Středoasiat

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Odpovědět
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Zdravím :usmev:
Dostala jsem v listopadu nečekaný narozeninový dárek a co jsem četla, pár vás má patevecké psy. Nějaké informace jsem si už načetla, ale ráda bych slyšela taky názor lidí z praxe, jak s nimi vycházejí.
125427874_840627410033851_8803418419865692464_n.jpg
Tady je náš fešák, když ho přivezli, to mu byli 3měsíce. Chovatelé asi nedodrželi odčervovací schéma, měl dost škrkavky a mám pocit že měl dost podváhu, protože vážil necelých 10 kg. Po odčervení začal hodně přibírat, teď má 22kg. Zajímá mě, jestli roste tak nějak v normě, abych něco nepohnojila.
Začíná dost hlídat, spíš to zkouší, ale jiní psi, co máme, v tomhle věku vítali všechny. Je to normální a mám ho začít trochu usměrňovat?
Tady jsem ho fotila myslím předevčírem
Přílohy
134582402_1522972757892643_846130091549066972_n.jpg
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od PavelIV »

Jezevčíka nevidím :vytlem:
Ale je krásnej. Zkušenosti nepřidám, páči je nemám :promin:
:PavelIV:
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Je to zlatíčko. Já si jen tak pohrávala s myšlenkou že pořídíme k naší feně nějakého menšího voříška, protože v zimě s ní tolik nejsme a druhá fenka co máme je doma. No a najednou dostanu tele. :blazen:
Je moc milej, ale už teď se vůči cizím chová hodně rezervovaně, tak chci předejít budoucím problémům.
Photo0133.jpg
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Moc hezký pesan. Proč tak pozdní odběr?
Zde se píše o vtiskávání. U těchto plemen je to extrémně důležité dle mne. https://www.kapehapan.cz/clanky/praktic ... e-stenete/
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Tuhle jsem o nich četla různé zajímavé články. Píší , že se nedá vycvičit, jako například vlčák a pod. Výchova a vztah s majitelem je asi velmi důležité. Prý nevykonává povely, které nepovažuje za důležité.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jsou to svérázní psy, dostal se mi do ruky asi 5ti lety pes co ho nikdo z pozůstalých nechtěl, docela trvalo než pochopil, že ten co nosí žrádlo je nový kámoš, pak to byl kámoš a to že poslouchá jen povely které uzná za důležité je pravda :usmev: :souhlas: , silou s ním nic nepořídíte, nebo vám to časem vrátí :nesouhlas: , je to takový medvěd s mimikou, silně teritoriální, vázaný na pána, tolerující ostatní, chrání to co pán, když se rozhodne zasáhnout tak je jak tank, ten náš bral veškeré domácí zvířectvo jako podřadné nutné zlo
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Jana P. píše: 03 led 2021 12:51 Moc hezký pesan. Proč tak pozdní odběr?
Zde se píše o vtiskávání. U těchto plemen je to extrémně důležité dle mne. https://www.kapehapan.cz/clanky/praktic ... e-stenete/
Řekla bych že pro muže hrálo roli to, že je pejsek venku. Sice mají pěknou boudu a je tam s fenou, ale menší štěně, no nevím. Já mám přes zimu od konce listopadu do začátku března v práci volno a tak se můžu psovi víc věnovat.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

DAD David Abrahám píše: 03 led 2021 13:16 Jsou to svérázní psy, dostal se mi do ruky asi 5ti lety pes co ho nikdo z pozůstalých nechtěl, docela trvalo než pochopil, že ten co nosí žrádlo je nový kámoš, pak to byl kámoš a to že poslouchá jen povely které uzná za důležité je pravda :usmev: :souhlas: , silou s ním nic nepořídíte, nebo vám to časem vrátí :nesouhlas: , je to takový medvěd s mimikou, silně teritoriální, vázaný na pána, tolerující ostatní, chrání to co pán, když se rozhodne zasáhnout tak je jak tank, ten náš bral veškeré domácí zvířectvo jako podřadné nutné zlo
Tak já se ho snažím teď brát ke zvířatům co nejvíc, aby si právě zvyknul. Co má srst, s tím je vpohodě, ale slepice musím hlídat :usmev: , zvlášť je vysazenej na kohouta, asi že pěkně ječí a je eventuelně za co chytit. Se zvířaty celkem nemá problém, ale z návštěv není nadšený, to je vidět už teď.
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Nirrti »

Azouši jsou trošku jiní. Drezurou a nátlakem nepochodíte. Je třeba je vzít spíš jako parťáky. Máme 2 a k nim trpasličího jezevčíka.
Přílohy
20190903_094405.jpg
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Nirrti »

Pár vzpomínkových fotek
Přílohy
20130219_142546.jpg
DSC_0091.JPG
DSC_0041.JPG
20130209_124127.jpg
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Nirrti »

Jsou to silně teritoriální psi. Co je na jejich území, je nedotknutelné, vč. vlastních koček. Cizí má smůlu. V cizím prostředí po chvíli začnou hlídat cokoliv - deku na výstavě, stůl v hospodě atd. S tím je třeba počítat. Ve vaší přitomnosti budou v pohodě i na cizí lidi.
Dejte pozor na výživu ať se neudělají prošlapy. My jsme měli u obou psů trochu smůlu - feňule měla v roce urvané vazy v obou zadních kolenách (rok trvaly různe operace, prasklý implantat, reoperace) a pes utrpěl infarkt míchy. Naštěstí byl poměrně brzo diagnostikován neurologem a rozchodili ho, ale následky zůstaly. Na výstavy to už neni, ale nevadí. Je to mazel.
Pár foto z výstav
Přílohy
20150912_111110.jpg
20150906_100617.jpg
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Krásná zvířata. Na klouby mu dávám sirup atlet, od veterináře. Taky vařím sulc z nožiček. Jen mám pocit, že dost rychle nabývá, ale tlustý neni. Všude mi pořád vnucují granule, no já jim moc nevěřím. Jako nouzovka prosím, ale maso je maso. Tak to snad bude v pohodě. Moc ho nehoním, běhá po zahradě a beru ho autem na pole. Vpodstatě teď necháváme pohyb na něm, trénujem jen vodítko. Hodně se řídí podle feny a ta je poslušná.
Přílohy
Photo0184.jpg
Photo0196.jpg
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od přezdívka »

S "výchovou" začněte co nejdříve. Ale ne silou a drilem, to s ním nic nepořídíte. Měla jsem dvě feny. První byla spíš menší, v dospělosti měla 45 kg. Druhá, to už byl náš odchov měla v dospělosti o 10 kg víc. Pokud máte možnost si někde vypůjčit knížku Asijští démoni od Ireny Sehnerové. Jsou to dva díly. Třeba by to mohli mít v knihovně. Vyšlo to někdy před 20 lety a nevím, že by bylo nějaké další vydání.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

Jestli je to pes, tak s těma fenama, až budou harat to bude něco. Mám KAO, ale fenu. Nesnese se s nikým. Poslouchá vše, ale pouze doma. Jak vidí psa, fenu, srnu, ovce, zapomene to. Hlídá. Jak se zastavím , hlídá. Pokud někdo něco říká a gestikuluje rukama, bere to jako útok. Taky jsem jako štěně ji krmil prasečími nožkami.

No hodně štěstí.

PS nesmíte bejt měkký, protože někdo musí být vůdce smečky. Hlavně v pubertě. Ale pozná přirozenou autoritu. Žádný bití.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

díky, po té knížce se podívám. Zatím trénujeme aby si nechal kouknout do tlamy, zvedá nohy a chůzi na vodítku. Ale zatím jen po louce, tak 5minut. Řekla bych, že poslouchá přiměřeně věku, jen mi krade boty. Jak se přezouvám, číhá a hned je jeho. Vždycky jí zatáhne až dozadu do boudy a pak sleduje, jak jí šťourám ven. To je specialita pro mě, nikomu to jinak nedělá.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

já mam šarplaňinku a kangala.pes je rok a púl.je to hračička.dúležité je naučit ho choďit do kotce nebo na úvaz,abi ste ho mohla gdiž tak bezpečňe odložit.žádné biťí.vzít za obojek a odvést,velmi ho při tom chválit.pokud hoňí zvířata,od neplechi odvést,přivázat,počkat až vichladne.dúležité je odvést pozornost.psi jsou ovšem jako chlapi,jednoduchí.jisťe ho překecáte.ňicméňe,pokud má zrovna pocit,že je pán svjeta,nepokoušejte se mu visvjetlit,že to tak neňi.dokáže vám,že je.ale spoustu neplech přestane ďelat vjekem.musí z toho virúst.ta fena-šarplaňinka je od malička s dobitkem a je to v pohoďe.ale ten pes neňi tak spolehlivej.hlídá si fenu,se kterou mňel šťeňata a gdiž mu k ňí přijde ovce nebo koza,tak ji klidňe kousne.neňi to ale z loveckého pudu,ale mohlo bi se to zvrhnout.proto je u dobitka zaťím jen pod dozorem.
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Nirrti »

Ty knížky od Sehnerové máme - je to taková moderní verze Dášenky. Dobře se to čte, ale moc to nedá. Zkuste sehnat knížku od Borise Kopelioviče . Je to o něčem jiném.
Přílohy
20210103_161235.jpg
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Nirrti »

To petanena: hezký pes, z jake je CHS?
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Nirrti »

To přezdívka : naše feňule má kolem 56 kg, pes kolem 70 kg.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

čobanak píše: 03 led 2021 16:11 já mam šarplaňinku a kangala.pes je rok a púl.je to hračička.dúležité je naučit ho choďit do kotce nebo na úvaz,abi ste ho mohla gdiž tak bezpečňe odložit.žádné biťí.vzít za obojek a odvést,velmi ho při tom chválit.pokud hoňí zvířata,od neplechi odvést,přivázat,počkat až vichladne.dúležité je odvést pozornost.psi jsou ovšem jako chlapi,jednoduchí.jisťe ho překecáte.ňicméňe,pokud má zrovna pocit,že je pán svjeta,nepokoušejte se mu visvjetlit,že to tak neňi.dokáže vám,že je.ale spoustu neplech přestane ďelat vjekem.musí z toho virúst.ta fena-šarplaňinka je od malička s dobitkem a je to v pohoďe.ale ten pes neňi tak spolehlivej.hlídá si fenu,se kterou mňel šťeňata a gdiž mu k ňí přijde ovce nebo koza,tak ji klidňe kousne.neňi to ale z loveckého pudu,ale mohlo bi se to zvrhnout.proto je u dobitka zaťím jen pod dozorem.
Jo to, jo. Do kotce ho učím, řídí se podle feny. Ta je naučená, napřed se štěká na zvonek, pak přijdem, jde se do kotce a teprve, když je návštěva na dvoře tak jí pustím nebo ne, podle situace. To už se celkem naučil, ale nevím co by dělal, kdyby byla fena někde pryč.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti