HOLUBI

Kouťák
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 674 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak dnes byl útok v přímém přenosu.V klidu si za chalupou seču a najednou slyším křik manželky,až jsem málem spadl z traktůrku. :vytlem: Vidím,že ukazuje k lesu a tam jsem uviděl dravce,jak nese mého barevnohlávka.Prý ho mám dojít zachránit.Skočil jsem do auta a jel k lesu.V lese jsem tiše procházel a najednou jsem stál od dravce asi na dva metry a on v klidu seděl na barevnohlávkovi a hodoval.Sokol,ale nádherně vybarvený a statný,že jsem si ho jen v tichosti prohlížel.Trvalo to asi minutu,podíval se na mě a i s barevnohlávkem odletěl.Krásnějšího sokola jsem opravdu neviděl.
Horší to bylo s manželkou,která byla z útoku docela rozhozena.Říkala,že šla ze zahrady do dvora a sokol chytil barevnohlávka v letu, asi půl metru nad její hlavou.Manželka pořád chtěla,abych holuby uzavřel a nepouštěl je vůbec ven,ale to jsem jí vymluvil.S argumentací,že sokol měl určitě hlad ,jsem moc neuspěl. :vytlem: A bylo po práci,musel jsem jí vzít do přírody,aby přišla na jiné myšlenky.
Před útokem jsem ještě udělal pár fotek,ale který to odnesl to opravdu dnes nevím.
DSCN2521.JPG
DSCN2518.JPG
DSCN2513.JPG

čobanak
Dal poděkování: 240 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od čobanak »

sokola jsem ješťe neviďel.jen před roki ostřîže.a nemňel bi sokol odlétat na zimu?to je ale citlivá ženuška!moje žena si onehdá povzdechla,že u nás už dlouho nebili psi zvedlejší vesňice a ňic nám nezakousli a máme zbitečňe moc dobitka...

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Sokol stěhovavý je sice tažný,ale jen částečně.Ze severu zimuje u nás a to je právě to nejhorší.Naposledy jej zachytila má fotopast a dával jsem fotku sem 27.2.2020 jak sedí na skleníku.Severská populace je pro mě nejhorší,protože už zde nejsou vlaštovky a nikdo nehlásí holubům nebezpečí.Je to příroda,ke které mám úctu a v té vyhrává jen ten nejsilnější.Zda přežijí holubi zimu, záleží jen na přírodě.
DSCN2520.JPG

čobanak
Kontaktovat uživatele:

kouťáku,to o ťech sokolech,to je zajímave.a hňízďej u nás teda ňákí sokoli?vim že kamarádka jezďila hlídat hňízdo raroha.

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Čobank,přečetl jsem si,že v roce 2016 v ČR hnízdilo asi 80 párů sokolů.V době,kdy jsem myslivčil,tak jsem sokola nikdy neviděl,ale posledních asi 5 let jej v okolí chalupy vidím každý rok.V roce 2018 jsem sokola našel hnízdit asi 1 km od chalupy v lese na hromadě velkých kamenů.Zavedl jsem tam i kamaráda ornitologa,aby viděl,že i to je možné.Vyvedl tehdy 1 mládě.Sokol je nejkrásnější dravec a vždy když přijde jaro,tak jsem rád,že slyším jeho nezaměnitelný pokřik.U nás na Třeboňsku se hlídají hnízda pouze orlů mořských.
Včera na pískovně jsem potkal tuto "hrůzu" a až jsem se lekl.Kdo to tam postavil nevím,ale je to...
Přílohy
DSCN2511.JPG

Profesor1
Dal poděkování: 958 poděkování
Dostal poděkování: 728 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Profesor1 »

Kukačka?
Masnacek, alias kukačka nereagovat! Děkuji.
Mám vás zablokovaného, tak nevidím co z vás vypadne. Jde mi jen o to, vyhnout se srážce s blbcem! :profesor:

DAD David Abrahám
Dal poděkování: 514 poděkování
Dostal poděkování: 953 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

To je pro domácí aby si na ten pohled zvykli až ho tam vypustí :nesouhlas: někdy v 'třetihorách' tam určitě lítal a za kačky daňových poplatníků proč ne :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě

čobanak
Kontaktovat uživatele:

co šílíte?to je modla slovanského boha!vižaduje objeťinki!třeba bude pomáhat na koronavirus! :nevim:

Odpovědět