HOLUBI

Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Je úžasné , když je možné zvirectvo zároveň chovat a umožnit mu i co nejvíce svobody . Bravo Zdeňku . Přeji tobě i cele tvé rodině a zvirene následující rok podle vlastních představ .🌹💋
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani,dovedeš si představit jak by byl na Tvé chaloupce krásný holubník na kůlu s hejnem barevnohlávků?Mohu tě ujistit,že toto plemeno na záhonech neškodí,protože létají raději někam polařit,nebo jen loukařit,ale záhonky ještě ani jeden nenavštívil.Už je úspěšně rozmonožuji po ČR,protože tak životaschopného holuba bych nedokázal použít pro kuchyň.Moji barevnohlávci již létají u Prahy a 4 jsou na chatě u Pardubic,kde se o ně minimálně starají a ono jim to vůbec navadí.Jak chovatel od Prahy,tak chovatelka od Pardubic mi posílají fotky jak se jim daří a tak se podívejte.První je z chaty od Pardubic a druhá od Prahy.
V neděli jedu na trh do Soběslavi a vezu tam dalších 5 mladých a ti jedou opět do Prahy.Už mám seznam zájemců,ale barevnohlávci se množí bezproblémově,tak každého uspokojím.
IMG_20191023_103234.jpg
IMG_20191231_123650.jpg
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Zdeňku krásné by to bylo určitě :usmev: ale holuby jsem nikdy nechovala, naprosto to neumím . A určitě by vysedavali na střeše :vytlem:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

já bych chtěl taky své holoubky :stydim:
jenže to jim nemůžu udělat (holubům), ještě teď bublám když si vzpomenu :vztek: :narez: jak mi je ten debil postřílel přes plot aby mu náhodou nep.střechu a to jsem už mněl už jen pěšáky Kingy, před tím jsem likvidoval pštrosy a benešáky protože moc lítaly :zed: :zed: :zed:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1815
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1558 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Augenblick »

:stydim: musím přiznat, že díky Kouťákovým fotkám, a příspěvků o holubech jsem mockrát zvažoval, že bych to zkusil. Ale bezprostředně sousedím s chráněnkou, kde mají dravci absolutní zelenou, skoro na každém stromě u cesty sedí dravec, tady nepřežije slepice dva dny pokud není nad výběhem síť. Někde dávaj dobrou noc lišky, ale u nás jestřábi :( , při bahnění běhám po pastvě a odháním krkavce aby se mi nepustili do čerstvě narozených jehňat. Takže alespoň mám radost z parádních fotek od Kouťáka.
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Dad,to je hrůza že jsi si dovolil chovat holuby.Jak k tomu přijde tvůj soused ? Holub by mu mohl znečistit pěstěný trávník,nebo dokonce nakálet do modrého bazénu a on by také mohl něco chytit.On má chalupu a není přece možné,aby na vesnici něco mečelo,bučelo a kohout dokonce kokrhá a on nemůže spát.Zvířata to ano,ale jen v pohledu dalekohledem a tak místo zvuků zvířat, je na vesnici slyšet hukot sekaček a cítit kouř a smrad ze spáleného masa a halasná konverzace,aby soused slyšel,že oni jsou něco víc. :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1815
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1558 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Augenblick »

U nás to dotáhli k dokonalosti tak, že o víkendu se nesmí sekat sekačkou, aby měli klid a tak si ty anglický trávníky nechávaj sekat za korunu na metr...
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

To u nás se nesmí v neděli a o svátcích. Takže ve školce / na farmě můžeme pracovat jen v sobotu.
Letos jsem dostala od Ježíška aku motorovku, tak jsem zvědavá, jestli mi to s touhle prominou, nebo to bude taky moc hlasité. Protože si nejsem jistá, jestli ta místní vyhláška přesně definuje hlasitost, přes kterou se nesmějí ty nástroje dostat, nebo je to prostě jen, že se nesmějí používat "hlasité stroje" ... :nevim:

Za mě tedy v rámci tématu... nemám k holubům vztah. Beru je jako "ty špinavé ptáky" ve městě, co přenášejí nemoci. :stydim:
Jasně, že je něco jiného všelijaké ty vyšlechtěné druhy, které jsou ve voliérách. Ale to asi zas není ten způsob chovu, co by si ten holub představoval... a zas pro mě představa, že se mi holubi promenádují po domě a okolí a kálí tam v koncentraci... to by se mi opravdu nelíbilo.
Každopádně typy jako jsem viděla na Tour de farm u Xchipsy nebo Nitranera... ty se mi líbí moc.
Švára má výstavní bílé holoubky s těmi roztřepenými pery kolem nožiček a naparáděnými ocásky... a ty jsou jak z pohádky. Ale tyto typy jsou drženy jen ve voliérách...

Takže pro mě volně chovaný holub by asi nebyl žádnou radostí a ve voliéře držený holub jen pro potěchu oka by mi asi taky nepasoval... asi nejsem na opeřence :stydim: ale určitě je to zvíře obdivuhodné skrze svůj orientační smysl!!! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

😂😂😂
Jsem z vesnice. Potřebuji taky klid. A není nic fajnovějšího když přijede měšťák a nutně potřebuje v nedeli dopoledne vrčet sekačkou. 😂😂😂
A pak v pul druhy se rozčiluje na terásce u kafe že já nutně potřebuji řezat dřevo.
Jsem pro zákaz práce v nedeli. Od čeho pak je to slovo neděle odvozeno? 😂😂😂
Nakrmit musím, naseču kosou. A když chci neco dělat, tak jen to čím neruším sousedy.
😂😂😂 Ještě že bydlím na samotě u lesa. 😂😂😂
:nitraner2:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Augenblick,bydlím také v chráněnce a dravci mají zelenou všude.S barevnohlávkama bych se toho nebál.Zatím si dělají z jestřába legraci.S dravcema je to trochu jinak.Od února do konce října je v okolí pouze jeden pár v okruhu nejméně 7 km.Jestřáb si udržuje své teritorium a jiného dravce,mimo káni lesní tam nenechá.Káně lesní není lovec,ta se stará o myši a nějakou mršinu.V době,kdy jsem dělal bažantníka,tak jsem obhospodařoval 7 jestřábích košů,tehdy to bylo v bažantnici dovoleno a tak stačilo v době hnízdění chytit jednoho z páru,dát ho do voliery a krmit 14 dnů a pak pustit.Za 14 dnů opustil druhý z páru hnízdo,odtáhl a byl od jestřábů pokoj až do následujícího jara,kdy volné teritorium obsadil jiný pár.Krahujec je dobrý letec,ale pokud má zpěvné ptactvo,tak na holuby nejde.Sokol to je největší ďábel,ale ten útočí na holuba vždy zespodu a barevnohlávci,když prchají,tak kopírují terén 30 cm nad zemí,tak sokol nemá šanci.Zatím udeřil pouze na jednoho mladého,ale holub přežil.Orel královský nesl mého barevnohlávka 200 metrů,ale nic mu neudělal,protože dravec vždy zaútočí na jeho barevný ocas,vytrhne pár per,ale neprobodne ho.Barevnohlávek má výhodu ve zbarvení a výhodu v nejrychlejším startu ze země ze všech holubů.Nesmí však pocházet z volierového chovu.Já mám strach pouze z kuny ,ale vlet,který jsem koupil ,"prý" dosud kuna nepřekonala,tak to testuju na úžasných barevnohlávcích.
DSCN1529.JPG
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Verčo,holubářství je postižení a pokud se s tím nenarodíš,tak vztah nezískáš.S těma nemocema je to však jinak.Byl udělán v Belgii výzkum u holubů ve městech,holubů poštovních a holubů na výstavě.Nejvíce nemocí měli holubi vystavováni na výstavě,potom poštovní a nejzdravější byl holub městský - věžák.Tam si příroda poradila sama.Jediná přenosná nemoc na člověka od holubů je Ornitóza a projevuje se jako slabá chřipka,ale ke mě můžeš přijet kdykoliv a Ornitózu nedostaneš. :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťák: však já se nebojím. Už jsem prošla toxoplasmósou od kočky, boreliózou od komára, flegmónou od neschopného doktora, ... tak mě nějaká ornitóza neporazí :vytlem:
Navíc ti Tví holoubci jsou vážně krasavci! :souhlas:

Díky za uklidnění, že se mě holubářství vyhne. Stačí mi postižení koňmi. To je taky nemoc na celý život :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Zdeněk to píše od :srdicko:
S holuby a jejich chorobami je to stejné jako u jiných zvířat. Jak se zavřou a nakoncentrují tak začnou problémy a už se to jen točí a točí :smutek: .
Soused střílý po všem, holubi, hrdličky, kosi, vrabci. Všechny co by mu mohli sežrat semínko od JEHO slepiček. Jeho žena lobuje za okrasný betonový plot :soufl: mezi námi. Mám z toho osipky, ale přes tohle by už s flintou snad nelezl.
Ve vsi máme holubáře dva. Pan Král má pošťáky a Ivan dělá do pštrosů. Kupodivu větší problém má Ivan, protože ty jeho buchty posedávají na přístřešcích a jsou vidět a mohli by se i na tu sousedovu střechu vydrápat. Pošťák se zvedne do vzduchu nebo jsou v holubníku a není vidět. Prostě co soused nevidí to jeho srdce netrápí.
A Zdeňku, já jsem David :souhlas: děkuji :usmev:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Davide řeknu ti ,ze kolikrát mám chuť si tu vzduchovku koupit. U slepic je tolik různorodého ptactva na krmitkach , ze ani sklípky skorem nevidím. :vytlem: spis se ale obavám nemocí.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od PavelIV »

Mně se zvlášť Zdeňkovi holubi líbí, ale prostě na ptáky nejsem. Taky mi holubí i slepičí trus hodně smrdí. Možná to je tím, že jsme si v dětství s bratrancem u babičky udělali "klubovnu" v bejvalým holubníku.
Nevšiml jsem si u Zdeňka, že by tam bylo od holubů naděláno. Asi je to o koncentraci a konkrétním plemeni
:PavelIV:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Kouťák má kouzelné plemeno a tuhle výhodu tady zatím neuvedl :vytlem: .
Ba ne, i v holubníku se musí odškrabovat a vynášet trus. Akorát holubi, kteří lítají, nadělají okolo jen málo, jen když se náhodou pasou u holubníku. Já to vidím tak, že má prostě Kouťák holoubky rád a proto se o ně pěkně stará.
Mně se ti barevnohlávci moc líbí. Asi je to jediné plemeno, se kterým bych se k holubům vrátila. Nebo ti pošťáci, ale bez závodů :usmev: . Třeba na to taky dojde.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, u nas si tedy k slepicim troufnou jen straky a sojky. Ale mozna je to tim, ze teta dava slepicim zbyky do kastrolu a to je pro male ptacky nebezpecne.. :nevim:
Na krmitku je to jina hitparada! :souhlas:
Tuhle jsem zase zustala chvili sedet v aute a kochala se u krmitka, kam sype soused...
Ja tedy ptaku moc neznam, ale tyhle vicemene vsechny... :andel:
Takova ceska krmitkova klasika:
Sojka, straka, strakapoud, brhlik, dlask, vrabec, kos, sykorka konadra, modrinka, nekdy i babka... a taky tam letaji nekdy penkavy, strnadi nebo co je to zluteho mensiho nez vrabec...zvonek? .cizek? :usmev:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Sklípky se ráno nazobou a odejdou si kam se jim zachce. Mají na to ovcin a cely sad. 1500 m. A hrdlicky, vrabci, Sýkory všeho druhu......mají pre :vytlem:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

A to já tím, že nemůžu mít svoje tak tenhle ptačí plevel dost podporuju :souhlas: Až na hrdličky se mi odvděčí sbíráním různé žoužele :souhlas: Vrabci to sice berou občas i s úrodou :usmev: , ale pozitiva převažují negativa.
O redukci početních stavů se stará krahulík, sojka, straka a soused s kočkou :nesouhlas: :smutek:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Však jo, radši bych je viděla na krmítku, sypeme jim tam slunečnici, zrovna včera jsme koupili deset kilo. Taky věšíme lůj.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti