HOLUBI

Kouťák
Dal poděkování: 404 poděkování
Dostal poděkování: 136 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Nechceš ho dát k mojim holubům do učení?Jeden můj pár barevnohlávků už zvládne odehnat i sokola.
Již jsem to někde psal,ale napíši to i sem.Můj soused už 14 dnů stříhá vinohrad a ten je od mého holubníku vzdálen 30 metrů.Soused je také myslivec a tak jsem ho požádal,aby hlídal až sokol zaútočí na mé holuby aby vystřelil do vzduchu a sokola tím odradil.Třetí den,když jsem přijel, tak soused už halekal z vinohradu,že plašit sokola nemusí,že moji dva barevnohlávci na sokola zaútočili a za pár minut jej odehnali pryč.Toto jsem viděl pouze u vlaštoviček,ale u holubů nikdy.
Musím ještě napsat,jak jsem k takovému páru holubů přišel.Tento pár asi někomu za mlada ulétl a žil v jedné vesnici na starém kravíně s věžákama po dobu asi 3 let.Jeden pán jejich holoubata používal do kuchyně a když se dozvěděl o nějakém šíleném holubáři "Kouťákovi",tak na mě sehnal kontakt a od ledna tento pár mám.Už odchoval letos dvě holoubata a ani ty sokol nechytil.Je vidět,že na starém kravíně musel dostat školu života.Pouze mě mrzí,že se asi nikdy nedozvím původ a také stáří těchto holubů.

nitraner
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od nitraner »

:koutak:
El Kondor je mazel 😂 do učení pujde jinej. A počitej tedy s nejakým bojovníkem pro mne.
Sokol asi není moc myslitel, a barevnohlávci zjevně na to přišli. :hura:

:nitraner2:
Pohodu a klídek bez nehod a hlídek. :nitraner2: ___ :nitraner3: ___ :nitraner4: ___ :nitraner1:

Profesor1
Dal poděkování: 65 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Profesor1 »

Viděl jsem pošťáky odhánět káni. Nevím jestli je to běžné, nebo ne.
:profesor:

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

To,že holub odhání dravce normální není,ale příroda se mění,některá zvířata se přemnoží (díky člověku) a zvířata v ní si musí umět poradit, pokud chtějí žít.Je to rovnováha,kterou člověk nedokáže nikdy ovlivnit,ale neustále do toho "vědátorsky" zasahuje.Tak přemnožení hrabošů ovlivnilo přemnožení pernatých dravců a když se hloupej holub bude bránit , tak pojdou dravci hlady,přemnožil se kormorán a kde se vzal,tu se vzal, Orel křiklavý a žere mladé kormorány.Je to přírodní kolotoč a pokud by do toho člověk neodborně nezasahoval,tak spousta druhů by ještě žilo viz Holub stěhovavý, kterých bylo na planetě MILIARDY a člověk je všechny sežral.

xchipsy
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 135 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak zatím je to žádná sláva.. Modrý s červenou měli dvě holoubata, jedno po cca 4 dnech uhynulo. Druhé je pěkné, silné.
Pipka s černým 1 holoubě, druhé vejce čisté.
Zrzka s Maďarem 1 holoubě, druhé vejce čisté.
Rysi 1 holoubě, druhé vejce čisté.
Modrá s Hrdličkou obě vejce čistá.

Dnes se chystám strčit do "párovací králíkárny" křivoprsťáka, akorát se pořád nemůžu rozhoupat, se kterou samicí - buď modrá pruhová nebo stříkaná. Samec je kusan, samice modrá pěkná kulička, stříkaná spíš taková atletka jak pošťák... Tak nevím, jestli dát k sobě velkého s velkou a nebo velkého s malou :nevim:
Stále mi tu zůstává lichá moje černobílá (a po spárování křivoprsťáka zůstane druhá lichá jedna z těch dvou výše uvedených). Nevím, jestli v dnešní době někde jezdit a shánět samce a nebo to klepnout na polívku... :nevim:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

xchipsy
Kontaktovat uživatele:

Tak při čištění holubníků vše ok, odpoledne Pipky holoubě mrtvé :smutek:
Ale tenhle sourozenecký pár stejně musí z kola ven, k černému strčím tu modrou a Pipka buď půjde o dům dál, nebo do mrazáku :nesouhlas:

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

I toto je začátek holubaření.Pokud se nevyselektuje chovné hejno,aby vše klapalo, tak to trvá několik roků. Xchipsy ber to tak,že jsi chovné hejno převážně nakoupila a nikdo neprodá to nejlepší.Zatím Ti to jde dobře a věř,že mohlo být ještě hůř.Já jsem se v tom plácal několik desítek let než jsem dokázal od páru 14 holoubat za rok.

xchipsy
Kontaktovat uživatele:

No, nakoupila, zrovna Pipka a černý je můj odchov :blazen: Samice seděla a starala se poctivě, ale samec je lempl, sedí, čumí, pak sleze a jde se předvádět před cizí holubicí... A dnes byla zrovna kosa jak sviňa :nesouhlas: Tak si myslím, že ustydlo..
Třeba ta červená (taky moje) s modrým, co jim sice jedno holoubě pošlo, tak se starají pěkně, sice už ho taky nechávají přes den samotné, ale je pořádně nakrmené.
Modrá s Hrdličkou, tam si myslím, že se něco pokazilo hned na začátku, seděli tak nějak "aby se neřeklo", nejdřív si do hnízda natahali milion větviček a pak seděli tak, jakoby je to píchalo do zadků :smutek: Tak si myslím, že vajíčka možná nebyla neoplozená, ale spíš se nezačala vyvíjet..
Zítra udělám pořádnou čistku, ikdyž se mi prostě někteří líbí (vzhledem, povahou atd...), tak nejde prostě si nechat všechno. Mám zájemce na tu černobílou lichou holubici, pán má na prodej samce, tak to vyčenžuju. Křivoprsťák půjde do mrazáku, možná i Hrdlička (je sice velikej, ale postavu má na kinga blbou).. Možná udám i dvě červené (jedna mlaďounká, druhá by byla asi Pipka - tu spárovanou s modrý si nechám, navíc teď i musím, když mají holoubě :usmev:
Sice to letos nebude s počtem holoubat žádná hitparáda, ale lepší je mít spárované kvalitní kusy, než se v tom plácat (což se v tom budu plácat stejně :blazen:

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Pipku neeeee, ta je nejvíc boží holub, jakýho jsem kdy viděla!!! :vytlem: :stydim: Kdybych byla blíž, zajela bych si pro něj a měla ho (jí?) doma jako slepici :))
:Hhippie: Bubáci forever!

Odpovědět