Pěstujeme zeleninu 2021

Zelenina
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pěstujeme zeleninu 2021

Nový příspěvek od Tedysek »

tak přátelé, kdopak už strká nějaká semínka do hlíny a doma předpěstovává mini rostlinky? Já se na to v blízké době chystám. A co vy?
Co letos budete pěstovat?
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Janina »

Nastává čas promyslení a nákupu semen. 🌹❤️
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Tedysek »

Já už ve středu nakoupila nějaké papriky a rajčata. :) Ještě chyci dýni a cuketu.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Janina »

Cuketa ti stačí jedna a dýně cca dvě . Jinak toho vyroste tolik , ze to nejde uzalevat, a pak zpracovat, tak to rozdavaš a on to vlastně ani nikdo nechce.
Koupila bych sazenice.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od oreb1 »

Dýni není třeba zalévat, stačí silná vrstva mulče. Nejlíp vysadit na hnůj nebo kompost a obložit slámou nebo něčím takovým. Dýni jsem snad nikdy nezalévala.
Když jsme u cuket, nevíte, která odrůda má dlouhé šlahouny? Ty, co se nerozrůstají, mi nevyhovují, potřebuju bujnější.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Janina »

Dýně má hluboký rozvětvený kořenový systém, ale v současném suchem počasí se , pro dosažení uspokojiveho výnosu, zalévat musí. Mulč jistě pomůže.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od oreb1 »

Bosorko, nezalívám a pěstuju dýně každý rok úspěšně. Mám pro nás i pro kozy. Na pozemku s celodenním sluncem. Stačí mulč, nezalívám. Ale třeba dáváte slabou vrstvu. Musí být tak 30 cm a skrz něj se dýně prodere, když klíčí a roste.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Hhippie »

Oreb: Vy me bavite! Delate mnoho veci naopak nez bezna populace :)) Za cuketu jsem rada, ze se nikam neplazi - mista na stavajici zahradce je malo.. ale rozumim, ze kazdy ma jine pozadavky a moznosti :usmev:
Me treba zaujalo, ze nez predpestovavat treba okurky, tak ze ze seminek na zahone normalne krasne vzchazeji. Naucila me to teta - dava dve az tri do dulku a dobre zaleva. Uspesnost je z kazdeho hnizda vzdy neco vyleze a prosperuje :mrk: je ale fakt, ze ten mulc by byl fajn...

Jak s tim sazenim techhle rostlin (dyne, cukety) do kompostu? Pamatuji nejakou poucku o vycerpavani zivin z toho materialu...
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od arus »

Poroste dýně i v lesíku, kde je méně slunka? Mám jedno takové místečko, kam jsem navezla po loňské zimě hnůj od ovcí. Cukety pěstuji také keříčkové a jsem spokojená. Vetšinou nám stačí tři keříčky. Okurky sázím do země stejně, jako Hippiie, tři semínka do hnízda a hnízdečka těsnám tak půl metru od sebe a když se rozrostou natahuji je ven ze záhonů, do trávy. Taky jsem je vyvazovala k tyčkám nebo k plotu. Vloni jsem měla nějaké divné semeno, nic z nich nebylo.
:arus:
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od kosta »

Zkusila jsem letos poprvé malá rajčátka.Dala jsem do květináče semínka z rajčátka které jsem snědla.Sazeničky už rostou.
Tak poznám co z toho bude . Je to jenom pokus z dlouhé chvíle.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Javorka »

Okurky pěstuji na plotě, jsou lépe vidět než na zemi. Také seji přímo na místo. Dýně i cukety mívám na kompostu. Dýně se odplazí a cuketa zůstává na místě. Někdy si je předpěstuji, ale to jen kvůli slimákům, protože mladé sazenice jim moc chutnají.
Už jsem také nějaká semínka nakoupila, většinou stejně zjistím, že jich doma mám dost, ještě z loňska.

Ještě nebyla zima a už tady vyséváme.
:vtipalek:
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Janina »

Okurky pěstují také rovnou z vysevu, tedy venku. Do skleníku jsou prima roubovane hadovky.
Slimaci jsou v zemi i v suchu, obzvláště v kompostu. Proto kupuji silné vzrostlé sazenice cukety a dyni, zasadim po půli května a kolem sazenicky nasypu trochu granulek proti slimakum.
Když sazim hlízy jirin také kolem nasypu hned, ještě než vylezou stonky, par granulek proti slimakum.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od oreb1 »

arus, tam nemá cenu dýně dávat, potřebují hodně slunce. Třeba by tam šly košťáloviny, jestli je tam nějaké světlo, ale zároveň stínění proti úpalu.
Hhippie, máte pravdu, dělám věci ne podle pravidel, ale mám hlavu, tak vymýšlím. Ne vždycky je moje řešení lepší, ale je s tím aspoň zábava. Nebaví mě dělat něco přesně podle receptu. Vymyslím vlastní :usmev: .
Cuketu sázím nedaleko dýní, proto musí být dlouhá. Jinak by ji dýně zadusily. A dřív byly cukety plazivé, tak snad ještě nějaké jsou. Jestli ne, musím to vymyslet jinak.
Slimáky skoro nemám, mám krtky, které nevyháním, žerou slimáky i jejich vajíčka. A když nějaký slimák někde je, dávám je na jedno místo, kde mají co žrát a ani se nerozlízají. Navíc cukety a dýně vůbec nežerou, ale snad to nezakřiknu.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Marion108 »

Dnes jsem koupila substrát a vyseju celery, papriky mají ještě chvíli čas, ale ne moc, loni jsme je dala pozdě a bylo to znát, jsem zvědavá jak bude na rostlinách znát lepší substrát.:-) Loni to byl nějaký marketový a bylo to špatné, letos jsme koupila lepší a tak jsem zvědavá.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Marion108 »

Mimochodem, dcera, už se taky jala pěstovat, začala mi chcípat dracena, tak jsem pořád zvažovala, co jí je, až jsme prohrábla hlínu a v hlíně úplně plesnivý kaštan, to dceruška ho tam zahrabala, že prý myslela, že z něj vyroste kytička... No a teď kokám, že u tý draceny přeci jen něco klíčí a a tak jsem to vyškubala a ona to je kukuřice, tu tam prý taky zasela... :vytlem:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Janina »

Dokoupila a roztridila jsem letošní semínka. Mám radost a jsem vděčná.
Přílohy
315BE522-070F-4D4D-BBAD-4E4570C4A586.jpeg
3C26C21A-0B7E-4DFA-91C6-19AEA3D29A73.jpeg
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Marion108 »

Neco mi zere sadbu...
Rostlinka vyklici a druhy den otevre listky a treti je ukousnuta nebo ulomena, proste pryc... co to muze byt? Zbude jen stonek couhajici z hliny... :plac:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Kouťák »

Pokud to máš uvnitř,tak je to klíčková hniloba,pokud venku,tak jde o to, co nyní venku?Pouze ptáčci,protože z těch různých breberek by všechno zmrzlo.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Marion108 »

Klickova hniloba? :udiv: jakoze rozvinute papriky zmizi a vypadaji jako ustipnute... co s tim?
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstujeme zeleninu 2020

Nový příspěvek od Kouťák »

Marion,ono to vypadá jako uštípnuté,ale je to uhnilé těsně nad zemí.Postříkat Hypermanganem slabě růžové barvy mlžítkem.Je to úplně běžné,pokud není zem propařená a někdy to udělá i nekvalitní substrát koupený v supermarketu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů