HOLUBI

Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Tak tedy nitrner jen díky vám jsem si tuto odpověď přečetla. Vůbec o ní nevím. :lol:
Na zadeček jsem dostala naposledy na Velikonoce. Od Kouťáka ne. :lol: ještě mne do Soběslavi nevylákal. Byla jsem tuhle v Třeboni, ale to se skrýval zřejmě. :andel:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Paní Jana už na všechno odpověděla,tak to nebudu rozvádět.Je to prostě bosorka,ale ono na tu Soběslav určitě někdy dojde.Školit někoho z focení nemohu,protože jsem stejný amatér jako každý z vás.Holuby jsem měl ochočené,tak to nebyl problém.Příroda neuteče,tak to není také problém.Horší je když jsem chtěl vyfotit dudka,nebo orlovce,to jsem se nalítal.S těma propiskama je to výborný nápad na reklamu a možná by neuškodil nějaký inzerátek do chovatelského časopisu,že malochov existuje.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Pane Zdeňku přeji krásný deštivý den :kyticka: ,
však já se s tím netajím. Že jsem bosorka. 8-) Pevně doufám, že vlákno tu zůstane, protože je tam mnoho o vašem holubaření. A další holubáři dorazí. A tajně doufám, že si pořídíte párek holubů. O vašich původních. Nebo jiný oblíbený druh. Mohli by soužít se slípkami v přízemí?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak mám velkou radost a musím se o ní podělit.Můj chov holubů jsem prodal,ale vybral jsem kupujícícmu kolekci na Evropskou výstavu do Dánska.Kupující dodržel slib a dnes telefonoval výsledek.Jeden z kolekce dostal 95 bodů a cenu.Ještě neví ani jakou cenu,ale byl z toho mimo jako já.Budu informovat.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Veliké gratulace. :kyticka: :slunce: Těšíme se na podrobnosti.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Výstava Frahelž,také několik holubů.
IMG_1758.JPG
IMG_1756.JPG
IMG_1754.JPG
IMG_1752.JPG
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Tedysek »

Zeptám se tedy. Je realne chovat holuby, kdyz jsou chovani i sousedy? Nebo se hejna promisi/nesnesou...?
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

míval jsem doma Kingy, nikdy mi se sousedovými pošťáky neuletěli :vytlem: ,
Moravský pštros se sice snažil polařit, ale díky tomu jak to kolem vypadá, se držel doma na zahrádce :souhlas:
jediná škodná co mně o ně připravila byl mladý debílek :zed: od sousedů se silnější vzduchovkou, sestřeloval :hajnej: je přes plot z výletu :narez:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Pokud budou na volno,tak budou létat k sousedovi a od souseda k Tobě.Budou se křížit jak budou chtít.Tento chov jsem před mnoha lety zažil a dnes z mého pohledu to bylo krásné,když se dvě hejna spojila a odlétla společně polařit.Ta doba je už pryč. Tlak predátorů a důvodů šlechtění ,donutil většinu holubářů chovat holuby jen ve volieře.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Ale pošťáci pořád lítají. Nejlepší pošťáci nejsou z těch, co žijí ve voliérách.
Tedysku, kde bude samička s vajíčky, tam se bude vracet sameček. Ale vlastně píšu zase o pošťákách, jestli to platí i o jiných nebo už je tyhle instinkty opustily, to nevím. Někdy se na cestě sameček zamiluje, zůstane se samičkou, než odchovají mladé, a pak se vrátí. Ale většinou už zůstane napořád. Měli jsme takhle jednoho Němce.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Oreb,těch holubů které jde chovat na volno je ještě dost,ale každé plemeno se neustále šlechtí,zkracuje a chovatelsky degeneruje.Holub by měl zůstat holubem,ale dnes v důsledku predačního tlaku se i poštovní holubi zavírají na zimu do volier a nebo se vypouštějí na chvilku pod dohledem chovatele.Dad psal o Kingovi a Moravském pštrosu,ale to jsou dnes již plemena,tak prošlechtěna,že to nemá nic společného s holubem na volný chov.Čím více se vzdalují od obyčejného holuba,tím jsou ubožejší a méně schopní života ,nedokáží si sami sehnat potravu a ani odchovávat svá holoubata.To,že jsou krásní,mají různé pernaté ozdoby, žijou ve volierách jen zásluhou péče chovatele.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Z toho jsem smutná, cos napsal Zdeňku. Nenapadlo mne to. :plac:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Kouťáku, ano, je to tak se všemi zvířaty. I poštovní holubi se zavírají, já vím, ale jestli někdo chce mít holuba, který se umí schovat před dravcem, až poletí třeba z Belgie, nejspíš to nebude ten, který byl odmala zavřený a jen občas ho chovatel pustil. Při chovu jsou velké ztráty, ale tak už to je. Ne každý má na to ale nervy. Holub je potrava stejně jako ovce. Já s Vámi naprosto souhlasím, oni totiž ti holubi, kteří si chodí po náměstích a koupou se v řekách a kašnách, lítají zobat na pole za městem, vůbec nejsou oškliví, neschopní, nemocní atd., jak se o nich píše. Tam nejlíp působí přirozený výběr a slabí a nemocní nepřežijí. Ti jsou pošťákům nejblíž a proto je asi moc ráda pozoruju.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od arus »

Včera jsem zalitovala, že jsem neměla po ruce foťák. Asi dvacet holubů možná jich bylo i víc, sedělo na drátě hezky vedle sebe, jako vlaštovky. Viděla jsem poprve městské holuby takto pospolu. :285:
:arus:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Tedysek »

No ja nevim co ma soused za plemeno. Myslim ze ani on to nevi. Ale dostal hejno od nejakeho znameho. Pry nejaky ocenovany kusy ci co. Nekteri jsou do modra a jini do hneda. S bilou naprsenkou, nekteri s celym bilym telem a barevnymi kridly a hlavou. Telo maji jako normalni holub z ulice. Mozna jen trosku vic jsou naprseny. Ale ne moc. Ti hnedi jsou celkem hezci. Letaji i po polich az 2km pro zobani. A na vecer se vraceji do voliery. Pousti je v lete i zime. Resp je zaviraji stejne jako slepice.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Tedysku, jestli chceš pár holubů, musí být u Tebe doma a tam taky zůstanou a budou se vracet. Ale to znamená, že buď si vezmeš úplně mladé, které si u Tebe zvyknou a budou se tam pářit a mít mladé, nebo zavřeš samičku i samce, než budou mít vajíčka. Pak už neodletí pryč a bude se vracet k Tobě. Každý holub má svoje místo doma, dokonce si poznají i svůj box a nepustí tam druhého. Když bude mít vajíčka nebo mladé u Tebe, nepůjde jinam. A samec půjde za samicí. Málokdy se stane, že když má jednu, leze i za druhou.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Tedysek »

Tak ne ze bych vylozene chtela chovat holuby. Ale je pravda ze by se mohli chovat i presto ze mame slepicozrave psy. Sousedovic holubi jsou s nima v pohode. Obcas je i pozlobi. Zvlast na poli. To se tak cele hejno rozhodne jak jedna hlava, nalaka na sebe psy a vcas se zvednou a se psy udelaji tri kolecka a sednou a kus dal a tak treba 5x :) pak to psy prestane bavit. Vedi ze je nikdy nechyti. Na zahrade holuby nelovi vubec.
Ale je zas pravda ze by to soused nemusel prenest pres srdce a holoubky by nam zlikvidoval.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Když má sám holuby, proč by je likvidoval? Kdybys s ním prohodila, jak Tě očarovali ti jeho holubi, že jste se rozhodli taky pár mít, asi by mu to nemuselo nijak vadit, ne?
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Tedysek »

Oreb jsou to stari lide. Byli zvykli ze se spoustu let jejich slepice pasly na nasi zahrade, brali z nasich stromu a tak. No jejich sousedce na druhe strane zabil soused nekolik kocek a pro jistotu jiz nevyuziva jejich sousedka kotec u plotu k nim. Psa i kocky radsi uz drzi doma.
Ac sousedi maji radi, relativne, nase psy, tak nas radi nemaji. Kdyz jsme nekolikrat sousedku prichytili pri loupezi z nasich stromu, dlouhou dobu s nami nemluvili. Soused je horsi nez CIA. Presne vi kdy kdo v kolik a co.
Nerekl nikdy otevrene ze mu nase zvirata vadi. Naseho kocoura ma fakt rad. Kocour k nemu chodi se mazlit. Ale je to neco za neco. Diky nemu se zbavil mysi a potkanu a krtku na zahrade, zahumence i predzahradce. Jinak by ho uz taky, doufam ze jen, hnal.
Ja nevim, mam z nich proste spatny pocit. Zvlaste od doby co mame Yaxe. Ten sousedy nema rad. Koukaji mu pres plot na jeho hracky a Yax nema rad takove zvedave lidi. ;) se nedivim teda. Konecne uz nevisi na plote k nam a nespiclujou co se deje u nas kam normalne nevidi.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Kouťáku, budu oponovat
King a další slepičáci jsou supr když nechceš lítací holuby kvůli sousedům, odchovávají dobře
Pštros a jemu podobní holuby jsou ještě schopni polařit, když k tomu jsou podmínky, jsou nenároční
Pošťáci, letci jsou krásní ve vzduchu, potřebují prostor nebo tolerantní sousedy
plemena co se musí odchovávat pod náhradní holubicí jsou občas krásná nebo zajímavá, tady s tebou budu souhlasit, jsou samostatně neživotaschopní
:dad:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti