říje

Vše o chovu skotů...
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: říje

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak jsem Rozu nechala připustit.rije silná inseminator chválil. Jenže za 22dni přišla další silná rije.jenze o vikendu :smutek: Spocitala jsem si kdy bude další a nic.pokud proběhla tak velmi tichá.včera a dnes by to melo byt dalších 21-22dni a vypadá to taky ze nic. Tak by mě zajímalo co si o tom myslíte? Vím ze Jerseyky mají problémy tak nevím jestli to prave nastalo,je dlouho po otelení pres 5mesicu a rije se vytratily a nebo je možnost ze by zabrezla a první rije po pripusteni byla jen jako poplasene hormony? Jde mi o to zda by to bylo vůbec možné,nebo proste jak se jedna rije dostaví tak se brezost jasne vylučuje?
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: říje

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak dnes jsme opět připouštění.rije opět ukázková ale začala navečer a az ráno přijel inseminator. Říkal ze se mu zda vic měkká než minule :nevim: Dobrej jestli si tohle pamatuje :vytlem:
Každopádně si moc přeju aby se zadařilo...je to její velká šance abych ji tu obhajila :plac:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: říje

Nový příspěvek od oreb1 »

Jamarov, už se spravil ten zánět vemene?
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: říje

Nový příspěvek od minie »

To víš, třeba si chce ještě něco užít, než zas kolem ní bude lítat mimino :ruzicka:
Tak tfuj, tfuj, ať to tentokrát vyjde :mrk:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: říje

Nový příspěvek od PavelIV »

To jsem zvědav, podle mě je teď větší pravděpodobnost než minule. V kolik večer jsi to zaregistrovala a v kolik na ní skočil? :))
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: říje

Nový příspěvek od Jamarov »

Děkuji.
No já nikdy nedojila na všechny struky. Nejdriv zdrave a pak nemocny a neskodny pro bycka .tomu uz bude 7mesicu ,male hovadko :usmev: Zánět nebyl akutní ale chronicky,to se potvrdilo az po rozboru. Je to moje prvni kravicka a ja to nechci vzdát proto jsem se rozhodla pro léčbu.Ačkoli ostatní mi radi jatka.Veterinar je tu často.ted ma poslední pokus zareagovat, nejdelší možná léčba kombinace celkových a strukovych antib. V pondělí rozbor.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: říje

Nový příspěvek od Jamarov »

No Pavle Mastnacek mi říkal jak podle zvuku poznala maminka ze bude rije.Nastesti u nich tak nedivočela :usmev: Takže konečně jsem slyšela rano onen divny zvuk i kdyz o dva dny dříve nez hladil kalendář.a říkám si dnes to prijde. No a večer po 8 kdyz sem dorazila z práce tak uz vybíhala :vytlem:
Inseminator pripoustel v 10dopoledne.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: říje

Nový příspěvek od Jamarov »

Myslíte ze muze byt spojitost s pripoustenim a dojenim tak moc rychlá ze by začala byt vic nevrla při dojeni?
Nebo to bude spis tim zmatkem s vetem a pichanim antibiotik,to nenesla zrovna statečně :smutek: Pak ten inseminator. Jak je zvykla jen na me tak když vešel malem skakala po strope. No a pak jeste chaoz a pokusy s nasazovanim kdyz popraskali ty hadice...nebo lecna nezabrala a bolí ji to.Ale je vic citlivá na ty zdrave.Hlavně desne mrska ocasem. To nedělala a mnohem vic kope a tancuje.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: říje

Nový příspěvek od oreb1 »

Nevím, jestli u krav to může být taky tak, ale mám kozu, která když zabřezne, nechce se nechat dojit. Musí samozřejmě, ale brání se. Její matka byla to samé.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: říje

Nový příspěvek od Jamarov »

Oreb me kozy to taky dělají,ne všechny ale po připouštění začnou u dojačky nervozne podupkavat,některá dělá přímo cavyky,hlavně rychle nazrat a utéct. Tim většinou usuzuji ze zabřezli. Přemýšlím v jaké chvíli.Kozel se přiveze,to uz se alespoň jedna prská,pak je to smrst a rozprska se postupně každá.Loni jsem po 10dnech usoudila ze je po všem a kozel odjel. Letos jsem nechala kozla pres 21dni abych mela jistotu,protože tu mam2rokem kozy které jsem nepřipouštěla ,jelikož byly vykoupeny chudinky z řetězu od alkoholika a moc sem chtěla aby zabřezli. Což se povedlo.
No ale jestli ty cavyky při dojeni začali týden ,dva nebo hned po propuštění to uz si nejsem jista prave.
Řekla bych ze den po připuštění aby bránila mléko :nene: mi to prijde brzy.nevim.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: říje

Nový příspěvek od oreb1 »

To já vlastně taky ne.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů