Plašič zvěře

Stromy a keře
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Františka. »

Nemyslím si to samé, co Hhippie, že stavby a ploty nemají s obcí nic společného nebo jak to přibližně napsala. Oficiálně je to samostatný úřad, ale drží směr, který mu starosta a zastupitelstvo dá. Prostě si hledá cesty, jak ten směr udržet, aby byl v mezích zákona, ale podle obce.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od čobanak »

mislím,že bi hippie,mohla použít nové proťivlčí standardi a uďelat plot 140cm. :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Františka. »

Ale vlka určitě nikdo nezapočítal do územního plánu. A když je v ÚP prozatímní plot 120 cm, nic s tím nikdo neudělá. Leda se vykašle na předpisy a jede podle sebe. Tady taky chlap oplotil pevným plotem svůj pozemek uprostřed lánu, uprostřed honitby a nic se neděje. Přitom to odporuje všemu, na co lze pomyslet.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od čobanak »

já si taki mislim,že nejlepší je se neptat.ale pokud jsou tadi celorepublikové standardi 140cm,tak nemúže místňí vihláška nařizovat 120,že?asi bi se to dalo nastudovat a gdibi ňegdo šťoural,tak človjek múže hned použít paragraf.to bi mohlo úředňici i znejisťit.položit to ne tak,jestli můžu nebo nemúžu,ale oznámit,že musim :usmev:
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Vedra »

Spojení se zemí nemá se stavebním právem nic společného.

Stavební zákon definuje stavbu jako "stavební dílo vytvářené stavebními nebo montážními metodami". Tedy de fakto cokoliv co si úředník zamane.

Právník dobrá volba, to je jediný způsob jak na našich úřadech dočkat slušného jednání. (Jediná vyjímka kterou znám je SZIF).
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

Vedra píše: 29 pro 2020 20:46 Spojení se zemí nemá se stavebním právem nic společného.

Stavební zákon definuje stavbu jako "stavební dílo vytvářené stavebními nebo montážními metodami". Tedy de fakto cokoliv co si úředník zamane.

Právník dobrá volba, to je jediný způsob jak na našich úřadech dočkat slušného jednání. (Jediná vyjímka kterou znám je SZIF).
Je to tak. Pokud si úředník postaví hlavu, moc šancí bohužel nemáte.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

Františka. píše: 29 pro 2020 19:40 Ale vlka určitě nikdo nezapočítal do územního plánu. A když je v ÚP prozatímní plot 120 cm, nic s tím nikdo neudělá. Leda se vykašle na předpisy a jede podle sebe. Tady taky chlap oplotil pevným plotem svůj pozemek uprostřed lánu, uprostřed honitby a nic se neděje. Přitom to odporuje všemu, na co lze pomyslet.
Jo, to nám taky řekli, kde není žalobce, není soudce. Jenže tady je neskutečně aktivní žalobníček.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Františka. »

Právník je cesta. Oni si úředníci pak tak netroufnou, když vidí, že jejich slova někdo ještě kontroluje. Držím Vám palce.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od čobanak »

no jo,ale za kolik to pak bude?
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

Zatím okolo 20. No jo no, za blbost se holt platí, chybu jsme udělali na začátku my.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od čobanak »

to uplňe nevim-jakou chibu?vihoďit budoucího starostu z chatki?
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

čobanak píše: 30 pro 2020 12:45 to uplňe nevim-jakou chibu?vihoďit budoucího starostu z chatki?
To ne, tehdy jsem ty psy měla pustit, to byla teda taky chyba. Ale spíš jsme neměli nechat na dceři to papírování. Tehdy jsme si říkali, ať si to holka zkusí, není na tom celkem co pokazit. Nic jsme si neprověřili a šli zdánlivě jednodušší cestou. Co komu dneska vyčítat, ona to taky neznala a my konečně taky ne.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Hhippie »

Hlavně člověk nepřemýšlí tím směrem, kde potká jakého hajzla a jaké kličky si musí promyslet, aby mohl dosáhnout svého legitimního... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od čobanak »

já mňel na minulém bidlišťi taki poťíže se starostou.nejdřív mi pronajal obecňí pozemek pod domem a gdiž jsem to viplel,pohnojil a začal pjestovat,tak mi to zrušil a nechal tam zasaďit smrčki.to ale nebil muj pozemek.on takto škoďil lidem obecňe,tak uďelali proťikandidátku a sesaďili ho při volbách.já se pak odsťehoval,tak jsem mu nemusel začít škoďit :vytlem: ale vi máte svuj pozemek-travňí porost-tam bi ste mohli i pást-a jak asi bez plotu?
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

My jsme to určení pozemku vlastně nikdy moc neřešili. Část stromů je tam přes 30let, nikdy nikdo nebuzeroval, že je to orná půda. Dotace jsme od nikoho nechtěli a tak nějak jsme si zvykli na klid okolo papírování, vlastně jsme s ním ani nezačli. Tady je opravdu v okolí taková ta krajina plná jen řepky a obilí a mě nikdy nenapadlo, že někomu může tak vadit, že v zásadě kousek je osázený ovocnými stromy, pár topolů, políčko, louka a ty dceřiny kobyly. Nás to neživí, je to jen koníček, ale nejspíš si myslí jak na tom bohatnem či co.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od čobanak »

no však neďeláte ňic špatného,já se asi překouk,mislel jsem,že máte travňí porost.gdiž jsem ďelal plot na orné púďe,tak jsem to oznámil.mam pocit,že jsem poslal doporučenej dopis na obec. už je to asi 20let,poraďil mi to otec,kterej bil stavař.pak studna.na stavebňím mi řekli,že na orné púďe studna bejt nemúže.to je samozřejmňe blbost.ďelal jsem ve školce a na poli bila normálňe studna,na kterou jsme se připojovali závlahou.tak jsem ďelal studnu na černo.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Jan »

čobanak píše: 30 pro 2020 13:06 já mňel na minulém bidlišťi taki poťíže se starostou.nejdřív mi pronajal obecňí pozemek pod domem a gdiž jsem to viplel,pohnojil a začal pjestovat,tak mi to zrušil a nechal tam zasaďit smrčki.to ale nebil muj pozemek.on takto škoďil lidem obecňe,tak uďelali proťikandidátku a sesaďili ho při volbách.já se pak odsťehoval,tak jsem mu nemusel začít škoďit :vytlem: ale vi máte svuj pozemek-travňí porost-tam bi ste mohli i pást-a jak asi bez plotu?
pronajal - pokud si měl nájemní smlouvu, ideálně se zněním, že pozemek je zanedbaný, tak tam měla být nějaká výpovědní lhůta a doba nájmu. Tuším, že to musí schvalovat i zastupitelstvo. Pachtovní / tehdy nájemní/ smlouva nemusí být písemně, ale je to lepší.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

čobanak píše: 30 pro 2020 13:44 no však neďeláte ňic špatného,já se asi překouk,mislel jsem,že máte travňí porost.gdiž jsem ďelal plot na orné púďe,tak jsem to oznámil.mam pocit,že jsem poslal doporučenej dopis na obec. už je to asi 20let,poraďil mi to otec,kterej bil stavař.pak studna.na stavebňím mi řekli,že na orné púďe studna bejt nemúže.to je samozřejmňe blbost.ďelal jsem ve školce a na poli bila normálňe studna,na kterou jsme se připojovali závlahou.tak jsem ďelal studnu na černo.
teď už to je travní porost. Ale sad je tam mnohem dýl.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od čobanak »

Jan píše: 30 pro 2020 15:34 pronajal - pokud si měl nájemní smlouvu, ideálně se zněním, že pozemek je zanedbaný, tak tam měla být nějaká výpovědní lhůta a doba nájmu. Tuším, že to musí schvalovat i zastupitelstvo. Pachtovní / tehdy nájemní/ smlouva nemusí být písemně, ale je to lepší.
ne,ne jane.mňel jsem smlouvu a on to vipovjeďel.v zastupitelstvu bili odkejvávači.pozemek nebil muj a já se brzo sťehoval,ale gdibich tam zústat bidlet,tak bi se tam ťežko ťem stromkúm dařilo.od ňej to bil prosťe naschvál,a jak jsem psal,spojili se proťi ňemu ve volbách.ostatňím lidem škoďil i víc
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

Tak jsme včera vyráběli plašič hele
Přílohy
134564056_1084129602072468_8147655896055522360_n.jpg
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů