Pozemkové úpravy

Louky a pole
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Jamarov »

Nemáte někdo zkušenost jestli stávající smlouvy s jdu nebo fyz.osobami po digitalizaci a úpravě pozemku se ruší a přestávají být platnými a musí se sepsat nové ? Pravé mi přišlo oznámení, ze za par dni nabydou v platnost úpravy po vymerovani.Byla by to možnost dostat od nich své pozemky dřív než padne výpovědní lhůta .
A ještě dotaz, když je víc vlastníků jednoho pozemku a není dané konkrétně jaka část je jeho,platilo ,ze před prodejem svého podílu mají předkupní právo ostatní podílový vlastnici. Nedávno obdržel kamarád nabídku od prekupniku, z které vyplývalo ,ze není problém je vyplatit z podílu jelikož předkupní právo se zrušilo , je to možné ,ze tato změna proběhla ?
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od andre.marek »

Záleží jak je napsána smlouva. U nás už to měli dopředu zakomponované...
Edit: Myšleno ten nájem.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Jan »

Smlouvy padají.obvykle se změní číslo parcely , tedy objekt pachtu zanikne.
Dokonce v rámci úprav ti zadarmo tvoje pozemky vytyčí geodet. Pokud si o to požádala. Současně tam musí být i vybudována přístupová cesta.
A ano, podíly si každý může prodávat dle libosti. Současně v rámci úprav ti zadarmo mohli tvou část oddělit.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Profesor1 »

U nás po p. úpravách smlouvy padly.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Jan »

Ještě k těm podílům, ta dřívější úprava spočívala v tom, že pokud byli spolumajitele, tak v případě prodeje měli předkupní právo, tedy např. spolumajitel měl kupce za 30 / M2 , nejprve to musel písemně nabídnout spoluvlastníkům a ty to mohly koupit do výše svého podílu. Pokud by to pak spoluvlastník prodal za 28, šlo by to napadnout u soudu. Pokud za 32 , je to ok, protože ty by si nedala ani 30. To, kdo je vlastník, zjistíš na katastru. Je to zdarma přes internet. Pokud to tobě nenabídl a prodal v době, kdy měl, pak to můžeš napadnout u soudu a ten by měl prodej zrušit.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Jan »

andre.marek píše: 09 úno 2021 16:00 Záleží jak je napsána smlouva. U nás už to měli dopředu zakomponované...
Edit: Myšleno ten nájem.
No, ale taky to může být neplatné, jak mohli znát číslo parcely před jejím přidělením?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od andre.marek »

Byl tam takový nějaký obrat, že smlouva bude platná pro budoucí číslo parcely... Nebo podpis nové smlouvy za stávajících podmínek (cena a výpovědní lhůta).
Už je to nějaká doba kdy jsem to řešil. Asi by to šlo napadnout, ale nakonec jsem pozemek nepotřeboval a vyřešil to jinak. Podmínky nájmu nebyly úplně špatné, tak jsme to nehrotili.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Pozemkové úpravy neznamenají ukončení smluvních vztahů. Po úpravě se jen smlouvy aktualizovaly.
Předkupní právo pro spolumajitele je znovu platné. Výjimka která byla je ukončená.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od petanena »

U nás proběhly pozemkové úpravy před pár lety a pokud se něco nezměnilo, tak padaly všechny smlouvy hned po změně. Dokonce se ani nedodržel zemědělský rok. Jeden šikula z vesnice na tom dost vydělal, podařilo se mu vyměnit svoje pozemky za už oseté a jen si to sklidil. Bylo tady kolem toho dost halo, spousta lidí si to včas neohlídala. My měli konflikt taky, ale nám se jednalo jen o pronajatých 3000m ale bylo to hodně nepříjemný.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Jamarov »

Já bych rada odkoupila jednu třetinu ,majitelka souhlasí ,ale předkupní právo nás zarazilo ,protože jak píšeš Jane,cena by se musela nadhodnotit,aby ostatní nechtěli vyplatit a i to je risk.
Ještě je zvláštní ,ze majitelka kvůli nám podala výpověď jzd ze své třetiny,každý má svou smlouvu na třetinu ,ale nikde není jasné daný o jaký výměr pozemku se bude jednat až ta výpovědní lhůta dobehne. Bohužel o rozdělení a určení třetin z oněch 10ha neměli ostatní zájem ,takže zůstávají podílový vlastnici onoho pozemku.Pokud by šlo třetinu koupit bez předkupním práva tak bych do toho šla,buď se domluvíme s jdz který to mají pronajaté nebo soud určí danou třetinu pokud se nedohodneme s vlastníky zbylých dvou třetin.

Smlouvu musím najít :stydim: vše jde na manžela protože má OSVČ a já kvůli tomu nebudu platit cely rok zdravotní a sociální :otraveny:
Věřím ze mají smlouvy pojištěné a nějaký dodatek tam možná bude pro tyhle případy , ale napadnutelne to třeba je.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Františka. »

Nevím, jestli by se jednalo o stejný případ, ale kdyby ano, radši ho tu popíšu. Jeden dům vlastnili tři majitelé. Dva z nich ho chtěli prodat, jeden ne. Ten jeden se musel podřídit většině oněch dvou. Oni rozhodli o prodeji, o ceně, o kupci.
Není při kupování třetiny nerozděleného pozemku nebezpečí, že ti dva další budou mít úplně jiné představy?
Třeba to není tenhle případ, nemám ponětí o pozemkových úpravách. V tom případě se omlouvám za příspěvek mimo věc :stydim: .
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Jan »

Dům je trochu jiný případ, ale funguje to podobně. U domu neexistují pozemkové úpravy. A těžko se určuje díl každého jednoho.

Jamarov:
Jestli máš prachy a smlouvu kupuj, ale překvapuje mě, jak ti ne úplně bohatí " rádi" platí nejvíc. Princip pozemkový úpravy je v tom, že máš podíl jakýkoliv na čemkoli a dostaneš to sami, klidně i jinde. Bohužel metry za metry, takže teď můžeš dostat za černozem na rovince kopec kamení.

Na to, že má někdo smlouvu na 1/3 , mimo případů, kdy je notářskými zápisem přesně definováno, co která třetina je, jednají všichni spoluvlastníci společně a nerozdílně , což znamená v případě nájmu pole, že ho ti 2 můžou pronajmout kamarádovi za " hubičku" a tobě zbude splácení.

Prostě postup měl být, aby paní chtěla oddělit svou 1/3 a tu ti prodat. Tím by se obešli i ty spoluvlastníci.ktery v rámci PO do toho nemají co mluvit.

I v případě úvěru - žádná banka ti nepujci na podíl, ale na celek hned.

Abych to shrnul:
Zavolal bych někomu zodpovědnému za PO a zeptal se, jestli se ještě dá něco měnit.
V ŽÁDNÉM případě bych nebyl konkrétní s parcelou.

Pokud se dá, běžel bych za tou paní, a nakupoval. Předpokládám, že těch 10 ha je spousta parcel ( a nebo naopak udělali v rámci PO jednu velkou, to by bylo nejlepší, jen by pak " odloupli" tvou 1/3).

Pokud se to nepovede stihnout a nedomluvis se s ostatními spoluvlastníky, počítej soud se zastoupením (odhad)50t a geodet podobně.

Pokud budeš kupovat, zašel bych za notářem, berou 4% z ceny, teda pokud bude stát pole 100000 ta 4 tis. a je to takové víc než advokát, ručí za něj stát a narozdíl od advokáta se pak nemůže stát, že se ukáže, že je třeba paní nesvéprávna - což je právně problém a nepíše se to do občanky .

Pokud si smlouvu někde stáhneš z internetu, stejně budeš na poště potřebovat ověření podpisů , tak můžete tu paní poprosit o výpis z evidence obyvatel , tam by to bylo.

Protože nevíš, kdo to tu čte, tak podrobnosti raději do soukromé zprávy
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Cena nemusí být nadhodnocená :souhlas: , je smluvní, jen musíš dát alespoň o korunu víc než další spolu vlastníci, jde jen o to aby ses nesnažila a pak to nekoupil jiný spoluvlastník, právníka doporučuju, musíš počítat i s daní z převodu, pokud již není zrušená, info získáš na FU,
výpověď z podílu je o dohodě s nájemcem o určení konkrétní plochy, mám to stejně, a tím že nejsem žádný ťulpas a nechci nesmysl, nemusím mít podíl přesně na m2, tak sice s horou křiku a lamentování to vyšlo ke spokojenosti všech, nájemce nemusí dělit celky a já mám co potřebuju blíž k baráčku - dohodli jsme se na směně používání
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Jan »

DADe promiň , ale pleteš tady jablka s hruškama. Daň z převodu se teď zrovna neplatí. Současně , jak bylo odkázáno výše již není předkupní právo spoluvlastníků platné. nemusí o tom vůbec vědět. Pouze v rámci PO se jich elegantně zbaví. Zdarma. Ale jestli už PO končí, může to být , jako kdybych tu psal, před 5 lety jsem si chtěl koupit Bitcoin ale z důvodu xy jsem to neudělal , teď bych byl boháč. Tedy pozdě bycha honit, ale Jamarov to možná ještě stihne zachránit.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Františka. »

Co jsou vlastně pozemkové úpravy? Nevím nic, tak se ptám tady, i když to asi nepotřebuju. Ale zajímá mě to. Kdo je vyhlašuje, kdy, na čí popud, co se tím řeší atd.? Prosím, úplně polopaticky a jako pro blbce.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Jamarov »

Frantisko jde o to ze je spoustu pozemku rozepsanych na několik čísel a kousku a patří to jednomu majiteli, pozemkovou úpravou dojde k uceleni, sjednocení a přepsání čísel. Zároveň se dalo čarovat i s vymenami, někomu sebrat a přidat jinde,bylo to docela vtipný a nezávidím jejich práci jak vyjít všem vstříc a dohodnout se.
Navíc šlo i o přesně zmapování a přemereni terénu,protože to původní bylo kdysi dávno.
Tak jsem to alespoň pochopila laicky jako blbec já :vytlem:

Ještě pro upřesnění ať se to nemota 2,5ha máme ve vlastnictví ,před 5lety jsme dali výpověď a lhůta 6leta ,takže letos mají ještě jzd nárok na užívání ,což kdybych mohla pozemek užit už letos by bylo moc fajn.

Pak se jedna o druhy pozemek 3,5ha což je ta jedna třetina kde byla podána na naši prosbu taky výpověď. Chtěla jsem si to vzít alespoň do dlouhodobého pronajmu když vešlo v platnost předkupní právo .
Ostatní majitele se nechtějí dohodnout prodali by jedine cely pozemek i s rozpadlou roubenkou,ve které ale žije paní ,jen pro to aby musela odejít.Já bych to koupila i s ni :vytlem: na pozemek bez nemovitosti je stejně problém si vzít půjčku ,navíc s 13ha už by se dalo hospodařit a když vidím jak každý bojuje i o půl ha :smutek: Bohatá nejsem,ale pro mě to má větší cenu než pro prekupniky,blby je jak motaji hlavu těm majitelům když neustále zvedají ceny. Zajímalo by mě zda danou nabídku skutečně dostanou ti kteří svoji k prodeji.

Jinak dekuju za info ikdyz se v tom trosku ztrácím.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jane, netvrdím, že co si pamatují z před třeba lety je stále platné. Tehdy předkupní právo pro spoluvlastníky bylo na dva roky vyhláškou zrušeno. Po té znovu nabylo platnost. Daň z převodu jsme platily. Další rok tato daň byla zrušena. Prostě jestli Jamarov opravdu chce, tak se musí informovat na správných a odpovědných místech.
To jestli se dá podíl který koupí samostatně obhospodařovat záleží jen na dohodě s dalšímy spoluvlastníky nebo na soudním rozhodnutí. Za mě je lepší dohoda než čekat a platit soud :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Jan »

bohatost byla myšlena ve smyslu nevyužití možnosti PO při rozdělení pozemků.
Pokud Ti to chce ta paní prodat , požádej jí, ať se vyjádří (pokud to ještě půjde) k PO ve smyslu, že chce zvou 1/3 oddělit od zbytku , naopak na pozemky, co jsou v lpisu Ti půjčí každá banka , raději, než na přehřáté (finnančně) nemovitosti.

Ohledně Tvého pozemku , pokud PO skončí třeba pozítří , předpokládám, že během PO jsi požádala o vytyčení.
Pokud je zoráno, budeš muset sehnat traktor se smykem , pokud tak jsou třeba ozimy, je to bonus pro Tebe a nenech se ošálit agrobarony. Pokud ne, okamžitě v rámci úprav o vytyčení požádej.

Smlouva prostě skončila (pozor na takovéto tady nám to podepište, je to taková formalita :) )
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové úpravy

Nový příspěvek od Jan »

DAD David Abrahám píše: 10 úno 2021 13:13 Jane, netvrdím, že co si pamatují z před třeba lety je stále platné. Tehdy předkupní právo pro spoluvlastníky bylo na dva roky vyhláškou zrušeno. Po té znovu nabylo platnost. Daň z převodu jsme platily. Další rok tato daň byla zrušena. Prostě jestli Jamarov opravdu chce, tak se musí informovat na správných a odpovědných místech.
To jestli se dá podíl který koupí samostatně obhospodařovat záleží jen na dohodě s dalšímy spoluvlastníky nebo na soudním rozhodnutí. Za mě je lepší dohoda než čekat a platit soud :souhlas:
bylo to zákonem a zákon změnili (podíly). Daň se snad zrušila loni na konci roku. Pro Jamarov bylo správné místo
PO - taky jí to mohlo sousedit s tim, co už má. Chtěl jsem jen poradit.

K těm různem "fíglům" jako poznámka ve smlouvě o PO a jejím platnosti po PO (možná by to soud zrušil jako celek, netušim) , se prostě agrobaroni nechtěj zbavit a) dotací , b) neobnovitelného výrobního prostředku a nakecaj / vyhrožujou cokoliv, aby o pole nepřišli (sám jsem si to zažil při výpovědi mého pole)
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 10 hostů