Blechy

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Blechy

Nový příspěvek od Tedysek »

Aby toho nebylo málo, bojujeme doma s blechama. Přitáhl je kocour. Ten už je nemá, ale chytl je bígl. Takže jsem se rozhodla vám popsat jak to funguje s blechama.
Blecha je aktivní povětinou i v zimě. Proto se nedoporučuje vynechávat preventivní přípravky v zimním období.
Klíšťata jsou aktivní od 7°C, ale blechy? Ty snad žijou furt.
V mrazech si vesele hopkají v okolí domů a čekají na hostitele. Hopsknou na psíka, který v zimě nejčastěji chodí právě okolo domu, protože páníčkovi je fakt velká kosa. Na psíkovi se nakrmí a než stihnou zas odskočit, tak psík už je doma v teple - aby mu nezmrznul páníček.
A v tu chvíli je zaděláno na pořádný malér.
Co mě se osvědčilo nejvíc v boji s blechama, je sprej Biokil (nepoplést se sprejem Biolit). Biokil je určený na postřik prostředí. Kdyby jste ho nastříkali na zvíře, tak pojde. Sprejem je potřeba postříkat všechno. Opravdu všechno. Ty malý mrchy jsou schopný se schovat snad i v jiné dimenzi vesmíru.
Když už ten sprej zasáhne blechu či její vývojové stádium, je potřeba to odstranit. Takže vysávat a prát. Nejlépe vše naráz a furt dokola. Protože vývojová stádia jsou schopná čekat na hostitele fakt dlouho (nepamatuji si přesný časový údaj, ale bylo to dost dlouho). Takže tento proces jakési desinfekce prostředí musí trvat aspoň 2 až 4 měsíce. Z toho by jednomu hráblo, co?
Další věcí je, že přeživším musíte zabránit přístup ke zdroji potravy - ochránit zvíře před napadením těch malých potvor. Na to existuje spousta věcí. Kapky, spreje, obojky, šampony, pěny, prášek (nejsem si jistá, jestli prášek, který vyrábělo Bolfo je ještě k sehnání někde nebo jeho alternativa, protože Bolfo před několika lety ukončilo výrobu). A zvíře chránit min. půl roku, aby nedošlo k přežití těch upířích potvor.
Pokud je vše splněno, do půl roku je domácnost a zvěř prostá blech. Hurá vítězství. Ale vykoupeno naprostým šílenstvím a některé citlivější osoby můžou zažívat skoro až histerické panické stavy (taky se mi stává a to nejsem žádná cíťa).

Pak existují i jiné, ale delší cesty. Pokud nejste histeričtí, můžete se zbavit blech stejně účinou metodou. Ale je pomalejší a vyžaduje jistou dávku lhostejnosti. Jsou to kapky advantix (advocate) a obojek Foresto. Tyhle věcičky napustí kůži zvířete látkama, které ůstávají i v odumřelých kouscích kůže. Tyhle odumřelé kousky fungují v prostředí jako odpuzovače a likvidátory blech. Jakmile s nimi přijdou blechy do kontaktu, tak umírají. Takže se díky kapce za krk nebo obojku sterilizuje i prostředí. Ale je to proces fakt pomalý a v případě kapek, který se musí kapat každý cca 4 týdny je to cesta značně finančně nákladná.

Já momentálně zvolila sprej Bolfo. Postříkala jsem s tím kocoura i ovčáky. Bohužel ne bígla. Nevím jak se to stalo, že jeho zrovna ne. Takže kocour i ovčáci na sobě nic nemají a bígl ano. Postříkala jsem i celý barák a budu to tak opakovat ještě pěkně dlouho. Jo, blechy jsou mrchy.
Asi prozatím vše co jsem chtěla.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Blechy

Nový příspěvek od Janina »

:udiv: Jejda, to se ti nedivím, že máš paniku.
Kocour domovenkovní, co jsme ho měli 16 let nikdy blechy neměl a Mikeš domovenkovní za 6 let co ho máme taky néé. Agnes nikdy, 12 let. A Citka zatím také nic. Kocourům nedávám nic a psům Bravecto.
Blechy byly v bytě v Edinburghu, kam se přistěhoval František, do jednoho pokoje. Chovali tam kočky, ti ostatní. Bylo to strašné, musel tam bydlet dva měsíce, než sehnal něco jiného. Byl pokousaný, blechy byly viditelně všude. Nakoupil spoustu přípravků, ale ony stále vylézaly. Když se stěhoval, všechno oblečení vyhodil. Má fobii do dnes. Děsivé.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Blechy

Nový příspěvek od Javorka »

S bechama taky bojujeme. Fenka se pořád drbe i když blechy už na na ní nevidíme.
:433:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Blechy

Nový příspěvek od Tedysek »

Já paniku nemám. Naštěstí to udržuju v takové míře, že nikdo neni pokousaný a nikde než na psovi je nevidím. Doufám že to bude jen lepší. :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Blechy

Nový příspěvek od oreb1 »

Teď už ne, ale když jsme bydleli ve městě, taky občas psi nebo kočky přinesli blechy. Vždycky mi pomohlo vysávání, co nejčastější na plný výkon. A sáček s prachem potom hned vynést. Vysávání opakovat co nejčastěji.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Blechy

Nový příspěvek od Tedysek »

Jojo, já vysávám kažý den. Máme 2 dost dobré vysavače, takže dobrý. Jakmile je venku blátivo, tak se i několikrát denně vytírá se savem (od zabřeznutí tak se sanitolem) a zjevně to má taky nějaký efekt.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Blechy

Nový příspěvek od Janina »

Bravecto je veterinární léčivý přípravek, který obsahuje léčivou látku fluralaner.
Je dostupný ve formě žvýkacích tablet v pěti různých silách pro použití u psů s různou tělesnou hmotností.

K čemu se přípravek Bravecto používá?
Přípravek Bravecto se používá k léčbě psů napadených blechami nebo klíšťaty. Lze jej také použít v rámci léčby dermatitidy při alergii na blechy (alergické reakci na bleší kousnutí).
Přípravek Bravecto se podává přibližně v čase krmení ve formě tablety, která má vhodnou sílu pro psa dané tělesné hmotnosti.
Po podání působí proti blechám po dobu 12 týdnů a proti klíšťatům po dobu 8 až 12 týdnů.
K dosažení optimální kontroly infestace blechami by se měla léčba opakovat každých 12 týdnů.
K dosažení optimální kontroly infestace klíšťaty by se měla léčba opakovat každých 8 až 12 týdnů v závislosti na druhu klíštěte. Přípravek Bravecto zabíjí blechy do 8 hodin a klíšťata do 12 hodin.

Jak přípravek Bravecto působí?
Léčivá látka v přípravku Bravecto, fluralaner, působí jako „ektoparazitikum“.
To znamená, že hubí parazity žijící na kůži nebo v srsti zvířat, jako jsou blechy a klíšťata. Aby byly blechy a klíšťata vystaveny účinkům léčivé látky, musejí se přichytit na kůži a začít sát krev daného psa.
Fluralaner zabíjí blechy i klíšťata, které požily psí krev, působením na jejich nervový systém. Blokuje normální pohyb chloridových částic s nábojem (iontů) do a z nervových buněk, zvláště u nervových buněk spojených s kyselinou gama-aminomáselnou (GABA) a glutamátem, což jsou dvě látky, které přenášejí informace mezi jednotlivými nervy (neurotransmitery). To má za následek nekontrolovatelnou aktivitu nervového systému a paralýzu a smrt blech i klíšťat. Fluralaner zabíjí blechy dříve, než mohou
naklást vajíčka, a pomáhá tak snižovat kontaminaci životního prostředí psa.
Já podávám jednu tabletu ročně. V dubnu většinou , funguje to celou sezonu klíštat. Blechy jsme nikdy neměli. Bude to stejné svinstvo, jako jakákoliv jiná chemie. Ale pes plný klíštat, to nechceš.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Blechy

Nový příspěvek od Marion108 »

Taky nám kocour blechy dotáhl...:-( Našla jsem blechu doma, kam kocour na chodbu chodí a na feně ne, to až za týden a jen se drbala a opět dostala alergii... takže byt jsem ošetřila biokillem a fene dala obojek, advantix dostala v létě, ale asi už neúčinkuje, tak dostala teď obojek, no a prostředí feny, výběh atd jsem celý ošetřila neostomosanem 1:200 ředění vzala jsem i žádně fenu, když už tak už že..., nerada, protože to asi zabije nejen blechy, ale vzhledem k její alergii to jinak nešlo, hnisavou ranku na zádech, jsem stříkla pederiprou, tak snad to bude dobrý... nejraši bych tu kočku vyhodila, ale není moje a přes tu chodbu hnusnou musím chodit :soufl: :cert: , chodba je taky postříkaná prý, i když tomu moc nevěřím... ještě top tam večer vysaju, chjooo.... :krik:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů