Budeme mít štěňátka

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Ještě k chovu, plemenitbě různých psů, pokud bych si chtěla vydělávat chovem psů, určitě zvolím plemeno typu čivava, jorkšír a podobně. Je o ně stálý velký zájem, jsou drazí. A dá se chovat více fen najednou, i hodně. Mám známou, která má chovatelskou stanici právě těchto dvou plemen, v domě mají dvě místnosti s východem na polovinu zahrady. Pečuje o ně na plný úvazek, dělá to už třicet let. S PP. Je i není to množírna. Je to její práce. A je poměrně bohatá.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

mňe tohle ďeleňí na chovné staňice a množírni připadá nesmislné.buď jsou zvířata v dobrích podmínkách a pak je vše v pořádku nebo nejsou a pak je to jedno jestli jde o vořecha nebo o ňejaké plemeno.možná bi se dalo spíš říct velkochov-malochov.samozřejmňe,je to tak,chovatelé velkejch psů ťežko budou mít v kotci 50chovnejch fen a 250šťeňat do roka :vytlem: taki od nás chťej šťeňata liďi,co potřebujou psi na práci a je potřeba provjeřit,zda roďiče maj k práci předpoklad.zda nejsou asocijálňí apod.určiťe na nás leží vjetší odpovjednost.a ťežko nás to bude živit,ale přilepšit si múžeme.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Hhippie »

Zrovna nedávno jsem viděla na Bazoši štěně psa, jehož jméno plemene ani vyslovit neumím a stálo 47tisíc! :blazen: To se to pak vážně dát vydělávat!
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

hippie,to je relativňí.záleží za kolik bila matka,kam se jelo za kricím psem,kolika početnej je to vrh.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Čivava nebo jorkšír stojí kolem 30000 a víc.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od petanena »

Hhippie píše: 15 led 2021 11:43 Zrovna nedávno jsem viděla na Bazoši štěně psa, jehož jméno plemene ani vyslovit neumím a stálo 47tisíc! :blazen: To se to pak vážně dát vydělávat!
Já koukala jak blázen, když jsem četla diskusi, kde si majitel ověřoval, jestli pomerian(takový divně chlupatý špic), vypadá jak má. Za to štěně, nestandarta, dal 50000 tisíc. Ještě podepsal smlouvu , že nebude chodit na výstavy a množit. :blazen: Já na chov psů vlastně nemám názor. Každý ať si vydělává čím chce a čím umí. Pokud někdo má jako koníčka chov psů, proč ne a když si tím vydělává, mě je to celkem jedno. Víc mi vadí fanatici, spíš fanatičky, které terorizují každého, kdo si koupí psa bez pp. Měla jsem psy z útulku, nalezence, kdysi i s pp a nenechám se šikanovat nikým za to, že si koupím psa, co se mi líbí. Synovec si musel změnit číslo telefonu, protože na internetu nabídl koťata. Vyhlídl si ho nějaký spolek a začali mu volat a nadávat.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Přesně tohle jsem říkala včera paní co si odvážela štěnátko, že na bazoši nabízí pravidelně někdo hovawarta s PP , ale neuchovněného, na krytí. A , většinou ženy, z nějaké skupiny ho stále obtěžují. Zákonem to zakázáno není, mám na mysli chov neuchovněných či bezpapírových psů.
Pravda je, že bezocásek má ve smlouvě, že s ním nebudou krýt. Ani s PP ani bez PP ani uchovněné ani neuchovněné. Vada se předává, a může být spojena i s rozštěpem patra či páteře. Ale jestli to dodrží, kdo ví.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od petanena »

Jana P. píše: 15 led 2021 12:17 Přesně tohle jsem říkala včera paní co si odvážela štěnátko, že na bazoši nabízí pravidelně někdo hovawarta s PP , ale neuchovněného, na krytí. A , většinou ženy, z nějaké skupiny ho stále obtěžují. Zákonem to zakázáno není, mám na mysli chov neuchovněných či bezpapírových psů.
Pravda je, že bezocásek má ve smlouvě, že s ním nebudou krýt. Ani s PP ani bez PP ani uchovněné ani neuchovněné. Vada se předává, a může být spojena i s rozštěpem patra či páteře. Ale jestli to dodrží, kdo ví.
Jasně, když se jedná o takovou vadu. To by pak opravdu krýt neměl, ale třeba u hlídacího psa mě opravdu nezajímá, jestli má pp nebo ne. Já jsem klidně ochotná zaplatit za psa přiměřenou cenu, však je kolem štěňat moře práce, ale když vidím ten zápal fanatiků, teď k nám do práce jedna taková nastoupila, provokuje mě to dělat právě opak toho co mi vnucují. Potom co mi kolegyňka uštědřila přednášku na tohle téma s tím, jak jsem měla adoptovat nějakého psa od ní z nadace dotaženého ze slovenské osady, měla jsem sto chutí jí doporučit, ať si radši najde chlapa a neotravuje. Podmínkou adopce,byli její osobní kontroly u mě doma a kastrace psa. Takhle prý objíždí všechny, kterým ten jejich spolek psa dá. Vy máte štěňata krásná, zjevně vymazlená ale neumím si představit, kde byste vzala čas na kontroly nových majitelů i když psíky máte ráda.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Hhippie »

Podle mě je to šikana. Určitě pro to není opora v zákonu a je to velmi za hranou standardního chování :nesouhlas:
Chápu, když člověk prodá zvíře, ke kterému má vztah, že si přeje, aby šlo do dobrých rukou. Ale nic ho neopravňuje dělat kontroly kdekoli.
Pokud si člověk s novými majiteli sedne, může je zkusit kontaktovat, jestli ho budou chtít vidět na návštěvě. Ale to je tak všechno.
A nerozumím tomu, co jste tu psali kolem nečistokrevných zvířat? :nevim:
Jinak ano, ten drahý pes byl pomerian (47tis.). Ať si každý investuje, do čeho je mu libo. Ale nechápu, co je komu do toho, kdo co chová?
To je jako bych se pohoršovala nad tím, že má někdo stádo kříženek a nechá je naskákat beranem od souseda, jen proto, že chovám “drahé” walliserky...? :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od petanena »

Je to šikana. Takhle vyváděla, když jsem se v práci pochlubila Herym. To s těmi kontrolními návštěvami myslela vážně, prý je to standartní postup u většiny těchto spolků. Obvolávání nabídek psů a koček bez pp a šikana jejich majitelů, to prý ten jejich spolek dělá taky, ona tomu tedy říkala osvěta. Vzhledem k tomu, co si zažil synovec, si tu jejich formu osvěty dokážu přesně představit.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak když jsem vybírala budoucí majitele, tak jsem s nimi vedla docela dlouhé hovory, abych je poznala. A vybrala jsem si komu psa prodám. Součástí dohody mezi námi je i to, že mi sem tam pošlou fotky a pár řádků přes nějaké komunikátory, jak se štěnátkům daří jak žijí. Také sami chtějí být v kontaktu, poradit se a pod. Někteří jsou z blízka do půl hodky autem a tam jsme se i předběžně dohodli na společném venčení.
Také existují totiž lidé, kteří si koupí od chovatele takovéhoto psa , fenu a obratem ho prodají za násobnou cenu do množírny. A to bych si opravdu nepřála takový osud pro svá štěnátka.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

v ťech útulcích se točej ukrvné prachi.já si chťel vzít kříženku bernského salašňíka a kolije z útulku v tachovje a řekli mi,že gdiž bi bil pes doma sám,až bich šel do práce,tak že mi jí nedaj.v tu samou dobu tam volala známá kvúli jinému psovi a taki nebila vihodnocená.taki jsem volal na chodského psa ze slovenské osadi.ale asi za 3ťisíce,kastrovanej.tak jsem řek,že znehodnoceného psa nechci a oňi,že to je podmínka. tak jsem si ho nevzal.asi před 20ťi rokama se mi zabjehla čistá chodská fena.volám do útulku,voňi,že jí nemaj.volaj mi za tejden,že jí tam maj-už bila kastrovaná.za kastraci po mňe chťeli 100kč.normálňe bi stála 4ťis..tak gdo to plaťil?
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od petanena »

Jana P. píše: 15 led 2021 13:55 Tak když jsem vybírala budoucí majitele, tak jsem s nimi vedla docela dlouhé hovory, abych je poznala. A vybrala jsem si komu psa prodám. Součástí dohody mezi námi je i to, že mi sem tam pošlou fotky a pár řádků přes nějaké komunikátory, jak se štěnátkům daří jak žijí. Také sami chtějí být v kontaktu, poradit se a pod. Někteří jsou z blízka do půl hodky autem a tam jsme se i předběžně dohodli na společném venčení.
Také existují totiž lidé, kteří si koupí od chovatele takovéhoto psa , fenu a obratem ho prodají za násobnou cenu do množírny. A to bych si opravdu nepřála takový osud pro svá štěnátka.
Proč ne, u kříženky salašníka posílám taky fotky lidem, co jsem si jí od nich brala, protože chci a jim to dělá radost. Ale napovídat může kdo chce co chce. A ta výběrová řízení co mají dobročinné organizace, darmo mluvit.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od irčan »

Před osmi rokama sme brali štěně co mělo skončit v útulku.Nalezený začátkem ledna v Boskovících.Do útulku jít nemohla protože to byl taková myš do dlaně a tamní útulek má jenom studené odchov,navíc je na příšerným vydrholcu gde v zimě furt šíleně fučí: :vztek: Nejaká paní pár dnů měla Bětu u sebe doma a pakšla hned k nám,nikoho nic nezajímalo kam se dostane.Byli rádi že se zbavili problémuNejaké čas sme ju krmili z flaškyDospělá má asi 5,5kg ,vzhled jezevčího trpajzla a povahu jozevčíka.Odtažitá,paličatá dyž se jí neco nelíbí kóše a vybírá si gdy a s kým bude kamarádit.Taky pozná gdyž vo ní negdo špatně uvažuje,Nedá se kópit za žvanec.Prostě OSOBNOST.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Už uplynul příslušný čas od odchodu štěnánetek k novým majitelům, do dobrých rukou, šťastných smeček, kde doufám bude vládnout správná hierarchie, kde pes patří až na konec řady. I za malé děti. Pes, v té podobě v jaké ho chováme dnes, je součástí našich domovů, rodin. Má tedy své místo opravdu až jako poslední v pořadí. Jeho přirozeností nyní je být člověku přítelem. Hlavně pokud se jedná o velké plemeno psa, protože v jeho fyzických možnostech je zabít i dospělého člověka. Psů valem přibývá v českých domácnostech a nejdéle příští jaro očekávám horu problémů v této oblasti a plné útulky.
Velmi jsem ke štěnátkům přilnula, bylo pro mne těžké se s nimi rozloučit, obzvláště z některými z nich. Povaha se ukazuje už kolem pátého týdne, štěnátka se velmi rychle vyvíjí nejen fyzicky, ale i psychicky. Nejvhodnější odběr do nových rodin je mezi sedmým a osmým týdnem, mluvím o velkých plamenech psa. https://ekolist.cz/cz/publicistika/prir ... vyvoje-psa
Já bych si z útulku velké plemeno psa nevzala, je to sázka do loterie, do ruské rulety často. Velmi záleží na tom, kde pes pobýval v dětství , mládí a rané dospělosti. Podepíše se na něm i když je odebrán od matky a ze smečky sourozenců předčasně. Toto se netýká například českoslovenkých vlčáků. Ti se odebírají už koncem pátého týdne. Chyby napáchané v době dětství a dospívání se prakticky nedají odstranit a velké plemeno psa se může stát doslova zbraní.
No nic. Moje názory výše.
Každopádně naše štěnátka byla správně socializovaná, je taková i naše fena, bylo to vidět, při návštěvách , které byly nutné právě pro socializaci a vtiskávání.
Vybrala jsem rodiny, které bydlí na vesnici v domě se zahradou, i když to není klíčové, ale pro psa příjemné. Rodiny, které jsou větší, mají děti už školní a další odrostlejší, rodiny, které se jeví finačně schopné uživit dalšího člena po dobu nejméně 12 let. Rády se pohybují v přírodě, mají často i jinou zvířenu. Setkala jsem se se všemi několikrát, psala a píši si s nimi, volám. Často mají doma i hovawarta nebo ho měli v minulosti. Zatím se jeví vše v pohodě.
Nyní je velký zájem i o toto plemeno, takže je opravdu možné vybrat vhodné majitele, a to jsem moc ráda.
Je zvláštní jak rychle si člověk zamiluje ty malé uzlíčky, chtěl by si je nechat všechny, jsou jak malé děti. :srdicko:
Štěnátka odcházela ve věku osm týdnů, očkovaná, čipovaná, odčervená, z PP, po kontrole vrhu. Vážila mezi 7 a deseti kily. Doma jsme si ponechali plavou fenku, naši vytouženou, proto jsem to vše vlastně dělala, Agnes Pravá láska, štěnátko s modrým obojkem. Cita se jevila naprosto v pohodě s tím, že štěnátka odcházejí. Nijak se k tomu nevyjadřovala, dala každému ještě napít na cestu, Agnes kojila sem tam ještě cca deset dní, nyní už to nevidím. Laktace skončila naprosto přirozeně, Cita neměla a ani nemá žádný problém se struky.
S majiteli budeme v kontaktu, chystáme se na svod mladých, cca za rok, ale jak to bude v době koronavirové, uvidíme. Zatím se ani výstavy ani jiné akce ani cvičák nekonají.
Přílohy
D733D4C4-020D-4376-93F1-ADC5169763FD.jpeg
78F38508-9D86-4B3D-989F-1F5ED92B85E4.jpeg
CB682B16-DD70-4BFF-9048-37630157476E.jpeg
3DB777AD-080E-47E6-80A0-588D0F3890DE.jpeg
881FEE13-1EAE-4101-B5AD-FE463E6935F4.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Na fotce s Františkem je naše první Agnes, v roce 2008 ve třech měsících.
Přílohy
4F403D1A-DC18-4EEA-8A25-035432BBC3FF.jpeg
061BBFB7-CEDE-4FCA-9B28-E84A5B202090.jpeg
EC3233C3-BC6A-4C2C-A0CF-F7161247D7C2.jpeg
7EEBBEF3-4426-487F-A2A2-9525F96E6A9F.jpeg
A35E3E73-6CE9-4271-8458-915F73CB0C29.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

samozřejmňe u pasteveckého psa je potřeba,abi se šťeňe hned začalo seznamovat s dobitkem.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Náš kangal právje zažívá krásné dni.Jeho milovanâ šarplaňinka opjet přišla do říje došlo k milostnému spojeňí :andel:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Hhippie »

Takž budete mít křížence těchto dvou plemen? :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Jestli to dobře dopadne,tak ano.Loňi už jsme mňeli.Je to pasteveckej pes.Jeden z turecka a jeden ze srbska,makedonije,albanije.Kangal je stepňí tip,dlouhonohej,krátká,ale kvalitňí srst.(v anatolíji je taki -40.Šarplaňinec je horskej tip.Kratší nohi,robusňí ťelo,delší srst.Jsem ve spojeňí s majiteli loňskejch šťeňat,snažím se sledovat jejich vívoj a pracovňí schopnosťi.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů