HOLUBI

Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Davide,tak to mě mrzí.Pokud nezůstalo ani pírko,tak kuna,nebo výr.A to jsi říkal,že tam predátory nemáš,teda pokud to nebyla dvounohá se vzduchovkou.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Kuna možná, výr určitě ne, nejspíš dvounohá s malorážkou :nene:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Tak mám zase Barevnohlávky 4 :souhlas:
hnízdo je pořád prázdný, do báňě nejdou :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Si ze mně ty ptáci dělají prdel :ajeje:
nejvěrnější je mi nakonec Věžák s družkou :souhlas:
dva mladí se objeví jen občas a málo kdy spolu , nemám šajnu kde jsou zašitý :blazen:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Davide,když nelétají spolu,tak třeba někde hnízdí.Věžák ještě nehnízdí?
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Ne. Je neskutečně paličatý a nemíní opustit podložku velikosti sedačky :udiv: snad mu to časem dojde :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Vedle Barevnohlávků si připadám jako úplný trotl :otraveny: Co neumí do pěti počítat :nevim:
dnes byly tři na střeše, jeden na sedačce pod střechou a jeden na hnízdě v holubníku :hura:
což znamená, že to jsou pěkný sqvoteři :vtipalek: A domů si zaletí jen když je jinde vyhodí :udiv:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Davide, nesnaž se jim porozumět.Mě se to nepodařilo ani za 4 roky. :vytlem: Na podzim se jich ztratilo 6 a za půl roku se vrátli. :vytlem: Zrovna včera jsem vyhrožoval těm "bambuláčům" ve volieře,že je asi vypustím,abych zjistil,zda to je vůbec ještě holub. :vytlem:
IMG_2557.JPG
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Vypadají spíš jako papoušci :usmev: . Vůbec nikdy je nepouštíte?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Františko,já je pustit nemohu.Dravci chytali barevnohlávky za mé přítomnosti a NVH je holub,který by přežil tak asi 1 hodinu.Nedávno mi jeden vyletěl při krmení a chytil jsem ho snadno do podběráku a odnesl do voliery.To snad není ani holub. :vytlem: Mikdy jsem se neměl zbavovat barevnohlávků,protože na tu jejich životaschopnost a svobodu musím pořád vzpomínat. S Německým výstavním holubem jsem prožil skoro půlku života a je pro mě krásný.Asi budu muset postavit holubník na kůlu a tam si dát barevnohlávky. :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

A oni by lítali, kdybyste je pustil nebo je to ani nenapadne? Je mi to divné, jsou přece ptáci a jen sedět na bidýlku... To je jako křepelka divoká a japonská, propastný rozdíl.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od irčan »

Pštrosi só taky ptáci, že jo? Karančo jižní je taky pták, dokonca dravej sokol.
Karančo jižní je dravý pták z čeledi sokolovití, i když vzhledem připomíná papouška. Potravu hledá hlavně na zemi. Důsledkem toho je že skoro nelétá. Má prodloužené běháky, aby mohl pohodlněji a lépe běhat po zemi. Wikipedie
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jamarov »

U nás se začalo už po zimě taky pouštět, čekalo se až se vrátí divocí, kvůli dravcům.
To první vypouštění a koupání bylo krásný.
Vše se okolo holubů teprve učím, (v týdnu krmim já,o víkendu přítel) třeba počítat :)) první den 35 kusů ,pak jsem je nedokázala přesně spočítat několik dní. Ale hned po prvním dni vypuštění byl jeden napaden dravcem. Zatím 3 kusy, tak pouštět je smysl má. Pořád to řešíme.... Kdy přestat a za jakých podmínek ještě má smysl je mít...
Když můžou létat, sedět na střeše a holubniku je to hezká podívaná, ve voliere je to smutný.
Jo a už máme páté holoubatko :vytlem: .
IMG_20230319_094330.jpg
Evča z Kunratic
Příspěvky: 66
Registrován: 12 říj 2022 19:58
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Evča z Kunratic »

Kouťáku, to je až neuvěřitelný, jak jsem to předpovídala, že Vám budou ti barevnohlávci chybět.
Já už si užívám tu jejich krásu a klidně Vám dám holoubata.
Zatím jeden výletek od toho páru, jak sourozence uklovala straka. Druhé mládě vylétává, taky z hnízda, kde straka sourozence pro změnu odnesla, ale má jen jedno oko. A teď poslední snůška. Krásná zdravá obě dvě, ale pro změnu přeřízlý kroužek, je na ně ta osmička malá a zaspali jsme.
PS: Nevíte, kde by se dali sehnat červení? Moc se mi líbí a nejsou k sehnání.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Evčo,mě se líbí každý holub.Když vidím to krásné hejno čejek u Jamarov,tak bych si je hned vzal.Barevnohlávky jsem rozdal po mém okolí,takže je mohu kdykoliv mít,ale nemám na ně podmínky,tak bohužel musím mít chov volierový.O červených zatím nevím,ale pokud bych zjistil kdo je má tak dám vědět.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

irčane, píšete o ptácích. kteří užívají svobodu. Pštro nelétá, ale když ho zavřete, nebude mu to vadit? Nejspíš ano. Na to se ptám. Jestli jsou tihle výstavní holubi opravdu jen do klece na výstavy nebo jsou to ještě normální ptáci. Tím nechci nikoho urazit ani pohanět Kouťákovu celoživotní činnost, jen chci zjistit, jestli by rádi letěli nebo chodili po dvoře nebo je jim to fuk jako těm japonským křepelkám, které už z křepelek nemají nic.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Františko, přesně totéž mě občas také napadá. A vůbec ne kolem holubů. Ale celkově kolem domestikovaných zvířat. Že kolik z nich je ještě schopných se samo o sebe postarat a do jaké míry ta svoboda a přirozený odchov je vlastně dobrý aplikovat…
Já to vidím i na těch koních… zrovna tu mám čerstvě na pastvině ustájeného špičkového drezurního koně po několika úrazech šlach, tedy jezdecky nevyužitelného, co byl na trávě naposled jako hříbě. Vlastně si s tím prostorem neví rady. Ne, že by se nešel napást, ale zdržuje se častěji v přístřešku u sena a u kamaráda, protože podle mě prostě “neví, co s tím.” Celý život buď v boxe 3 x 3 m, nebo v paddocku 15 x 15 m nebo řízený pohyb pod sedlem. A teď má najednou po 10 letech k dispozici hektar trávy… co s ním má jako dělat? Je to vlastně smutné…
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Františko,první Německé výstavní holuby jsem měl v roce 1977.Měl jsem je v Koutech a žádnou volieru jsem neměl.Až do roku 1987 létali na volno a byl to krásný chov životaschopných holubů.V roce 1987 jsem vstoupil do Speciálního klubu NVH v Holicích a začalo křížení s volierovým NVH od členů klubu.Už v této době byl z NVH vyšlechtěn naprosto neschopný holub a pokračuje to až do dnešních dnů.Neustálé šlechtění (prznění)jen pro klec se na něm podepsalo a myslím si,že pokud by někdo chtěl z NVH udělat opět létacího holuba,tak by to bylo na mnoho let.
V době,kdy jsem měl NVH na volno bylo sice běžných dravců stejně,ale v přírodě byly křepelky a spousta koroptví bažantů,zajíců,králíků a jiná potrava.Dravci měli co žrát a nikdo z ochranářů do přírody nevypouštěl orla mořského a jiné hlouposti.Příroda se změnila a přilétl velký predátor Orel východní,Orel královský,Luňák červený a Racek středomořský,který ne že by chytal holuby,ale bere přirozenou potravu jiným dravcům.Kde je ta doba,kdy Káně lesní lovila jen myši,kde je ta doba,kdy lovil v našem kraji jen Jestřáb lesní a Krahujec obecný.To už se nikdy nevrátí a tak je příroda taková,jaká je a já musím chovat holuby jen ve volieře.
V době mého chovatelského mládí jsem měl na chalupě plný kopec divokých králíků,hejno divokých krůt,plno kachen všech možných plemen,slepic vlašek,že jsem nevěděl ani kolik jich mám,perličky,a plno hus.Veškeré zvířectvo se nemuselo na noc zavírat a ztráty velmi malé,které jsem ani nepostřehl.Liška se moc k chalupě nepřibližovala a za mou éru myslivosti jsem jich postřílel dost.Kunu v této době nepamatuji,pouze občas tchoř.Na jestřába stačilo několikrát vystřelit a kolem chalupy létal obloukem.
Byl by to můj sen nyní takto chovat všechno možné,ale bohužel to nejde,protože potravu predátorům zajišťují dnes pouze chovatelé.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Pokud si Věžák jen nehraje na strejdu tak sedí v holubníku na dvou vejcích :udiv: :hura: a já ho podezíral z paličatosti :mrzimeto: :usmev:
než jsem ho na hnízdě identifikoval tak jsem pod střechou vedle sedaček přivrtal půl paletu jako hnízdní podložku :stydim:
Jinak jich je tu stále pět :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Davide,asi poznal,že mu holubník někde na věži nepostavíš a přišlo jaro,tak se rozhodl,že Tě nebude dál trápit a ukáže ti své potomstvo. :vytlem: Mám z toho radost a nyní už bude sekat dobrotu.To vím.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů