Středoasiat

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

kukacka píše: 06 úno 2021 07:12 chovka cuvacu, ktery jim obcas zdrhnou, trhaj ovce a lezou me az na dvur. To uz radsi vlky.
na druhou stranu,kukačko,u nás jsou jedni souseďi,co jim taki lezou cizí psi na dvůr(i moji psi tam už bili) a je to ťîm,že na ťech sloupcích,co jim trčej na kraji pozemku ze zemňe,chibí víc,než 10m pleťiva.Asi proto,abi mohli jejich slepice trajdat v cizích zahradách...
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

Mislel jsem to tak,že pokud ťi lezou na dvůr cizí čuvači,snad bi pomohlo oploceňí.Ťím nechci říct,že bi bilo správné, že se toulaj...
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Bude zajímavý sledovat, jak dlouho se ta proklamovaná podpora návratu vlků udrží, až si lidé, kteří si myslí, že se jich to netýká uvědomí, že ta tolerance bude i na nich. Až lidi zjistí, že prostě se psem a možná i bez něj, prostě přez pastviny a kolem nich neprojdou. Já když čtu různé debaty, tak všude doporučují pastevce, v inzerátech se jich objevuje dost, drazí nejsou a ještě ti, co to umí vyběhat, na ně dostanou dotace.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

Je fakt, že tady lidi skoro vůbec nerespektují, že pes u stáda tam má nějakou funkci a nemůže se chovat jako ten, kterého si vedou na vodítku. Občas někde se objeví článek o tom, že ve Švýcarsku apod. jsou cedulky, že lidi musí být opatrní, že se tam pasou zvířata a hlídají je psi. Že to místní respektují, ale turisti ne, nevím, jestli jen zahraniční, a občas se nějaký úraz stane. U nás úplně chybí výchova, jak přistupovat ke psovi, natož k psovi u stáda, ale to už jsem psala.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Proč to házet na chovatele. Kdyby se sem necpali vlci, neznám v zásadě tolik chovatelů, kteří by si chtěli komplikovat život pastevcem. Už léta ho nepotřebovali. To samé platí defakto o turistech, není důvod upírat zásluhy tomu, kdo se o tuhle situaci zasloužil - těm co propagují neomezenou ochranu vlků.
Na veselejší notu - náš zabiják. :vytlem:
Přílohy
147029523_747248696223148_6871708843941921504_n.jpg
146953598_822601724995961_8727730217561661644_n.jpg
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

Ta druhá fotka, to jako by říkal zabiják - kde??????
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ale se strachem v očích se ptá :vytlem: :souhlas:
ZATÍM se strachem ! :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

To je hlavně fotkou, někdy mu to oko zašilhá, ale ne tolik. Běhá, hraje si, žere jak mlejn, doufám že je zdravej :usmev:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

Pastevci maj i kladné stránki.Ode mňe si koupili šťeňe liďi,co před ťím mňeli křížence malamuta.Pán to popsal slovi-"gdiž se ho snažíte utahat,tak se vám to nepodaří.A gdiž rezignujete,tak se zabaví po svém,a je to strašné".Vzali jsme šťeňe na louku a oňi mňeli velkou radost,že šťeňe okamžiťe nezdrhá za obzor.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

čobanaku, mám s stejnou zkušenost s husky. Koukne na obzor a běží. 12, 15 km, pak ji hledejte.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Tuhle jsme se dívali na film Psí láska s paní Henychovou. Husky běhaly a běhaly. :usmev:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

Jana P. píše: 06 úno 2021 21:24 Tuhle jsme se dívali na film Psí láska s paní Henychovou. Husky běhaly a běhaly. :usmev:
To je právje to.Pokud chce ňegdo jezďit se spřežeňím,poříďí si huskey.Pokud je ňegdo mislivec,poříďí si loveckého psa.A pokud ňegdo chová dobitek,tak si poříďí psa,kterej má minimum loveckého pudu.Nebo to ňegdo máte jinak?Já jsem si poříďil no v dobje,než jsem mňel ovce.Na vílet bezva pes.Ale do hospodářství to neňí ono.Nespolehlivost.Neňí vražďící monstrum,ale jak se spusťí loveckej pud,tak už je neovladatelná.A zabijí velmi profesionálňe.A taki to hned žere.A to neňí ideálňí,chovat si doma vlka pro vlastňí ovce,že?Tagže se domňívám,že vše opravdu neňí o víchovje.Jsou určité dispozice dané geneticki.Proto je nakonec tolik plemen.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak alespoň že to hned sežere 👌
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

Ale co když čobanakovi vychytá a sežere všechny slepice i ovce? To by asi byl rád, kdyby mu nějakou nechala výměnou za granule :usmev: .
Jo, NO nejsou dnes žádní ovčáci, jestli kdy vůbec byli. Jsou to tvrdí hlídací psi, chytří, dobří partneři, ale nic v jejich okolí nepřežije.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

no už se to nestalo ňekolik let.používám náhubek.ale ten pud je dobře sledovatelnej.no a co cita?předpokládám správňe,že hovawart nebude takovej lovec?
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak ona loví dost. Slepice, ovce, srnky, ale ve skutečnosti ulovila jen krtka, hryzce a myšky. Slepice a ovce jí nedovolím, a srnky jí utečou.
Velmi mi pomohla v létě při odchytu uprchlých králíků. Nejméně tři chytla krásně a protože jsem byla poblíž, tak je nezakousla. Na procházkách chodí na volno a musím jí stále hlídat a odvolávat píštalkou. Nechci, aby lovila zvěř. Ale hodně jí to baví. Takže je to lovec, ale není to vrah.
Viděla jsem labradora usmrtit kočku. Chytl jí a jedním škubem jí zlomil vaz. A udělal to tak vždy, když se nějaká ocitla poblíž a nechala se chytit.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

No moje no je sice vrah,ale musí se spusťit ten pud.Ona klidňe choďí mezi dobitkem,vikusuje jehňeťi nečistotu ze srsťi,prosťe nádhera.Ideálňí pastevec.Pak ale jdeme pást a já od ňí potřebuju ňejakou ovčáckou práci a to je spoušťeč.Pomáhá,ale jen s náhubkem.Jinak to nejde.Proto přemejšlim,jakej pes na ovčáckou práci bi pro mňe bil nejlepší.Přemejšlel jsem o australském ovčákovi,ale nevím,zda je u nás dost pracujících psů.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Jak máme tu kříženku berňuchaxskorovlčák, tak na to nevypadá, ale loví taky. Myši a potkany nepočítám, to si myslím že dělá každý pes, ale naučila se v sadu lovit zajíce. Nehoní je, ví že na to nemá. Vždycky začne chodit trávou sem, tam jakoby nic, kdybych jí u toho neviděla ani by mě nenapadlo že loví a pak najednou udělá strašně rychle výpad do strany a má ho. Než jsme přišli na to, jak to dělá, bála jsem se že je tam někdo tráví, nevěřila bych, že je dokáže chytit. Navíc až na zaječení zajíce, někdy, je to úplně tichá a nenápadná akce.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

To jak jste psala nedávno o ťech třech zajících-to je také ono?
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

To ne, já o zajících doteď nepsala. Vztekala jsem se kvůli dravcům, ale těm psi nic neudělali.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti