HOLUBI

Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Dnes na Soběslavském trhu bylo dost zajímavých plemen holubů a tak pár fotek.
IMG_2386.JPG
IMG_2387.JPG
IMG_2392.JPG
IMG_2406.JPG
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jana P. »

Ti hnědí s bílou hlavičkou jsou pěkní :usmev:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Moravský bělohlávek.Je hezký a v Sobíku jsem ho viděl poprvé.Někdy tam jsou jen běžná plemena,ale dnes tam bylo hodně chovatelů z oblasti kolem Prahy.Kamarád z klubu NVH se tam objevil poprvé a je přímo z Prahy a tak jsem jsem si od něho vzal hned holuba.Soběslavský trh začíná být asi nejlepší.Dříve to býval trh ve Strakonicích a Kolíně,ale tam to všude upadlo.
IMG_2393.JPG
IMG_2389.JPG
IMG_2390.JPG
IMG_2396.JPG
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak zase uplynul měsíc,kdy jsem ukázal něco z mého chovu holubů.Vím,že zde není žádný holubář,který by blbnul jako já,ale také vím,že sem někteří holubáři občas nahlédnou a tak se možná dočkám,že se i zapojí.Je pravdou,že opět začínám s NVH a tak si ověřuji co jsme v minulosti nedotáhl až do konce a kde jsem udělal chybu.Barvičkaření u holubů je z hlediska genetiky neprozkoumané ,protože je šílené množství mutací.Mendel udělal velký kus práce,ale bohužel to dělal na hrachu.Můžeme tedy kopírovat Mendelovy zákony jen z části.Platí hlavně zákon o štěpení a dál si v barvičkaření můžeme hrát na Sherlocka Holmese.Mnoho let jsem svou evidenci chovu vedl tak,abych věděl u odchovů jak pokračovat dál.Vždy,když jsem doma na stole roztáhl papír 1x1 metr a začal čmárat rodokmeny chovných párů a k tomu si dělal poznámky do Punnettových čtverců,tak si rodina myslela,že jsem už úplně z holubů zblbnul. :vytlem:Nebudu dále unavovat a tak pár fotek.Již mé třetí vylétlé holoubě letos a vlastně první od mladého páru ukázalo,že to kapraté zbarvení je možné,i když ve vzorku tmavém.Zapojil jsem do křížení i zbarvení šiml a tak si opět hraji,ale je to makačka na bednu. :vytlem:
Dělám to tak,že pozdě večer si pustím houslistku Lenku Ambrožovou a při jejím úžasném hraní mě napadá nejvíce hloupostí. :vytlem:
IMG_2462.JPG
IMG_2468.JPG
IMG_2464.JPG
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jana P. »

To je veliká krása. Jsem moc ráda, Zdeňku , za sdílení . :ruzicka:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Evča z Kunratic
Příspěvky: 66
Registrován: 12 říj 2022 19:58
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Evča z Kunratic »

To já je musím přemlouvat, aby vůbec sedli. Naštěstí už to vypadá, že jeden pár sedí.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Jak je přemlouváte?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Táty známý byl velký chovatel dravců a ten když chtěl, aby začli hnízdit, tak na některé měl obleček a dělal před nimi namlouvací tance… by mě zajímalo, na jakém principu tohleto může fungovat… každopádně odchovy měl. Jestli se jen orli těšili na divadlo od páníčka a dělali fóry s množením, aby měli zábavu… :promin: Protože to by mi přišlo jako reálnější motivace, než že mě člověk převlečený do peří a nakrucující se před mou voliérou rozparádí natolik, že budu mít chuť na sex :)) :))
Tím chci říct, že bych Evču nepodceňovala - třeba má taky svoje osvědčené metody :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od andre.marek »

Zdeňku super :souhlas: jsem rád že jsou ještě takoví chovatelé. :vytlem:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od PavelIV »

Spíš to funguje na principu - obava z konkurence, aby mu partnerku nepřebral páníček :vytlem:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Hhippie,to je nápad. :vytlem: :vytlem: :vytlem: U mě hnízdí,ale Evča by to mohla zkusit. :vytlem: Už jí vidím před holubníkem. :vytlem: :vytlem: :vytlem:
Evča z Kunratic
Příspěvky: 66
Registrován: 12 říj 2022 19:58
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Evča z Kunratic »

Když on tam nejspíš bude jiný problém. Copak houkat a uklánět se, to už umím od svých deseti, kdy jsem chovala hrdličky, bylo snadné to od nich odkoukat, jenže já si myslím, že se ty potvory mají až moc dobře k tomu, aby musely zahnízdit.
Víte, tak to je. Tlustí holubi nejspíš nezasednou, i kdybyste je na kolenou prosili. Celý ten můj systém holubaření je zpackaný od prvopočátku. A je to jen moje hloupost, že jsem poslechla babičku a nechala si vyrobit holubník uprostřed slepičího výběhu. Kdyby si ti holubi lítali ke slípkám na pšenici aspoň přes půlku zahrady, ale oni to mají za rohem a hojně toho využívají. Tak co s tim.
Budníky jsou nové, už by se neměli prát. A taky, že ne. Tedy aspoň už tomu nevěnují celé dny, což mě strašně rozčilovalo. A teď mi občas přijde, že si hrají na to, že hnízdí, ale po dni sezení se ukáže, že už zase po zahradě lítá šest holubů. Já jsem nikdy nebyla nějaký veleúspěšný chovatel. Odchovávala jsem běžné začátečnické druhy astrildovitých (zebřička, rýžovník.) Začínala jsem s párem chechtavek v malé zahradní voliéře a párem rýžovníků v jídelně, ale s tím jsem nepočítala, že to s holuby nezvládnu.
Takovej je holt život.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Evčo, a jaké holuby chováte? Podle popisu chování to nevypadá, že moc daleko lítají. Já mám z dřívějška zkušenost s pošťáky a ti by si to, co sezobají u slepic desetkrát vylítali a mladých bylo vždycky spousta. Spíš až příliš, vajíčka jsme i jedli.

Nějací blázni v NY obarvili mladého holuba narůžovo a vypustili ho. Bůh ví, kde ho vzali, a jak byl mladý, už se nedokázal vrátit. Kdyby ho snědli, nebylo by na tom nic špatného, kdyby ho snědl dravec, taky by na tom nic špatného nebylo, ale tohle teda špatné je.
https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-h ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Evi, to asi známe všichni. Já ať jsem dělala, co dělala, tak se mi takhle moc nedařilo s králíky. :ajeje: Ikdyž jsem se snažila je držet na optimální kondici, stejně měli spíš víc než míň a žádná hitparáda s chovem to tedy nebyla. Pro mě víc stresu než radosti. Tak jsem se na to vykašlala a dost se mi ulevilo :stydim: Mám jiné druhy zvířat a ty mě dělají radosti dosti :mrk:
Tak to jen vhled do jiného chovu… nejsi jediná, komu se v nějakém odvětví nedaří tolik, kolik by rád… :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

vidíš Evčo, u mně ke slepicím na krmení nelétají vůbec, v holubníku se taky nekrmí ani nespí, zato vyhnali vrabce a kosáka z maličkatých podložek pro hnízda pod střechou a snaží se tam něco postavit, budu jim tam muset udělat ty podložky větší abych se snad dočkal holoubat
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

DADe, u Vás jsou holubi jako prevence ptačí chřipky, jiné ptáky vyženou :usmev: .
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Evčo,to není tím,že by jsi chov holubů nezvládla.To je tím,že musíš počkat.Holub se rozhodne sám kdy hnízdit a když jednou začne,tak ho zastaví pouze nemoc a v žádném případě,že by byl tlustý.Pod holubama mám slepice od jara do podzimu a vždy krmím v samokrmítku které je stále plné.Pokud bych se řídil literaturou o chovu holubů,tak už bych měl holuby přetloustlé,ale není tomu tak.U barevnohlávků jsem oceňoval to,že zasedli až když k tomu byla vhodná doba.U NVH je to prostě naprosto jiné a tam záleží na chovateli,kdy NVH zasedne.Musí dostat krmení,které ho hnízdit donutí a to nyní já bohužel dělat musím,protože NVH není normální holub,ale přešlechtěný "bambuláč".
Davide k "Věžákovi" se raději nebudu vyjadřovat.U toho jsem vždy věděl,že někde zasedl,protože přes den byla doma holubice a v noci on.Domu přivedli až holoubata. :vytlem:Dej mu tam podložky a o ostatní se postará sám.
Evča z Kunratic
Příspěvky: 66
Registrován: 12 říj 2022 19:58
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Evča z Kunratic »

Děkuji všem za útěchu, ale dokud hnízdit nebudou, budu si stále myslet, že dělám něco špatně.
Hhippie, asi si taky pořídím mastomyši. Ty se očividně množí, že ani nebudu vědět, co s nimi. Jinak takové štěstí nemám, protože nic jiného než holuby, právě neodchováváme. Mám akorát sedmiletého samce andulky a sedmnáct nosnic, jinak nic. Tři roky jsem zkoušela chovat čmeláky, ale zavíječ čmeláčí je zřejmě poněkud jiného názoru.
Františko, chovám právě jedno z těch našich plemen, které ještě není přešlechtěné a "zbambuláčovatělé" tj. barevnohlávky. Vlastně bych to sem neměla ani psát, protože tím vlastně dělám osdudu chovatelům, od kterých jsem si je přivezla, ale někteří holubáři tvrdí, že záleží na holubáři a jeho přístupu. Takže i když si pořídíte špičkové holuby od toho nejlepšího holubáře v republice, stejně je můžete zkazit tak jako tak.
Jinak Dadovi holubi, to je můj sen, ale když si představím, co by následovalo, kdyby se chtěli zabydlet někde u nás, neřku-li u sousedů, pod střechou, radši nemyslet.
A pane Franto, Vy to máte snadné. Na co sáhnete, to kvete, kdežto já jsem spíš smolař.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Evčo, jakýpak smolař, jestli jsou to barevnohlávci, tak žádné tanečky neplánujte. Přijde to samo. Dřív nebo později určitě, vůbec se tím netrapte. Asi je moc pozorujete a nemáte náležitou důvěru v jejich úsudek. Někdy to ta zvířata vědí a podlehnou tomuhle lidskému vlivu. Takže hlavu vzhůru, jestli vypadají tlustě, je to dobře, protože mají dost energie na lety i na rozmnožování. Možná ještě není to správné počasí. Po pravdě řečeno, ještě nevidím ostatní holuby ve městě hnízdit, takže i ti Vaši asi mají nějaký důvod.
Ještě se chci zeptat, jestli jsou zavření ve voliéře nebo lítají? Jestli nemáte problém s dravci nebo kunou apod.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Evčo,Ty jsi na začátku holubaření a já skoro u konce.Již jsem psal v předchozím příspěvku,že jsem udělal mnoho věcí špatně a tak neříkej,že jsi smolař.Každý se učí a jak se říká "učenej z nebe nespadl".
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti