Budeme mít štěňátka

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jan »

No nevím, u psů bych to takhle nekrizil, třeba sarplaninka a kavkazak, ty jsou vzhledem a povahou podobný, ten karabaš je trochu něco jiného. A nebo to třídit, ale třeba proti slepicím mi to brakovani u psů přijde krutý.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Rozďíl je hlavňe mezi psem a fenou.To je ale i mezi chlapečkem a holčičkou.Je to zajímavé,ale holčički nenapadlo,že bi vipusťilí 1000l káď na vodu.Chlapeček to zkusil okamžiťe.Chlapeček chce vjeďet,jak to vipadá,gdiž se rozbije okno....Kavkazan na kavkaze stáda nepase.Kavkazan bil višlechťen z pasteveckejch psú národú kavkazu pro armádňí účeli.Armáda a policije vždicki požadujou jiné vlastnosťi,než pastevci.Proto se s ňemeckím "ovčákem" tak pjekňe pasou ovce. :vytlem: kangal před rokem hoňil jehňata.Bil mu necelej rok.Letos je o hodňe klidňejší.Bil i u porodu.Slepice ho drážďej pořád.Má sklon je hoňit.Ale žádnou nezabil!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Kdyby mi feny vypouštěly kádě z vodou a rozbíjely okna tak mne fakt už klepne. :vytlem: Citu ani Agnes nikdy ani nenapadlo třeba strhávat prádlo ze šnůr. Což často nudící se psi dělají.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Ne,to ďelal sinek.Ale kangal jako malej tahal přede dveře polena.Velmi ho ťešilo,gdiž jich tam bilo hodňe a co nejvjetší.Ale už z toho virost.Prádlo máme za plotem.Do toho bi se jisťe mohli pusťit i ovce a kozi.Ale jedné sousedce 2menší psi prádlo po dvoře roznosili.Fenl bejvaj opravdu klidňejší.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

našel jsem to.kavkazan je kříženec arménského gampra,ázerbajdžánského gurdbasara,gruzínského nagaziho-ten bil použit při křížeňí v nejviším množství,a tureckého karse.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Kavkazan je jako Sovětský svaz. A do toho ještě sarplaninka. No potěš koště.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Já ale nemam kavkazana!Mňe bi zajímal ten arménskej gampr.arméňi pasou ovce u domu,nepotřebujou zlî psi.tu drsnou povahu dává kavkazanovi ten gruzínec.v gruziji se pase v horách,liďi tam nepřijdou.arménskej gampr se stal oblíbenej u americkejch farmářů.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jan »

tak ten gampr je takovej středoasijat

Obrázek

a bezpapíráci stojej v Rusku 15000 rublů (cca 3000 kč)

https://www.avito.ru/krasnoyarskiy_kray ... 2054965746

a ohledně povahy, oni tyhle a nejen molosoidní psy maj povahu, co potřebovali jejich pastevci a co bylo po ruce.
Dával jsem odkaz na planetu sabak na tvujtrubka a tam v jednom díle ukazovali psy, stejný jako kavkazák , a klidně vás nechají přijít , pohladit , ale už Vás nepustí pryč. Dokud nedojde pastevec.

A tam taky byli psi , vzhledem pidbul, který se tam dostali někdy v minulosti a fungovali mentálně úplně stejně , jako pastevci , akorát byli menšího vzrůstu a ne tak chlupatý.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Šarplaňinka má říji už definitivňe za sebou.Letos jsem kangalovi upravil sexuálňí režim,abi mu z toho nehráblo a nezačal si připadat jako pán tvorstva.Usouďil jsem,že bude stačit jedno spojeňí denňe,po ránu.Vúbec jsem netušil,že ke kriťí bude docházet deset dňí!Čtvrtej den začal bejt kangal trochu nerudnej a gdiž kolem svázaného páru procházela koza,srazil jí k zemi.Koze se ňic nestalo.Gdiž porovnám agresi k dobitku s ňemeckím ovčákem,je to opravdu ňegde jinde.Ňemeckej ovčák jde okamžiťe po krku.Jakkoliv je no daleko ovladatelňejší,než pastevec,v okamžiku,gdi se spusťí loveckej pud,už se řeťez událosťí nedá zastavit.Oči se stanou očima vlka a čelist jakobi se svírala sama od sebe,bez možnosťi ovládat jí vůlí.A nepřestane,dokud kořist vikazuje známki života.Oproťi tomu pastevec srazí k zemi,nebo chňapne do nosu,abi dobitčeťi stanovil hraňice,šarplaňinka si za mlada ťežce hájila před dobitkem misku s potravou.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Těšíme se na štěnátka Čobanaku 🥰
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

To já taki,ale ješťe neňí ňic potvrzeno.Zaťím jsem požádal kamaráda,abi mi uďelal ňejaké fotki šarplaňinki a kangala ve stáďe.Tak ňeco nafoťil.Snad je dostanu taki sem.Já sám nemam tak vispjelou techniku.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Už se těším na fotky.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Hhippie »

S těmi rodokmeny a zdraví psů a tak.. trochu navazuje to, co jsem dneska rozebírala s jednou naší učitelkou ve školce.
Je to holčina, co se už dlouho věnuje závoděním se psy v tahu - v běhu, koloběžce / kole, na běžkách.. jezdí s tím po celé Evropě.
Loni o jednu čubu přišla (divočák) a druhou, aby se vylízala ze zranění (vlítly do nich obě :nene: ) a hlavně psychicky, aby se dala dokupy, nechala nakrýt. Jakmile se to dozvěděli kolegové sportovci, měla zájemce až ze Skandinávie.. vrh byl myslím 8 štěňat, z toho si jedno nechala a krom jednoho je zvládla nakonec udat v Čechách. Jeden pes odjel do Maďarska s tím, že byly s chovatelkou domluvené, že kdyby s ním byl nějaký - jakýkoli - problém, tak ať ho nepřeprodávají, že by si pro něj přijeli a nechali si ho sami... a teď že se dozvěděla, že je pes pryč, kdovíkde... že nebyl vhodný pro ten daný druh sportu (prý to Maďaři dělají jiným způsobem, tak je možné, že prostě nepodával takové výkony, jaké očekávali, v takto vrcholové výkonnosti) a tak ho prodali... tak je z toho chovatelka celá pryč... že by měl mít pes život, kde si ho přeprodávají a on chudák neví, čí je...
Musím říct, že mám tu výhodu, že se ke zvířatům nevážu tolik. Že když jsem kupovala koně, věděla jsem, že to není parťák na celý život. Že ho třeba vykoupím z nevyhovujících podmínek, dám mu nový základ do života, výchovu, výcvik a pak mu najdu vhodnou rodinu... Ale kůň není pes. Ten potřebuje hlavně dalšího koňského parťáka a lidi jsou u většiny až na druhém až posledním místě..
A co bylo dál s těmi prodanými koňmi se už pak nepídím...člověk si dá záležet na výběru majitelů, ale dál už to stejně neovlivníme, jakmile dáme zvíře z ruky. Ikdyž máme smlouvu o přednostním právu a podobně... těžko to budeme nějak vynucovat... :nevim: nemůžeme nést zodpovědnost za činy ostatních. To bychom se z toho zbláznili nebo zhroutili brzy... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Velice by se mi nelíbilo, kdyby majitel štěně preprodal a dopŕedu mne s tím neseznamil. Pes není věc. Takovéto záležitosti jsem s nastávajícími majiteli probírala dopŕedu. Jsme se všemi v kontaktu a vše je v poŕádku.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Je to tak,jak píše hippie.Kamarádka má chovnou staňici,už je u CH,ale všechno nebili její vrhi,zastřešovala také vrhi jinejm chovatelům.setkala se už s nejrúzňejšíma ťežkostma.jedni liďi nechali psa vikastrovat,aňiž bi jí o tom řekli,což bilo v rozporu se smlouvou.pak jeden majitel zase zavolal a řek,že jestli si psa nevezme zpátki,že ho dá do útulku.musela si ho teda přivézt domú a hledat nového majitele.a k vráceňí psa došlo ňekolikrát.jedou se majitel rozváďel,jindi si pořîďil novou sedačku ,nebo jindi pes očúrával přítelkiňi...já sám jsem se papírové fenki zbavil,prvňí šarplaňinka uťíkala,našťesťí si pro ňí přijela paňí ze slovenska,chťela psa na vístavi,z pastevcema mňela zkušenosťi.původňí cena 16ťis.,teď jsem bil rád,že ňegdo koupil za simbolickej 1ťisíc.ona bila tak mazlivá.návšťevi jí milovali.s úplňe cizí paňí odjela z plzňe na slovensko,13hoďin ve vlaku,rok a půl stará.paňí s ňí vihrála vístavi,.chovatelům jsem to pak volal,bili zaraženi,ale pak jsem jim volal,že vihrála,tak bili ok
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Hhippie »

Vím, že je moderní, že se vynucuje na novém majiteli kdeco. Za mě je to irelevantní. Pokud si něco kupuji, tak ikdyž je to živé zvíře, pak se stávám majitelem se všemi důsledky a právy.
Nebo když ten pes někoho pokouše, tak mi přispěchá na pomoc chovatel, protože je to štěně od něj a bude mi pomáhat uhradit škodu na poškozeném? Nebo odškodnit účastníky nehody, když mi pes skočí do silnice? Proč bych se měla zodpovídat komukoli, co se svým zvířetem dělám? Přijde mi to nesmysl. Co mi dává chovatel za to, že mám plnit jím nadiktované podmínky?
Maximálně bych pochopila, pokud by se jednalo o geneticky extra hodnotného jedince, abych se vynasnažila mu najít místo, kde se jeho potenciál využije a nebude nepř. vykastrován... ale zase by to mělo být jen nějaké doporučení a ne nařízení.. protože je to věc stávajícího majitele. A pokud např. sezná, že psa miluje, ale je obtížné ho chovat v daných podmínkách jako “plemeníka” a chtěl by to řešit kastrací, pak nevidím jediný důvod, proč by se měl dovolovat chovatele, nebo svého psího parťáka vracet..nebo se cítit očerňován, zatracován pro svoje rozhodnutí? Nesmysl. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak je dobré si prostudovat smlouvu a promluvit si vzájemně o podmínkách, které v ní jsou. A pokud se chovatel a majitel nedomluví, smlouva se nepodepíše a k prodeji nedojde. Není tŕeba se čílit. :usmev:
Navíc jsem výše psala, že by se mi nelíbilo, kdyby to se mnou majitel neprobral, další prodej. Ve smlouvě je předkupní právo pro chovatele. To je legitimní. O kastraci tam článek nemám.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Je to tak.Na zboží může bejt vjecné břemeno.Můžu koupit pole se závazkem,že ho letos obďelává zemňeďelec xy.Já žádnou takovou smlouvu s chovateli neuzavíral.Gdibi ano,viřešilo bi mi to starosťi,nemusel bich scháňet kupce sám!Ovšem vimahatelnost dodržováňí takové smlouvi je slabá.Kamarádka se snaží smlouvou tlačit liďi k bonitaci,abi bilo v plemeňi dost genetického materijálu
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Předkupní právo má oporu v zákoně. Další věci jsou na dohodě. Nepsala jsem tam nesmysly, o dalším uchovnění, výstavách a podobně. Mám tam tedy i nevymahatelné věci. Aby se nekrylo neuchovněným jedincem, aby se nekrylo bez PP. Dále jsou tam vady, pokud je jedinec měl, i kontrola sestouplých varlat novým majitelem. Buď ji provede sám, ale je i možnost si dovézt někoho znalého ke kontrole. Veterinář prohlížel štěnátka třikrát, za těch osm týdnů. Ale nebránila bych se ani kontrole přímo s novým majitelem u veta, pokud by si ji zaplatil. Dále proběhla kontrola poradkyní chovu, je také znalá, sepíše o tom protokol, ten je přístupný novým majitelům, a posílá se i na plemennou knihu.
pak jsou ve smlouvě definování chovatel a majitel, štěně, cena a pod. Jak píšu, o nějaké výstavní, chovatelské, či sportovní činnosti se tam nezmiňují. Ale vím, že u plemene hovawart se někteří chovatelé zaměřují na vzhled, tedy výstavy a pod, někdo trvá na rtg kloubů, a další zas upřednostňují pracovní aktivity, nosework, stopy, záchranařinu, obrany a podobně. nebo i kanisterapii. A některé chovatelské stanice natolik, že to už dopředu deklarují, ještě než se zájemci o štěně hlásí, mohou si na webu přečíst, co je pro chovatele prioritní. A dle toho se všichni zařídí, předpokládám.
Nijak násilně nekontroluji, jak naše štěnátka žijí, majitelé rádi pošlou fotky, napíšou , co se už naučili se štěndy, kolik váží. a někteří se chtějí i vidět. aby si štěnda společně zadováděla.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

Tak 13.5. se naroďili šarplaňince malí kangalíci.V kozím chlívku pod pričnou.Až včera jsem zjisťil,že jsou 4.Aspoň maji dost mléka.Minule jich bilo 10.To je až dost.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů