HOLUBI

Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Ječmen do směsi nedávám. Je tam pšenice (20%), nahý oves (10%), hrách (30%), kukuřice (5%), proso (10%), slunečnice (5%), lněné semínko + lesknice + ostropestřec "baj voko trochu". Kromě toho, že je to zákrsek, tak "chuť žít" má, o krmení se hlásí... Je mi ho líto no :mrzimeto:
Jinak k tomu Trichocoxanu - to je špatně? Brala jsem to jako prevenci, asi jako když se dává králíkům Acidomid nebo ocet (já to teda zrovna nedávám :blazen: Vycházím z toho, že holubi jen šmajdají po dvoře, nemají možnost zaletět si někam na pole a najít si to, co zrovna potřebují, tak jsem myslela, že je vhodné jim krmnou dávku doplnit o vitamíny, minerály apod.. V tom složení (Rostlinné stabilizované extrakty, éterické oleje, fitoncidy, přírodní živice, biogenní a immunostimulační složky, flavonoidy, kvasinky, vitamíny A ,K) mi nepřijde nic nějak "špatného", že by to mělo vadit.. Ale ráda si nechám poradit.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy,napsal jsem,že ho nakrmili něčím ostrým a ječmen by to mohl být,ale když k němu nemají přístup,tak cokoliv.Trichocoxan špatně není,ale viděl bych ho podávat ve volierovém chovu.Tvoji holubi volně létají,tak si musí nahledat VŠE potřebné a přírodní.Když si přečteš o Trichocoxanu,že je to přírodní a je to prevence proti tolika nemocem,tak se musím smát.Věř,že i Trichocoxan mám odzkoušený a pokud ho budeš podávat 3x týdně,tak holub ztratí zájem si VŠE dohledat venku.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

No, volně létají, oni toho trochu nachodí, ale jinak nic moc :usmev: Na dvoře toho moc nenajdou a na zahradě taky ne, nevím. Ale ok, tak to omezím a budu dávat jen občas. Já ho dávám hlavně když jsou mladí, aby tuhle "prevenci" dostali s krmením od starých, pokud mláďata nejsou, tak starým dávám jen obyč vodu. Někde jsem to četla jako doporučení, bylo to tam chváleno, tak nevím.
Kdyby byly problémy nějak pravidelně, tak bych spíš asi směřovala k selekci chovných párů, ale zatím se to vyskytne jen "sem tam".. Třeba u pštrosky byla dvě mláďata, ale jedno začalo taky slábnout, vůbec nerostlo, ani se nehlásilo o krmení, tak jsme ho zabili (kdyby ne, podle mě by do druhého dne chcíplo..) Zajímavé je, že u kingů zatím žádný problém nenastal, krom toho, že jsem úplně první holoubě našla mrtvé venku před holubníkem v den líhnutí (druhé odchovali - Pipka), tak od té doby všechny dvojice mláďat v pohodě.. U bílých a u pštrosky s cikánem se sem tam problém objeví. No ale stejně je zlikvidujeme a necháme si jen kingy (a máme na jaro domluvený pár rysů :blazen: , teď pštroska sedí na dvou vejcích (a to jedno mládě, co zůstalo, prospívá velmi dobře), tak ji ještě necháme a pak konec. Bílí se taky ještě pojímali, ale nevím, jestli je ještě nechávat sednout...?
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Dnes se tady promrskl druhý kroužkovaný pošťák, na jedné noze taky (asi) žlutý kroužek, na druhé šedý (údajně je to el.čip, mi bylo sděleno na iF). Foto jsem nestihla, ale klidně bych se vsadila, že je to taky slovák a kdoví jestli nepatří k tomu prvnímu (toho jsem dnes neviděla). Tenhle "nový" se zdržel jen chvíli, oproti prvnímu je mnohem plašší a jak mě zmerkl, hned vzal roha...
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak ten pošťák z Polska,kterého jsem krmil 14 dnů se mi odvděčil.Nejprve si namlouval holubice barevnohlávků,ale jedna mu nestačila,tak létal po okolí se třema.V pondělí zmizel a tak jsem si oddechl a myslel jsem si,že ho sežral jestřáb,ale v úterý jsem zjistil,že si odvedl všechny tři holubice chlípník jeden.Tři dny jsem nadával a přísahal,že jak se ještě nějaký pošťák objeví,tak to bude jeho konec.Dnes, čtvrtý den jsem byl už smířen,že 3 barevnohlávci jsou v tahu a popíjím kávu na dvoře a najednou se přiřítili dva barevnohlávci krkolomným letem a přímo do holubníku.Šel jsem se podívat a viděl je jak se u krmítka ládují a zjistil jsem,že jsou to dvě holubice z těch třech,co s nima kamarádil pošťák a odtáhl je.Po třídenním flámu jim náramně chutnaloJedna se bohužel nevrátila a tak nevím,zda cestuje s pošťákem do Polska,nebo skončili v pařátech nějakého dravce.Škoda,že se to už nikdy nezvím.
DSCN1211.JPG
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak zakrslé holoubě stihlo uhynout samo (někdy minulý nebo předminulý týden), ještě večer bylo poměrně čilé, ale byla jsem rozhodnutá s ním ráno klepnout no a ono ráno už bylo tuhé. Druhé je macoun, už courá po venku s ostatními stejně jako černý od pštrosky, ikdyž teda oba už mají věk (spíš jsou ZA věkem :blazen: když měli být v troubě s nádivkou.. K tomu tady jsou dvě bíločerná z předchozího hnízdění, pošťák z předpředchozího :blazen: hnízdění a jedno a jedno bílé od bílého páru.. Už je toho nějak moc a jsou čím dál starší, budeme se muset hecnout a pobít to všechno naráz, protože jinak nevím, co s tím pak..?

Což mi připomíná dotaz pro Kouťáka (až spraví PC :usmev: Jak je to s očkováním holubů, nejen kvůli dobrému pocitu v chovu, ale i kvůli výstavám? Někde jsem četla, že na výstavě chtějí veterinární potvrzení, no ale co když si budu očkovat sama? To jsem asi v prd*li, že? :))
Za dva týdny a kousek je v mém rodném městě výstava, říkala jsem si, že bych tam dva tři výletky kingů šoupla, jednak ohodnotit a druhak třeba i zkusit prodat, no ale bez očkování nejspíš nelze, že, takže smůla. Ale i tak bych to ráda naočkovala, přeci jen už jich tady není jen pár, ale dost :)) a lezou sem vrabci a kosi a hrdličky a bůhví co se tady může objevit (za moribundus).. Díky.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy,už mohu odpovědět, tak s očkováním je to takto:Pokud chcete s holubama na výstavu ,tak ze zákona musí mít očkování proti Newcastleské nemoci ,což je lidově pseudomor holubů.Ještě před dvěma roky,bylo povinné na každé výstavě veterinární potvrzení,ale to zákon o veterinární péči zrušil.Někteří organizátoři výstav potvrzení vyžadují stále,ale to stejně veterinář píše od stolu,tak je k ničemu.Na každé přihlášce na výstavu je prohlášení majitele holubů,že jeho chov je očkován proti pseudomoru a podpisem potvrzuje,že očkoval.Na očkování většího množství holubů se používá očkovací pistole a jinak injekční stříkačkou to určitě zvládneš.U veterináře zakup PHAMAVAC COLUMBI 2 a návod je tam.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Díky moc za info. Očkování snad zvládnu bez problémů, očkuju si sama králíky, prasata i koně, takže holuba snad nezabiju :blazen: Mám stříkačky i automat (dva :)) tak to snad půjde v pohodě.
Jestli dobře chápu "návod", tak po první dávce pak za 5 týdnů přeočkovat a pak až za rok? V příbalovém letáků je psáno "mláďata v 5ti týdnech..." no to už nestihnu, jsou starší.. Takže je naočkuju "teď" (obecně, ne jako zítra :blazen: a pak za pět týdnů znovu?
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

U holoubat je revakcinace za 5 týdnů nutná a staří se očkují jednou ročně.Já jsem to dělal tak,že jsem naočkoval holoubata až v září,tedy po sezoně a po 5 týdnech jsem holoubata přeočkoval a zároveň jsem naočkoval staré holuby a tím jsem měl od očkování do následujícího roku -září pokoj.Tak poradil veterinář.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Díky :souhlas:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak jsem měl na holubníku nevítanou návštěvu.V neděli jsem měl celé osazenstvo holubníku na střeše,což jsem bral jako normální a v klidu jsem je šel nakrmit.Všiml jsem si,že holubi nalétávají na výlet,ale metr před ním se otáčejí a vrací se na střechu.Hned jsem věděl,že je zle a tak jsem šel prohledat holubník zevnitř,abych zjistil čeho se bojí.Našel jsem jen tři holoubátka už létavá,zdravá,ale ještě v budníku.Když jsem nalezl v dalších budnících studená vejce,tak jsem holubník prolezl po čtyřech, ale nic jsem nenašel.V případě,že by tam nějak pronikla kuna,tak holoubata zadáví.V případě,že by na výlet sedl dení dravec,tak po chvilce odlétne a nic se neděje,protože prolézačkama dovnitř neproleze.Přijel jsem na chalupu opět v pondělí a všichni na střeše a ani jeden do holubníku a ani na vlet neusedl a holoubata uvnitř zdravá,ale nenakrmená.Spočítal jsem holuby na střeše a žádný nechyběl.Napadl mě pouze noční dravec VÝR.Výr přiletí, sedne na vlet , začne klapat zobákem a který holub to neustojí a vylétne,tak ho chytí.Jenže můj vlet má nahoře vlet, vespod výlet a s tím výr nepočítal,takže veškeré osazenstvo vyletělo na střechu a bylo ostražité,aby je nechytil.Nyní nastal problém,jak je dostat do holubníku.Nedalo se nic dělat a zůstali na střeše.Věděl jsem,že to nemůže dopadnout dobře.Dnes ráno jsem přijel a pouze tři holoubata se dolétla uvnitř nakrmit sama a na střeše chyběl jeden holub s čímž jsem počítal.Viděl jsem,že holubi na střeše mají hlad a kam jsem se hnul,tak letali za mnou.Manželka už je chtěla na dvoře nakrmit a já jsem jí i holubům musel vysvětlovat,že je nakrmit nesmím,že je musí donutit hlad,aby překonali strach a zalétli dovnitř.Chodil jsem tedy každou chvilku do holubníku a předstíral jsem,že je krmím.Odpoledne mě napadlo dát do vletu za prolézačky jejich oblíbenou slunečnici a malou cestičku po vletu k ní.Trvalo to asi hodinu než dosedli na vlet,natahovali krky na slunečnici, až dvě holubice od holoubat,uviděli svá holoubata a bylo vyhráno.Celé hejno postupně vlétlo za nima dovnitř.Po vletu dovnitř se celé hejno nakrmilo a potom nastalo vítání,vrkání a mohu říci,že i když holubařím noho desítek let,tak to jsem ještě neviděl a ani neslyšel.Vím,že to není konec,že do jara tam nemusí zůstat ani jediný,ale já jim věřím,že to v mé divočině vyhrají oni.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Kouťáku, to je drama. Dá se něco udělat, abyste je proti výrovi ochránil? Kdyby se tak naučili chodit spát brzy jako slepice, to by na ně nemohl...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Oreb,s tím se nedá dělat vůbec nic.Záleží pouze na nich,zda ustojí to jeho klapání zobákem v noci na vletu do holubníku.Zítra dám poblíž holubníku světlo na čidlo,ale nejsem si jist,zda to nebude ještě horší pro holuby.Jednou jsem se rozhodl pro divoký chov a tak zůstanou pouze ti,kteří to dokážou.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Máte pravdu, to světlo je může spíš mást.
Jestli to zvládnou, naučí to zase své mladé a tak dál. Jenže ty nervy! Doufám, že nevyláká jednoho po druhém.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od irčan »

[quote=Kouťák post_id=38502 time=1571168918 user_id=84]
Tak jsem měl na holubníku nevítanou návštěvu.
Kouťáku za tohle moc děkuju.Je to promě nadmíru poučný aji dyž ptactvo nemám.A ať se daří.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak jsem dnes zabudoval asi 4 metry od holubníku vysokofrekvenční pohybové čidlo na plašení dravců.Já sice nic neslyším,protože už jsem vetchý stařec,ale syn říká,že to hnusně píská.Hlavně,aby to zaplašilo výra.Holubí cházka tomu nic neříká,natož aby je to plašilo.Tak uvidím.Dnes měli noc klidnou a tak jsem je mohl vyfotit a prodiskutovat to s nima, jak mají těžký život,když jsem určeni v přírodě k sežrání.
DSCN1296.JPG
DSCN1298.JPG
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Měl bych to napsat do radosti,ale patří to sem.Plašič dravců zatím funguje a holubům nevadí,ale radost je ta,že holub o kterém jsem si myslel,že ho něco sežralo,když nocoval na střeše se dnes odpoledne vrátil.Pár brk v mu v ocase sice chybí,ale není nijak jinak zraněn,trochu špinavý,ale vítání s holubicí zvládnul jako hrdina když se vrátí z boje.Má doměnka je,že uletěl v noci výrovi a zaletěl v noci hodně daleko a tři dny mu trvalo,než našel domov.Je to neskutečné plemeno holubů a když krouží v přírodě,tak jejich bílá barva září tak,že se nekochám jen já,ale slyším to od všech lidí v mém okolí i okolních vesnic.Když se dozvím,že jeden holubář až z Duchcova,který byl u Staňkovského rybníka na dovolené ,když viděl mé hejno,tak jel za nima až do Koutů.Cestou si prý říkal,že to jsou určitě barevnohlávci Kouťáka.To opravdu potěší a já jsem opět poznal dalšího holubářského blázna,který mě sice podle přezdívky znal,ale já jeho ne. Nechápu, jak jsem mohl chovat 32 let Německé výstavní holuby ve volieře.
DSCN1295.JPG
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Zdenku, člověk si tak říká, už všechno znám, nic mne nepřekvapí a vono jo! :andel: Krásně jsi to napsal, o své radosti. :slunce:
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od irčan »

Kouťáku,to je moc hezký,jako radost v přímým přenosu.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak, tak. Ve voliéře to nikdy nebude ono! :souhlas:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti