Výběr obojku

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od Hhippie »

Také používám na zvířata spot-ony.
Ale vždy když se chystám to aplikovat, si říkám, že by mě zajímalo, co do toho zvířete vpravuji, že nechutná ani parazitům… máte na to někdo odpověď?

Jinak jsem ze sebe zrovna před hodinou jedno klíště (naštěstí lezoucí) sundavala :ajeje: a to jsem ani nikde v trávě nebyla. To je peklo, toto! :zed:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od Jan »

Složení by mělo být na letáku. Předpokládám pyrethroidy, fluvalinaty a pod já měl dobrou zkušenost s tabletama . Jak to fungovalo nepremyslim, ale na 4 měsíce to asi něco ze psem udělalo. Podle veta neškodné.

Jinak k tématu, schanel jsem obojek pro štěně, tedy na velkýho psa. Je jí 10 měsíců, tady měli za rozumnou cenu plastový, ale i s plastovou sponou , čuba má sílu, tak jsem to zavřel, byli kolem 400. No a kožený jsem koupil jedno Vietnamců za 80, vypadalo pěkně , ale přetrhla ho. Za kůži tady chtěli 900. Tak jsem koupil stejný v Polsku asi za 450, mohl být levnější, ale pro cubinu jsem chtěl růžový/červený. Drží dobře. Ostnaty jsem nechtěl, stačí jak se to tupý zvire dusi na obyč.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od Františka. »

Proti klíšťatům už obojky nedávám, často vyžral na krku chlupy i s povrchem kůže. Bravecto funguje dobře, ale už nedávám ani to, prostě klíšťata neřeším, nezmizela, ale je jich nějak míň než dřív.
A k obyčejným obojkům. Zdá se to drahé, ale pořádný kožený obojek naší výroby vydrží hodně dlouho. Nejlíp asi ho koupit nebo nechat ušít přímo u sedláře. Na velkého psa by taky měla být hovězina. Spony jsou ale otázkou, kovové dnes nikdo nechce, protože se dlouho zapínají, ale vydrží věčně, plast praskne a drahý obojek je na nic.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já si tento týden pořídil takový obojek . . .
:hura: :hura: :hura:
Přílohy
IMG_20220409_105835.jpg
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od Hhippie »

Františko, to mě nenapadlo, že je to kvůli tomu, že se to “dlouho zapíná”…?
Za mě pořádný kožený obojek typu pásek do kalhot je prostě nejživotnější řešení.
Naši lovečtí psi měli každý svoje vybavení celý život :promin:
Ale rozumím… to už v dnešní společnosti nefrčí. Je potřeba se ukazovat s novou módou, aby bylo co nového obdivovat, když se potkají mezi paneláky… a na ty mezichlebáky asi kožený pásek a kovová přezka ani netřeba - pes, co má 4 kg, asi ani nic bytelného nepotřebuje…? :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od čobanak »

Františka. píše: 09 dub 2022 08:58 Proti klíšťatům už obojky nedávám, často vyžral na krku chlupy i s povrchem kůže. Bravecto funguje dobře, ale už nedávám ani to, prostě klíšťata neřeším, nezmizela, ale je jich nějak míň než dřív.
A k obyčejným obojkům. Zdá se to drahé, ale pořádný kožený obojek naší výroby vydrží hodně dlouho. Nejlíp asi ho koupit nebo nechat ušít přímo u sedláře. Na velkého psa by taky měla být hovězina. Spony jsou ale otázkou, kovové dnes nikdo nechce, protože se dlouho zapínají, ale vydrží věčně, plast praskne a drahý obojek je na nic.
Klíšťata neřešim,horší blechi.Z običejnejch obojků se mi nejvíc osvjedčil obojek na ovce a kozi-nilon+kůže,kovová karabina.Má opravdu dobrou životnost.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od čobanak »

Jan píše: 09 dub 2022 05:53 ale pro cubinu jsem chtěl růžový/červený
To mi připomíná,že si ode mňe kupovali liďi šťeňe-fenku,a ďeťi ji pojmenovali barbína.Barbína je kříženec šarplaňinki a kangala. :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od Františka. »

Blechy jsou horší, naštěstí už několik let jsme tenhle problém neměli. Tehdy pomohlo Bravecto. Je dvojí, jen proti blechám, levnější, a proti blechám a klíšťatům, dražší. Samozřejmě měli všichni to drahé, to levnější vůbec neobjednávali. Že prý ho nikdo nechce :blazen: .
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od Jan »

Tedy přeloženo do češtiny, na levnějším je menší marže.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od Františka. »

Nevím, kam to jinam dát, není to tu přesně, protože se týká spíš psích útoků, na což vlákno nemáme, ale obojku taky a na to máme tady :usmev: . Ve videu ukazuje a popisuje ošetřovatel psů, jak pomocí obojku rozzuřeného psa zbavit agresivity. Má na všech svých psech pružné obojky. V případě, že tento pes zaútočí na jiného a je potřeba napadeného ochránit, chytne psa za obojek, zvedne mu přední nohy do vzduchu a obojek překroutí tak, aby se pes škrtil. Nesmí to trvat dlouho, protože by se mohl doopravdy uškrtit, ale pes na chvíli ochabne a napadený má čas se vzdálit. Není to rozhodně týrání, když jde o záchranu oběti, která by mohla být útokem usmrcena, ať zvíře nebo člověk. Ze zkušenosti vím, že pokud jednomu ze zápasících psů způsobíte bolest, přisuzuje ji druhému psovi a je na něho ještě zuřivější, takže např. bití působí opačně, tahat psa za jakoukoliv část těla je rizikové kvůli pokousání člověka a stejně ho neudržíte a vysmekne se. Mně osobně pomohlo chytit psa, byl to tehdy husky, za hlavu a rozevřít čelisti od sebe. Psy jsme od sebe dostali, ale stejně jsem byla pokousaná. Oba psi tehdy měli pevný obojek a nebylo možné je od sebe odtrhnout. Pružný by asi fungoval líp. Na druhou stranu když jsou rozzuření oba psi, je otázka, jak dlouho by trvalo, než by ten, co není zvednutý a škrcený, poznal, že už může přestat. Ve chvíli skutečného ohrožení života ale je dobré cokoliv.
https://www.youtube.com/watch?v=8FU8jBeomQk
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od čobanak »

Já bich ruce neriskoval
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od andre.marek »

Přesně tak jak píše čobanak - mezi psy, kteří se perou se zásadně nezasahuje!! Rukama vůbec a nikdy!!!
Maximálně odhodit nohou, ale i to bych si hodně rozmýšlel.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od Františka. »

S tím já souhlasím, ale chytnout za obojek není zasahování mezi psy. To zkuste a uvidíte, že je to mimo psa. Proto by ten pružný mohl pomoct. I když se ne vždy podaří psa chytnout.
Nohou ne, to je stejné jako rukou a navíc je to bolí, takže jsou pak ještě zuřivější proti tomu druhému.
Nejde vždycky jen o dva rovnocenné peroucí se psy, někdy je oběť člověk nebo i pes, který se prát nechtěl, je malý a musí se bránit. Takhle by se s tím možná dalo něco dělat. Ale ještě jsem takový obojek neviděla a je to pro mě úplně nové. Možná i pro všechny ostatní.
U nás to tehdy byl husky a německý ovčák, jindy jsme potřebovali zpacifikovat cizího německého ovčáka, který se vrhl na našeho, který nás doprovázel na putování s koněm (kůň bránil našeho psa a pes zase bránil koně a stejně ten druhý německý ovčák nechtěl ustoupit), takže s rozdělováním psů mám dost zkušeností - vždycky se to povedlo, ale trochu pokousaná jsem byla taky vždycky :usmev: . Nikdy ale díky Bohu tak, že bych musela jít na šití, spíš to byly jen hlubší škrábance. Ale jedno bylo v zimě, u druhého jsem měla rukavice na koně, takže jsem neměla holé ruce. Další případy už nebyly tak dramatické, opravdu ale ruce mezi psy nedávat je nejlepší postup.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od čobanak »

Já znám holku,která takto přišla o článek prstu.Já mislim,že je lepší se vzdálit.Zapojeňí majitele ješťe víc psa povzbuďí.Gdiž pes uviďí,že majitel bježí prič,ztraťí psichickou oporu vitrvat v boji.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od andre.marek »

"jen článek prstu" je ještě ta relativně lepší varianta... Končívá to i mnohem hůř.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od Františka. »

Ale o to právě jde, aby to hůř nekončilo. Kdyby se podařilo chytnout útočníka za obojek a přiškrtit ho, zastaví se a je po všem. Opakuju - chytání za obojek není vstoupení mezi psy, to je přece mimo ně, zkuste si to.
Vzdálit se nepomůže. Jiný pes napadne Vašeho a Vy se vzdálíte a necháte ho tam napospas :hrabeti: ? To bych mu za jeho služby tedy neudělala.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od čobanak »

Tak já mam docela velkí psi.Nejmenší je ten chlupáč od beki,ale toho bi asi chráňila čuba.Asi mluvíte o ňejakém konkrétňím problému?
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od PavelIV »

Že bych se do něčeho takovýho pouštěl si umím představit snad jen kdyby pes útočil na dítě. Kdyby útočil na dospělýho chlapa, tak přece nebudu riskovat, že se terčem útoku stanu já :vytlem: , když se mi ho nepovede chytit.
Nekoukal jsem na to video, ale než svým psům dávat pružný obojky, radši by je měl socializovat.
:PavelIV:
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od čobanak »

Ta holka,co přišla o článek prstu,zachráňila svého krisaříka.Je to poťíž s takovejma minipsama.To přece psala nedávno jana,že její psi ohrozili ňejakého piďipsa,jen svojí vahou,aňiž bi ho napadli.V britániji maj k ovcím border koliji,protože nejvjetší predátor je liška.U nás se tradičňe používali vjetší plemena.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr obojku

Nový příspěvek od Františka. »

Nechci podceňovat ničí zkušenosti se psy, kteří někoho, ať zvíře nebo člověka, napadnou, ale zdá se, že je naštěstí nikdo osobně nemáte. Mám ty zkušenosti, sice za poslední tři čtyři měsíce se nic nestalo, ale je to trvalý stav. Množství venčených psů, kteří jsou volně kdesi v terénu a majitelé teprve vycházejí z domu. Socializovaný pes je ideální, ale ani sám o sobě člověk neví, jak by se někdy zachoval, a stejně tak se kterýkoliv pes může dostat do rvačky, ať chce nebo ne. Většina lidí své psy považuje za socializované, chodí s nimi na cvičák a různá soustředění. Přesto stačí nová situace a pes zareaguje nečekaně. Pokud se rvou dva psi, je to horší, tam si musí člověk hodně rozmyslet, co udělá. Psa, který je velký a ani chyceného nelze odvléct, nemá cenu chytat. Ale když takový pes loví Vaše zvířata, nejspíš mu je jen tak nenecháte. Klidně je může lovit "socializovaný" pes, ale nikdy se třeba s ovcemi nesetkal a takovou situaci nemá naučenou. Já chápu, že chcete všichni říct, že psi by se rvát neměli, pokud by se to stalo, člověk se tam nemá motat. To je nejlepší, jenže tak to občas není. Podle mě je potřeba zvážit, jestli má člověk v tu chvíli nějakou možnost a pak do toho jít anebo jestli by byla škoda větší než užitek. Ale ono stejně toho psa chytit, pokud si usmyslel, že něco chytne, a i když už to drží, je dost těžké. Mrská sebou a kolikrát se mu obojek i vyvlíkne, když ho konečně chytnete. Na to by právě ten pružný asi pomohl. Já nevím, nemám to vyzkoušené, jen vidím, že psů je moc a jsou to prostě šelmy. Všichni si myslíme, že naší psi nic, že oni by určitě nic neudělali. Některá situace je může vyprovokovat k nečekané akci. Z chování psů, kteří kdy napadli mé stádo, jen jednou byl majitel nadšený a svého psa ještě na kozy posílal. Ostatní byli zaskočení, nečekali, že jejich psi budou tak agresívní nebo se nedají přivolat, i když to jinak vždycky jde. Pak jsem to já, kdo něco musí udělat, protože majitel nikdy neví, jak to udělat, aby to jejich psisko přestalo. A jak jsem psala, i když psa chytnu za obojek, ten se leckdy vyvlíkne a jsem tam, kde jsem byla.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů