HOLUBI

Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Jak jsem stavěl pátý holubník v mém životě:
Po letech holubaření jsem se rozhodl postavit pátý holubník,ne pro parádu,ale aby vyhovoval holubům.Dlouho jsem hledal místo u mé chalupy až jsem ho našel. Ráno do něho šlo slunce a když bylo horko,tak byl stíněn štítem stodoly.Problém byl v tom,že bych k němu musel obcházet stodolu a nebo lézt po čtyřech do kopce.Pustil jsem se tedy do stavby schodů rovnou od dvířek ze dvora.Nikdy na to nezapomenu,protože jsem zpracoval 8 tun písku na beton a kolik cementu už nevím.
Samotnou stavbu popisovat nebudu,je to vidět na fotkách,ale proč jsem ho postavil takto:Vzal jsem si příklad z podstřešních budníků,což bylo dle mého to nejlepší pro chov holubů.Komorové uzavřené holubníky bylo to nejhorší,co mohl kdy holubář pro holuby vymyslet.Nejvíce trpěl zdravotní stav holubů v uzavřeném prostoru se spoustou holubů.Docházelo k šarvátkám,tedy k rozbití vajec,úhynům holoubat a veškerý klid pro hnízdění,pojímání tam nebyl.
Na zadní stěnu holubníku jsem postavil budníky podobné těm podstřešním.Každý budník má svou předsíňku a ze stran je oddělen od sousedního tak,že jednotlivé páry na sebe nevidí.I pro holoubata při vylétnutí to je dobré,protože nejprve vylezou před budník a po rozkoukání rovnou vyletí do voliery.Přední stěnu jsem tedy vůbec nedělal.
Možná,že začínající holubář po shlédnutí této stavby pochopí a pomůže mu to.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak nejprve ty schody.
schody 001.JPG
rododendron 22.5.2014 006.JPG
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Holubník.
NVH 7.3.2015 -králík,husy 049.JPG
Stavba holubníku 2.5.2015 007.JPG
Stavba holubníku 2.5.2015 006.JPG
holubník 26.12.2015 001.JPG
holubník 26.12.2015 003.JPG
voliera konečná 009.JPG
voliera konečná 002.JPG
voliera konečná 004.JPG
Žlutá NVH a Kouty 007.JPG
Kouty červenec 013.JPG
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak to je opravdu nádhera! :souhlas:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Marion108 »

To je naprosta nadhera! :souhlas:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Dokonalé! A ta lavička! Mám tě před očima, jak si hovíš a pozoruješ holoubky. :slunce:
Uživatelský avatar
Milanhájenka
Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2019 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Milanhájenka »

Luxusní voliéra. Je až k podivu, co my chovatelé musíme umět vyrobit či postavit, aby nás naše koníčky nezruinovaly :usmev: Ono není tak strašné cosi postavit, ale vymyslet tak, aby se to nemuselo 100x předělávat a ještě to bylo skvostem :souhlas: Ovšem člověk který dokáže stvořit něco tak dokonalého, má můj obrovský obdiv.
Tykání prosím
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Pokud máš děti,tak to musíš vědět.Holubi si létají kudy chtějí,bohužel ve škole to nejde.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Zdenku nemáš vhodnou fotku holoubků? Nemáte na holubech fotku, to je škoda. Zkus pohledat, prosím, a poslat Mastnáčkovi . :andel:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Děkuji všem za chválu,ale aby si někdo nemyslel,že to byla velká investice,tak upřesním.Koupil jsem jen volierové díly od Barvika.Desky jsem dostal před mnoha lety zdarma,takže si počkaly.Veškeré palubky mnohokrát natírané ze starých vrat jsem obrousil flexou a lamelem.Každá palubka trvá cca 5 minut a je jako nová a není třeba žádný barvožrout.(To by mělo jít do vlákna dílna).Veškeré dřevo jsem vyrobil z klád na cirkurárce.Ostatní už jen práce a práce.

Jani ,fotek mám hodně,ale vybrat bude asi těžké.V mém vláknu z if,které sem vložil Pavol, je jich hodně a tak nevím.Mě se líbí tahle,ale to je na náhled vlákna málo.
IMG_0932.JPG
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Byla by tam hezká střecha plná holubů,ale tu bohužel nemám.Nemá někdo?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

:mastnacek: našel jsem dvě fotky s holubama na střeše,ale moc holubů tam není. Nechám to na Tobě,zda to dát do hlavičky o holubech.
P1010159.JPG
P1010155.JPG
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Když jsem dnes krmila kozy, kde se vzal tu se vzal holoubek. Asi spíš holubice. Neslyšela jsem ji přiletět a už tam seděla. Hodila jsem jí trochu čerstvého mláta a dala se do zobání. Nevím, jestli je to vidět, ale měla zvláštní tvar hlavy, takovou miniaturní chocholku, ale ne doopravdovou, jen náznak. Měla kroužek s číslem, snad se jen potřebovala posilnit a najde domov. Když vidím holuba s číslem, vždycky váhám, jestli ho chytit a hledat majitele nebo ho nechat nazobat a letět. Zatím jsem je vždycky nechala jít, i ty, kteří vletěli do holubníku, jsme pouštěli, jen co se najedli a napili. Ale nevím, co je správně. Vlastně jednou jeden Němec u nás zůstal, pořád se vracel zpátky.
Přílohy
P9250018.JPG
P9250019.JPG
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak jen info, jak to u nás dopadlo s vajíčkem - blbě :smutek: Jedno ráno jsem pouštěla holuby ven, šli všichni, tak jsem koukla do hnízda a vajíčko bylo rozbité a mládě mrtvé. Jestli to rozsedli oni nebo se snažilo vyklubat a nepodařilo se, netuším. Zatím znovu nesedí, ikdyž černý holub v hnízdě vysedává a pštrosku láká. Bílý pár také zatím nic, ale už se trochu víc ometají okolo hnízd. No a kingové vůbec, to jsou asi fakt oba samci, několikrát jsem viděla toho "samici", jak bublá, nafukuje se a točí dokola, takže tam se nic dít nebude :nesouhlas:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Oreb:Máte pravdu,že to je holubička,ale s určením plemene nevím přesně.Pošťák to není,i když jsem viděl i pošťáka s chocholkou.Podle mě je to rejdič (mooka ?),ale musel bych ho vidět naživo.Za mou éru holubaření se u mě zastavilo holubů moc,ale vždy zásada nakrmit,napojit a snad odletí.Pokud zůstane,tak je tam spokojen.Je to prostě holub.

Xchipsy musíš počkat a oni se zabydlí podle svého a snad začnou fungovat.Ukáže to až druhé hnízdění.No a u těch kingů,to bude s pohlavím asi jasné.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

Mě z takhle časných vajíček nevyseděli skoro nikdy. Končilo to vždy podobně jako u xchipsy. Až pak z druhé "snášky" se dařilo. Známý holubům v tuto dobu přitápěl kamínky a tomu vyseděli často. Je to ještě brzy, je zima.

Když u mne zůstal pošťák a já podle čísla zjistil majitele, nebo jsem číslo vložil na internet, stejně si pro něj nikdy nikdo nepřijel. Takový holub už je pro závodění nepoužitelný-bezcenný.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Takže nechytat, je to tedy jasné. Napadlo mě, že to není pošťák, byla nějaká jiná, ale neumím popsat čím.
Profesore, máte pravdu, že ten holub pak už nemá pro chovatele většinou cenu a zbytečně ho zabijí. Většinou je ani nejedí, čili lepší nechat být.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Dnes tam holubička byla zase. Všechno mláto ze včerejška bylo vyzobané, dostala další a trochu i na střechu, když přes den budou psi venku. Na lidi je zvyklá. Možná je nemocná, ale nevypadá nijak schlíple, hlavou nekroutí, nevím, je to zvláštní.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od PavelIV »

už je Vaše :souhlas:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Nemám holubník, mám kočku a psy! Ale taky mám čerstvé mláto :usmev: .
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů