Česnek

Bylinky a okrasné rostliny
Františka.
Dal poděkování: 519 poděkování
Dostal poděkování: 351 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Františka. »

Pročetla jsem všech 13stránek, které tu jsou o česneku dosud napsány. Je tam dost zajímavých věcí, z nichž některé použiju. Česnek jsem namořila Sulkou, jelikož chci tentokrát zkusit něco tak, jak se to má dělat, a hlavně proto, že část koupené sadby byla ve špatném stavu. I když jsem nevěděla, o jakou chorobu jde, nakonec jsem došla k tomu, že většina byla napadena vlnovníkem, ale to mě nijak neutěšuje.
Jano P., proč nevadí, když se zasadí česnek s vlnovníkem? Nemá sice asi moc rád chladno, ale když nějaký přezimuje v česneku, zase si ho přeneseme domů a máme po uskladněném česneku. Nebo je to jinak?

Jana P.
Dal poděkování: 1483 poděkování
Dostal poděkování: 1710 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jana P. »

Vlnovník nejvíce česneku škodí až ve skládce.
Namořit Sulkou těsně před sázením na dvě hodiny. A je, snad, po vlnovníku. A pak skladovat v chladu. 0-4 stupně.
Sulkou se moří bud v září, rozstroužkovat, namořit, nechat oschnout. Nebo právě těsně před sazbou a mokrý sázet.
:bosorka:

Jana P.
Kontaktovat uživatele:

Zde z Kozák diskuze:
vláčením.
Sulka
23. 11. 13:16Zakladatel vlákna: Lukáš Svoboda
Dobrý den,
bohužel jsem musel nechat česnek v Sulce 48 hodin, musel jsem nahonem do práce. Bude to problém nebo co se může stát?
Děkuji
23. 11. 13:29Zdeněk Mácha
Dobrý den. To je už hodně na česnek. Ani bych ho nesázel.
23. 11. 13:46Lukáš Svoboda
OK. Můžu vědět, jaký je důvod? Co se reálně s česnekem stane když se máchá tak dlouho? Díky
Včera 6:08Jan Kozák
Nesázejte ho, neporoste. Ze zkušeností (naštěstí ne vlastních) vím, že po 36 hodinách moření v Sulce vypíchalo na jaře asi 10 % rostlin, ale během dvou týdnů i ty uhynuly. Sulka je toxická a tak dlouho expozici česnek nevydrží.
Včera 11:10Libor Hejduk
Nedávno jsem se pustil do internetové diskuse s jedním pěstitelem a nemohl jsem mu vyvrátit přesvědčení, že 6-12 hodin, jak uvádí výrobce, je fakt moc. Stál si za tím, že i kdyby to tam nechal 24 hodin, nic se nestane. Ideální je ráno vstát, dát máčet česnek a než si připravíte rýhy, nebo se venku oteplí a nebo než si dáte snídani, tak uplynou ty 2 max 3 hodiny, je namořeno a může se sázet.

Františka.
Kontaktovat uživatele:

Tak já jsem se bohužel řídila návodem výrobce a mořila déle než 2-3 hodiny. To je na hlavu, jestli doba, kterou výrobce uvádí, zlikviduje choroby i s česnekem.

Jana P.
Kontaktovat uživatele:

Františko neházejte flinty do žit. Prostě to vysadte.
Zkuste pročíst celou diskuzi zde https://www.cesnek.cz/kategorie-sulka&strana=8

Františka.
Kontaktovat uživatele:

Co si myslíte o předpěstování a přesazení česneku, třeba tímto způsobem?

Přiznávám, že se mi to zdá zajímavé, kdysi jsem zkoušela rozsadit vyrašený česnek, který zůstal v zemi z minulého roku, ale neúspěšně. Pořádně nerostl a brzy zvadl. Jenže při rozdružování jsem ho vždycky poškodila, ne jako tady ve videu.

Jana P.
Kontaktovat uživatele:

Zřejmě se jedna o nějaké rychleni v teplých krajích . V jaké době by se to u nás použilo? A proč?

Františka.
Kontaktovat uživatele:

Vaše postřehy jsou správné. Později jsem ještě našla, že se jedná o pěstování česneku na nať. Nám by to opravdu asi k ničemu nebylo, leda by tak byl česnek silnější nebo něco takového. Asi by nebyl, spíš by trpěl po přesazení suchem. Spíš jsem si říkala, jestli nám to k něčemu může být. A nemůže :usmev: .
Vlastně může - česneková nať je jako zelenina výborná, ale z normálního pěstování je moc tuhá, takže přece jen by tu někdo inspiraci mohl najít.

Jana P.
Kontaktovat uživatele:

Napadlo mne zda to není na nať, ale to zas se mi zdálo , ze toho je hodně . Cesnekovou nať nepoužívám, vyjma vytrzenych budoucích pacibulek. Toto ale zřejmě neni palicak. Ale hezké video. :souhlas:

Profesor1
Dal poděkování: 1162 poděkování
Dostal poděkování: 885 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Profesor1 »

K sázení česneku jsem se dostal až po Mikuláši. Snažil jsem se brázdy na zoraném poli rotavátorem urovnat ale šlo to tak dva metry, pak už jsem spíš válcovali. Pořád mokro :smutek: Pak jsem během týdne po práci vždy už při baterie postupně nasázel asi 1500 stroužků. No děsná práce. První jarní okopávka bude asi horor.
S tou sulkou mám osobní zkušenost. Jednou jsem v ní nechal česnek skoro dva dny a opravdu nevzešlo skoro nic. Přesazovat česnek je taky k ničemu, opravdu brzy zvládne a nenaroste. Říká se to a zkoušel jsem to.
:profesor:

Odpovědět