starý pes

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

starý pes

Nový příspěvek od gajdovka »

Je mi smutno,máme 24 let křížence,byl zdatný do února,kdy dostal silný zánět dásní,tři zuby v tlamičce.Dostal silná antibiotika.Od té doby je takový slabý.Nechce se nám ho ještě dát utratit,chřadne,protože už málo sní, dostává dobrotky najemno, co má nejraději.Slepý,hluchý.Vráží do všeho,venku stojí,až sedne a pak lehne, doslova usíná ve stoje. Ale hlavně,nic ho nebolí,kadí i čůrá v pohodě.Sem tam se rozběhne za parťákem,jezevčíkem.Co myslíte.
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od gajdovka »

kukacka píše: 23 dub 2020 12:19 Gajdovko jestli z nej mate pocit ze netrpi, tak mu zaridte pekny odchazeni. Mame sice mladsiho krizence, ale hluchej taky, pomalu slepne, predni nozky smajdaj, ale vsecko mu jinak funguje. A po tom jakej to byl brousek tak uz si necha libit i pohlazeni od deti. 24 let to je kmet!
už jsme to probírali ixrát s manželem,není vidět,že by trpěl,to by kňoural,sice má ucpané dutiny, ale dýchá pusou,věnujeme se mu nastřídačku,jak máme volno,venku už je teplo,navečer ho ještě dáme do pelíšku do zimní zahrady,nechce se nám ho ještě nechat uspat,jen si na to vzpomenu,je mi do breku,je to tak hrozné
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od gajdovka »

tak to je náš Arinek
Přílohy
94326048_272307670597922_116511420379561984_n.jpg
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od oreb1 »

Souhlasím s kukackou. Ani nemusí nikam odcházet, mně umřely dvě feny doma. V pohodě a klidu. Byly nemocné, ale pořád byly rády na světě, na sluníčku, s lidmi. Pak to přišlo samo.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od PavelIV »

Už jsem to slyšel víckrát, že pes odešel zemřít někam dál, naposledy naší jezdecký trenérky. Lítaly okolo jízdárny dva dny a našly ho samozřejmě mrtvýho. Nikdy nějak neutíkal, vždycky byl za pár hodin zpátky. Už neviděl ani neslyšel.
Když netrpí, taky bych ho nechal, on to pozná sám. Ale jestli hubne, tak to nebude dlouho trvat. Ještě jsem neslyšel o tak starým psu, to je krásnej věk
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od Profesor1 »

Prosím o vysvětlení, jak se pozná že psa nic nebolí, že netrpí?
Já myslím že už ho bolí úplně všechno, klouby, ledviny, . . . . .
Ale každého věc. Já prostě nemám na to se dívat na zvíře v takovém stavu. Na to mám zvířata moc rád.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od Jana P. »

Vypadá moc pěkně :ruzicka: , jako naše Agnes, hovawart, ale té bylo 12. Fakt mu je 24? :udiv:
Tak pokud se o nej můžete starat, je to jen na vás .
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od oreb1 »

Myslím, že poznáte, jestli má ještě nějakou radost z toho, že Vás vidí apod. Líbí se mu třeba na sluníčku a je klidný, nenaříká. Kdyby třeba nemohl dýchat, nemohl by chodit, ochrnul by zčásti, to už je něco, co se snese těžko. Nevím, takhle to beru já. Musela jsem nechat uspat jednu nalezenou fenu, která měla po pádu z výšky ochrnutý zadek, nepostavila se na nohy. 14 dní jsem se o ni starala, ale s malými dětmi a zaměstnáním to tehdy nešlo a nezbylo mi nic jiného, než ji nechat uspat, protože měla poškozenou míchu. Nebyl to můj pes, ale těšila se na nás, když jsme přišli, a my na ni. Umřít nechtěla, to bylo vidět. Proto dodnes moc uspávání nefandím. Ale někdy jiné řešení není.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od oreb1 »

kukacko, pes hypochodr :vytlem: . Ale proč ne, někteří se tím dožadují pozornosti...
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od Profesor1 »

Vypadá pěkně? :udiv:
Zkuste vyfotit jeho "veselý" výraz.
Z postoje vidím, že je rád že stojí.
Podívejte se mu do očí a pochopíte, že . . . . . . že už ho to nebaví.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od gajdovka »

tak výraz v očích má ten,že nic nevidí a zakalené oči,ale reaguje na pohlazení,poškrábání,zatím nepadá,je slabej,sem tam zavrávorá,dáváme mu na klouby preparát,snad se ty kyčle trochu stabilizovaly,nevidím trápení i se rozběhne,když slyší vedle něj zaštěkat svého parťáka.Na nefunkční ledviny taky nevypadá, čůrá dobře,kadí také.Pospává.K ránu si štěkáním řekne o otevření zahrady,aby mohl ven.
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od gajdovka »

Jana P. píše: 23 dub 2020 13:38 Vypadá moc pěkně :ruzicka: , jako naše Agnes, hovawart, ale té bylo 12. Fakt mu je 24? :udiv:
Tak pokud se o nej můžete starat, je to jen na vás .
opravdu mu jde na 25.rok.Vzali jsme ho z útulku v jeho třech letech,byl týraný.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak nemá vlastně problém, proč ho utrácet?
Jste hodní, že se staráte o starého psa. Nechala bych ho žít. :souhlas:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od Profesor1 »

Někteří lidi kdyby byli utracení teď hned, tak už je pozdě!
Jak se oteplí, hlidejte si mouchy, aby mu někde něco nemokvalo.
Můžu se zeptat čím jste ho krmili? Asi ne granulemi?
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od oreb1 »

24 let je skoro neuvěřitelný věk. Slyšela jsem o 18letém, ale tohle :souhlas: ...
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od Profesor1 »

Proto se ptám na to krmení :usmev:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od Hhippie »

Je jasné, že tahle rozhodnutí se nedělají snadno. Nikomu. Člověk tak trochu doufá, že to zvířata vyřeší za nás a zemřou si sami... ale někdy za to zaplatí vysokou daň, kterou my většinou netušíme.
Vím, že u toho psa jakožto predátora je to trochu jiné, ale já se snažím řídit trochu tím, jak by to bylo, kdyby nebylo člověka, který by ho na tom světě udržoval... můžeme jim pomáhat kdejakými preparáty, léky, a snadno přijimatelnou potravou, ale to není všemocné.
Pro mě je třeba nepochopitelné držet při životě staré zvíře, které je zcela nevidomé. Už jen z toho důvodu, že si způsobuje další bolest jistě už tak bolavého starého těla, tím, že naráží do předmětů...
A když už téměř nemůže přijímat potravu, a radovat se z věcí, které jsou nedílnou součástí jeho spokojeného života (z pohybu a z bytostí, které má rád..), je to takové smutné přežívání... :mrzimeto:

Ale tím určitě nikoho neodsuzuji. Každý jsme jiný, každý má jiný náhled na věc a hlavně...prostě žít to je něco úplně jiného, než “být chytrý” od klávesnice..
Držím palce všem zúčastněným, Gajdovko.
:Hhippie: Bubáci forever!
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od Jamarov »

Memu Denisovi nepovedeny kokršpaněl bylo 17,5let. Zažil se mnou dětství,pubertu a dokonce i dve me děti :mrk: Říkali jsme mu nesmrtelný Denis postrach :)) Rano Odešel do ohrady k ovcim a zmizel v lese v horach.Tam stopy koncili. Nikdy jsem ho nenasla :plac: . Tenkrat jeste bylo bezne ze byl metr sněhu. Tak si říkám ze doteď běhá v Rychorskem pralese :vytlem: Mel jen problém se zadnima a na gauč jsem mu musela pomáhat. Viděl dobře ale hluchej byl :)) byl to notorickej zdrhac,slidic takže jak ucejtil stopu v lese byl ztracenéj,a chuť na cubiny mel do poslední chvile. co ten me natrapil...ve městě nez jsem otevřela auto tak se procházel ja na nej musela dělat gesta aby ke me přišel,nejvtipnější bylo vždy -slečno zavolejte si na něj.To asi těžko kdyz neslyší,čekám az se na me otočí.
Jeste to léto usel i několik kiláků a prohnal par usaku...myslivci prominou :stydim: Nic nechytil. Byl to borec.

Musíte Gajdovko sama rozhodnout,znate ho nejlip,je to těžké vim. Často jsem přemýšlela že se k tomu jednou budu muset rozhodnout. Otázkou je i jaky to je život.Každý máme jine představy o trápení a jiny práh bolesti. Každopádně je to nádherný věk a ma se u vás dobře. :ruzicka:
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od gajdovka »

Profesor1 píše: 23 dub 2020 14:39 Někteří lidi kdyby byli utracení teď hned, tak už je pozdě!
Jak se oteplí, hlidejte si mouchy, aby mu někde něco nemokvalo.
Můžu se zeptat čím jste ho krmili? Asi ne granulemi?
jj,kontroluju ho.Krmili jsme ho celý život vším, co měl rád,granule,kapsičky,vnitřnosti,syrové maso,piškoty,čokoládou,salámy, sýry,chipsy,prostě vším,ale s mírou
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: starý pes

Nový příspěvek od Profesor1 »

Pozdravujte míru, když je to s mírou, tak je to OK :mrk:
Opravdu uctihodný věk :souhlas:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti