HOLUBI

Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Nikdy by mě nenapadlo, že je holub takhle vypočítavý pták! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Dnes jsem si udělal výlet. Protože jsem nenapravitelnej holubářskej blázen,tak kam jinam,než na holuby.Dozvěděl jsem se o jednom divokém chovu barevnohlávků a zajímalo mě,zda jsou chováni na volno,bez zavírání na noc.Holubář,tedy holubářka a mladá,což je div,byla příjemná a tak jsem zakoupil dva mladé černobílé a měla tam jednoho červenobílého pardála u kterého nevěděla ani stáří a měla ho v páru s přilétlou pošťačkou.Samozřejmně jsem jí ukecal,že by mláďata od nich byla zmatlaná a už by to nebyl barevnohlávek.Moc se jí nechtělo,ale nakonec holuba sundala z vajec a už je v Koutech.Teď bude problém s usazením tak starého holuba,ale pokud se to podaří,tak vyfotím.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jamarov »

Koutaku dnes na náměstí jsem vám chtěla vyfotit krásný pohled na nejsvetejsi trojici byť s obyčejnýma holubama na svatozarich a ramenou :vytlem: Vypadalo to božsky pokud to tak lze nazvat, ale nestihla jsem to...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Zdenku, to je skvele, ze sis udelal radost! :souhlas:
Tak at se ptakum dobre dari a dlouho odolavaji naletum!
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Jdu krmit králíky a koukám, že nad vchodem do jurty, kde si na jaře nějaký hřivnáč začal stavět hnízdo, ale pak asi usoudil, že je tu moc hlučno, ho nevyužil, se zase něco děje.
O holubech nevím zhola nic. Je možné, že jdou ještě jednou hnízdit? Nevím, jak to mají s reprodukcí... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Hřivnáč hnízdí 2x do roka a nyní jde do druhého hnízdění.U nás už také staví hnízda.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

No, vidiš...tak to sedí! Tak třeba využijí to, co tam někdo před nimi začal vyrábět a neobsadil... :usmev:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Někde na radosti jsem psal,že přijel kamarád z Lysé nad Labem na dovolenou a přivezl mi pár červených slezských barevnohlávků.Holuby jsem úspěšně usadil,ale radost z nich nemám.Jsou sice krásní,ale doletí z holubníku na střechu. Nyní,když jsou žně v plném proudu,tak moji barevnohlávci někam odletí a vracejí se za 3-4 hodiny a vystřídají ty,kteří sedí na vejcích a i tato parta odletí a vrací se navečer.Červení s nima neletí a dřepí na střeše,nebo na volieře.Neodletí s mou partou ani na zahradu a louky v okolí.To jsem zvědav,až odletí vlaštovky a začnou táhnout dravci jak oni obstojí.Myslím si,že si dravci pochutnají.
IMG_0005.JPG
IMG_0007.JPG
DSCN2274.JPG
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

To je zvláštní, že jsou to takoví peciválové, viď? :nevim: Třeba se rozlétají...
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak už jsem dlouho nic nenapsal o holubech.Vlaštovičky jsou pryč a tak nikdo holubům nehlásí nebezpečí a tak už to začalo.Včera zaůtočil jestřáb a jedno holoubě bylo málem chyceno.Vytrhl mu asi 4 brka z ocasu a nad ocasem jej drápnul,ale jen malá kapka krve.Jsem rád,že se to stalo,protože celé hejno si užívalo klídek a bezstarostné povalování na střeše a mláďata potřebují vědět,že ostražitost je na nich,jinak mohou přijít o život.Samotný útok jsem neviděl,ale jestřába jsem zahlédl už jak odlétá.Stará garda se chovala perfektně.Jeden se schoval do verandy,jeden pod přístřešek pod stůl,ale holoubata se mají ještě hodně učit.V říjnu a listopadu táhnou cizí dravci a to bude mnohem hůř.Opět začne tvrdá selekce.
DSCN2304.JPG
DSCN2318.JPG
DSCN2324.JPG
DSCN2319.JPG
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Ze života:V pondělí mi zavolal pán z Náchoda,že by chtěl koupit holuby z mého chovu.Řekl jsem mu,že mám volných posledních 6ks. a jsou zamluvené,ale nechám mu je na jaře.Dozvěděl jsem se,že mu je 82 let a chtěl by je jen pro radost.Dále říkal,že si pro ně sám přijede.Můj obdiv,že udělá tak dlouhou cestu v tomto věku byl velký a hned jsem mu řekl,že si může přijet.Domluvili jsme se na sobotu.
Kamarádovi,který měl holuby zamluvené jsem to vysvětlil a dnes jsem vybral 4 páry krásných holubů a byl jsem rozhodnut,že je pánovi daruji.Kolem 16,00 hodin pán z Náchoda telefonoval,že nepřijede a holuby už asi nikdy chovat nebude.Dnes dostal zdravotní výsledky a musí jít ihned na operaci a je to moc špatné.Neptal jsem se co mu je,ale byl hrozně do telefonu smutný.Snažil jsem se jej povzbudit,ale cítil jsem,že je na dně.Smutný příběh,ale pokud dobře dopadne,tak vím,že mu holuby buď pošlu,nebo sám dovezu.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jana P. »

:srdicko:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

:ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od PavelIV »

:plac:
Taky přidám jeden smutnej holubí příběh, starej asi tři dny ze sadu
20201008_163358.jpg
Lítá teď po kraji lesa za pastvinou velký hejno divokých holubů. Odhadem tak 200 ks. Je to obvyklý? Udělaj pěknej kravál, když se zvedá ze stromů celý hejno.
Jak jsem do tmy opravoval ohradu, tak tam byli taky, sem tam nějakej popoletěl
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Je to obvyklý, jestli myslíte počet. A místo - kraj lesa je divný, ale někdy se naučí se schovávat v křoví, aby na ně nemohl dravec.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

Takové hromádky peří jsem na pastvině u lesa nacházel pravidelně týden co týden.
Byly to pošťáci , které tady jeden chová. Vždy říkal že mu to nevadí, protože pošťák, který se nechá chytit ,prý pro něj nemá cenu.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

I dravec se potřebuje nažrat.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak dnes byl útok v přímém přenosu.V klidu si za chalupou seču a najednou slyším křik manželky,až jsem málem spadl z traktůrku. :vytlem: Vidím,že ukazuje k lesu a tam jsem uviděl dravce,jak nese mého barevnohlávka.Prý ho mám dojít zachránit.Skočil jsem do auta a jel k lesu.V lese jsem tiše procházel a najednou jsem stál od dravce asi na dva metry a on v klidu seděl na barevnohlávkovi a hodoval.Sokol,ale nádherně vybarvený a statný,že jsem si ho jen v tichosti prohlížel.Trvalo to asi minutu,podíval se na mě a i s barevnohlávkem odletěl.Krásnějšího sokola jsem opravdu neviděl.
Horší to bylo s manželkou,která byla z útoku docela rozhozena.Říkala,že šla ze zahrady do dvora a sokol chytil barevnohlávka v letu, asi půl metru nad její hlavou.Manželka pořád chtěla,abych holuby uzavřel a nepouštěl je vůbec ven,ale to jsem jí vymluvil.S argumentací,že sokol měl určitě hlad ,jsem moc neuspěl. :vytlem: A bylo po práci,musel jsem jí vzít do přírody,aby přišla na jiné myšlenky.
Před útokem jsem ještě udělal pár fotek,ale který to odnesl to opravdu dnes nevím.
DSCN2521.JPG
DSCN2518.JPG
DSCN2513.JPG
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od čobanak »

sokola jsem ješťe neviďel.jen před roki ostřîže.a nemňel bi sokol odlétat na zimu?to je ale citlivá ženuška!moje žena si onehdá povzdechla,že u nás už dlouho nebili psi zvedlejší vesňice a ňic nám nezakousli a máme zbitečňe moc dobitka...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Sokol stěhovavý je sice tažný,ale jen částečně.Ze severu zimuje u nás a to je právě to nejhorší.Naposledy jej zachytila má fotopast a dával jsem fotku sem 27.2.2020 jak sedí na skleníku.Severská populace je pro mě nejhorší,protože už zde nejsou vlaštovky a nikdo nehlásí holubům nebezpečí.Je to příroda,ke které mám úctu a v té vyhrává jen ten nejsilnější.Zda přežijí holubi zimu, záleží jen na přírodě.
DSCN2520.JPG
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů