Středoasiat

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Lisbeth »

Nejsem pejskař a psí fóra příliš nečtu, ale kamarád Franta mě dostal absolutně do kolen :)) :)) Myslím, že by měl mít svoje fórum :)) :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Profesor1 »

No mě psi taky mají rádi. Ne že by si mne značkovali, ale když jdu k některým sousedům přímo ze chléva, tak jejich hafíci mě gatě očichávají jak urvaní, boty mě olizují a z podrážek když si sednu, tak mě vykusují hnůj :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Profesor1 píše: 21 pro 2021 14:55 No mě psi taky mají rádi. Ne že by si mne značkovali, ale když jdu k některým sousedům přímo ze chléva, tak jejich hafíci mě gatě očichávají jak urvaní, boty mě olizují a z podrážek když si sednu, tak mě vykusují hnůj :vytlem:
Třeba se taky dočkáte :usmev: .
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

On si to ten Franta taky neuvědomuje :vytlem: .
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

To si jen myslíte 😊. Často to bere jako biologickou zbraň. Když jde k nám, tak se krotí.
Já ho mám ráda, je to zajímavá figura. Jeho rodina vždycky soukromě hospodařila a místní potomci lidí co tu za komunistů dělali čuňárny si odnáší to, že Franta má paměť jak slon a stejně rád se mstí. Znáte to, aspoň u nás, se sice národní vý bor přejmenoval na obecní, ale osazenstvo zůstalo. No jo no. Tak to halt je, buď se s tím člověk smíří nebo je to František a bojuje po svým.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Být Františkem chodím na každé zasedání OÚ. 😂
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak vám nevím jestli je to František Dobrota, nebo František Nedobrota? :))
Asi jak si kdo zaslouží :souhlas:
A už ho nechte být. Je svůj, určitě spokojený, tak ať se mu z těch našich "pomluv" nezačne škytat :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, to jsem se pobavila :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Akimus
Příspěvky: 1
Registrován: 21 srp 2022 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Akimus »

Dobrý den,

jestli tady má někdo zkušenost, potřebovala bych vědět, zda lze ke starší asiatce pořídit štěně vlčáka? Je zvyklá na zvířata, mám jen trochu obavu ze zvoleného plemene.

Děkuji za odpověď.
Akimus
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

já mam šaslaňinku,gdiž jsem přines domů jakékoliv šťeňe,bila nedůvjeřivá.šťeňe jsem držel zvlášť a časem si zvikla.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

Asi to bude spíš o povaze konkrétní feny,než plemenem .
Mám Kao a předchozí fena se nesnesla s žádným psem, nová by si hrála s kýmkoliv.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Problém může nastat vždy, u každého plemene i u kříženců. Dvě feny, dva psi, i mezi smíšeným párem.
Je to vždy o celé situaci v “rodině”, ve smečce, kam patří i lidé. A i o povaze zvířete.
Nic nevíme o feně ani o vaší rodině.
Můžeme jen sdílet vlastní zkušenosti.
V rodinném domě ve spodním podlaží a na zahradě žila mladá, vzteklá kříženka velikosti cca větší čivavy. Naše fena hovawart , v dospělosti opravdu velká, 50kg, s námi žila v patře a hlavně venku před vchodem. Nijak moc si jedna druhé nevšímaly. Naše velká fena byla submisivní a měla moc ráda psy, a i lidi vlastně. Takže nikdy malé vzteklině nic neudělala. Ale nekamarádily se. Naše milovaná první Agnes ovšem měla opravdu skvělou přátelskou povahu.
Nyní máme dvě hovawartky, sedm let , matka, a 21 měsíců, dcera. Zjara jestě hodně na louce se honily a někdy i zápasily tak, že jsem je musela okřiknout. Nyní se zdá, že dominantní je stále matka, mají se rády, to je vidět. Ale dcera, i když po dvou háráních, stále není dospělá. Uvidíme.
Krmíme je samozřejmě dál od sebe, každá svou misku. Nenadržuji ani jedné v ničem. A jsme stále v pozici přátelská alfa.
Pozoruji jejich vztah, abych mohla včas zakročit. Jak jednou teče krev je konec, zvířata musí od sebe nebo jedno druhé časem zabije.
V sousedství měli starou jezevčici a mladou špringršpanělku. Když mladší dospěla, tak po různých šarvátkách v cca třech letech jezevčici zabila.
A ještě jeden příklad. V prvním těhotenství, 35 let tomu, jsem se s mužem , když jsem byla už těsně před porodem, přistěhovala do domu, kde žila starší fena velikosti a vzhledu černé hovawartky, v sousedství fena vlčáka. Vlčice nenáviděla černou. Jednou jsem s černou šla na vzdálenější zahradu a kde se vzala tu se vzala vlčice, utekla, okamžitě se vrhla na černou, nedalo se nic dělat, lítý boj. Černá Čita měla takové rozsáhlé zranění, že jsme ji museli nechat utratit.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

Já jsem pochopila obavu tazatelky tak, že asiat se chová jinak než většina psů, na které jsme zvyklí. Když má stádo, patří spíš do stáda než k lidem a dalším psům. Takže nastává obava, jak přijme psa, který by vlastně mohl být brán jako nepřítel jeho současného stáda", byť lidského. Můj názor je, že pokud bude štěně malé a hravé, asiat ho přijme. Beru to aspoň podle psa své dcery, což je obrovský kříženec už nevím jakých pasteveckých ras. K cizím není přátelský, vlastní bere dobře, zvířata snáší dobře. Hlídá za plotem, děti nekousl, i když mu tam strkaly ruce a hladily ho, k dospělým je ostražitý, ruku by mu tam nikdo nestrčil. S tímhle psem byl asi týden nebo 10 dní můj pes, menší kříženec, velmi aktivní, který je přátelský k lidem, ale se psy se moc nekamarádí, spíš má strach. Na pastevce si ale trošinku dovoloval, vytvořil si svoje teritorium, zvyky, prostě v tom cizím území se prosadil a byli oba spokojení. Ten můj pes se chová dodnes trochu jako štěně, je velmi hravý a právě to asi ten pastevec přijal dobře. Pokud bude ten NO malinké štěně, 3 měsíční, věřím, že se sžijí.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů