Švestky z pecky - jaké budou?

Ovoce
Lukec
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Švestky z pecky - jaké budou?

Nový příspěvek od Lukec »

Františka. píše:
27 říj 2020 11:52
Podle doporučení z předchozí debaty jsem našla nějaké semenáče už vyrostlé. Jenže si nejsem úplně jistá, jestli jsou to špendlíky nebo švestky. Myslela jsem si, že švestky mají větší listy, ale je to tak opravdu? Jak to poznám jistě, abych nepřesazovala něco, o co nestojím?
Františka: Řekl bych, že špendlíky či mirabelky mají na rozdíl od švestky takový kulatější listy, lze to taky zhruba odhadnout dle listů.. :usmev:

PavelIV
Dal poděkování: 1413 poděkování
Dostal poděkování: 658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od PavelIV »

Když nejsou opadaný :))
:PavelIV:

čobanak
Dal poděkování: 480 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od čobanak »

švestki jsou troch jiné celkovím vzhledem,ale špatňe se to popisuje.malé rostlini se ale špatňe rozeznaj.ale do živého plotu je špendlík určiťe bezva,ale je vzrústnej,musí se střihat.múžou si na haluzích ale pochutnat kozi a plod je dobrej k jídlu

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobanak: nesnášim špendlíky a dobrovolně bych si je rozhodně nikam nedala. Jsou to nejhorší keře / stromy na likvidaci! :cert: Děsně tvrdé dřevo (což je super tak na topení, ale ono té masy zas tak moc nemá), děsně trny, mnoho prostoru ve větvích, děsně zmlazuje z kořenů, takže se rozpíná rok od roka!! .. a pokud člověk nepotřebuje plody, pak po opadání spousta bordelu a hmyzu pod stromy... :nene:
Byly roky, kdy jsem byla zoufalá z nadúrody a musela jsem chodit ke koním vyhazovat lopatou plody z výběhu, protože kdyby to žraly ve velkym, taky by mi klidně chcípli :nevim: ovce / kozy ať si to zobou, ale představa koně se zauzlovanýma střevama kolem hromady nestravitelných pecek a operace v Heřmaňáku za x desítek... děkuji, nepotřebuji :nene:
Takže za mě špendlík nebrat. :jakoby:
:Hhippie: Bubáci forever!

čobanak
Kontaktovat uživatele:

dobrá hippie,ale švestki jsou pro koňe lepší?franťiška má ovce a kozi.kdiž jsem bidlel ve středňích čechách,mňel jsem špendlíki,ale taki vjetnamská prasata.čuňíci je milujou.i s peckama.tadi mam ovce a kozita vúbec se nebojim,že bi se mi ňejaká dřevina rozbujela.naopak,musim dřevini chráňit.

Tada
Dal poděkování: 398 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tada »

U nás za vsí roste hodně spendlíků jsou na ně naroubované takové ty modré velké blumy . Na jídlo jsou dobré ale nic jiného mě z nich nenapadá kompot jsme měli ten byl :soufl: marmeládu mě i po přidání pektinu přijde řidká
U mě kozy jedli švestky prvně jsem jim to vypeckoval ale když jsem viděl že to nepotřebují vypeckovat chroupou to i s peckama tak jsem to nechal u nás rostou modré, žluté a červené :jakoby:

čobanak
Kontaktovat uživatele:

já mňel i problém švestki skliďit,stádo bilo richlejší.a mula se postaví na zadňí a žere rovnou ze stromu,potvora.já choďim zašťipovat živej plot pákovejma núžkama.stádo choďí se mnou,a co jim hoďim na zem,to sežerou,nebo aspoň okoušou lisťí

Tada
Dal poděkování: 398 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tada »

Já nemám stromy v pastvě ale mimo (příští rok budu rozšiřovat tak tam budou i ty stromy )(hrušky,javor,mirabelky,blumy)
Takže mi to kozy nesklidí ale ony to nejsou moje stromy jsou na cizí ale vím že by to stejně popadalo tak jsem něco sklidil :stydim: ale hodně toho tam zůstalo

Odpovědět