HOLUBI

Kouťák
Dal poděkování: 2352 poděkování
Dostal poděkování: 977 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak dnes byl útok v přímém přenosu.V klidu si za chalupou seču a najednou slyším křik manželky,až jsem málem spadl z traktůrku. :vytlem: Vidím,že ukazuje k lesu a tam jsem uviděl dravce,jak nese mého barevnohlávka.Prý ho mám dojít zachránit.Skočil jsem do auta a jel k lesu.V lese jsem tiše procházel a najednou jsem stál od dravce asi na dva metry a on v klidu seděl na barevnohlávkovi a hodoval.Sokol,ale nádherně vybarvený a statný,že jsem si ho jen v tichosti prohlížel.Trvalo to asi minutu,podíval se na mě a i s barevnohlávkem odletěl.Krásnějšího sokola jsem opravdu neviděl.
Horší to bylo s manželkou,která byla z útoku docela rozhozena.Říkala,že šla ze zahrady do dvora a sokol chytil barevnohlávka v letu, asi půl metru nad její hlavou.Manželka pořád chtěla,abych holuby uzavřel a nepouštěl je vůbec ven,ale to jsem jí vymluvil.S argumentací,že sokol měl určitě hlad ,jsem moc neuspěl. :vytlem: A bylo po práci,musel jsem jí vzít do přírody,aby přišla na jiné myšlenky.
Před útokem jsem ještě udělal pár fotek,ale který to odnesl to opravdu dnes nevím.
DSCN2521.JPG
DSCN2518.JPG
DSCN2513.JPG

čobanak
Dal poděkování: 832 poděkování
Dostal poděkování: 616 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od čobanak »

sokola jsem ješťe neviďel.jen před roki ostřîže.a nemňel bi sokol odlétat na zimu?to je ale citlivá ženuška!moje žena si onehdá povzdechla,že u nás už dlouho nebili psi zvedlejší vesňice a ňic nám nezakousli a máme zbitečňe moc dobitka...

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Sokol stěhovavý je sice tažný,ale jen částečně.Ze severu zimuje u nás a to je právě to nejhorší.Naposledy jej zachytila má fotopast a dával jsem fotku sem 27.2.2020 jak sedí na skleníku.Severská populace je pro mě nejhorší,protože už zde nejsou vlaštovky a nikdo nehlásí holubům nebezpečí.Je to příroda,ke které mám úctu a v té vyhrává jen ten nejsilnější.Zda přežijí holubi zimu, záleží jen na přírodě.
DSCN2520.JPG

čobanak
Kontaktovat uživatele:

kouťáku,to o ťech sokolech,to je zajímave.a hňízďej u nás teda ňákí sokoli?vim že kamarádka jezďila hlídat hňízdo raroha.

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Čobank,přečetl jsem si,že v roce 2016 v ČR hnízdilo asi 80 párů sokolů.V době,kdy jsem myslivčil,tak jsem sokola nikdy neviděl,ale posledních asi 5 let jej v okolí chalupy vidím každý rok.V roce 2018 jsem sokola našel hnízdit asi 1 km od chalupy v lese na hromadě velkých kamenů.Zavedl jsem tam i kamaráda ornitologa,aby viděl,že i to je možné.Vyvedl tehdy 1 mládě.Sokol je nejkrásnější dravec a vždy když přijde jaro,tak jsem rád,že slyším jeho nezaměnitelný pokřik.U nás na Třeboňsku se hlídají hnízda pouze orlů mořských.
Včera na pískovně jsem potkal tuto "hrůzu" a až jsem se lekl.Kdo to tam postavil nevím,ale je to...
Přílohy
DSCN2511.JPG

Profesor1
Dal poděkování: 1618 poděkování
Dostal poděkování: 1307 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Profesor1 »

Kukačka?
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)

DAD David Abrahám
Dal poděkování: 809 poděkování
Dostal poděkování: 1413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

To je pro domácí aby si na ten pohled zvykli až ho tam vypustí :nesouhlas: někdy v 'třetihorách' tam určitě lítal a za kačky daňových poplatníků proč ne :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě

čobanak
Kontaktovat uživatele:

co šílíte?to je modla slovanského boha!vižaduje objeťinki!třeba bude pomáhat na koronavirus! :nevim:

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Františka mi přála,abych i po zimě měl holubů dost a tak odpovím zde.Letošní tah pernatých dravců je dost velký a tak pozoruji na fotopasti,že je několikrát v týdnu prohání nějaký dravec.Většinou je to jestřáb a i když se je snaží chytit ,tak nemá šanci.Sokol někam odtáhl a ztráta byla dvou kusů,ale ani jeden nebyl z mého chovu.Celý rok jsem dělal tvrdou selekci již od výletků.Pokud se holoubě po prvním výletu z holubníku nedokázalo do večera vrátit a zůstalo spát na střeše holubníku,tak jsem se s ním rozloučil a šlo nějakému holubáři,který je chtěl pouze do volierového chvu.Pokud se i z druhého hnízdění od stejného páru výletci nedokázali do holoubníku první den vrátit,dal jsem pryč je a i jejich rodiče.Stejně jsem postupoval u létání.Mé celé hejno,mimo těch na hnízdech, každý den někam odlétá polařit a vrací se asi za dvě hodiny.Pokud jsem zjistil,že některé holoubě s nimi pravidelně neodlétá,tak opět jsem jej z chovu vyřadil.Celkem letos 5 párů odchovalo 52 holoubat a nyní mám na holubníku 26 holubů.Dnes jsem jim vyházel 12 vajec a ponechal jsem pouze jeden mladý pár sedět,protože jsem zvědavej na jejich odchov.Do 14 dnů opět všechny páry snesou vejce a tak začne sezona 2021.
IMG_0035.JPG
IMG_0038.JPG

Jan
Dal poděkování: 235 poděkování
Dostal poděkování: 468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jan »

Jestli můžu poprosit, jak to mají holuby se čmelíkama? Jak se jich zbavujete?
chovám asi 36 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 , asi 47 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, čubinku KAO. Dále mám 4+1 ovečky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě.

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 749 poděkování
Dostal poděkování: 1499 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Zdeňku: tohle je přesně ten jediný systém, který se chovateli odvděčí! :souhlas:
Jsem moc ráda, že Ti tahle radost zůstala. Navíc v tak krásném prostředí. :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Jane,čmelík je samozřejmně i u holubů,ale marně vzpomínám,kdy jsem je u holubů naposledy měl.Bylo to v době,kdy jsem měl holuby ještě uzavřené ve volieře bez proletu.Jsem ze staré generace a za mého mládí se čmelík kuří vždy likvidoval u slepic petrolejem.Nejméně 30 let,když čistím holubník a když jsem i čistil kurník,tak po vyčistění vždy vezmu dvě fanky vnitřního vápenného štuku a do něj tak jednou za tři měsíce rozdrtím kostku podpalovače PE-PO,což je také pevný petrolej a vše rozmetu koštětem do všech koutů.Naučil mě to př.Fr.Dvořák z Holic,který nám v klubu NVH dělal předsedu.Dnes již nežije,ale já od té doby,co to dělám,nevím co je čmelík.

Jan
Dal poděkování: 235 poděkování
Dostal poděkování: 468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jan »

Děkuji, až do letošního roku jsem neměl problémy ani se slepicema. Ale nechutně se tu rozmnožili vrabci, tak předpokládám že to roznášejí oni. No a když vidím váš holubník, tam musí být škvír pro cmeliky dost.
chovám asi 36 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 , asi 47 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, čubinku KAO. Dále mám 4+1 ovečky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě.

andre.marek
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od andre.marek »

To je nádhera :souhlas: :souhlas:
Moc se mi líbí létající hejna holubů, ale vzhledem ke snaze zachování dobrých sousedských vztahů (a manželství :vytlem: :vytlem: ) se jimi jen kochám...

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Andre,jestli ke mě někdy v létě zajedeš,jak jsi sliboval,tak vezmi sebou manželku a já jí vysvětlím,že mé plemeno holubů nikdy nesedne na cizí střechu a na zahradách žádnou škodu také nedělají a určitě neodjedeš bez holubů. :vytlem:
Od sousedů slyším pořád jak jsou krásní a že je moji holubi mají radši než mě,že když je vidí,tak hned nad nima krouží.Občas slyším jak nějaká návštěva u sousedů křičí,že je to nádhera vidět hejno holubů v letu.Netvrdím,že mám dobré sousedy,ale holubi jim nevadí.
DSCN0883.JPG
DSCN0876.JPG

čobanak
Kontaktovat uživatele:

kouťáku,chápu dobře,že chováš poštovňí holubi?

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Čobanku chápeš špatně,ale já zase chápu,že neholubář se může zeptat zda Slezský barevnohlávek není náhodou poštovní holub.Tak dám krátce trochu osvěty a to by v tom byl čert,abych zde neudělal alespoň pár holubářů.
Slezský barevnohlávek je staré plemeno ,které pochází ze Saska a první zmínka o něm je z roku 1750 a je to obraz, který je v Holubím muzeu v Norimberku.U nás se mu vždy říkalo Morkop a to proto,že byl nazván podle městečka v Sasku Mohreknkopf.Slezským barevnohlávkem byl nazván až v roce 1940 v knize České holubářství od Jaroslava Voráčka a nyní je zařazen v naších národních plemenech,což je hloupost,ale to nikdo neřeší.Je to holub,který nejlépe odolává dravcům,má nejrychlejší start ze země ze všech holubů a výborně polaří.
IMG_0019.JPG

čobanak
Kontaktovat uživatele:

kouťáku ďík.já náhodou ňekolikrát ňejakého holuba mňel,ale to bila vždicki záchraná akce-třeba holub s poraňením křídlem v centru prahi.vzal jsem ho dom a strčil do klece.brzo se vilepšil a začal navazovat kontakt se slepicema.dokonce se jim i dvořil.časem odleťel.jenomže já mam problém.holubi sedaj na střechu a serou.mi máme ale ve studňi málo vodi a potřebujem vodu ze střechi na piťí pro dobitek.co bis mi moh poraďit?

Tada
Dal poděkování: 701 poděkování
Dostal poděkování: 395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tada »

Já s dědou bych holubi rád ale doma je ostatní nechcou mě se líbí benešovský a staváci a dědovi polský rys. A nechcou je právě kvůli tomu zě všude kadí. :kamosi:

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Nojo chlapci,jak mám poradit.Jedině dát holubům pemprsky. :vytlem: Jsou i plemena holubů,která na střechu nevylétnou jako např.King,Monden,Maďarský obr,ale to dle mého nejsou holubi,ale dají se chovat jako slepice.V tomto vlákně je o Kingovi psáno.

Odpovědět