 říj 2018 07:12 Ano je bezrohá, včera jsem ji nestihla vyfotit.
Takže hlen může mít i když bude hermafrodit?
áno. Má takú skôr samčiu stavbu tela? Ja čo som mala hermošov, genitálie navonok boli normálne, ruje normálne, resp občas nepravidelnejšie, cap o ne záujem mal. Ale napr po vyše roku sa začala meniť chovaním aj stavbou tela
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od Jamarov »

No Moniko :D jo je to koza jako hrom, už když jsem ji nakládala do auta tak sem měla podezření, ale když jsem viděla jak se tváří muž a komentáře typu ta toho sežere... tak bych to nahlas neřekla.
Lpím na rohatych kozach a bezrohý ch kozlech. Toužila jsem po černé koze, protože to byla má první, tak jsem neodolala a i přes podezření si ji prosadila.
Teď to vypadá, že skutečně je hermafrodit, takže musím vymyslet užitek.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od Jamarov »

Slíbila jsem fotky Haničky.
DSC_0930.JPG
DSC_0934.JPG
DSC_0927.JPG
DSC_0929.JPG
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od oreb1 »

Tak takhle u mě hermafroditi nevypadali. Měla jsem tu postupně 4, všichni měli trochu jiné pohlaví,než je u téhle. Měli takový bambulkovitý čípek. Vyfotila jsem to, ale není to moc dobře vidět, přesto zkusím dát fotku, až přijdu domů. Tu bambulku teď už poznám i u měsíčního mláděte, možná i dřív.
Já vidím pohlaví kozy, je sice velká, ale hlava není nijak zvlášť hrubá, takže to je fakt nejasné.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od Jamarov »

Právě mě zarazilo, že to někdo pozná, já u ní nevidím rozdíl od holek. Ještě můžu vyfotit lépe veminko.
Ale velká a statná je, pokusím se vyfotit s největší kozou. Říkala jsem si, že to může být kříženec bílé kozy, proto je větší, já mám jen hnědé.
Nejlepší je její tenký knučivý hlásek :)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od oreb1 »

Moje první koza byla taky extra velká, měla dokonce i takovou hranatější hlavu, ale byla to koza plnohodnotná.
Ale kdysi jsme poráželi kozu, ne naši, a ta vypadala jako koza a nikdy neměla mladé. Nechali ji tři roky a pak to vzdali. Nevím, ale myslím, že může mít oboje pohlavní znaky jako hermafrodit, pak je jasně neplodná, nebo může mít něco uvnitř špatně, pak to nepoznáte. A jak je tahle stará? Nikdy neměla kůzlata? Byla trvale s kozlem? Možná jste to psala a já to přehlídla.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od Jamarov »

Kuzlatka neměla, ke kozlovi docházeli ale údajně špatně odhadnuta říje. Stáří asi 2-3 roky.
Tak když má koza problém s plodností a je bezrohá tak to nemusí jasně dokazovat že je hermafrodit. Ale to chování je zvláštní. Párat ji ale nebudu i když to hodně lidí zajímá co má uvnitř :lol:
To by všichni čuměli kdyby dala kůzle :D
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od oreb1 »

Taky jsme tamtu neporáželi kvůli tomu, abychom se podívali. Je pěkná, třeba by ještě moha zabřeznout, kdyby byla s kozlem v jednom kuse nějakou dobu. Taky by mohla mít nějakou hormonální poruchu, cystu nebo něco takového, ale jestli si ji můžete nechat i tak, netahala bych ji po nějakých vyšetřeních a nechala tak. Je fakt moc pěkná.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od Jamarov »

A našli jste něco kvůli čemu nezabřezla?
Je to dětí miláček, asi ji nemůžu ani vrátit :lol: ten nejmenší říkal, že by plakal-Hanička je moje zlatíčko :D

Možná jde hůře zabřeznout kozám, které ještě nebyly připuštěné v 1-2 roce života a jen přeprskávaly. Pak věřím, že může docházet k častějším poruchám o kterých píšete.
Jestli potkám toho bezrohého pop kozla, tak bude třeba šance.
Od jara do léta jsem tu kozla měla. Ale to nebyla říje.
Přemýšlím o tom postroji, děti si začali opravovat kárku. :D
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od oreb1 »

To nebyla naše koza, jen se u nás porážela. Já jsem o ní nevěděla nic než to, že za tři roky nezabřezla. Ale tehdy jsme to ani nezkoumali, jestli je uvnitř něco jinak, to nás nenapadlo. Ještě jsem kozy nechovala. Ale postavou byla kozí, ne kozlí, jen taková pěkná, žádný zakrslík.
Přidávám fotku našeho hermafrodita. Je mu 6 let a dorostl velikosti a síly kozla. Vypadá jako kozel, ale má jemnější hlavu i tvar postavy. Na první fotce je trochu vidět čípek, který má takovou bambulku, je větší než u koz. Moc dobrá fotka to ale není, on Princezna nepostojí. Má vemeno, ale vypadá trochu jako varlata se struky. Nikdy jsem ho však nezkoumala blíž.
Já jsem si ho nechala jen pro zajímavost, ale být to dnes, využila bych ho na tahání. Jenže to mě tehdy nenapadlo a dnes už ho to nenaučím, je nejplašší z celého stáda.
Přílohy
P5210020 (6).JPG
P5210014 (1).JPG
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od Jamarov »

To pak jo.
No pane jo, princezna opravdu statná :lol:
Je to hezky vidět, není to typické... A veminko by jste měla? A kolik princezně je? Hanička je víc dámská, každý hermafrodit je pohledově víc jako kozel? nebo to nemusí být jeden z hlavních znaků?
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od oreb1 »

Vemínko zatím vyfocené nemám a prší. Někdy příště, moc se nenechá. Je mu 6 let. Já měla hermafrodity všechny jako kozly. Prý se většinou nedožívají dlouhého věku, ale to u mě bylo jen v jednom případě, když kůzle s takovýmhle pohlavím mělo ještě nějakou další vadu, netrávilo dobře, bylo pořád malé a dožilo se jen asi 4 měsíců. Ta Vaše moc jako kozel nevypadá.
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermafrodit

Nový příspěvek od Bekkky »

No, já měla hemafrodita Zuzanku a dost by to vše sedělo i ta prcka je podobná. Z venku vypadla skoro stejně jako koza, ale ve skutečnosti tam měl zakrnělý pindík. Taky byl takový hřmotný, ale hlava byla jemnější než u kozla. Já si ho nemohla vynachválit, byl hodný a neřešila jsem problémy, kdy ke kozlovi. Spolehlivě to nahlásil. Jestli držet kozla nebo Zuzanku mi přišlo jedno a nemusela jsem ho oddělovat.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 10 hostů