Řepa krmná, sklizeň

Zelenina
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od čobanak »

taki se daj líčit velké krisí pasťi.já jed taki nechci.známej se otrávil pes
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Jan »

Augenblick píše: 10 lis 2020 17:58 No trávit je nemůžu......
Měl bych strach aby pak nesežraly nástrahu.
Pokud se použijí ty pytlíky s voskovou návnadou, tak obsahuje nějakou horkou příchuť, že to psy a kočky nejedí. Současně pokud je už myš ve stavu, že se nechá chytit, má zničená játra jako důsledek působení jedu. Tedy taky není jedovatá. Já preferuji ty s červenou barvou, ale Ty už by se neměli prodávat konečnému spotřebiteli.

Samo si nějaký kutil nesmí míchat nějaký nástrahy sám. Sice neco ušetří, ale za strašnou cenu. A potkani na novou potravu posílají mladý samce a asi 14 dní čekají, jestli nechcipnou. A ty játra a ledviny snad selžou za 20 dní, jestli to někdo víte přesně, tak mě opravte.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Počítal jsem díry od hrabošů v jeteli a vojtěšce, hodněkrát to bylo 17/20 děr na m2, na pastvině je to tak 1/3 a na zahradě nic, tam je jen křeček :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od čobanak »

moje fena no jednou ulovila polňího křečka a zcela neuvjeřitelňe ho vcucla skrz ďíru v náhubku.seźrala ho. :vytlem:mislim,že máme celkem pracovité kočki.taki si pospí v teple,klidňe 3h,ale černou kočku často viďíme číhat v louce a hlodavce nosí koťatum.mourovatá často číhá v kurňíku.
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Profesor1 »

Nevím co způsobí dříve smrt potkana, ale v prvé řadě ten jed způsobuje NEsrážlivost krve, tak že způsobuje vnitřní krvácení. Určitě dřív než za 14 dnů. Ale to je detail.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od čobanak »

profesore,a neňí to kumulativňí jed?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Hhippie »

Letos mám prvně krmnou řepu. Nemám krouhačku, takže krájím řepu růčo. Teď už ani nekrmím do žlabů, takže jim to musím dávat na kostičky do huby, jako pamlsek, ale moc o to ovce nestojej. Jediné, kdo mi to žere, jsou králíci. Ale těch mám pár, takže spotřebovávám pomalu..
Řepu jsme zkusili zimovat v novém sklepě, v rohu, oddělené od zdi i země paletou.
Zatím nebyly žádné extra mrazy, takže v tom problém není. Pomrzlá není. Ale začíná se 1) svrašťovat, 2) zelenat.
Může mi prosím někdo říct, co je špatně?
Přílohy
8C074F6C-B39C-419E-9402-584A92294012.jpeg
15585A88-7773-4A65-B8AB-9E6BAA273527.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Jan »

Zelenat , je tam teplo, svrastovat , je tam sucho. Ovce to jedí , ani jedno není žádná hrůza. Pokud je nový sklep odizolován, bude vysychat řepa,mrkev, brambory... Zelenání je u normálního sklepa, tedy cca 7C normální. Asi máte ve sklepě světlo, protože jinak by to bylo světle až do bela.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Řepu mám zatím venku v bigách :nevim: , jen přehozenou dalšími bigy, aby do ní neklovali slepice a nešel na ní přízemní mrazík přímo
ovce by ji mohli ohlodávat na přímo, stejně tak slepice, krájení bych nechal až jako poslední možnost nebo pro koně
denně krouhám tak 50 kg, ale za pomoci El.proudu :souhlas: nestíhám to ani házet do násypky :stydim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Hhippie »

Jane, přesně tahle kombinace mě napadla.
Je to podzemní sklep, z jedné strany dům, ze dvou zvenku izolovaná zemí, z jedné jen čelní stěna zděná. Nezaizolovaná. Bez oken, jen velké dveře z OSB desky. Víc jsme zatím nezvládli.
Takže sucho tam být teoreticky může. Ale světlo fakt nevím odkud :nevim:
Každopádně děkuji za postřehy.
Dade, jestli mi to ovce nechtějí ani rozkrájené, pochybuji, že budou mít zájem se o to prát, když to bude v kuse (byť třeba napůl rozkrojené…). Navíc když to jedna “oslintá”, další už se toho nedotkne. Zapomínáš, že walliserky jsou princezny :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Františka. »

Já jsem dostala krmnou řepu za návštěvu u kozla, ale vypadá úplně jinak. Je taková dožluta. Uvnitř ještě nevím.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od přezdívka »

A zkoušela jste trochu" ovonět" šrotem? Divila bych se, kdyby jim nechutnala. Do pytlíku trochu šrotu, přidat kousky řepy, zatřepat. Možná i trochu soli.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Františka. »

Když kozy nemají na něco moc chuť, taky to tak dělám, teda já to sypu otrubami. Ani jim pak moc nevydí, že už to olízla jiná.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Jan »

k barvě, krmné, co jsem viděl byly žluté a červené. Vnitřek vzdy bílý až do šeda. Chuťově stejné. Já mám řepu rád. Chutná jako taková jemná kedlubna.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Savarka »

My máme ruční krouhačku. Krájení v ruce je opruz. :nesouhlas: Pro ovce mícháme s mačkaným ječmenem. Jak je v tom ječmen, sežerou skoro cokoli. :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Františka. »

Jan píše: 20 pro 2021 20:02 k barvě, krmné, co jsem viděl byly žluté a červené. Vnitřek vzdy bílý až do šeda. Chuťově stejné. Já mám řepu rád. Chutná jako taková jemná kedlubna.
Já jsem jedla jen cukrovku a červenou řepu. Zkusím i tuhle, jsem zvědavá.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Jan »

se syrovou červenou se to nedá srovnat. Proti tomu je červená hnus. Jeto tak trochu jako ředkev, ale pálí míň.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Františka. »

Jo, tak nějak si ji představuju, jako třeba vodnici.
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Profesor1 »

čobanak píše: 11 lis 2020 09:03 profesore,a neňí to kumulativňí jed?
Nevím co si přesně představujete pod pojmem kumulativní, ale jed, který způsobuje nesrážlivost krve je kumulativní :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepa krmná, sklizeň

Nový příspěvek od Františka. »

Dcera mi říkala, že si koupila elektrickou past na myši. Není to levné, ale je dobrá i na potkany, když je člověk nechce trávit kvůli psům nebo kočkám. Do jiné pasti se potkan chytit nedá nebo jen těžko, ale do téhle prý lezou.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů