Hnůj a kompost

Zelenina
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Janina »

Byla tam založená jako v krechtu, sklepě. Umýt a sníst by šla. :usmev:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od přezdívka »

Včera jsem byla nakupovat vitamix pro drúbež a pro ovce. V prodejně kromě jiného mají taky nějaký sortiment pro zahrádkaře a oči mě mohly vypadnout z důlků, jak jsem čučela co všechno se dá prodat. Granulovaný ovčí, slepičí, králičí a hovězí hnůj. Mám každý rok problém, co udělat s hnojem. Nikdo ho nechce ani zadarmo.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Marion108 »

V tomhle jsou lidi :hrabeti:
Roky, nez jsem mela moznost jej zuzitkovat sama, jsem vozila do mistniho hnojiste, sem tam si nekdo vzal vozicek, velmi mne pobavilo za kolik si lidi koupi pytel granulovanyho hnoje a zadarmo ho nikdo nechtel... :vztek:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Kouťák »

Přezdívko,také jsem dnes viděl v Penny.Kuře chlazené 43,-Kč a sáček drůbežího hnoje 99,-Kč.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Janina »

Mám v kurníku trusný stůl, slepičince z něj shrnuté jsou prosté jakékoliv příměsi. Co může být lepší pro zahrádkáře, který nechová žádná zvířata?
Ještě jsem přebytek neudala. Nejprve nabídnu, Jeee to by bylo skvělé! Jak to odvezu? Mám čisté auto. Nabídnu pytel. Hmm. Co pak s tím? Navrhnu přidávat do směsi zeleného co se jistě kupí v rohu zahrádky či kompostéru. Ne, to my nemáme, odvážíme ten bordel ze zahrady. Navrhnu udělat hnojivou jíchu. Hmm. To by smrdělo hostům i sousedům.
Shrnu to, je to moc práce. Granulovaný hnůj se koupí, rozsype, zareje a hotovo. Ale nefunguje to ani náhodou stejně jako kompost či jíchy.
"zahrádkáři"
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Hhippie »

Marion, Jani: znam to moc dobre. Kone produkuji toho hnoje opravdu hodne. Pres jsem leto sbirala bobky po vYbehu a davala na hromadu. Byly to ciste konske bobky - jeden z nejhodnotnejsich hnoju. Pokazde se nekdo hlasil, ze by si prijel a nakonec jsem to odvazela kazdorocne na kompostarnu a kdyz byla plna ta pro nasi obec, dokonce jsem platila za uskladneni odpadu!!!
Letos se nejak podarilo to porozdat - alespon jsme to nemuseli hazat my ruco. Je mi toho materialu vzdycky lito. Ale sama prakticky zahradku nemam, takze mi stacil mensi vlek a zbytek byl navic...
Ano, lide jsou lini - i ti s malymi zahradkami... je to smutne. Granulovany nebo alespon pytlikovany hnuj je daleko vyhledavanejsi nez ten opravdovy... :plac:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Lisbeth »

Holky nade mnou vystihli jste to přesně!! Lidi jsou líní jak vši...My máme hnojníky 2 - jeden přímo u domu, kam dávám králičí, slepičí a kobylí, co vypustí vevnitř v maštali, když tam odpo. na ty 2 hoďky jde. Ten je jen čistě pro nás, dáváme ho na vlastní pole a záhony, skleník zatím bohužel nemáme, snad jednou...Druhý je venku na fraj place a máme ho společný se sousedem, tam se dává kobylí z výběhu, tže kolečko denně, prasečí, slepičí a králičí od sousedoj. Soused si to na podzim vozí na své pole a je za to rád, ale na jaře už je hnojník zase skoro plný, že...Když nabídnete za odvoz, lidi si prostě nepřijedou, protože prostě práce, bolavý záda a smrádek a pak na jejich zahrádce zase práce, bolavý záda a smrádek, granule v pytliku jsou prostě jednodušší :soufl: Tak jsme to letos vyřešili kulantně - objeli jsme staré babky a poctivé zahradnice, co jim ještě práce nesmrdí a ty všechny chtěli, jenže žádná z nich není mobilní (rozuměj auto + kára), aby si sama dojela. Tak to chlapi naložili a každé dámě to vyklopili přímo před skleník, to byla radost veliká a dostali jsme za to tolik prézentů, jako kdyby ten hnůj byl zezlata :vytlem: Snad nám to vyjde příští rok zas, jinak budem taky trapně vozit na městskou kompostárnu...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Tady vidíte jak si lidi váží jídla a toho co z něj zbude.
Na mou zahradu se vejde hnoje hodně. Každý rok dobře rozmýšlím kde ho bude nejvíce potřeba. Je ho stále málo a klasické kompostování jde pomalu.
Příjmu po dohodě množství do 20 m3 týdně. Ať to stihnu zpracovat.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Janina »

Mastnáčku a ty nemáš kompost?
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Profesor1 »

A viděl někdo granulovaný psí hnůj?
Já taky ne, tak si ho pod zeleninu nedávejte. . . . . jako lidský. Jsou tam látky, které se nerozloží.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Janina »

Tady kompostování psích výkalů dotáhli do dokonalosti :vytlem:
https://www.psihratky.cz/hracky-pro-psy ... exkrementu
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Lisbeth »

DAD + Mastňáčku byli byste super pravidelní odběratelé, co bych za to dala!! Proč musí být všichni tak daleko od té naší kančí pérdele? :vytlem: No, do letošního podzima mám snad vystaráno, zatím můžu k sousedům vozit, na podzim to zdělají a pak se zase děj vůle bóóží...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Jana P. »

Nejvíc zajímavý článek za dlouhou dobu, pro mne top https://ekolist.cz/cz/publicistika/rozh ... .seznam.cz
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Františka. »

Nestihla jsem přečíst celé, to si musím nechat na později, ale v té souvislosti se mi vybavuje video, které jsem nedávno dala do sekce pole. Podle vědce z MendelU, který tam vypráví, je v ČR v půdě zásoba fosforu na několik set let. O marockém nalezišti fosforu, odkud se dováží do celého světa, říká, že je částečně radioaktivní a v některých zemích už s tím mají problém. Že tedy máme být rádi, že máme fosfor v půdě. Do večera, kdy to budu celé číst, bych třeba tuto poznámku zapomněla :usmev: .
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnůj a kompost

Nový příspěvek od Jana P. »

Františko podívám se na video, díky. :souhlas:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů