Eshopy se sadbou

Stromy a keře
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Janina »

Ostružina beztrnná co mám u stromu, plodí tedy na dvouletém dřevě?Vloni, 2019, vyrostlo, letos na něm zaplodí a na podzim vyrazej nové pruty, na příští rok, a ty odpozené se ostříhaj, je to jednoduché.
A stejně tak plodí výborná japonská ostružina. https://www.dumazahrada.cz/zahrada/rost ... -japonsky/
taky jí mám pod stromem. Je moc chutná, sladká.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak už jsem se rozhodl jakou ostružinu objednám a vyhrála to proto,že je beztrnná,rodí začátkem července a hlavně,že se odstraňují pouze poškozené a staré výhony.Pro mě je docela bezúdržbová,rodí každý rok a název je TRIPLE CROWN a prodává zahradnictví Kruh.Tak uvidím.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5325 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Hhippie »

Já jsem prostě děsně zvědavá na ten permaseminář. Dost se k tomu upínám, že doufám, že tam najdu mnoho odpovědí na svoje otázky a nasměruje mě to, jak to dělat... třeba se mi dost líbí taková ta jedlá společenství. Kdy se pod stromy dává třeba keřovité patro. Ale zas abych si nezadělala na to, že nebudu schopná sčesat stromy... prostě to není jen tak, vymyslet ta společenstva, resp. celkový koncept zahrady - kort když o tom člověk nic neví, jako já... - je prostě vyšší dívčí. A ráda bych se vyvarovala metodě "pokus omyl", protože když je teď dostupných tolik informací, je škoda ztrácet roky zkoušením, když může jít člověk "na jistotu".. :promin: Mám tu seznam toho, co bych ráda, nebo něco s otazníkem a jsem zvědavá, jak to poskládám...
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Janina »

Je to radost, zakládat zahradu.
Bylinky si dej poblíž domu, věř, že při vaření se ti nikam daleko nebude chtít běhat. :usmev:
Pěstuju něco pod každým stromem v horní zahradě. V sadu nikoliv, bo ovce by to vše ožraly. :usmev:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5325 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, bylinky bych rada mela ve velkych kontejnerech v zimni zahrade, kterou jsem si naplanovala v zadveri domu - myslenka byla propojit lavici s botnikem na obouvani, ktera bude prechazet v kontejner s jedlou zeleni do kuchyne. Tak uvidime, jak to bude fungovat. Trochu se bojim vlhkosti uvnitr domu. Ale to se vse proste uvidi :mrk: Pred domem se asi nebude dat pestovat nic extra - je tam maly prostor a musi tam byt hlavne parkoviste :smutek: jinde nemame kde. Zahrada bude “o patro niz”, takze tam se mi nebude chtit chodit moc casto :vytlem: Jsem lenoch.
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů