HOLUBI

Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jak to je nevím, ale koncentrovat holuby v budnících na stromě by pro predátory znamenalo jednoduchý přístup.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Holubníky kdekoliv nahoře se velmi těžko uklízejí. Ani ty holubníky na noze, jak se dělaly dřív, nejsou vůbec praktické.
Holubi nemají rádi houštinu větví, mají radši volný prostor, ale naučí se tam schovávat, když musí.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Jane,holub skalní se stromům opravdu vyhýbá a proto se jmenuje skalní,protože hnízdí pouze na skalách.Holub skalní to je má parketa.Myslím si,že málo kdo se zajímal o holuba skalního více než já.Holub skalní v ČR neexistuje a vše co z něho vzniklo už nemá s holubem skalním nic společného,pouze,že je to holub domácí.Holub skalní žije ještě na skalnatých mořských pobřežích od jižní Evropy až po sever Afriky.V literatuře se uvádí,že holub domácí vznikl z holuba skalního,ale toto je už dávno vyvráceno.Na vzniku např.orielntálních plemen se podílelo více divokých holubů z různých koutů světa a rovněž holubů divokých severských.Holub domácí,tento tisíciletý zmatlanec již nelze nazvat potomky holuba skalního.Zdivočelá populace u nás v ČR (věžáci) se nachází na celém světě,ale vznikla ze zalétlých holubů domácích,tedy ještě více zmatlaných než jsou tzv.čistokrevní.V žádném případě však nehnízdí na stromech.
Otázka byla tehdy,zda můžeš postavit komorový holubník na starém dubu.Možné je všechno a dá se udělat i holubník do kterého na tom dubu nevnikne kuna a ani kočka.Něco jiného je ,když se pošťáci schovávají do koruny stromu a něco jiného je odchov uvnitř dubu.Bylo by to nejhorší pro holoubata,když opustí holubník a neumí ještě létat.Holoubata,než se rozlétají,tak jim to trvá nejméně týden a to by byl jejich konec.Holoubata našich divokých holubů (Hřivnáč a Doupňák),kteří na stromech a uvnitř stromů hnízdí,když poprvé vyletí,tak jsou mnohem životaschopnější,než holoubata holubů domácích.Jejich osamostatnění trvá krátce a pak zamíří nejméně 50 km od rodičovského páru.Tím se příroda brání příbuzenské plemenitbě.Bylo by toho ještě mnoho a tak závěr.Holub domácí na stromě nežije a ani nehnízdí.Strom je pro něho jako v případě těch pošťáků jen útočiště před predátory.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Prý "komu není rady,tomu není pomoci".Rozhodl jsem se,že tu mou holubářskou palici už asi nezměním a tak jsem si dojel ke kamarádovi a vzal si od něho 2 NVH.Holubice 2017 je z mého chovu a loňský holub je potomek po další mé linii.Znám jejich potomky 10 generací nazpět a tak si budu zase chvilku hrát.
IMG_1277.JPG
IMG_1282.JPG
IMG_1279.JPG
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od čobanak »

Kouťáku,to mám radost.Je to nádhera.No,já mám aspoň ti perli.Perlan je víbornej.Už se pusťil do šarvátki se 2ma kohouti najednou.Samozřejmňe prohrál. :mrzimeto:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od přezdívka »

A jak se daří barevnohlávkům?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Lído,barevnohlávky ještě mám 3.Jeden pár a tomu jsem dnes kroužkoval 2 holoubata a potom tam je jeden lichý holub.Sokol je tam každý den a tak je už nepouštím ani proletět,což mě štve a tak je někomu daruji.NVH je holub čistě volierový a tak jsem se k němu vrátil.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

čobanak píše: 05 kvě 2022 06:34 Jazik je náš a vislovujeme I.
. . . .
čobanak píše: 05 kvě 2022 18:57 . . . . . Už se pusťil do šarvátki se 2ma kohouti najednou.Samozřejmňe prohrál. :mrzimeto:
Kohout je taky náš a vyslovujeme - s kohoutY!
Tak že zřejmě špatná odpověď :nevim:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Nojo, ale v kohouty slyšíte tvrdé a v jazyky to nepoznáte. Ale proč čobanaknapsal s kohouti, těžko říct. Sice jazyk vypadá divně s měkkým jako jazik, ale nevím, jestli to tak čobanak píše z nějakého přesvědčení, z recese nebo mu to fakt dělá potíž, tak ho nechám, ať píše, jak chce, dokud tomu rozumím. Taky jsem měla kdysi dávno dobu, že mě rozčilovalo, když někdo nepsal podle pravopisu, ale uvědomila jsem si, že někdo může dělat, co chce, a stejně to správně nenapíše. Ale pro zjednodušení všeobecně nejsem, už čobanakovi někdy stěží rozumím, natož aby se to tak psalo všechno. Stačí oxid místo oxyd, gymnázium místo gymnasium atd. Ještě další pokroky a už si budu připadat jak v cizí zemi.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

Vás jsem se neptal :vytlem: :)) :vytlem: :milos:

Já jen u něj zahlédl v nějakém slově Y, tak mě zajímá proč? :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťáku, jasně, že patří do voliéry, když vypadají jako papoušci :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Profesore, já jsem jen potřebovala vypotřebovat :usmev: nějaká slova, abych dodržela svůj denní ženský slovní limit, tak jsem nějaká slova napsala sem, abych nemusela hledat někoho, kdo by je byl ochoten vyslechnout :vytlem: .
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od čobanak »

Profesor1 píše: 05 kvě 2022 23:07 Kohout je taky náš a vyslovujeme - s kohoutY!
Tak že zřejmě špatná odpověď :nevim:
Jestli vislovujete [kohoutü],tak pište kohouty.Já vislovuju [kohouti],tak píšu kohouti.V nominativu píšu ť.Používám gramatiku podle vuka stefanoviće karadžiće.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Kouťáku vydrž :souhlas: první velkoprázdninový týden můžu přijet :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

čobanaku, je to trochu legrační, ale budiž. Připadá mi to, jako když někdo napíše hau ár jů? Když se angličtina píše česky. Tak Vy zase píšete češtinu srbsky. Ale dokud je to pochopitelné a rozumím tomu, pište si klidně, jak chcete. Stane se ze mě Vaší zásluhou absolutní pravopisný tolerant. No co, člověk má tolerovat druhé v jejich dokonalosti i chybách :usmev: . Co někomu připadá jako chyba, pro jiného může být dokonalost.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Davide,barevnohlávci na Tebe počkají.Už můžeš stavět holubník.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jana P. »

Zdeňku to je nádhera! Juch juch, jsi holubář a kdo je víc. To by se nedalo vydržet. Já bych například nikdy nebyla bez feny. 👏🥰
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Dade, tak když nepojedeš s rodinkou, klidně přisednu na výlet ke Kouťákovi! Budu mít červenec docela volný :andel:
Samozřejmě když mě budeš ochotný přibalit :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Zanedbávám vlákno holubí a tak něco přidám.Připadám si jako mladý holubář a pomalu sháním kvalitní Německé výstavní holuby,abych navázal tam,kde jsem před skoro 5ti lety přestal.Na to,abych si sehnal průměrné holuby,na to už čas nemám a tak první žlutá je v Koutech.Je sice špatně kapratá,ale jinak kvalitní mladá holubička.Doufám,že do podzimu bude už chovné hejno sestaveno,abych začal na jaře opět blbnout. :vytlem:
Davide,barevnohlávci na Tebe stále čekají a už jich máš 7 ks.
IMG_1492.JPG
IMG_1495.JPG
IMG_1496.JPG
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

a safra, abych přistavěl :vytlem: do měsíce jsem pro ně :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů