fazole

Zelenina
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5319 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fazole

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, vidiš, to by mě nenapadlo. Jak říkám - my jsme nikdy doma moc luštěniny nejedli (vlastně spíš velmi výjimečně), takže je neumím upravovat. A protože jsme masožrouti, nikdy jsem neměla potřebu je extra na jídelníček zařazovat. Ani si neuvědomuji žádné fazolové jídlo, na kterém bych si tolik pochutnala, abych se ho chtěla naučit (což je škoda, protože o prospěšnosti luštěnin v jídelníčku nepochybuji). Třeba mě to ještě potká, což by bylo prima :mrk:
Tak přeji, Vedro, hodně zdaru při tomto velkopěstování! A ještě jednou: klobouk dolů před vámi... co vím: Augenblick, Marion, Ty, Nirrti, Profesor...vy všichni, co ta políčka děláte ve větším, než malém množství! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fazole

Nový příspěvek od Jana P. »

Chápu tě Veru, já si také uvědomuji prospěšnost luštěnin, i ryb například. Takže se pokouším organizovat jídelníček tak, aby alespon jednou týdně luštěniny byly. A ryby také. Máme je obvykle v pátek, protože ve čtvrtek, když jedu z práce, se stavuji v obchodě, jinak do obchodů nechodím. Tak koupím nějakou čerstvou rybu. Porce. Tento pátek byl candát z Lidlu.
A z luštěnin fazole nebo čočku, když nenamočím, tak červenou čočku, ta je za pár minut. A to zas z kraje týdne. U luštěnin se mi to daří spíše v zimě. Chilli con carne je výborné jídlo. Nebo jen čočka s domácími vejci. A polévky fazolová a čočková, nebo hrachová. A fazolový guláš.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fazole

Nový příspěvek od Vedra »

Normální čočka jde bez namáčení v přetlakáči.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fazole

Nový příspěvek od Jana P. »

Vedro ty jsi můj člověk! :vytlem: Taky prodáváme jen malé přebytky tomu, kdo je ochoten zaplatit. A taky pěstíme co nejvíce jídla pro nás. Obchody jsou za trest. Ovozel vůbec nekupuju. Jíme co je.
A návod na louskání fazolí nemá chybu. :vytlem:
Vloni jsem měla jedno kilo. :vytlem: Usušené. Letos možná dvě. Fazolky lusky tak ty mrazím na celý rok.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů