Středoasiat

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Našich psů se toto netýká vím. Ale dávám to sem, jedna se o křížence podobného plemene. Jakého dostal pánícka. A bude hůř. https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zen ... cle-detail
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

Kdyby měla, dle názvu vlákna , SAO , nemusela přijit o ten kus ucha.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

Australskej honáckej pes neňi vjetší než ňemeckej ovčák.Proťi bíglovi zas o tolik vjetší neňi.U nás v obci nejvíc psú potrhal jeden ňemeckej ovčák.Sousedka,jejíž pes bil napaden si poříďila elektrickej obušek na bejki a choďí venčit psa s obuškem.Mam kamarádku,co chráňila krisaříka před pitbulem a přišla o článek prstu..
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

S australským mám zkušenost nic moc, čuba na malý zahrádce a jak to jen šlo napadala sekačku a likvidovala kolečka, tak tři krát do roka přepadla i můj kotník, nebyl jsem schopný se s ní dohodnout osum let, do jejího skonu a to se mi nestává :nevim: , byla magor
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

To vjeřim.Malej ale vzteklej,že?Však taki vistupujou jako padouši ve filmu prasátko babe.Nahnali lupičúm stádo ovcí do kamijónu a zakousli při tom ovci-hlavňí hrďinku.Oňi budou asi na naháňeňí skotu,ne?U krav je potřeba tvrdší přístup
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Australského honáckého psa jsem u nás naživo neviděla snad nikdy, ale co jsem se dočetla, tak podle popisu plemene mi přijde kombinace se středoasitem nešťastná. Já mám pocit, že to bude taková hodně agrseivní a mnohem tvrdší border kolie. Pokud není jako procovní, je s ním problém.
Ale my tu řešíme smutný a vážný věci, tak napíšu, co se stalo za smutnou nehodu našemu štěňátku. Začal s obtěžováním fen a jak ho měl chudinka ubohá vystrčenýho, tak si lehnul a on se mu trochu přilepil k ledu. Tak zoufalej nářek jsem dlouho neslyšela :mrzimeto: :vtipalek: Tedˇ chodí opatrně po dvoře a holek si odmítá všímat :udiv:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

:)

Obrázek
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Péťo a Jane tak to jsem se nasmála :)) :))
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Jak smála, náhodou byl hrozná ubohá chudinka. :stydim: Tak nešťastnýho psa člověk vidí málokdy.
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od honzauta »

Kangálka v půl roce, 34 kg

ObrázekObrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od PavelIV »

Australák má dost blízko k borderce. Jedna koňačka u nás má 3-4, bere je samo ke koním, na vyjížďky a běhá asi jen s jednou kaniscross a docela úspěšně. Ona je dost šílená, když se do něčeho dá.
Čuby mi přijdou stejně hyperaktivní jako borderky
:PavelIV:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Honzoauto to bude kus psa. Máš tedy dva takhle veké?
A mohu se optat, tam v pozadí vidím koupací sud? Jaké jsou zkušenosti?
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

krásný pes. Zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi kangalem a středoasiatem, ale asi těžko tu někdo bude mít zkušenost s oběma plemeny.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

Docela si mislim,že mezi kangalem a středoasijatem asi nebudou vírazňejší povahové rozďíli.Australskej ovčák a australskej honáckej pes jsou dvje rúzná plemena.Honáci bejvaj ostřejší
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od honzauta »

Pro Janu P.

Koupací sud je fajn, obzvlášť v tomto počasí, napustím vodu, minimálně 3hod. topím a hup tam.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

petanena píše: 15 úno 2021 20:32 krásný pes. Zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi kangalem a středoasiatem, ale asi těžko tu někdo bude mít zkušenost s oběma plemeny.
Tak já mam šarplaňinku a kangala,ale skoro mi připadá,že mezi fenou a psem je více rozďílů než mezi ťema plemenama
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Jsem zvědavá, jak se začne projevovat puberta. Hery se narodil 21.8, takže mu končí 7 měsíc. Zatím to musím zaklepat, ale moje obavy z paličatosti a určité nevyzpytatelnosti plemene se nenaplňují. Doma i na procházkách se zatím chová vzorně, neutíká, přivolání zvládá velmi dobře, zvěř zatím úplně ignoruje. Chodíme s ním hodně do sadu, kde si ho při práci chvílemi až tak nevšímám, takže dneska ukořistil nějakou krásně uzrálou mršinu se kterou si hrál, docela mě překvapil, protože mi jí bez námitek dal a nechal zlikvidovat. Návštěvy zatím nežere, dokonce některé poměrně nadšeně vítá. Za plotem štěká na procházející lidi, ale ne přehnaně. Docela by mě zajímalo, jak by se choval, kdyby byl jako pastevecký pes u zvířat, u nás sice se zvířaty ve styku je, ale ne nonstop, máme ho jako budoucího hlídače. Pokud se bude projevovat, tak jako teď, je to pro mě překvapivě relativně nenáročný a celkem bezproblémový pes. Musím říct, že když to srovnám s tím, když jsem měla nalezence labradora o kterých se říká, jak pohodoví psi to jsou, to je nebe a dudy. Poslušný, nevrhá se bezhlavě do všeho, nesežere všechno, neutíká a musím říct že jeho určitá rozumná samostatnost mi, k mému překvapení, nesmírně vyhovuje. Samozřejmě, není to na nějaké klasické cvičení, mívali jsme hlavně služební plemena - velké knírače a německé ovčáky, to je samozřejmě něco jiného, ale tady mám pocit, že se spíš učí, než cvičí a jde mu to dobře.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od PavelIV »

petanena píše: 18 úno 2021 18:50 ale tady mám pocit, že se spíš učí, než cvičí a jde mu to dobře.
Myslím, že takhle nějak to u těchto plemen má být a dosáhne se nejvíc. Teda co jsem četl. Je určitě dobře, že to nepřeháníte
:PavelIV:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

Až mu bude tak 10-12 měsíců .........
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

U těch služebních plemen, co jsme měli, jsem měla vždycky pocit, že cvičí s nadšením. Kdyby s nimi člověk výcvik nedělal, asi by netrpěli, ale při cvičení vždycky byli tak nějak šťastnější. S Herym by to asi člověk musel dělat na sílu a nebavilo by to ani jednoho z nás. Navíc, já mám upřímně různých aktivit víc než dost a zrovna nějaký špičkový výcvik mi až tak atraktivní nepřipadá. Stačí mi základní ovladatelnost - aby neutíkal, přivolání, pusť, chůze na vodítku, kartáčování, kontrola zubů a tak.
Co se týká dospívání, na to jsem sama zvědavá jak to bude probíhat.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti