Cukety

Zelenina
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Hhippie »

Prosím, netuší někdo, co se děje s mými rostlinami…? Poslední foto je cuketa :plac:
Stejné jsou i okurky… :plac:
Přílohy
IMG_9422.jpeg
IMG_9423.jpeg
IMG_9424.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uwe
Příspěvky: 253
Registrován: 16 srp 2021 09:28
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Uwe »

Mě dnes hodně podobné na rajčatech :nesouhlas: Napadá mě jedině,že spálené od slunce.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Hhippie »

To nevím. Už dlouho byly venku na slunci, byť ještě v květináčích… v zemi jsou cca 4 dny… doufám, že se zvetěj! :prekvapeni:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Františka. »

Jaké bylo u Vás počasí? Není to šok z chladna?
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od arus »

Taky mi to přijde,jako šok z chladna. Já dávám pod sazeničky čerstvé kopřivy. Zahřívají rostlinky zespodu.
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Hhippie »

Přišlo mi, že je pořád stejně. Rostlinky byly už cca 14 dní před domem, takže na venek měly být zvyklé, řekla bych…
Se na to vykašlu příště. Normálně to seji rovnou do země a funguje to. Letos jsem si říkala, že je předpěstuji, když je taková zima venku pořád, aby to rostlo líp a je to horší než lepší :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Jana P. »

Silná půda, jiná? To se zvetí. 🌞
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Hhippie »

Letos jsem sázela do kompostu, jako každý rok. Ale třeba je nějak výživnější… taky mě to napadlo.. :prekvapeni:
Ji, snad se zvetí… :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Františka. »

Hhippie, u cuket, dýní a okurek je předpěstování spíš na škodu. Většinou se zastaví růst a než se vzpamatují, ty ze semínka je dorostou.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Hhippie »

Františko, no vidíte!
Taky mě napadlo, že vedle nich dám ještě kýbl kompostu se zeminou a do tuho rovnou semínka a bude to jako záloha. Ale já věřím, že to dají!
Poslední, co ještě není v zemi, jsou dýně - dvě už jsou velké - a fazole. A tím pro letošek asi mám splněno :vytlem:
Včera jsem zas při probírání se záhonky s pýrem přemýšlela, jestli to mám fakt za potřebí… že by se to nechalo zarůst travou a mohly by mít kachny o jednou tolik víc místa navíc (ne, že by to potřebovaly) a já měla mnoho času navíc… ale pak si říkám, že alespoň ty brambory a cibuli domácí… to nestojí skoro žádný čas… a bez domácích okurek a rajčat by to léto nebylo léto… no a už jsme zas u toho… a kupovat si jahody někde v krámě… to by se člověk nedoplatil…
No… tak z toho vypadlo zase, že to “jinak dělat nejde”… ale je to trochu prokletí, toto… :ajeje:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Jan »

Seju je semena, rostliny se pak aklimatizují sami líp. Letos jsem je sel seckou na pole, tak uvidím, co s nima bude. Už lezou pomalu ven.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1133 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Dena »

Hhipie zasmála jsem se při tvém uvažováni o zahradě, mám to úplně stejně.Přece domácí zelenina je bezvadná, jenže když potom neprší a denně zalévám záhony a spoustu květináčů říkám si že příští rok už takhle ne. Jenže koncem února se mě zmocní nějaké zahradnické šílenství, probírám semena, nakoupím další a je to pořád dokola.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Jan »

takhle vypadají na poli vysetý sečkou. pokud bych je předpěstoval, pomůžu si o týden?
a nebudou otužilý a teď zvyklí na trochu sucho, jednoduše nebudou tak choulostivý. Plevel kolem čekal, až vylezou,
a já myslel, že ty bouřky budou víc, abych se s tim nedřel zbytečně.

IMG_20230524_084804.jpg
IMG_20230524_084755.jpg
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Jan »

Dena píše: 24 kvě 2023 08:25 Hhipie zasmála jsem se při tvém uvažováni o zahradě, mám to úplně stejně.Přece domácí zelenina je bezvadná, jenže když potom neprší a denně zalévám záhony a spoustu květináčů říkám si že příští rok už takhle ne. Jenže koncem února se mě zmocní nějaké zahradnické šílenství, probírám semena, nakoupím další a je to pořád dokola.
Pořiďte si kapkovou závlahu. Vyresi spoustu potíží se zaléváním
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Hhippie »

Jane, máme kapénkovku, ale přijde mi to nesmysl. Čerpadlo jede na plno a musí jet daleko déle, aby byly rostliny zalité.
To, že je to pro ně vhodnější, je jasné - chodím mnohé zalévat konví, aby byly zalité jen ke kořenům - ale zas mě přijde nesmysl, aby místo 10 minut čerpalo čerpadlo hodinu, aby bylo stejně zalito… :nevim:
Ale s tou cuketou na poli jsi mě hodně překvapil - myslela jsem si, že je hodně náročná na zálivku… :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Jan »

Ta závlaha byla na Denu, je potřeba mít hadici, které stačí 0,1 tlak.kor když máte pozemek v kopci, tak nahoru kubikovka, nebo sud a samospádem to bude kapat.
Pochopitelně i cukety potřebuju vodu, minimálně, když jsou plody, tak to prostě zaleju.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Jana P. »

Právě si říkám na co ty Veru potŕebuješ čerpadlo?
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1133 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Dena »

Jane to je dobrý nápad s děrovanou hadicí, máme pět kubíkovek, ze tří teče voda samospádem, ve dvou jsou čerpadla.Můj povzdech se týkal spíš nedostatku vody než samotného zalévání.U nás málo prší, zahrada je jižní svah, písčitá půda.Když delší dobu neprší je to problém, pitnou zalévat nechci, to jen v nouzi nejvyšší, aby nezašly rostliny na kterých mi hodně záleží. Stejně OÚ vydá zákaz zalévání. Když je v létě velké sucho spotřebuju na jedno zalití těch tisíc litrů snadno. Ale málokdo má na zahradě ideální podmínky, někomu vadí zase mokro, chladno,musíme si poradit s tím co máme.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Jana P. »

Napadlo mne, že Veru má patrně nadrž zakopanou. To má své výhody i nevýhody jak vidno. My máme velmi mírný svah takže samospád do vany. A konve. Nemám rada zalévání pod tlakem, rozprašování, ani kapkovku, všude hadice. No jo to jsem já🙈nejlepší jsou konve.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukety

Nový příspěvek od Hhippie »

Ano, máme nádrž na dešťovku. 8 nebo 10 kubíků. Už si to nepamatuji. Vydupala jsem i spodní výpust pro samospád - právě, aby nebylo pořád potřeba čerpadlo. Ale tlak tam není velký a tou kapénkovkou se to neprotlačí. Resp.zanedbatelně, takže jsem to prostě vyhodnotila jako nesmysl.. možná, kdyby to byla nějaká široká hadice s dírami… ale klasická kapénkovka má prostě moc velký odpor… :nevim:
Konve používám na zalévání jen toho, co potřebuji zalévat lokálně.
Naopak mě se líbí systémy otočných postřikovačů, které se, když začne padat tma, zapnou a prostě tu zahradu prolejí… ale nepřišla jsem na to, jak to vymyslet, abych zachovala střídání plodit v rámci zahrady a ještě zvládla dávat pohromadě něco, co se dá tímto způsobem zalévat.. :ajeje:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů