Co nám roste v sadech a na zahradách

Stromy a keře
Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 1914 poděkování
Dostal poděkování: 3845 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Každý rok se mi vysemeňuje tento typ rostliny. Moc jsem si přála, vysadit si židovskou třešeň, jejíž plody nám moc chutnají, ale zjistila jsem, že má být jedovatá a že je víc druhů… tato není taková ta typická trvalka a její lampionky nebývají sytě oranžové, ale když jsou žluté, už zesíťovatí a umřou… plod je chutný, nakyslý, bez pachutě, ale sním max 3, kdyby měly být jedovaté… neznáte někdo tento typ a nevíte, jak to je s jedlostí plodů? Děkuji.
Přílohy
8EAFDE45-A0F8-440D-9877-3BE8542344D0.jpeg
E96ADA19-3647-4489-8B6C-AA3060AF5738.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!

Františka.
Dal poděkování: 2991 poděkování
Dostal poděkování: 2316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Františka. »

Ani jedna z mochyní není jedovatá, pokud je zralá. Židovskou třešeň mám moc ráda, je krásně hořká a jedla jsem jí běžně denně najednou několik desítek, stejně tak můj muž i malý vnuk. Taky kolega z práce. Ale jsou to lilkovité rostliny, nějaké množství alkaloidu nejspíš obsahují, ale to je v kdečem. Obsahují taky spoustu vitamínu C. Brambory, i nezelené, obsahují taky solanin, jako mochyně. Mluvit přímo o jedovatosti mi připadá přehnané.
Dcera má tuhle letní mochyni, chuť nevýrazná, ale dá se to jíst. I v její rodině to jedí všichni bez omezení. Ale mně to třeba nebudete věřit, mám ty podivné názory a dělám všechno jinak :blazen: .

Bekkky
Dal poděkování: 220 poděkování
Dostal poděkování: 473 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Bekkky »

Mě trochu připadá, že v poslední době se za jedovaté považuje skoro všechno, co se dříve normálně sbiralo a jedlo. Houby, bylinky, divoce rostoucí bobuloviny a asi i to co roste v zahradě. Určitě to bude částečně tím, že jsou lidé stále více alergičtí. Ale taky jsem přemýšlela o tom, že tím jak se hnojí dlouhodobě různými průmyslovými hnojivy, a celkově je v přírodě spousta chemikálií, mohlo by to měnit a zvyšovat obsah alergenů a jedovatých látek. Kromě toho spousta druhů z jednoho konce světa se pěstuje úplně jinde, v jiném klimatu a složení půdy. To by také mohlo mít vliv. No a nezanedbatelný vliv bude mít internet a potřeba vše na něm prezentovat. 🤷
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:

Františka.
Kontaktovat uživatele:

Možné to je, ale spíš to bude tím, že lidi ztratili kontakt se svou potravou i okolím a na co nemají potvrzení, to nejedí a bojí se toho. Místo aby to vyzkoušeli a podle výsledků se zařídili, přečtou si někde něco a tomu věří.
Člověk se jen tak otrávit nemůže, to není nijak jednoduché. Kolik lidí by se rádo otrávilo a nemají čím. Natož nějakými plody nebo bobulemi.

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 1914 poděkování
Dostal poděkování: 3845 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Jak říkám - občas jsem si zobla, ale radši jich moc nejím.. :promin:
Ale je to, jak píšete… Bekky, vidím to taky tak.
:Hhippie: Bubáci forever!

Františka.
Kontaktovat uživatele:

To nebylo proti Vám, neznáte to, tak to nejíte. Já jsem tyhle jednoleté taky neznala, ale protože mám zkušenost s židovskou třešní, věděla jsem.

Jana P.
Dal poděkování: 3856 poděkování
Dostal poděkování: 4414 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak mne napadlo, jak vás tu čtu, zda se příroda nezačala bránit proti vrcholovému predátorovi, člověku. Navýšila v rostlinách množství jedů. Možná. :vytlem:
:bosorka: Janina

Profesor1
Dal poděkování: 3230 poděkování
Dostal poděkování: 3117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Profesor1 »

Příroda určitě nééé.
To člověk sám sobě sám. :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)

Odpovědět