HOLUBI

Jan
Dal poděkování: 39 poděkování
Dostal poděkování: 152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jan »

Dobrý den,
před nějakým časem jsem sem psal dotaz ohledně věžáků, které musím vyhnat z půdy.
Dostal jsem se do situace, že jsem zadělal vypadlé okno, kudy se tam dostali a nechal odevřené dveře. Asi týden.
Bylo tam cca 100 holubů, teď už z dálky seděli holubi na střeše, ale něco zůstávalo i uvnitř. Takže jsem si vzal pomocníky a chtěli jsme je vyhnat. Bez úspěchu. Prostě se mydlili vevnitř a maximálně narážely do míst, kde bylo okno. Takže jsem je tam zavřel - ale je nejvyšší čas, mají tam už vejce a jedno i vylíhlé holoubě.

A moje možnosti , asi je budu muset vychytat, dostal jsem tip tam jít v noci s baterkou, že by neměli lítat a pujdou dobře chytat. No a když už je pochytam, uvažuju znova o tom holubníku. Podle pohledu jsou krásně lesklí a vypadají vitálně.
A otázky - má cenu brát to malé hloubě / vejce , nebo je to zbytečný a nanosej si nový?

jak velká by měla být voliéra pro cca 50 holubů. Počítám, že až zasednou na vejce, tak něco odletí a něco zůstane.
Po zasednutí bych rád nechal voliéru otevřenou (nahoře, ohledně predátorů). Do viliéry plánuju dát nějakou starou skříň a udělat do ní krbce, či jak se tomu říká.

Je to hloupost, nebo mám něco udělat jinak ?

Děkuju za eventuelní odpovědi.
chovám asi 40 včelstev v systému langstroth 448x330 , asi 30 slepic isabrown , 5 jako vynesený ze slepičárny a 25 od jednodenních kuřátek, čubinku KAO , v sezóně husy. Dále mám 3+1 ovečky + jehně z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě.

Kouťák
Dal poděkování: 652 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kouťák »

Odpovím,co bych udělal já.Zeptal bych se nejbližší ZOO,zda o ně nemají zájem na zkrmení.Otevřel bych opět okno,dobře bych tam zakrmil a v noční době okno zavřel a správně jak píšeš, za pomocí baterky vše pochytal.Na vejce a k holoubatům,pokud je přendáš se už nevrátí.
Pokud si cheš nechat 50 věžáků,tak to je 25 párů a počítej s tím,že do roka udělá každý pár věžáků 6 hnízdění,tak to čítá 300 mladých.Každý pár musí mít svůj krbec,takže stará skříň by byla asi na 6 párů.Já bych za tím oknem na půdě udělal menší holubník,tím bych je oddělil od celé půdy a stačilo by dva až 3 metry dovnitř.Opravdu nevím jak to tam máš,tak to musíš vymyslet sám.

Jan
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jan »

Děkuju za odpověď,
půda neni úplně půda, a neříká mi pane. Takže dělat nějaké přepažení nepřichází k úvahu. Věžáci se nemusí zabíjet, úkol je je vyhnat pryč. Nějak tak obecně, jak dlouho vydrží zavřeni bez jídla a vody? Pšenici a vodu jim tam můžu nosit.Se skříní - myslel jsem jako, že udělám něco jako skříň , s velikostí počítám.
Ohledně množení, známí má v plánu je mít jako zdroj masa, takže se rozhodně nepřemnoží.
Takže ještě k voliéře, bude stačit výška 3m, a šířka a hloubka třeba 4x3 m?
chovám asi 40 včelstev v systému langstroth 448x330 , asi 30 slepic isabrown , 5 jako vynesený ze slepičárny a 25 od jednodenních kuřátek, čubinku KAO , v sezóně husy. Dále mám 3+1 ovečky + jehně z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě.

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Jane,já už holubařím 57 let a nyní zjišťuji,že nevím co ti mám odpovědět.Pokud někdo hodlá pojídat věžáky,tak to není tak jednoduché.Říci si,že je dám do voliery a oni se budou množit a bude výborná pečínka,tak z odchovu polapených věžáků určitě ne.Nejprve se musí utvořit chov,tento chov přeléčit.V průběhu roku udělat nejméně dvakrát vyšetření trusu,zda se dají vůbec požívat a jejich zdravotní stav tomu odpovídá.Myslíš si,že rok se s nima takto patlat stojí za to?Mnohem jednoduší je si koupit masné plemeno a to dobře živit jako slepice a taky si poté na nich pochutnat.
Na Tvůj dotaz: Voliera je dostačující pro 15 párů a výška stačí 2 m.

nitraner
Dal poděkování: 182 poděkování
Dostal poděkování: 172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od nitraner »

P_20200315_185921.jpg
Tam jsme o týden starší. 👍😂
:nitraner2:
Pohodu a klídek bez nehod a hlídek. :nitraner2: ___ :nitraner3: ___ :nitraner4: ___ :nitraner1:

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Hezky roste.U mě to není holubaření,ale válka mezi sokolem a holubama.Když jsem na chalupě,tak ho nevidím,ale jen odjedu,tak ho fotopast zachytí,jak létá kolem chalupy a číhá.Z 6ti holoubat,kteří se učí létat,tak už dostal 2.Jsem zvědav,kolik mu z těch zbývajících 4 dokáže odolat.Stará garda se zatím drží ,odchovává dalších 8 holoubat a tak si myslím,že odchovávají pouze žrádlo pro sokola.Takže závěr: Barevnohlávek je nejrychlejší ze všech domácích holubů a Sokol stěhovavý je nejrychlejší dravec na světě.Jak to může asi dopadnout.
DSCN1744.JPG

nitraner
Kontaktovat uživatele:

Zdeňku, nic naplat. Musíš barevnohlávkům helfnout. 👍
:nitraner2:
Pohodu a klídek bez nehod a hlídek. :nitraner2: ___ :nitraner3: ___ :nitraner4: ___ :nitraner1:

xchipsy
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od xchipsy »

Ač nejsem zastáncem likvidace dravců (a je to i nelegal), tak tohohle bych asi sundala Zdenku.. :nevim: Jak se to už naučil, bude tam lítat jak do bufetu.. :nene:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

Janina
Dal poděkování: 418 poděkování
Dostal poděkování: 204 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Janina »

Tak nalíčit past, klecovou, a pak dravce odvézt předaleko, to by nešlo?

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

No,jako starého myslivce mě z jedné strany hrozně rozčiluje,ale z druhé strany za to nemůže.Má prostě hlad a když mu příroda nemůže už nic nabídnout,tak loví moje holuby,aby přežil.Je to nekrásnější dravec a když si pustím z fotopasti video,tak se na něho nemohu vynadívat.Je nyní doba,kdy se zavírají hospody,tak mu zavřu bufet tak na 14 dnů a uvidím,zda na něho nepřijde jarní mámení a neodtáhne někam pryč.To,co jsem dělal jako bažantník u nás v MS za mlada, bude až na posledním místě.

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Koutak: nerikej mi, ze nema, co by jineho lovil? Na tech par holubech, co dostane, preci nemuze byt ziv...? Tak proc zustava, kde je?
Jestli se daji nechat ve voliere (rozumim, ze z toho nadseni nebudou), tak se snad porozhledne nekde jinde... otazka je, jak moc ma dravec chut se stehovat jinam, kdyz je nekde zvykly? Nevim, jak moc jsou pernati dravci teritorialni..?
Je mi to lito, ze Ti takhle decimuje chov :mrzimeto: . Sice muze byt nejkrasnejsi, ale kdyz se cloveku zivi na jeho, tak se to asi moc prehlizet neda... :nesouhlas:
Ikdyz Ty mas k te prirode obzvlast benevolentni vztah - uz jen treba ty vydry a obsah rybnicka... aaachjo! Mam take prirodu rada, ale nejsem v takovem souzneni, ze bych si nechala libit vsechno...obdivuji Te. :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Sokol se živí převážně holubama,ale žere také koroptve,křepelky,bažanty a drobné ptactvo.Holub divoký hřivnáč se přestěhoval do měst,koroptev s křepelkou jsou na pokraji vyhynutí a bažant díky bažantnicím se v přírodě už skoro nerozmnožuje,protože slepice neumí sedět.Díky herbicidování polí,není nikde plevelná rostlina a tak pokud nemá co žrát koroptev,křepelka a bažant v přírodě,tak tam nejsou.Pamatuji dobu,kdy jsem byl na honě na koroptve a nyní už jsem neviděl koroptev ve svém okolí nejméně 10 let.Holubi hřivnáči se prochází po náměstí a v lese nejsou a samozřejmně i dravci loví ne v přírodě,ale ve městech,čehož jsem byl mnohokrát svědkem.Nedávno krahujec lapil kosa přímo přede mnou u Kauflandu a stálo tam spoustu lidí a on kosa žral za živa.Krahujec,který je podobný sokolu a byl dříve nejplašší dravec.Sokol dnes hnízdí převážně ve městech na opuštěných továrnách,komínech a jeho potrava jsou holubi věžáci a hrdličky.Nemůžeme se divit,že v dnešní době,kdy se najde nějaký blázen a začne chovat holuby na volno jako já,tak dravci nedělají žádný rozdíl mezi holoubem a holubem.Pokud se tedy živí na mém jak vydra,tak sokol,tak si říkám,že je to jejich přirozenost a ptám se,kdo dává člověku právo zakročit a připravit je o život?Odpovím si sám nikdo a proto se budu kochat krásným dravcem jak krouží nad chalupou a zda budou se mnou žít i barevnohlávci na volno ukáže čas.Já už jinej nebudu.

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Ja nejsem zadny ornitolog, ale kolem nas je opravdu mnoho velkych ptaku: doubnaci a hrivnaci v lese, mezi domy u lesa mnoho hrdlicek, na loukach a na okrajich zastaveb bazanti... ale samozrejme predstava, ze tu bude nejaky pernaty dravec objevil, asi by rychle zmizeli a meli bychom tu take pusto... :nesouhlas:

Proc, sakra, nejaky dravec nezacne lovit sojky a straky, kterych je nepreberne mnozstvi...? :smutek:
:Hhippie: Bubáci forever!

Janina
Dal poděkování: 418 poděkování
Dostal poděkování: 204 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Janina »

Loví, viděla jsem to tuhle v lese. Ale nepodařilo se.

PavelIV
Dal poděkování: 386 poděkování
Dostal poděkování: 89 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od PavelIV »

Zdeňku, správně. Co ti zbyde budou ti nejrychlejší barevnohlávci, sokol ti je vyselektuje :vytlem:
:PavelIV:

oreb1
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od oreb1 »

Anebo nejrychlejší sokoli :smutek: .

Jan
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jan »

Hhippie píše:
16 bře 2020 08:55
Proc, sakra, nejaky dravec nezacne lovit sojky a straky, kterych je nepreberne mnozstvi...? :smutek:
protože nejsou blbý a nenechaj se (krkavcovití).

DAD David Abrahám
Dal poděkování: 129 poděkování
Dostal poděkování: 344 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Protože přirozeností predátora je napadat nejslabší kořist/potravu.
Napříč celým spektrem predátorů.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě

xchipsy
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od xchipsy »

Dopolední nával v koupelně... :blazen:
IMG_20200316_130116.jpg
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

nitraner
Kontaktovat uživatele:

Blíží se den kdy taky El Kondor poletí...
P_20200322_102039.jpg
:nitraner1:

Odpovědět