HOLUBI

Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Vidím, že červený stále drží :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Davide,divím se tomu,ale zatím drží.U kamaráda zůstal jako jediný z 10 holubů a tak má za sebou školu života.Je voprsklej jak nádražní vrabec a má nyní dvě holoubata.Je v páru s modrou a na jejich holoubata jsem zvědav.Zatím se jim otevírají brka a bude to nějaká šedá barva,ale to se uvidí dál.Je na něm vidět,že je mohutnější,tak odhaduji,že tam je v předcích nějaké jiné plemeno.To se ukáže na potomstvu.
Přílohy
IMG_0002.JPG
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Kouťáku, to je krásné, jak s holuby žijete. Nejkrásnější na chovu zvířat je, když mají aspoň zčásti svobodu a člověk se setkává s jejich přirozeným chováním. Někdy dělají neuvěřitelné věci. Napíšu to do vlákna o pastvě, na co jsem si vzpomněla s tou neuvěřitelností :usmev: .
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Jsem rád,že už přišlo to pravé jaro.Vlaštovky už opravují hnízdo v kolně a poctivě hlídají barevnohlávky a oni to ví.V klidu se procházejí kolem rybníka,něco hledají neustále v trávě,potom se napijí z rybníka a pokračují.Byl na ně dnes hezký pohled.
IMG_0003.JPG
IMG_0027.JPG
IMG_0025.JPG
IMG_0029.JPG
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od čobanak »

Mňe baví pozorovat špački,jak se pasou v trávje.Ve velkochovu už vlaštovki máme,ale naše domácí tu ješťe nejsou :plac:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od andre.marek »

Naše domácí se vrátily předevčírem. :usmev:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já zatím viděl jen jiřičky.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Musím se také podělit co zažívám nyní s holubama.Stalo se to minulý týden,kdy jsem jako vždy počítal holuby a bylo jich nějak moc.Nejprve jsem si myslel,že vylétla holoubata a tak jsem šel zkontrolovat budníky,ale tam jsem se zhrozil znovu.V neobsazených budnících jsem našel další holuby a to v barvě černé,které jsem již odepsal jako sežrané dravcema v prosinci loňského roku.Musel jsem zakrmit do voliery,uzavřít a kontrolovat podle kroužků.V úterý jsem zjistil,že se vrátilo 5 holubů a v pátek se vrátil 1 holub.Všechny mám v evidenci jako sežrané v prosinci 2020.U jednoho holuba jsem viděl na křídle,že musel mít svázané tři brka.Vysvětlení je jediné a to,že je nějaký holubář chytil a uzavřel.Většina holubářů má holuby uzavřené celou zimu před dravcema a když se vrátí vlaštovky,tak je pouští.Zajímavé je na tom to,že v mém okolí v okruhu nejméně 10 km nevím,že by tam byl nějaký holubář.Je pravda,že létají přes les směr Rakousko,kam je to vzdušnou čarou asi 4-5 km a tam to neznám.Je také pravda,že jsem viděl,jak mé hejno holubů doprovází hejno poštovních holubů a pošťáky už vůbec v mém okolí nejsou.Jediná možnost je tedy Rakousko,kde jsem mé hejno viděl polařit na políčkách tamních malozemědělců.Nevím ke které Rakouské vesničce políčka patří,ale v létě to tam půjdu propátrat.Zvědavost mnou cloumá,ale jsem rád,že je v zimě nesežral žádný dravec a jsem rovněž rád,že dnes vím,že usadit mé barevnohlávky v cizím holubníku není tak lehké,když se vrátili domů po 5ti měsících domů.
IMG_0002.JPG
IMG_0003.JPG
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

No jó no, dobří holubi se . . . . . :souhlas:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Určitě jste měl nevýslovnou radost a jste na ně právem pyšný.
Připomnělo mi to tohle, byť nejde o holuby: Nám se takhle před časem pořád vracelo štěně jezevčíka, které si od nás vzali jedni lidi. Nebydleli blízko, štěněti byly tři měsíce, ale stýskalo se mu tak, že několikrát uteklo, i když ho třeba jen šli vyvenčit před dům, hledalo cestu k nám, až ji našlo. Věděli, že utíká zpátky k nám a vždycky si pro něj přišli. Až jednou jsem jim ho zapřela a řekla, že u nás není. Říkala jsem si, že to je divné, že tak utíká, že se tam asi moc dobře nemá. Pak jsme ho dali mým rodičům a neutíkalo nikdy.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťáku: o holubech nevím lautr nic, ale když to tak vždycky čtu, tak mám pocit, že jsou to velmi unikátní zvířata a chápu, že je to Tvá srdeční záležitost a celoživotní láska :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jen nesmíš dávat traktor pod drát :vytlem:
IMG_20210530_075339.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Davide,ty tvé krávy hřadují na drátech? :vytlem:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

To bych sekačku už nenašel :)) , tohle má na svědomí doupňák - ranní vyprázdnění
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Nirrti »

Holubáři, prosím, můžete poradit? Našli jsme na zahradě zraněného holuba, Kroužek zřejmě SK 19 0102 1024 , nechal se chytit, zranění jsme ošetřili a nahlasila jsem to na SK ztracených holubech. Je v klidu, dostal najíst a napít. Kam to ještě napsat, aby se dostal brzo domů?
Přílohy
received_578180296807971.jpeg
received_4983837391630766.jpeg
received_1027163687854605.jpeg
received_440190224161555.jpeg
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Niirti,pokud jste to nahlásili,tak už víc udělat nemůžete.Nyní záleží na tom,zda chovatel bude mít o holuba zájem,protože jsou tací,že když holub nedoletí,tak už pro ně nemá cenu.Nevím jaké má zranění,zda se vyléčí a bude schopen letu.Jediná rada je krmit,vyléčit a vypustit a on se domů vrátí.Pokud by jste chtěli vědět,zda doletěl,tak mu přilepte na kroužek kontakt na vás a snad se chovatel ozve.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Chtěla jsem napsat to samé, co Kouťák. Vyléčit a vypustit, snad se vrátí. I kdyby ho chovatel chtěl, stejně si pro něj ze Slovenska nepojede. Dřív se dala zvířata posílat vlakem, ale to už nejde. Buď holub pak doletí nebo se připojí k nějakému hejnu. Víc nemůžete udělat.
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Nirrti »

Díky za odpovědi. Je zraněný pod křídlem, tržná rána, možná dravec. Vyléčit by se to snad mohlo. Tak uvidíme.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

Aby o něj chovatel měl zájem, musel by to být opravdu drahý holub s ještě dražším rodokmenem.
A i tak by ho do závodů už nedával, jen by od něj bral vejce. To zranění od dravce, holuba trošku omlouvá.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Musím také poholubařit.Minulý týden jsem čistil budníky a protože si říkám,že je zima,tak jsem vyházel hnízda a dal je namočit do sudu,že je vyčistím.Volieru jsem nečistil a bylo tam plno peří z podzimního pelichání.Dnes jsem šel na volieru,ale nebylo tam ani peříčko.Podíval jsem se do budníků a oni si z peříček postavili v holých budnících hnízda a 5 párů má vejce.Jsem zvědav jaká bude zima a kdy,když je to nutí do hnízdění.Šestý pár bohužel nemám, protože holubici si ulovil dravec a mladý holub osiřel.V sousední opuštěné bažantnici je opět plno bažantů a střílejí do nich každou sobotu.Dozvěděl jsem se,že majitel nakoupil na pořádání honů 1000 bažantů a tak dravci na pomlácených bažantech budou hodovat a barevnohlávkům dají pokoj.
IMG_0035.JPG
IMG_0036.JPG
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů