Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Zelenina
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Františka. »

Sladké taky zakyseluje organismus. Reakce organismu na sladké je kyselina. Ale vyrovná se to ředkvičkami :usmev: . Tohle není žádné poučení pro Janu, vůbec se jí to netýká, to píšu jen tak :usmev: .
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Františka. »

Jana má pravdu v tom zakrytí. Ne plachtou, ale kartony, mulč, slámu. Velkou vrstvu a vydrží to do příštího roku, když se bude přidávat. K tomu slepice, můžou to rozhrabovat a vyzobávat. arus to udělala podobně jako já, rozhodla jsem se letos pozorovat slepice, jak žijí, co dělají a pěstování odložit. Je to příjemná změna jako u arus.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Dnes jsem odkryla netkanou textilii z obou tunelů. Snad po deseti dnech. Tunel č.2 vypadá velmi uspokojivě. Zhruba před třemi týdny jsem do něj vysadila předpěstovanou růžičkovou kapustu, krásně vyrostla, není na ní zatím jediná mšice ani molice. Není ani okousaná od slimáků. Kadeřávek také krásně vyrostl, trochu se na něm pasou slimáci, ale nevadí, stejně se u něj otrhávají listy na spotřebu. Zimní por, který je také vysazený z předpěstované sadby také roste, pomaleji, ale má čas, sklízet se bude v průběhu zimy. Také před třemi týdny jsem tam vysela rukolu, kopr, celoroční salát, celoroční kedlubny, květák, všechno moc pěkně vzešlo a roste.
Záhon jsem dlouho nezalívala,ale byl poměrně suchý i když nedávno pršelo. Asi se přes textilii nezalil dost. Ale nic neuschlo. Proplela jsem ho zalila trochu pohodila cereritem a pár granulek protislimáčích.
Zatím jsem spoko. 😍 mšice ani molice se neobjevily.
Přílohy
IMG_5972.jpeg
IMG_5971.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Záhon č.1 je bujný. Jen jsem mezi květáky a brokolicí vytrhala lebedu a ptačinec. Záhon byl mokrý, kyprý. Nebylo třeba zalívat. Sklidila jsem obrovské nedřevnaté kedlubny. Brokolice už má jedlé růžičky. Květák je urostlý ale hlávky zatím nejdou vidět. Při letošním střídavém počasí počítám i s neuspěchem. Ovšem bělásek, mšice či molice přítomny nejsou.
Přílohy
IMG_5976.jpeg
IMG_5975.jpeg
IMG_5974.jpeg
IMG_5973.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od andre.marek »

Máš to krásné. Zalíváš to nějak přes tu textilii?

Příští rok musím nějak změnit technologii pěstování. Letos je to docela katastrofa. Tyhle brukvovité moc nepěstujeme, ale je to jediné co trochu roste, akorát to ničí škůdci.
Letos prakticky žádná petržel, mrkev jsme teď doseli a něco aspoň klíčí, řepa vyklíčila ze 3 metrového řádku ve 2 kusech... Papriky nerostou, mají cca 15cm, kukuřice ze 3 řádků po 2 metrech cca 8 rostlin. 2 různé osiva. Fazole sežrali slimáci.
No je to spíše do vlákna když se nedaří. :stydim:
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Díky.🙂 pokud textilie leží na zemi jde to přes ní zalívat, ale takto na tunelech to nejde. Zas to vydrží zalité dýl než když to není zakryté, takže stačí zalívat mín.
Letos není zahradnický rok. Vloni byl ideální.
Dlouho chladno, někdy velmi mokro, jindy hodně sucho. Se vzcházením semínek má problém letos snad každý. Mrkev, petržel,pastinák a mangold vzcházely velmi velmi dlouho. Petržel mi dělá problémy každoročně.
Fazole také mají rády teplo.
Jsem zvědava, co se letos podaří.
Vydařil se salát, ředkvičky, kedlubny. Zelené natě mám také pěkné, koriandr, obě petrželky, šnitlík. Ovšem bazalka! Ta vzcházela snad dva měsíce, vzešla řídce a je malinká. Zda květák udělá hlavy, to fakt nevím.
Letos není zahradnický rok, ale snažíme se , tak něco vyroste. Neklesejme na mysli.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Hhippie »

To je fakt! Nejsme v tom sami!
U nás se to konečně zmátořilo trochu. Ale petržel nemám ani jednu. Jeden libeček na řádku bude nejspíš stačit. Ale neříkala jsem mu to předem, tak ho mohlo vzejít víc.. :promin:
Papriky moc nejdou, ředkvičky byly dost červivé..
Včera jsme sklidili první kedluben ze záhonu.
Zasela jsem fazole, tak jsem zvědavá. Je na ně pořád zima. Kukuřice (okrasná) nevylezla ani jedna, sela jsem teď znovu. Ale tu nezalévám. Na poli jí taky nikdo nezalévá. Tak třeba v tom je ten problém. Nevím.
Salát už bude postupně na protrhávaní. Hrášky začínají kvést..
A mám radost, že se zvetily okurky i cukety, co se zdálo, že zajdou… tak to je fajn, že prosperují! Dýně sežraly slimáci, tak tu mám jen dvě takové mizerné, co zbyly, tak uvidíme. Ale je to škoda :mrzimeto:
Jediné, z čeho máme opravdu radost, jsou jahody! Ty plodí krásně zas! Každý den mísa. Pro nás ideál!
A brambory v záhoně i travním záhoně taky super. Ale už začínají mandelinky, tak musíme začít likvidovat…

Ale přemýšlím, co na plochy, které letos nejsou osázené / oseté… něco, co by pokrylo plochu, aby nebyl plevel a ideálně z toho byl buď užitek nebo alespoň paráda? A dá se to sehnat.. :vytlem:

Jooo… milá lichořeřišnice na mě hází bobek! Vylezly tři - slovy tři!! - rostlinky z pytlíku! Mě švihne! Asi budu muset sklidit u Kouťáka :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

A co tam nasejt pšenku nebo oves nebo tak?
Mám na německejch kopách oves ,vzešel z králičí podestýlky co jsem tam dávala v zimě, a sekám ho pěkně nazeleno králíkům. Furt obrůstá to je skvělý. Maj to rádi.
Tak možná by slepice a kachny žraly mléčný zrno z klasu nebo tak. A pak bys měla slámu na podzim.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Františka. »

Co máte doma a čím krmíte. Jak píše Jana, klidně pšenici. Nebo hezký hustý porost a užitečný dělá hrách rolní peluška. Taky se mladé výhonky dají jíst, chutnají jako sladký hrášek.
Zelená mladá stébla pšenice ozobávají slepice, když jsem měla celé klasy v mléčné zralosti, krmila jsem tím kozy. Nebylo toho moc, ale moc jim to chutnalo.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od PavelIV »

Dýně, melouny?
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Hhippie »

Dýně melouny nee, to bych měla přes půl políčka, takovou rostlinu :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1133 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Dena »

Jano nádherná zelenina! U nás na poušti květák, kedlubny, brokolice vůbec nejdou, ani jarní ředkvičky, ty jsou dřevnaté a červivé. Letos celkem pěkný rajčata, papriky, minihadovky ve skleníku sklízím asi tři neděle. Předpěstované nakladačky dobrý, rovnou vyseté mají teprv první pravý list. Cuketa, dýně vypadají dobře.
Brambory jsem nesázela, tak krásný jako Kouťák nikdy mít nebudu.
Hhipie ještě mě napadlo vysít brutnák, krásně modře kvete, listy se požívají do salátů, mají výraznou okurkovou chuť, je nenáročný. Nebo svazenku, ta taky kvete modře, včely jí zbožňujou a na konci vegetace jí zareju jako hnojivo.
Přílohy
vylíhli se nějací hmyzáčci, asi ruměnice
vylíhli se nějací hmyzáčci, asi ruměnice
IMG_0308.jpeg
IMG_0329.jpeg
IMG_0327.jpeg
nakladačky
nakladačky
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od přezdívka »

Máte tam někde poblíž lípu? Ruměnicím se líbí v její blízkosti. Zjara, když vylezli přezimující dospělci, se na dvoře skoro nedalo nikam šlápnout, jaký jich byl koberec. Po spáření uhynuli a teď se začínají objevovat mlaďoši.
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1133 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Dena »

Přezdívko lípu nemáme, je pravda před časem se dospělé pářili na schodech a teď je spousta mrňousů.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Dnešní ranní zahrada k jídlu. 🙂
Letos už se hodně projevuje nástup změny klimatu, řekla bych. Bud je zima nebo horko, bud je sucho, nebo strašlivé deště. Zahradník se musí přizpůsobit. A to chvilku trvá.
Jarní jedlá zkušenost. Letos se velmi vydařily saláty, jíme je snad od března, stále. Ředkvičky, kedlubny, vynikající. Zelené natě moc pěkné. Brokolice se také daří. Květák bohužel vypadá, že neudělá růžice. Nestálé počasí a velmi chladné jaro může být na vině.
Dále se uvidí. Zdá se, že ve skleníku už pomalu budou na roubované okurce salátovky.
Rajčata u domu jsou pěkná, na záhoně taky.
Jahody rodí hodně. Zimolez jen na pozdnějším keříku, muchovník v menší míře , ale bude.
Jíst je co. 😍
https://youtu.be/t-mYDt1hDME
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Máme také urostlou tavolu. Teprve nyní rozkvetla. Překvapilo mne, že na ní hodují stovky čmeláků a ne včelky.
https://youtu.be/14ntHB5nRP8
A rajčata v nádobách
Přílohy
20230620_093638.jpg
20230620_093701.jpg
20230620_095208.jpg
20230620_095038.jpg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
kosta
Příspěvky: 759
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od kosta »

U nás tomu říkáme jasmín.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od PavelIV »

Některý rostliny mají tak hluboký květy, že do nich včela nedosáhne a čmelák jo. Třeba na mojí lupinu (fialovej mor) včely taky nejdou, ale čmeláci jo.
:PavelIV:
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak to bude asi krajové, Kosto. Jasmín voní a má jiné květy listy vsechno. 🙃 tavola jako má Lisbeth
Přílohy
20230620_094954.jpg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů