Alavis a jine na artrozu patere

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Alavis a jine na artrozu patere

Nový příspěvek od Marion108 »

Krasny vecer, prosim muzete poradit, co objednat psovi na artrozu. Vet nam doporucil tablety alavis pro psy, ale pripada mi to neumerne drahe oproti mnozstvi ucinne latky. pritom pro kone vyjde sice levne a slo by to i nadavkovat, ovsem to zase snad ani mesezere balenu 700 g by mel na silene dlouho, ma 15 kg, ale vet rekl, ze je to prakticky stejne a muzu davat i to pro kone. Ktery priparavek je podle vas top? Vybrala bych triple blend (je ta rada "extra silny" o hodne ucinejsi?) a koukam po triple blend extra silny + cdb, mate zkusenost?
Je to pro psa, starecek, utulkac, ma silnou artrozu patere, vyrustky, bolesti a atrofuji mu svaly kolem te patere. Diky vsem kdo poradi.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alavis a jine na artrozu patere

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, nevím, které jsou lepší nebo horší, ale myslím, že Alavis pro koně bys těžko do psa dostala. Je fakt hodně hořký. To je chuť koňská. Já mám hořké věci ráda, ale pro mě to je moc, brala jsem si ho se sebezapřením. Psi na hořké nejsou.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alavis a jine na artrozu patere

Nový příspěvek od Janina »

Marion berou to i lidé. Tak proč ne pes. :usmev: ja bych mu to dala.
Tady jsme o tom mluvili viewtopic.php?f=108&t=852
Já ho brala a šlo to.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alavis a jine na artrozu patere

Nový příspěvek od Lisbeth »

Alavis extra silný (pro koně, ten z Bosorčina odkazu) beru momentálně asi druhý měsíc a má na mě blahodárné účinky, nejen že tak netrpím se zády, ale celkově se cítím vitálnější (normálně jsem na sklonku zimy na umření :stydim: ) Beru také jednu odměrku denně. Jedna odměrka by měla být na 100kg váhy, tže já si dávám takového podmíráka. Pro 15kg pejska by to bylo ještě méně, tak si myslím, že i když ta chuť není nic moc, tak pokud toho bude "na špičku nože", zabalit do kolečka měkkého salámu a nabídnout mu to? Nevím, jak moc je mlsný, já mám doma samé pažravce, co vítají i veta s injekcí, tže tohle jsem nikdy nemusela řešit :)) Poměr množství : cena u mě jednoznačně vede u toho koňského, to se s lidskými přípravky nedá srovnat a myslím, že u těch pro psy to bude obdobné, chtějí na tom za každou cenu narejžovat, čím je piksla menší a barevnější, tím je dražší...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alavis a jine na artrozu patere

Nový příspěvek od Marion108 »

No prave ze, ze to pro psy vychazi na dva mesice kolem petistovky a to konsky vyjde v prepoctu na mnohem min, dávkovani je fakt asi pul gramu... coz je na dloooouho to baleni... a kdyz vezmu, ze by to mel brat dlouhodobe, tak to pro psy je roste dost drahy pak... i kdyz zase tak moc ne, ale kdyz clovek vi, ze to samy sezenu za mnohem min... no predlozim to mamce s uvidim, jak se rozhodne...
Davate nekdo preventivne u starsich psu? Zvazuju i moznost vzit to baleni na pul, mam tu staryho maltezaka, a mohe fena ma sest let... ja byla vzdy odpurcem davat neco preventivne, ale zajimaji me vase nazory. Vim, ze ostatni co delaji canicross to preventivne davaji...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alavis a jine na artrozu patere

Nový příspěvek od Lisbeth »

Pokud tomu dobře rozumím, tak Alavis (a jeho všemožné odnože) není léčivo, ale vlastně potravinový doplněk. Tedy pokročilou artrózu není schopen zvrátit, ale dokáže zmírnit její průběh a tím snížit bolestivost. Ověřeno praxí u mé mamky, která má v krční páteři artrózu 2.stupně, Alavis (koňský) bere 5-6 let, vždy 3 měsíce bere a 3 měsíce pauza. Artrózu má stále, nicméně dle Mudra se to dále nezhoršuje, stav je trvalý a mamce je lépe. Nebrala na to nikdy žádné léky, i ty proti bolesti se u nás snažíme eliminovat, co to jde, tže pomocníkem je jen ten Alavis. Já žádnou artrózu nemám a baštím to taky, právě že preventivně. Konzumuji hlavně přes zimu, přes léto necítím potřebu. Také několik let, negativa nepozoruji, tže jako prevence bych se toho nebála :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů