Středoasiat

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od irčan »

petanena píše: 26 bře 2021 20:09 Tak musím to zaklepat, ale zatím pořád Hery žádné problémy nedělá. Buď máme štěstí nebo špatného středoasiata, ale je prozatím vysloveně dobrák.
Možná že vrací to co dostává. :souhlas:
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od PavelIV »

To určitě, ale kdyby měl v genech jakoukoli lumpárnu, tak jí minimálně zkoušet bude, výchova nevýchova :souhlas:
Takže asi máte poklad, moc přeju :usmev:
:PavelIV:
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Snad jo, uvidím časem :usmev:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

Mám zkušenost s fenou, ale cca kolem 8- 14 měsíců měla pubertu a její povaha se změnila.ale to je kao. Ale přeju, ať mu to výdrží. Ale harava fena může........
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

Náš kangal mňel pubertu dost příšernou.Ale on uź v půl roce(nedovoleňe) poznal milováňí.Naopak teď se zdá,že se zklidňuje.V kvjetnu mu budou 2roki
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

dneska jsem jen pro porovnání vyfotila Heryho s Belou vedle sebe, aby bylo vidět, jak vyrostl. Na některých fotkách je malý a dvě jsou z dneška.
Přílohy
aportování
aportování
Tady je vidět, jak se dělí o vajíčko
Tady je vidět, jak se dělí o vajíčko
střední
střední
malý
malý
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Zdravím, dlouho jsem tu nebyla, tak jen doufám, že se všem daří dobře nebo ještě lépe. :nazdravi:
Měli jsme teď delší hektické období, ale už je klid, tak jsem si říkala, že vás pozdravím a popřeju hezké svátky.
Náš Hery už je obr a podařilo se jim s Belinou spáchat štěňata. Je už dospělejší, ale hlásím, že je pořád dobrák. :blazen:
Tady pro radost, pár fotek.
Přílohy
Photo0029.jpg
Photo0033.jpg
Photo0046.jpg
Photo0038.jpg
Photo0063.jpg
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Hhippie »

Také zdravíme, Petanena!
A děkujeme za sdílení! Obzvlášť mě potěšila ta první, pes běžící skrz sad v kvetoucí louce :srdicko: (teď, když je venku takový marast, to úplně zahřálo!).
Vypadá, že je to trpělivý tatík! Tak snad se povedlo štěňata dobře udat! Přeci jen to není plemeno, které by chtěl každý… nejspíš ani v mixu s jiným plemenem..
Sranda je, jak je každé jinak barevné! Kolik jich měli? Vypadá to na pořádnou kupu! :usmev:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od irčan »

Řekl bych "právě" v mixu s jiným plemenem. Dyž je chov v čistým plemenu tak se nejak dá čekat jak se potomstvo bude chovat.U mezirasovýho křížení to může byt problém.Z alabajů bude standartně alabaj.Z NO zase NO.Ale z mixu? Vobě ty povahy só hodně odlišný.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Taky zdravím :usmev:
Štěňat se narodilo 8, ale 2 přišla pryč. Jedno už se narodilo mrtvé a druhé zalehla Bela. Z toho, jak je udám, jsem měla strach taky. Dala jsem inzerát, ječtě než se narodili, s tím že je zadám. Zájemců bylo naprosto neskutečně hodně, nakonec jsem vybírala, aby šla jen do domu se zahradou. Asi nejsou v poslední době psi, jinak si to neumím vysvětlit. Ale fakt je, že jsem je dala jen za cenu očkování, odčervení a čipu.
No teď už další nebudou, před deseti dny jsem dala Belu kastrovat. Jednak nechci další štěňata, navíc měla dost těžký porod a po porodu zánět dělohy(15 tisíc veterina :otraveny: ) a navíc ona hárá tak skrytě, že to vlastně poznám, až když začne otravovat psa. Hárání jsme se, potom co popisoval Čobanak, kvůli Herymu dost báli, ale máme divnýho psa :nene: . On si V tomhle směru fen skoro nevšímá. U nás je veškerá iniciativa na feně, otravovala ho tak, až jí chytil pod krkem. Doslova, přitom jinak se milujou. Vlastně kdybych večer nešla ještě vynést odpadky, ani jsme nevěděli, že jí skutečně nakryl.
Sranda byla, když štěňata začla vylejzat z boudy. To jako bylo období, kdy bylo vidět, že máme doma psa, co by dokázal vetřelci něco ukousnout. Štěňata absolutně oddaně miloval. Bela už dávno utíkala a Hery s nima spal a nepřetržitě jim dělal zčásti ochranku a zčásti boxovací pytel. Když jsme pak dali pryč poslední štěně dva dni truchlil a nežral.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Peknej příběh , ze života, dojemnej . :andel: :souhlas:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Rodinný život :usmev:
Přílohy
IMG_20210906_164515.jpg
266665225_1048042972697905_6074731524138656187_n.jpg
266020922_238162178426685_8127364789355542779_n.jpg
265884377_576850970061750_4679228374107971821_n.jpg
265624743_2052612314914610_2035860736323884661_n.jpg
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Pořád chválím Heryho, jak je laskavej a hodnej. Není!! Odvolávám, je to Zlomyslná Potvora, zákeřně útočící zezadu :udiv: .
Včera u nás byl na návštěvě kamarád, Hery ho zná a má ho rád. Kamarád je, no svérázný pán už v letech a jak to říct, no na hygienu si nepotrpí. Prostě smrdí a to tak že strašně, ale strašně moc. S mužem jsme se shodli, že ho Hery asi nepovažuje tak úplně za člověka. Nicméně, vždycky Frantu nadšeně očichává a snaží se o něj otírat. Včera nám zas Franta popisoval, jak ho naštval soused a Heryho odstrčil s tím, ať mu dá pokoj. Hery se na něj chvíli zhrzeně díval a pak ho oběhl a zezadu zaútočil. Lidi on ho pochcal. Ale jak, Franta, jak byl zaujatej vyprávěním si toho nevšim, ale teklo mu to z venku po montérkách normáně pod ním byla kaluž, ještě že má nohavice impregnovaný špínou. Já jen stála a zírala. Hery je prostě neřád :mrzimeto: . Nejvíc jsem trnula, aby Franta nechtěl jít dovnitř. Musím větrat i normálně, ale co je moc, to je moc.
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od ivan613 »

petanena píše: 21 pro 2021 07:53 Pořád chválím Heryho, jak je laskavej a hodnej. Není!! Odvolávám, je to Zlomyslná Potvora, zákeřně útočící zezadu :udiv: .
Včera u nás byl na návštěvě kamarád, Hery ho zná a má ho rád. Kamarád je, no svérázný pán už v letech a jak to říct, no na hygienu si nepotrpí. Prostě smrdí a to tak že strašně, ale strašně moc. S mužem jsme se shodli, že ho Hery asi nepovažuje tak úplně za člověka. Nicméně, vždycky Frantu nadšeně očichává a snaží se o něj otírat. Včera nám zas Franta popisoval, jak ho naštval soused a Heryho odstrčil s tím, ať mu dá pokoj. Hery se na něj chvíli zhrzeně díval a pak ho oběhl a zezadu zaútočil. Lidi on ho pochcal. Ale jak, Franta, jak byl zaujatej vyprávěním si toho nevšim, ale teklo mu to z venku po montérkách normáně pod ním byla kaluž, ještě že má nohavice impregnovaný špínou. Já jen stála a zírala. Hery je prostě neřád :mrzimeto: . Nejvíc jsem trnula, aby Franta nechtěl jít dovnitř. Musím větrat i normálně, ale co je moc, to je moc.
Možno si ho len chcel označkovať,aby ho nabudúce poznal :vytlem:
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

ivan613 píše: 21 pro 2021 07:57 Možno si ho len chcel označkovať,aby ho nabudúce poznal :vytlem:
Frantu sice jde přeslechnout, ale po čuchu se dá poznat i proti větru. Spíš se bojím, aby nám ho Hery nechtěl zahrabat někde na zahradě. :otraveny:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Hhippie »

Ježiš, to jste mě po ránu pobavila! :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Profesor1 »

A určitě to byla moč toho psa? :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od PavelIV »

Třeba už ho před tím pochcal jinej pes, tak to jen Hery musel přebít :))
:PavelIV:
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Byl to Hery, ale tím co vlastně přeznačkovával, se radši moc zabývat nebudu.
On František rád a často s někým válčí a má spoustu nápadů, který by slabší nátury možná napadly, ale nezrealizovaly by je. Jezdíval s fekálním vozem a jednou ho zastavili policajti že to nemá v dobrým technickým stavu. Chtěli ho vzít s sebou. Tak jim řek že zajistí vozidlo. Vzadu na výpusti měl kýbl, co to do něj kapalo. Tak ho vzal klopejtl, zlil se pěkně od krku dolů a zeptal se, jestli ho posadí vedle řidiče nebo dozadu. No neposadili. Historek co o Frantovi kolují po všech místních úřadech je moc, zvlášť, když nastoupí někdo nový a pozve si ho k vysvětlení něčeho, co zrovna Franta řeší.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

Aha, tak to si toho možná ani nevsimnul co ? :))
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti