starý pes

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
oreb1
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 181 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od oreb1 »

24 let je skoro neuvěřitelný věk. Slyšela jsem o 18letém, ale tohle :souhlas: ...

Profesor1
Dal poděkování: 614 poděkování
Dostal poděkování: 423 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Profesor1 »

Proto se ptám na to krmení :usmev:
:profesor:

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 566 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Je jasné, že tahle rozhodnutí se nedělají snadno. Nikomu. Člověk tak trochu doufá, že to zvířata vyřeší za nás a zemřou si sami... ale někdy za to zaplatí vysokou daň, kterou my většinou netušíme.
Vím, že u toho psa jakožto predátora je to trochu jiné, ale já se snažím řídit trochu tím, jak by to bylo, kdyby nebylo člověka, který by ho na tom světě udržoval... můžeme jim pomáhat kdejakými preparáty, léky, a snadno přijimatelnou potravou, ale to není všemocné.
Pro mě je třeba nepochopitelné držet při životě staré zvíře, které je zcela nevidomé. Už jen z toho důvodu, že si způsobuje další bolest jistě už tak bolavého starého těla, tím, že naráží do předmětů...
A když už téměř nemůže přijímat potravu, a radovat se z věcí, které jsou nedílnou součástí jeho spokojeného života (z pohybu a z bytostí, které má rád..), je to takové smutné přežívání... :mrzimeto:

Ale tím určitě nikoho neodsuzuji. Každý jsme jiný, každý má jiný náhled na věc a hlavně...prostě žít to je něco úplně jiného, než “být chytrý” od klávesnice..
Držím palce všem zúčastněným, Gajdovko.
:Hhippie: Bubáci forever!

Jamarov
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 312 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jamarov »

Memu Denisovi nepovedeny kokršpaněl bylo 17,5let. Zažil se mnou dětství,pubertu a dokonce i dve me děti :mrk: Říkali jsme mu nesmrtelný Denis postrach :)) Rano Odešel do ohrady k ovcim a zmizel v lese v horach.Tam stopy koncili. Nikdy jsem ho nenasla :plac: . Tenkrat jeste bylo bezne ze byl metr sněhu. Tak si říkám ze doteď běhá v Rychorskem pralese :vytlem: Mel jen problém se zadnima a na gauč jsem mu musela pomáhat. Viděl dobře ale hluchej byl :)) byl to notorickej zdrhac,slidic takže jak ucejtil stopu v lese byl ztracenéj,a chuť na cubiny mel do poslední chvile. co ten me natrapil...ve městě nez jsem otevřela auto tak se procházel ja na nej musela dělat gesta aby ke me přišel,nejvtipnější bylo vždy -slečno zavolejte si na něj.To asi těžko kdyz neslyší,čekám az se na me otočí.
Jeste to léto usel i několik kiláků a prohnal par usaku...myslivci prominou :stydim: Nic nechytil. Byl to borec.

Musíte Gajdovko sama rozhodnout,znate ho nejlip,je to těžké vim. Často jsem přemýšlela že se k tomu jednou budu muset rozhodnout. Otázkou je i jaky to je život.Každý máme jine představy o trápení a jiny práh bolesti. Každopádně je to nádherný věk a ma se u vás dobře. :ruzicka:

gajdovka
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od gajdovka »

Profesor1 píše:
23 dub 2020 14:39
Někteří lidi kdyby byli utracení teď hned, tak už je pozdě!
Jak se oteplí, hlidejte si mouchy, aby mu někde něco nemokvalo.
Můžu se zeptat čím jste ho krmili? Asi ne granulemi?
jj,kontroluju ho.Krmili jsme ho celý život vším, co měl rád,granule,kapsičky,vnitřnosti,syrové maso,piškoty,čokoládou,salámy, sýry,chipsy,prostě vším,ale s mírou

Profesor1
Kontaktovat uživatele:

Pozdravujte míru, když je to s mírou, tak je to OK :mrk:
Opravdu uctihodný věk :souhlas:

ivan613
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od ivan613 »

Krásny vek u psa.Ja som mal nemeckého ovčiaka dožil sa 14 rokov.Musel som ho odviezť uspať.Hlava celkom fungovala no telo už nie.Kadil čúral pod seba.Predné nohy boli v poriadku na zadné nefungovali.Bol som z toho veľmi smutný.Telo som si priviezol z veteriny a leží pod stromom.

Aulay
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Aulay »

Náš Boro měl 17 let když umřel. Furt nic nic, jen ztrácel zuby, pak u sluch, viděl tak trošku, ale statečně pajdál kolem domu a hlídal a pouštěl hrůzu, byl vitální a úplně v pohodě, ale jeho 18 zima všechno zmenilá, pes už nejak nechtěl, za měsíc hrozně sešel, ale rád lehaval na sluníčku, až jednou už zapomněl dýchat. Prostě si lehnul na to slunko , opřel si hlavu o packy, nastražil uši, zavřel oči a hotovo....
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se objeví nějakej blbec co to neví, a udělá to...

Profesor1
Kontaktovat uživatele:

Vždy jsem machroval, že si psa zastřelím sám. Když ale přišel jeho čas tak se jelo k veterináři. Loni druhý pes a taky veterinář. Oba mám zakopané na zahradě.

oreb1
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 181 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od oreb1 »

Asi ani pro toho veterináře to není úplně snadné. Pamatuju si, že se mu tehdy taky do toho nechtělo, přitom se to ochrnutí nedalo ani operovat a řešení žádné. Prostě i ten doktor na to sbíral sílu, natož člověk-celoživotní parťák.

gajdovka
Kontaktovat uživatele:

oreb1 píše:
27 dub 2020 22:30
Asi ani pro toho veterináře to není úplně snadné. Pamatuju si, že se mu tehdy taky do toho nechtělo, přitom se to ochrnutí nedalo ani operovat a řešení žádné. Prostě i ten doktor na to sbíral sílu, natož člověk-celoživotní parťák.
přesně,veterinář s námi cítí,druhý také a bojí se dne,kdy tam za ním dojedeme na tu poslední službu.

gajdovka
Kontaktovat uživatele:

tak jsme se rozhodli,být s ním ještě o víkendu ,v pondělí dopoledne usnul na zahradě navěky.Je to tak bolestivé,prostě to tak mám,ořvu každé zvíře a pes nejvěrnější tvor ,a když ho máte čtvrt století,je to strašné.Všude mi ho něco připomíná.

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 566 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Gajdovko: :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!

kukacka
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od kukacka »

Gajdovko, mel peknej zivot a dlooouhej!

Jana P.
Dal poděkování: 864 poděkování
Dostal poděkování: 880 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jana P. »

Gajdovko jak ti rozumím. :plac:
Už je to rok, co jsme museli nechat odejít Agnes. ❤️
Přílohy
328500BA-4604-4993-80FA-86E781C2A05D.jpeg
:bosorka:

minie
Dal poděkování: 62 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od minie »

Gajdovko...dali jste mu dlouhý a krásný život, je to citlivé a asi dlouho bude. Vás to bolí, jemu už je dobře, držte se :ruzicka:

Odpovědět